June 29 2024 03:20:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Valenok
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Neoficiální Addony a MODy
 Vytisknout diskuzi
Mapa ČSR1938
Stoupa
Když se podíváš na modely stínů tak jsou jednoduchý, to co popisuješ dělá hra samotná.
 
magot
Stoupa napsal:
Když se podíváš na modely stínů tak jsou jednoduchý, to co popisuješ dělá hra samotná.

hmmm zkusím na to mrknout teda čím to je ... nějak to zřejmě započítává alpha vrstvu, přitom stíny nemaj počítat bitmapuZamračený
 
magot
@TJurma

hele nevíš co přesně znamenají a jak se dělají části mapy označené:
map_m
map_r
???

Vím jen že map_m označuje jakousi malou mapu ale nikdo ji nikde zatím nepoužil co jsem tak koukal ...
Jinak jak pokračuje CZ mapa?
 
Topper-Czech
V návodu na výrobu map od AAA osazenstva se píše skromně jen toto :


Maps R and M

6S.maraz: map_r should be for reflectivity, no idea about map_M, but not all maps have these files so they should not be very important. My Malta map looks good without them

It should be about sea reflections in perfect settings.
I believe the same map_R file could do for every map.


V jiných návodech i při čtení fór jsem se s ničím lepším nesetkal.
 
http://www.e-airport.wz.cz
Uzin
Pokud se nemýlím,
map_R určuje, do kterých řek nebo úžin můžou vplout z moře lodi. Problém se vyskytl např. u mapy pobřeží Norska, pokud si vzpomínám.
EDIT:
pamět mě podvedla, sorry.
EDIT2:
Ted jsem otevřel map_M defaultní mapy Murmanska, vypadá to, že tato mapa určuje splavnost vodních cest - viz výše.i734.photobucket.com/albums/ww341/Uzin_2009/map_M.jpg
Upravil/a Uzin dne 14-02-2012 22:46
 
magot
Tak už jsem nějaké info sehnal.
map_R nastavuje odlesky, odrazy - reflection
je to generovaný 1C utilitama nelze to de-facto nakreslit v PSD páč se jedná o jakejsi fraktál ...
Taktéž map_m ale o tej stále nic extra nevím.

map_R se některý lidi snažili udělat jak jsem tak koukal aby v podstatě to bylo špatně, kopírovali tam tvar mapy atd ... to jen k moddingu.

Takto může vypadat generovaná alpha vrstva:
[img]http://img841.imageshack.us/img841/4079/maprrr.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a magot dne 14-02-2012 22:19
 
magot
nová část radnice 3 domy zleva, vše i s věží podsklepeno pro generické užití v terénu

ještě mě čeká ta shořelá část 2domy - teda textury
celkem je složena z 5 domů, 3 samostatných objektů.

[img]http://img31.imageshack.us/img31/5108/novstsr.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://img33.imageshack.us/img33/295/novstsr3.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://img407.imageshack.us/img407/8990/novstsr2.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a magot dne 15-02-2012 17:21
 
olda Olde maly
Mno, člověče. Ruka mistra Úsměv
Ab-101, B-35, AERO MB-200, A-100, Be-50, Lt-34
 
magot
A jak se daří na sv. Vítu? Btw kdysi jsem tam dělal průvodce, takže můžu bejt objektivní kritik Šklebící se
 
olda Olde maly
Pomalu Úsměv
Ab-101, B-35, AERO MB-200, A-100, Be-50, Lt-34
 
Sysel
Zdravím. Hledal jsem nějakou mapu Česka do IL2 a ejhle, ono se na ní pracuje. Tak jsem si řekl, že bych třeba přiložil ruku k dílu - s photoshopem celkem zvládám (byť mám radši Gimp), takže pokud je tahle práce potřeba, rád se na to vrhnu.
 
magot
Sysel napsal:
Zdravím. Hledal jsem nějakou mapu Česka do IL2 a ejhle, ono se na ní pracuje. Tak jsem si řekl, že bych třeba přiložil ruku k dílu - s photoshopem celkem zvládám (byť mám radši Gimp), takže pokud je tahle práce potřeba, rád se na to vrhnu.

Gimp klidně můžeš použít, ale PSD je lepší ... celkově. Ale jestli máš v ruce spíše GIMP tak proti gustu ..

Je potřeba mít i nainstalovaný 3dsmax kvůli prohlédnutí modelu aby jsi viděl jak na něm textura vypadá.
Optimální je mít nainstalovaný 3dsmax 9.

Pak můžeme klidně nějakou spolupráci zahájit není problém.
Umíš pracovat s alpha vrstvou jako průhlednost?
Upravil/a magot dne 21-02-2012 19:03
 
Sysel
Už je to nějaký pátek, co jsem naposledy dělal s texturama, takže si to budu muset osvěžit, ale s alfou jsem dělal, takže bych se do toho měl dostat. Max se mi zrovna instaluje (geniální věc - pro studenty licence zdarma). Takže se mi kdyžtak ozvi a já bych zkusil něco stvořit.
 
1stCL_Fucida
Magote, nakonec se tady takhle sleze půlka vývojářského týmu pro novej simulátor Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
1stCL_Fucida napsal:
Magote, nakonec se tady takhle sleze půlka vývojářského týmu pro novej simulátor Šklebící se

NJ Šklebící se Akorát hlavní člen Tjurma se nám někam zatoulal ... už o sobě nedal dlouho vědět
 
Bart Simpson
Sysel napsal:
Max se mi zrovna instaluje (geniální věc - pro studenty licence zdarma).

Prečo sa ja dozviem o takejto možnosti až teraz?! Ale nevadí, poďme k veci.
Dávnejšie som mal tiež záujem o modelovanie v tomto softvéri, ale po počiatočných problémoch som sa na to vys***.

Mám 2 otázky:
1.) Vidím, že je tam potrebná registrácia pre stiahnutie programu. Niesú tam žiadne (skryté) poplatky?
2.) Po registrovaní sa dá hneď stiahnuť alebo je tam ešte niečo potrebné?

Dúfam, že velmi neotravujem. Len chcem byť v obraze a vyhnúť sa prípadným problémom. Úsměv
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)
 
magot
gmax je úplně zdarma to je osekanej 3dmax, na ty budovy to úplně stačí a funguje pod ním i fatduck konverter pro IL2
ale kvůli kompatibilitě s 3dmaxem je to na hovno
 
Sysel
Bart Simpson napsal:

Mám 2 otázky:
1.) Vidím, že je tam potrebná registrácia pre stiahnutie programu. Niesú tam žiadne (skryté) poplatky?
2.) Po registrovaní sa dá hneď stiahnuť alebo je tam ešte niečo potrebné?


1. Registrace je bez poplatků, musíš jim říct jméno, adresu, jakou školu studuješ. V podmínkách mají, že na požádání musíš být schopný jim dodat potvrzení, že opravdu studuješ obor zakončený titulem alespoň tři hodiny týdně.
2. Po registraci tě hned nechají stahovat - plná verze, jediné omezení je, že při tisku výkresů se tam přidává vodoznak - je totiž zakázané komerční využití, tak aby tomu zabránili. Pak musíš ještě projít aktivací programu a licenci máš jen na jednoho uživatele.
 
Bart Simpson
magot napsal:
gmax je úplně zdarma to je osekanej 3dmax, na ty budovy to úplně stačí a funguje pod ním i fatduck konverter pro IL2
ale kvůli kompatibilitě s 3dmaxem je to na hovno

Gmax mám, ale ten mi je tiež na 2 veci. Pretože na prevod z .3ds do .max potrebujem Deep Exploration (aj ten mám) a ten pri ukladaní automaticky otvára 3ds Max, ktorý mi nejde.

Sysel napsal:
1. Registrace je bez poplatků, musíš jim říct jméno, adresu, jakou školu studuješ. V podmínkách mají, že na požádání musíš být schopný jim dodat potvrzení, že opravdu studuješ obor zakončený titulem alespoň tři hodiny týdně.

A tento krok si ako vyriešil? Ja ho asi nevyriešim, lebo stále študujem (gymnázium) a tam nieje zakončenie titulom.
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)
 
311_Tjurma
magot napsal:
@TJurma

hele nevíš co přesně znamenají a jak se dělají části mapy označené:
map_m
map_r
???

Vím jen že map_m označuje jakousi malou mapu ale nikdo ji nikde zatím nepoužil co jsem tak koukal ...
Jinak jak pokračuje CZ mapa?


Už jsi si částečně odpověděl, já je taky nepoužívám. Ohledně mapy, nějak dělám, čekám na budovy a teď jsem trochu texturoval.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

20-06-2024 20:57
Jsem nevěděl, že 5G bylo už v 70. letech urbanizace. Šklebící se

20-06-2024 20:55
Dneska jsem se dověděl, že za vymírání vrabců mohou 5G síťe. No můj kamarád a přední ornitolog Zdeněk Vermouzek má trochu jiný názor.

17-06-2024 15:06

13-06-2024 22:31
nj, hledání žabiček Šklebící se https://youtu.be/.
..33_oGDEzWd


13-06-2024 16:27

13-06-2024 16:27
A tak to jo, na žábu pozor. V Polsku uz zřizují i kultovni místa kde uctívají žábu a Billa Gatese.

13-06-2024 16:06
Konspirace o známce od Rainforest Alliance

12-06-2024 08:18
Za ty politické zcela určitě Úsměv

11-06-2024 18:46
On to pak, "Ten, jenž není", až přijde čas, předsedovi spočítá, za ty všechny bludný balvany Šklebící se

11-06-2024 12:29
Souhlasím s obojím. Jsemť duše mělká a pochybovačná Úsměv

35,121,906 návštěv