October 16 2024 12:35:08
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Plánuji novou sestavu (možná)
Ajvn
Lesníku: Proč nemá kupovat nový monitor?
 
LesniHU
Ajvn napsal:

Lesníku: Proč nemá kupovat nový monitor?
No protoze potrebuje ušetřit Úsměv
Ja jsem upgrade vzdycky resil dvoukrokove, jednou se koupí cela sestava s důrazem na to, co se nebude měnit v pulce životnosti. A v pulce životnosti se ztrojnásobí paměť a vymění graficka karta.
Ja neznam jeho současnou sestavu, ale pokud je priorita ten monitor, tj. vizualy, nabízí se poradit jen dokoupení paměti, monitoru a graficke karty. Procesor a deska výkon zase tak neovlivňuje.
 
magot
a monitor 21:9 je za trest Šklebící se
 
Tyler Durden
Ano, 32:9, to je spravná cesta. Úsměv
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
Paulus
LesniHU napsal:

Ajvn napsal:

Lesníku: Proč nemá kupovat nový monitor?
No protoze potrebuje ušetřit Úsměv
Ja jsem upgrade vzdycky resil dvoukrokove, jednou se koupí cela sestava s důrazem na to, co se nebude měnit v pulce životnosti. A v pulce životnosti se ztrojnásobí paměť a vymění graficka karta.
Ja neznam jeho současnou sestavu, ale pokud je priorita ten monitor, tj. vizualy, nabízí se poradit jen dokoupení paměti, monitoru a graficke karty. Procesor a deska výkon zase tak neovlivňuje.


To je dobrá myšlenka, zapřemýšlím…
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
ZVP_DRAMA
Zdar draci,
Snad trochu mimo, ale...
Třeba do toho někdo vnese jasno.
V testech HW každý řeší FPS a testuje se na různých herních titulech a benchmarcích. Co je ale Il-2 GB? K čemu ji lze přirovnat? je to sim náročný na GPU nebo na CPU nebo na oboje? Jak moc? Kolik FPS je dost FPS?
 
Tyler Durden
To je jako zeptat se na linux foru která distribuce je nejlepší. Šklebící se Cokoli pod 300 fps je neakceptovatelné. Šklebící se

Lidské oko ještě rozezná rozdíl mezi 30 a 60 fps. Ne každé oko, ale většina jo. 30 fps u simulátoru chození je v pohodě, všechno rychlejší chce těch 60 fps. Takže řekněme že stabilních 60 fps je slušné minimum, kdy bude většina lidí spokojena že to běží plynule.

Se 60+ se dostáváme do oblasti těch linuxových distribucí. Záleží na zobrazovadle, rozlišení, na konkrétní hře a jsou i borci co vidí rozdíl mezi 60 a 120 fps...
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
AJaromir
Lidské oko rozezná i 1500 fps. Protože nechápete jak lidské oko funguje. Když budete mít na 500hz obrazovce vykreslit tak rychlý pohyb, že se při 500 fps nevykreslí na ani jednom snímku, tak jej na monitoru neuvidíte. Ve skutečnosti byste ale daný objekt i tak viděli.
Doporučuji nastudovat tento článek:
https://100fps.co...ns_see.htm
 
Tyler Durden
Ještě že tu máme někoho kdo chápe. Úsměv
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
Tyler Durden
Grafika videoher je stop motion. Vykresluje se série statických snímků a není nic co by zachytilo přirozené rozmazání pohybu. Jinými slovy, pokud chcete, aby pohyb v počítačové hře vypadal pro lidské oči přirozeně, musí mít nějakou formu simulovaného rozmazání pohybu. Při nízkých fps, jako je třeba těch třicet, jsou mezi obrázky navic "mezery."

Pokud má hra dobrý motion blur vyplatí se ho zapnout. Ale musí jít o objektový motion blur - švihnutí mečem, projíždějící auto. Motion blur kdy se mázne celý obraz kdykoli se pohne kamera je na prd a většina lidí ho právem vypíná.

Pokud nezapnete motion blur pak zvyšující se frekvence snímků (na odpovídajícím monitoru) absenci rozmazaní pohybem ve hrách do jisté míry odstraňuje.
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
Richi
Trochu off, ale je zajimavé, jak se doba mění. Porovnání FPS na dnešních monitorech a starých CRT je tak odlišné. 60Hz na CRT byl nezapomenutelný zážitek. Úsměv
 
AJaromir
To je tím, že dnešní monitory jsou v celku mnohem větší, mají větší jas a ostrost obrazu. Takže je třeba více "pixelů za sekundu"
 
magot
Btw existovaly monitory které byly úplně bez FPS, kontinuelní elektronový paprsek na CRT co byl např. v tomcatu vykresloval pouze vektorově a hra asteroids na něm tedy měla v podstatě nekonečno FPS, tam nebyl důvod proč krájet něco na snímky. Jedna z mála her která měla pro lidské oko zcela přírodní zobrazení.
Měl jsem tu čest si to zahrát na tom autentickém CRT z F-14, zář dopadu elektronů na stínítko na těchto starých CRT nedokáže žádné LCD zobrazit. Ale netřeba starou kraksnu z tomcatu, defakto stačí jakýkoliv osciloskop Úsměv
Upravil/a magot dne 01-10-2024 19:01
 
AJaromir
Tak on ten paprsek je kontinuální i u klasické CRT obrazovky. Ale asi vím jak to myslíš. No myslím, že jsem to tu už dobře zasral. Šklebící se
 
magot
AJaromir napsal:

Tak on ten paprsek je kontinuální i u klasické CRT obrazovky. Ale asi vím jak to myslíš. No myslím, že jsem to tu už dobře zasral. Šklebící se

Je, CRT je CRT. Úsměv
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

02-10-2024 14:07
To není dobrá myšlenka. Belzebub každého stáhne do pekel a přes zvolené zástupce i nás obyčejné lidi. Vyděšený

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

35,803,158 návštěv