September 28 2024 12:23:20
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 10

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Air Domination War
LEON_CZ
3IAP_Sasa napsal:
Merten napsal:
No fuj takhle veřejně a nepokrytě si říct o povýšení Šklebící se


Všichni víme, že si ho zasloužím, protože jsem po Cassiovi druhá největší tlama v letce Mrknutí


Přinejmenším si zaslouží řád myšího kožíšku... Mrknutí
 
http://www.virtualnipilot.cz/
3BAP_Bugs
Za kolaboráciu strieľajú obe strany rovnako. Dokonca mám pocit, že v Nemecku sa za to stínalo, alebo vešalo na struhu od klavíra. Predsa len bol Soviestký zväz ďalej a humánnejší.
Budeš musieť, Saša, asi k eskimákom, tam ešte nepoznajú streľné zbrane.Cool Tam sa ti zíde aj ten myší kožíšek. A řád šunky zlaté.

Ťa povýšim leda na najvyšší strom.VyděšenýVyděšený A Cass bude ťahať hovadsky pomaly.Pff

BTW trochu k tématu, neviete náhodou, či sa tí Maďari nechystajú prejsť na verzió 4.09?Smutný
Upravil/a 3BAP_Bugs dne 30-11-2009 09:47
 
http://3iap.org
313_Nevo
Pacin, to pravidlo sa mi paci, nasich som uz informoval. TSka si pozname tak nie je problem Šklebící se

Sasa, musis to spravit ako Numero, kedze sme nelietali ADW hned od zaciatku, tak sa nechal naverbovat (ako zoldnier a najomny vrah) k 57_OTU a este k tomu nie anonymne ale pod svojim nickom Vyděšený
Upravil/a 313_Nevo dne 04-12-2009 11:15
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
3IAP_Sasa
313_Nevo napsal:
Pacin, to pravidlo sa mi paci, nasich som uz informoval. TSka si pozname tak nie je problem Šklebící se

Sasa, musis to spravit ako Numero, kedze sme nelietali ADW hned od zaciatku, tak sa nechal naverbovat (ako zoldnier a najomny vrah) k 57_OTU a este k tomu nie anonymne ale pod svojim nickom Vyděšený


57_OTU_3.IAP_Sasay to jde Úsměv, ale porad by asi bylo lepsi to:
57_OTU_313_123 Úsměv))))
Upravil/a 3IAP_Sasa dne 04-12-2009 14:31
 
313_Nevo
Najlepsie keby ho rovno supli do MU a bol by 57_313_123 Cool
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
1stCL_pbarry
Sorry jimiku, my meli zrovna nejak práci a dostali sme pekne do cuni Smutný

Ale ten kurtisuv zasah byl minimalne kuriozni. Snad ti nebude vadit, kdyz se tomu obcas zasmejem :-)
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Jimik
1stCL_pbarry napsal:
Sorry jimiku, my meli zrovna nejak práci a dostali sme pekne do cuni Smutný

Ale ten kurtisuv zasah byl minimalne kuriozni. Snad ti nebude vadit, kdyz se tomu obcas zasmejem :-)
Barry, naopak, já se tomu chechtám ještě teď. Takovej nádhernej Lucky shoot bych prostě ani jako večerníček nedokázal vymyslet. Budu o něm vykládat dětem před spaním ještě za 63 let. Kurtisy samozřejmě gratulace, jo a Barry ten tvůj sestřel před tím, mě ale mrzí ještě teď. Dostals mě jak malýho školáka Mrknutí
No pasaran! Hua
 
Pragr
Zdravím.

Chtěl jsem se zeptat, jak to funguje na ADW. Musím být zaregistrovaný v nějaké letce, abych se dostal do hry?

Po nějaké době jsem úspěšně rozchodil Il-2ku, a rád bych lítal online. Zatím se pohybuju prakticky výlučně na serveru AH, ale přeci jenom, není to ono. Většina misí se rychle zvrhne ve furbolly, kde 90% odstartuje napříč dráha nedráha, zamíří k nejbližším trasírkám a tam se to točí dokud všichni neumřou. To mě zase až tak nebere, a když se snažím trochu nastoupat a nepouštět se hlava nehlava do každýho letadla, odlítám 1 nejvejš 2 mise, pokud je na serveru víc než 20lidí. Pochopil jsem, že kromě dog fight serverů jsou i virtuální války, ale našel jsem právě jenom ADW. Krom toho ve výpisu letek se mi zdálo jsem viděl pouze letku od 1st CL, a já bych přeci jenom dal přednost lítání za Rusy/spojence. Nevíte někdo o nějakým přehledu, které české virtuální letky lítají na serverech jako je ADW?

Díky za rady a omlouvám se pokud jsem podobnou otázku na foru přehlídl. Ale fakt jsem si jist, že jsem to tu minimálně v nějaké přehledné formě nenašel

Pragr
 
TozziFan
tady je taky jedna virtuální válka, ale musíš být zaregistrovaný.
http://war.by-airforce.com/

co se týká ADW, tak o té moc nevím.
 
kouty
Pragr napsal: Většina misí se rychle zvrhne ve furbolly, se to točí dokud všichni neumřou.
takle lítaj rudýŠklebící se)

To mě zase až tak nebere, a když se snažím trochu nastoupat a nepouštět se hlava nehlava do každýho letadla.
a takhle Lioni Vyděšený... piloti 1stCL
 
311_Tank
a voni Lioni jeste vubec litaj ? Šklebící se
 
LEON_CZ
FK_TozziFan napsal:
tady je taky jedna virtuální válka, ale musíš být zaregistrovaný.
http://war.by-airforce.com/

co se týká ADW, tak o té moc nevím.


Air Force War (i IL-2 WAR) je bohužel COOP, musí se tam čekat, než se zaplní všechny sloty v Hyperlobby. Někdy je to hned, někdy 15 minut Smutný ADW je DogFight, není proto tolik časově náročny - přijdeš a letíš.
 
http://www.virtualnipilot.cz/
MaP
Pragr napsal:
Zdravím.

Chtěl jsem se zeptat, jak to funguje na ADW. Musím být zaregistrovaný v nějaké letce, abych se dostal do hry?

Po nějaké době jsem úspěšně rozchodil Il-2ku, a rád bych lítal online. Zatím se pohybuju prakticky výlučně na serveru AH, ale přeci jenom, není to ono. Většina misí se rychle zvrhne ve furbolly, kde 90% odstartuje napříč dráha nedráha, zamíří k nejbližším trasírkám a tam se to točí dokud všichni neumřou. To mě zase až tak nebere, a když se snažím trochu nastoupat a nepouštět se hlava nehlava do každýho letadla, odlítám 1 nejvejš 2 mise, pokud je na serveru víc než 20lidí. Pochopil jsem, že kromě dog fight serverů jsou i virtuální války, ale našel jsem právě jenom ADW. Krom toho ve výpisu letek se mi zdálo jsem viděl pouze letku od 1st CL, a já bych přeci jenom dal přednost lítání za Rusy/spojence. Nevíte někdo o nějakým přehledu, které české virtuální letky lítají na serverech jako je ADW?

Díky za rady a omlouvám se pokud jsem podobnou otázku na foru přehlídl. Ale fakt jsem si jist, že jsem to tu minimálně v nějaké přehledné formě nenašel

Pragr


1. Na ADW musíš být zareregistrovaný a být v nějaké letce (min 4 piloti). To se dá obejít tím, že si vytvoříš letku a ostatní piloty si vymyslíš (pro každého potřebuješ vlastní mail).
2. Poslední válku za rudý létaly z českých letek VGR, 57_OTU a 313 (a možná i jiné).
3. Dobře si rozmysli, jestli chceš lítat za rudý. Po většinu války mají horší letadla a při poslední válce i měli značnou početní nevýhodu - většinou to bylo tak, že brzo odpoledne měli rudí mírnou převahu, večer měli zase (mírnou až značnou) převahu modří a v noci létali už jenom modří.
4. Připrav se na to, že budeš hodně umírat (za rudé víc).

Teď pár rad jak nejlépe přežít za rudé - jako stíhač je asi nejbezpečnější hlídat vlastní kolony - tam se většinou sejde víc rudých stíhačů a můžeš se schovat do flaku vlastní kolony. Jako bombardér máš šanci na přežití pouze s velmi silným stíhacím doprovodem, anebo útočit na vzdálené (cca 45 min letu) a opuštené cíle na mapě takovým způsobem, že k nim letíš velkou oklikou a přiletíš tam z nečekaného směru tak minutu před koncem mapy (a pak se jen modlíš abys to přežil).

Stejně teď nemusíš spěchat, protože včera skončila válka a minule jim to trvalo přes měsíc, než začala nová.
 
313_123
jj červený těžký chleba má
a jelikož si modrý neustále stěžujou a dělají se jim ústupky
poprvé za svou il kariéru si další válku dám za modré
jelikož nemám rád germány
budu lítat za své obdivované finy (dám si to s b239)
nešlo by aby nějaký modrý prásknul jaké mají skupiny
at se může s pacinem dohadovat už dopředu jakou vybrat
(já fokáče nechci to je moc jednoduché a fini v nich nelítali )
 
3BAP_Bugs
Ešte pár poznámok pre nových nadšencov:

1. Je to síce DF, ale v HPH (hlavná prevádzková hodina Šklebící se ) t.j. cca 19:30 - 22:30 je dostať sa na server tiež záležitosť cca 15 min.
2. po prvom KIA/MIA máš automaticky 5 min kicktime - a pri plnom servri opäť 15 min čakania na volné miesto.
3. pri vytváraní "vlastnej" squadrony tie 3 iné maily môžu byť vymyslené, dajú sa piloti meniť, uberať minimálne na 4 pilotov.
4. pre výber planesetu je nutné splniť kôtu
5. splnenie kôty je viazané na počet pilotov a miest v letke
6. napr. 4 pilotová letka (letka s 4 miestami pre pilotov) musí najskôr vylietať 4x3=12 bodov, aby si mohla vybrať planeset
( zostrelené lietadlo 1 bod, zničený tank 1 bod, zničené AAA 0,3 bodu a pod) samozrejme je nutné sa s tými bodmi vrátiť živý. Mrknutí
7. Letka má obmedzený počet strojov určený podľa počtu miest v letke a to napr. pre 4 miestnu letku sú to 4 stroje + 4 záložné. Rozbiješ, nelietaš až kým ti nie je počet opäť obnovený-Ako netuším, možno vysvetlí niekto skúsenejší resp. znalejší veci.
7. Lietať sólo za červených je síce adrenalinová záležitosť, ale o to predsa pri lietaní za červených ide. Ale dá sa to. Len si treba rozumne vyberať ciele a hlavne to aj trochu naplnávovať, nevrhnúť sa niekde po hlave.

Len za boha netuším, ako sa spojencom vlastne podarilo vyhrať vojnu, keď mali všetko o dosť horšie ako Nemčúri. Aspoň podľa toho, ako to ponúka il2 a ako to všetci alebo takmer všetci tvrdia.Šklebící se

Keď to tých modrých baví lietať na servri., kde sú len modrí, to je ich vec, len netuším, čo tam naháňajú stíhači. Asi ego.Šklebící se Nevadí mi lietať v oslabení resp. za pomeru 3:2, ale 5:1, na to kašlem, aby som niekomu zvyšoval sebavedomie.Vyděšený

Kedysi bol DF čisto alternatíva na pobavenie, väčšina ak nie všetky virt. vojny boli COOP. A čakanie opäť v HPH vôbec nebolo 15 min, zvlášť pokiaľ boli strany dohodnuté. ADW vo svojich počiatkoch bola na prd. Samé lagy, nikto sa tam nejako zvlášť nehrnul.
Vojny ako IL2War, LionWAR, CzechWar a AFW mali svojem meno, renomé a dosť širokú hráčsku základňu. A pri letoch na týchto vojnách nemohlo dôjsť k tomu, aby na mape bol pomer 5:1Šklebící se.

A je mylná informácia, že na lietanie na AFW MUSÍŠ BYŤ zaregistrovaný. Pokiaľ ťa host akceptuje, nemusíš máť ani vytvorený účet. Ostatne ten sa vytvára automaticky sám po prvom odreportovanom lete. Stačí si ho potom aktivovať. Ani v letke nemusíš byť. Na rozdiel od ADW či FN.Mrknutí
Upravil/a 3BAP_Bugs dne 14-12-2009 08:53
 
http://3iap.org
3IAP_Sasa
3BAP_Bugs napsal:
Ešte pár poznámok pre nových nadšencov:
Keď to tých modrých baví lietať na servri., kde sú len modrí, to je ich vec, len netuším, čo tam naháňajú stíhači. Asi ego.Šklebící se Nevadí mi lietať v oslabení resp. za pomeru 3:2, ale 5:1, na to kašlem, aby som niekomu zvyšoval sebavedomie.Vyděšený



Jako trénink bych doporučil AH-mapy Normandie. Včerejší poměr 9xSpit V 3xA20 vs 11x Fw190A4 a 27xBf109G2. Úsměv Adrenalin to ale narozdíl od ADW nebyl, protože padali jak hrušky. Úsměv

Jinak na ADW je poměr sil silně daný tím jakou stranu si zrovna vybere největší ruská letka RFF. Jeden turnus jedou za modré a druhý za červené. Dřív to tak bylo v pohodě, protože ta válka byla více Ruská. Teď ji začala lítat spousta zahraničních letek a modří početně většinou převažují cca 1,5:1. Nemluvě o tom, že skoro nikdo neví co je to bombardér.
Upravil/a 3IAP_Sasa dne 14-12-2009 11:11
 
1stCL_pbarry
Chudáčci červený. Myslim že se štukou nevylítáš kvalifikaci 13 bodů za jednu mapu tak jako se sturmem. Za jeden let 6bodů se sturmem pri rozumnem vyberu cile v pohode.

A peska za 13minut letu v 5km u našeho týlovýho cíle mě taky pobavila Mrknutí

No nic. Nase planesety:

Variant A*


A
Plane type
B-239
Bf-109G-2
Bf-109G-14



Variant B*


B
Plane type
Bf-109E
Bf-109F
Bf-109G-2
Bf-109G-6
Bf-109K



Variant C*


C
Plane type
Bf-109E
Bf-109F
Bf-109G-2
Bf-109G-6
Bf-109G-10
Bf-109K



Variant D


D
Plane type
Bf-109E/B
Bf-109E
Bf-109F
Bf-109G-6



Variant E*


E
Plane type
Bf-109E
Bf-109F
Bf-109G-2
Fw-190A-4
Fw-190A-5
Fw-190A-6
Fw-190D



Variant F*


F
Plane type
Bf-109E
Bf-109F
Bf-109G-2
Fw-190A-4
Fw-190A-6
Fw-190A-8



Variant G*


G
Plane type
Bf-109E
Bf-109F
Bf-109G-2
Fw-190A-5
Fw-190A-6
Fw-190A-9



Variant H*


H
Plane type
Bf-109F
Bf-109G-2
Bf-109G-6
Bf-109G-14



Variant I*


I
Plane type
Bf-109F
Bf-109G-2
Bf-109G-6
Bf-109G-14



Variant J*


J
Plane type
Bf-109F
Bf-109G-2
Bf-109G-6



Variant K*


K
Plane type
IAR81a
IAR81c
Bf-109G-2
Bf-109G-6
Bf-109G-10
Bf-109G-14



Variant L*


L
Plane type
IAR81a
IAR81c
Fw-190A-4
Fw-190A-5
Fw-190A-8



Variant M*


M
Plane type
Bf-110
Bf-110G
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
3BAP_Bugs
1stCL_pbarry napsal:
Chudáčci červený. Myslim že se štukou nevylítáš kvalifikaci 13 bodů za jednu mapu tak jako se sturmem. Za jeden let 6bodů se sturmem pri rozumnem vyberu cile v pohode.



3BAP_Bugs napsal:
...
7. Lietať sólo za červených je síce adrenalinová záležitosť, ale o to predsa pri lietaní za červených ide. Ale dá sa to. Len si treba rozumne vyberať ciele a hlavne to aj trochu naplnávovať, nevrhnúť sa niekde po hlave...


Alebo som hovoril niečo iné?Mrknutí
Ostane tých 6 bodov v šturmovi len vtedy, ak sa útočí na tankové kolóny a tie sú "pohodové" len ak majú modrí na práci niečo iné ako práve ochranu tohto cieľa. Najmä vtedy, ak sa lieta bez coveru. A aj s ním pri tých pomeroch aké vládnu na ADW, je asi ako keď Lotto sľubuje miliónové výhry. Tiež je to možné.CoolŠklebící se
 
http://3iap.org
czs_scharck
3IAP_Sasa napsal:
Nemluvě o tom, že skoro nikdo neví co je to bombardér.

Ono není o co stát. Mapy se točí už po hodině, pozemáky jsou/byly silně zaflakovaný a rudí se nejvíce pohybují v malých a středních výškách, pár jich je někdy i v kosmu.
Onehdá jsme dělali od začátku mapy cover dvěma Heinkelům, museli nastoupat kousek od letiště, stranou přeletět frontu, udělat oblouk a nad cíl naletět z východu ve výšce cca 5-6000m, odhodili - něco trefili, pár minutek poté skončila mapa takže přistání se takto nestíhá.
Takový hadcore týpek musí umět být hodně trpělivý a musí se umět z té výšky trefit aby tam nelítal nadarmo.
Těžkej život bombarďáka na ADW. Úsměv
Upravil/a czs_scharck dne 14-12-2009 11:54
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
1stCL_pbarry
Tak jasny. Pokud je nad cilem nejaka obrana tak to je pak krvavy, ale to plati pro obe strany. Problem byl v tom pomeru, ale i to je relativni. Pri pomeru 25:12 sme leteli 2x ju88 + 2x109 a smlslo si na nas 7 cervenejch.
Clovek si nemuze bejt jistej nikdyÚsměv
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,685,122 návštěv