September 28 2024 10:14:53
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
NOVACEK
Panek
No tak zrovna befko je hrozně jednoduchý. V této hře stačí, když budeš jen ovládat plyn. Chladič a úhel listů vrtule je u Bf-109 automatika.
 
kanister
Diky!
 
Lesnoj
Dobry den pred 2 dny jsem koupil konecne joy Saitek cyborg evo a myslel jsem ja to bude jednoduchy trefovat letadla, ale bohuzel jsem si spletl.
Proto potrebuju poradit jak vubec mam trefit neco aniz bych u toho krouzil 30 min.
Litam s Yak.
Popisuju strelbu kdy mam setrelit bombardery:
Problem nastava kdyz se zacinam priblizovat ze zadu k letadlu, pri vzdalenosti cca 80-35
se mi to zacina pekne mavat a neudrzim zamerovac v rovne poloze abych mohl hezky strilet. musim se porad otecet a zkouset znovu mezi tim do me sije ze zadniho kulometu.Proste neudrzim letadlo v klidu. Jaky je nejlepsi pohled pri strileni do letadel ? Zkousel jsem to delal tak jak to dela pocitac ze vylitne nahoru a pak z vejsky ho sesreli ale to nemam sanci vubec neco tak trefil.
Nevim jestli je to joystikem ale prijde mi ze neni to moc citlivy a plynul. Je nekde mozno nastavil citlivost a plynutost ?
Kolik mam mit power kdyz se priblizuji ?
Pripadne nejaky odkaz pro novacky Úsměv diky
Upravil/a Lesnoj dne 29-06-2009 00:06
 
1stCL_Fucida
Lesnoj, nejdřív to ještě tak týden usilovně zkoušej trénovat. A co ti pak nebude jasný, to proberem.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
clone9cz
Lesnoj, tohle je moc polozenych otazek najednou, na ktere lze sice odpovedet jednotlive, ale problem bude zrejme jen jeden

Predne by bylo dobre vysvetlit, jak a kdy to s tebou "mava", pricinou urcite neni to, ze si se priblizil k bomberu ... lze tedy predpokladat dve varianty, turbulence nizko u zeme pri spatnem pocasi a v mracich, nebo zpetny razy pri strelbe.

Dalsi moznou variantou by bylo opomenuti vyvazeni letadla, ktere muze pri tebou popisovanych podminkach (rovne letici cil) markantne zhorsit strelbu
Upravil/a clone9cz dne 29-06-2009 12:12
 
http://www.wwii-illusion.net
BP_Tyrl
Koukni třeba, pro začátek na : www.blackpanthers.cz sekce Tipy a Triky, následně sekce Letadla
 
3IAP_Sasa
A nebo se dej k 3.IAP a my ti ukážeme, že kanón je zbytečná váha navíc, když máš vrtuli Úsměv
 
WT_Horrido
Zkus sem šoupnout nějaký track aby bylo vidět kde děláš chyby a dalo se konkrétně poradit, jinak to budou jen takové teoretické kecy...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Schmouddle
Hehe se mu chveje ruka, jako panicoj..Šklebící se
Dej sem track, my ti to vysvetlime..Úsměv
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
alfik
Jestli jsem to dobře pochopil, tak dobře poradím. jestli ne, ptej se dále, však to zvládnem Úsměv
Zdá se že děláš tutéž chybu jako kdysi já. Jde o to, že když letíš je všecko Ok, a když máš zamířit začne se to jaksi "mršit".
Předně, nic si z toho nedělej, vlastně se to děje i zkušeným pilotům, jen s tím počítají a nebo to prostě už nevnímají. Je to stejné, jako proč při přistávání celou dobu kdy sestupuješ tak je to lítadlo v klidu a když se už už přibližuješ k ploše tak to začne dělat to samé co popisuješ při střelbě. Příčinou je fakt, že na pohyblivý cíl se paradoxně míří snadněji než na nepohyblivý. A platí to i při střelbě z pušky, představ si.
Takže:
Nesnaž se celou dobu mířit tam co máš, protože pak to budeš mít "rozházené". Zkus mířit jakoby pod cíl, tak abys ho měl na horní straně zaměřovače, nebo, ještě líp, nad tou jeho horní stranou, až na skle. Abys prostě mířil jakoby pod ten bombardér. Až budeš ve vzdálenosti 1,5-2X větší než jak máš nastavené zbraně, tak pomalu (právě tak pomalu nebo rychle aby to vyšlo Úsměv ) přitahuj, aby se ti dostal přímo před zbraně právě tehdy, kdy budeš mít tu pravou vzdálenost.
Při střelbě z pušky/samopalu/ čehokoli jiného co se drží v ruce se dělá to samé. Namíříš pod nebo nad cíl, srovnáš si miřidla, a pak, s výdechem nebo zadržením (já preferuju výdech) už se srovnanými miřidly, pomalu najedeš na cíl a současně mačkáš spoušť. Když to časově sedne - a to už je tréninkem - tak vyjde rána naprosto "nečekaně" právě když miřidla přecházejí přes černou v terči.
A to samé můžeš dělat při přistání. Víš, že máš např. přistávat na práh dráhy s tím že se ti čumák zdvihne o tolik a tolik nad horizont (záměrně nepíšu o kolik, záleží to na typu letadla i na tobě a tvém stylu přistání), tak miř na ten práh ale ne tím místem na skle ktarým máš mířit při přistání, ale jako bys na ni mířil kulomety. Ve správné vzdálenosti (a to už právě zjistíš jedině praxí, jaká tobě vyhovuje) pomalu přitahuj abys mířil na ten práh spodním krajem zaměřovače... a až se dráha podsune pod tebe tak miř na horizont ještě nižší částí svého výhledu (u spousty letadel se dokonce přitahuje tak, že na ten horizont vůbec přes palubku nevidíš)
Zdůvodnění bych ti mohl napsat také, ale je to dlouhé - je to o vlivu AOA, o nervozitě, o předstřelu... takže raději bez.
Když celou radu napíšu zjednodušeně, tak takhle: Nesnaž se celou dobu mířit na cíl, ale někam pod cíl a těsně před střelbou přitahuj až se zaměřovač protne s cílem.
Na závěr: Chceš-li létat online, doporučuji ti vstoupit do letky dle svého uvážení, oni tě to rádi naučí. Nechceš-li do letky, jdi např. na server AH (asfaltoví holubi) a požádej via TS někoho ať ti pomůže a lítá s tebou, většina z nás to ráda udělá.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
clone9cz
BP_Tyrl napsal:
Koukni třeba, pro začátek na : www.blackpanthers.cz sekce Tipy a Triky, následně sekce Letadla


Tyrle, tohle je rada jak noha, stejně tak si mohl napsat ať si to vygoogluje, PŘÍŠTĚ MAŽU !!!
 
http://www.wwii-illusion.net
Hoper
Lesnoj:
WT_Schmouddle napsal:
Hehe se mu chveje ruka, jako panicoj..:D
Dej sem track, my ti to vysvetlime..:)

neboj, dej sem track a já sem pak dám track, jak se klepala ruka WTčkám na předposledním EDayi, když měli vystupovat před dětičkama :D
z exhibice byla pak "sranda" :)))

ed: jinak by taky mohl být problém v citlivosti joye (buďto u středu nebo i v celém průběhu chodu)
Upravil/a Hoper dne 29-06-2009 12:16
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
BP_Tyrl
clone9cz napsal:
BP_Tyrl napsal:
Koukni třeba, pro začátek na : www.blackpanthers.cz sekce Tipy a Triky, následně sekce Letadla


Tyrle, tohle je rada jak noha, stejně tak si mohl napsat ať si to vygoogluje, PŘÍŠTĚ MAŽU !!!


To teda nechápu, dyk to tam má všechno pěkně přehledně popsaný a srovnaný. Naštvaný

Ale klidně to smaž hned a můžeš to tu rozepsat iniciativně z vlastní hlavy.
 
WT_Schmouddle
Hoper napsal:
neboj, dej sem track a já sem pak dám track, jak se klepala ruka WTčkám na předposledním EDayi, když měli vystupovat před dětičkama Šklebící se
z exhibice byla pak "sranda" Úsměv))


Hopere ty mě moc neser, nebo vám příště computerhire nic nepůjčí Šklebící se

Exhibice...nojo smůla přeje nepřipraveným, asi tak nějak to bylo, no.
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
Lesnoj
Panove moc krat vam dekuji. Budu to zkouset vic trenovat a snad se mi to povede.
Jeste me napadlo jestli nemam nahodou spatne odladenej joy.
protoze se mi zda ze je moc citlivy a docela to skace .
Jestli nekdo ze zkusenych lidi lita s Saitekem cyborg Evo
 
czs_scharck
>> Vše co potřebuješ vědet, je zde <<

CH ! Mrknutí
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
clone9cz
BP_Tyrl napsal:
clone9cz napsal:
BP_Tyrl napsal:
Koukni třeba, pro začátek na : www.blackpanthers.cz sekce Tipy a Triky, následně sekce Letadla


Tyrle, tohle je rada jak noha, stejně tak si mohl napsat ať si to vygoogluje, PŘÍŠTĚ MAŽU !!!
... nechápu, dyk to tam má všechno


Prave si se priznal, Lesnoj nechtel poradit se vsim, ale se strelbou
Jeste jednou si tedy precti co po nas chtel.
 
http://www.wwii-illusion.net
Lesnoj
clone9cz napsal:
BP_Tyrl napsal:
clone9cz napsal:
BP_Tyrl napsal:
Koukni třeba, pro začátek na : www.blackpanthers.cz sekce Tipy a Triky, následně sekce Letadla


Tyrle, tohle je rada jak noha, stejně tak si mohl napsat ať si to vygoogluje, PŘÍŠTĚ MAŽU !!!
... nechápu, dyk to tam má všechno


Prave si se priznal, Lesnoj nechtel poradit se vsim, ale se strelbou
Jeste jednou si tedy precti co po nas chtel.

No vono to mozna prijde casem. Uz tady sepisuju dalsi veci co mi neni znamo a jasny Úsměv
 
Lesnoj
clone9cz napsal:
BP_Tyrl napsal:
clone9cz napsal:
BP_Tyrl napsal:
Koukni třeba, pro začátek na : www.blackpanthers.cz sekce Tipy a Triky, následně sekce Letadla


Tyrle, tohle je rada jak noha, stejně tak si mohl napsat ať si to vygoogluje, PŘÍŠTĚ MAŽU !!!
... nechápu, dyk to tam má všechno


Prave si se priznal, Lesnoj nechtel poradit se vsim, ale se strelbou
Jeste jednou si tedy precti co po nas chtel.

No vono to mozna prijde casem. Uz tady sepisuju dalsi veci co mi neni znamo a jasny Úsměv
 
BP_Tyrl
clone9cz napsal:
Prave si se priznal, Lesnoj nechtel poradit se vsim, ale se strelbou
Jeste jednou si tedy precti co po nas chtel.


Dotazem na střelbu to začíná a tím zbytkem pokračuje...........
Ovšem jestli tě baví vypisovat jednotlivé odpovědi na jednotlivé dotazy, které jsou již sepsány, tak chutě do toho.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,684,523 návštěv