September 28 2024 23:14:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
SadoMaso - jak dal ...
j4ck41
BIVOYi nechci te nejak schazovat pred temnou stranou, ale navigace na jakekoliv mape a navigace dlouheho letu nad morem je neco uplne jinyho, zvlast kdyz musis bejt schopnej v kazdem okamziku urcit svoji polohu pro pripad ze bys objevil nepratelsky svaz ... pockej na pripadnej trenal a uvidis
 
1stCL_valhera
VGR_j4ck41 napsal:
...musis bejt schopnej v kazdem okamziku urcit svoji polohu pro pripad ze bys objevil nepratelsky svaz ...


a to všechno ještě v noci Úsměv Navíc to nebude Catalinou, ale třeba SBDčkem, které nemůže sednout na moře, když dojde benzín, ale musí najít mateřskou letadlovku... prostě některé akce budou hlavně pro piloty, než jen pro "stříleče" Mrknutí Těším se na to
 
Rad
1stCL_valhera napsal:
Očividně, po debatě s klukama v Kostelci, půjde o revoluční SM, a kvůli předchozím zkušenostem s docházkou a spolehlivostí jednotlivých pilotů dojde asi stejně k jakémusi sítu pilotů.


Nikdy jsem nebyl příznivcem podobných "regulativních opatření", ale na druhou stranu jest fakt, že po zkušenostech např. z poslední 3xTory!, kdy v naší "mocné" úderné vlně letěly místo sedmi Valů nakonec tři... jenom proto, že byl problém podívat se na čas startu... Smutný

Jde totiž o to, že spoustě "DF pilotů" nadšení opadne, když dostanou úkol letět nad moře 600km jako průzkum, pak se vrátit zase 600km a přistát třeba v noci na letadlové lodi. Vše bez výstřelu. Mrknutí


exactly right Mrknutí právě kvůli takovým akcím se vyplatí mít ten nedodělek ještě nainstal. a děkovat tvůrcům alespoň za nějaké ty Mody Šklebící se

Klidně bez výstřelu, stačí správně odhodit nebo letět v hmle tak 10m nad mořem někam far, far away, či navigovat v noci podle vytištěné mapy... Ten kdo nezažil adrenalin boost po zachycení dotu na radar a kooperaci s pajlotem při jeho lovu v temnotách, přichází minimálně o ne zcela běžný zážitek, který "nastavuje pravdivé zrcadlo všedním krleš poletům na DF" Vyděšený Jestli se pánové Čutoro a Hu podaří ten váš nápad dotáhnout k "funkčnímu prototypu", tak max resteckpa and THX! Vím jak vzácnou komoditou může být trochu volného času...

Proto čím obskurnější akcija, v ne moc často létaných aparátech, tím lépe.

Pogo rulezz! Šklebící se
 
WT_Horrido
Jak tady čtu pár posledních příspěvků tak musím souhlasit, opravdu to nastavuje zrcadlo. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Peci
hmmm, a pak nemají býti považováni virtuální piloti za podivná individua Vyděšený
 
Hoper
Horri bezesporu je :DD
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Tajpan
na pacifik asi velmi vela ludí nenalákate. a ešte k tomu vaše predstavy, to odláka ešte dalších ludí a Sadomaso bude to potom akcia pre pár ludí.
Možno si užijú , budú na tom super, budú cool, ale nebude to Sadomaso aké sa lietalo cca 2005 ala Krasnodarsk.
Dvaja generáli, množstvo pozemnej techniky, taktika, stratégia v jednom, podpora pozemných jednotiek, zásobovanie , s spokojený ludia z obidvoch strán. Planeset podla nákupu za peniažky(body).
Ked už nechcete dokončit Krasnodarsk (čo je podla mna škoda)
, skúste nejakú pozemnú bitku. čo podla mna pritiahne viac ludí.
neviem, ale pre velký počet pilotov a pozemnej techniky a velká mapa, ideálna je Libia-Tobruk vo verzii4.09m mod AAA.
každý sa tam môže dosýta vyblbnúť a zalietať si.
Rommel a Pučtne krysy 1941 alebo Gazala 1942, atd.
BTW: Ultre je tolko nových pozemnej techniky a aktívnej pechoty a nových zostáv mechanizovanej pechoty, že sa vyblbnú aj pozemní generáli. Mrknutí
 
Panek
Tajpane!
 
Tajpan
čo zase, kua???!!! Úsměv
 
606_Temp
A tak vím o dvou lidech, co lítaj v ČR ty žlutý vopice aktivně. Jistě se jich sežene dalších 50 bez problémů Šklebící se
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
FK_Rychtyg
606_Tempik napsal:
A tak vím o dvou lidech, co lítaj v ČR ty žlutý vopice aktivně. Jistě se jich sežene dalších 50 bez problémů Šklebící se

Souhlasím s Tempíkem, Pacifik je dle mého názoru nesmysl... Lidi se neseženou. Tajpanova Afrika je bezvadný nápad, stejně jako kdysi zmíněná celodenní Bitva o BritániiÚsměv
 
606_Temp
A já netvrdím, že je to nesmysl. Pokud autoři chtějí, tak ať si udělají třeba výlet přes pacifik. Jen že ty lidi bude problém sehnat, aby to mělo tu atmosféru. Udělat Afriku si může třeba někdo jiný. Vždyť může být klidně těch speciálek 20 do roka a každý ať si letí co chce Úsměv
Ale zas aby ty speciálky nebyli speciálnější, než WWII. Ono těch nočních několikahodinových masových letů z letadlovek až tak nebylo.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
FK_Rychtyg
606_Tempik napsal:
A já netvrdím, že je to nesmysl.

Já jsem nepsal, že to tvrdíš ty...
Upravil/a FK_Rychtyg dne 15-07-2009 18:44
 
606_Temp
Však já netvrdím, že jsi psal, že jsem to tvrdil já....
(to bude mít chudák Clone zas divoký stavy)
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
AH_Cutora
Tajpane! Přečti si znova první příspěvek a důvody proč Krasnodar ne a proč si myslíme že je reálnější nějaká námořní akce.

Zkusím nastínit problém se SadoMaso ve své komplexnosti ve smyslu pozadí té akce, to co museli zvládat organizátoři a velení aby mohli honit těch pár letadýlek a pilotů vzduchem:

Nosná myšlenka skrytá za zkratkou SadoMaso je strategie s lidmi na úrovni hráčů. Strategie o vítězství v dlouhodobější bitvě, nebo sérri bitev. V podstatě jsme vyšli z limitů tehdejších BellumWar a následovníků.
- Odehrát vhodně dlouhé strategické pozemní kolo.
- Výsledky z pozemního kola jsou výchozí situací pro vhodně dlouhé letecké kolo.
- Výsledky leteckého kola jsou výchozí situací pro další pozemní kolo
...

Kolo byla strategie pozemního boje s uvážením zásobování a přenášení informací od bojových jednotek k velení a zpět. Nevím jestli si umíš představit obtíže s tím jak manuálně rozmístit na mapu území techniku a vydat rozkazy k boji. Každá strana udělala za sebe. Pak si to vzal přepočet team který mapy a rozkazy sloučil a začal přepočítávat mapu. Výslednou situaci ohlásil zpět a začal sestavovat pozemní situaci pro IL2 mapu. Generál mezi tím musel rozhodnout o klíčových rozkazech pro EDIT: letecké kolo, případně dát rozkaz k přesunům obsazení letišť technikou a lidmi, což se znovu promítlo do sestavování mapy.

Spustilo se letecké kolo ve kterém bylo potřeba hlídat:
- zničenou pozemní techniku v průběhu leteckého kola - přímé promítnutí do výchozí situace pro další pozemní kolo
- aktuální stav pilotů a letadel kolik jich obě strany mají k dispozici na jednotlivých letištích, jakých typů, kolik pilotů je "živých" a na zemi schopných vzletu, evidovat zničené a poškozené stroje, mrtvé a raněné piloty a řešit zásobování zálohama z týlu...
- systém hlášení napadených pozemních jednotek....
- velení lidem a jejich hlídání. Evidování fyzických lidí ve hře a lidí čekajících u kompu na povel ke vzletu. Jejich herní status (Připraveni ke vzletu / pod časovou penaltou, jejich příslušnost k letišti, jakou skupinu letadel mohou létat - stihač/bitevník/bomber), jejich schopnosti jak letecko- velitelské (schopen velení skupině se vším co k tomu patří / schopen samostatně navigovat / schopen pouhého letu pod dozorem) tak osobní (poslechne rozkaz slepě / nad rozkazem přemýšlí ale poslechne / vzepře se proti nepopulárnímu rozkazu)....

Po skončení leteckého kola zase přepočet a zobrazení na výchozí pozici pro další pozemní kolo. Současně skrytí věcí které ta která strana nemá vědět jako třeba věci za nepřátelsku linií. Ale i za vlastní linií když tam nic není co by odreportovalo nepřítele - ta situace kdy dvě kola tupě stály PzIV (než jsi je objevil Tajpane) a tygry (těch si nikdo nevšiml) v týlu červené strany bez paliva a munice neschopni ničeho. Generálové opět vydali rozkazy, pozměnili situaci a odeslali na přepočet....

Proto jsme to pojmenovali SadoMaso. Původně to měla být SpeciálníMise, ale po prvním testu omezené jediné bitvy se vžil název SadoMaso - akce pro Sadisty a Masochisty...

-----------------------------------------------------------------------------------
Nevím jestli si umíš představit tu práci co za tím byla. Netvrdím že jsme to zvládali nějak dobře, já jsem se zhroutil v sobotu v poledne kdy zavládl až do večera dost velký chaos a sám sobě jsem si připadal jako ten generál z Dobrého vojáka Švejka co rozesílal na všechny strany chaotické šílené rozkazy.... Přes noc jsem se jakš takš sebral a Jamamoto se zhroutil v neděli... Prostě SadoMaso....
----------------------------------------------------------------------------------

Proto jsme s LesnímHU a Flakonem začli dávat do kupy SW který to měl řešit.

- pozemní kola byla idea něco jako PanzerGeneral s exportem a importem IL2 map.
- pro letecká kola na straně IL2serveru sledování logů serveru a jeho vyhodnocování.
- WEB systém pro evidenci pilotů a techniky se vším co k tomu patří.
- Informační a velitelský SW který měl jednak propojovat předchozí části.

Minimální zkušenosti s programováním větších projektů, velký zápal ... postupné vyhoření na nedostatek času a energie - jako první na mé straně musím přiznat Smutný (nejdýl asi vydržel LesníHU který pak navázal jinejma pracema kolem IL2 - viz třeba LH mody...)


Tak asi o tom je ta situace....
Upravil/a AH_Cutora dne 15-07-2009 21:23
 
AH_Cutora
Ještě dodám, nebyla to jen akce generál proti generálovi, za oběma náma stály podpůrné skupinky lidí bez kterých by to nešlo.

Jamamoto jakožto neznalec IT se sešel se svou skupinou na kolejích, vytvořili si papírkový a informační a velitelský systém a s ním nastoupili k boji, Vydrželi až do neděle než se sesypali.

Já jsem byl odříznutější od lidí a tak jsem si vytvořil podpůrné programy které mi měli pomoct ve velení a organizaci. Tyto programy se ale pod návalem dat zhroutili a já se zhroutil v zápětí.... Až přes noc místo spánku a promýšlení další pozemní bitvy jsem sestavil jednoduchý papírkový systém a vytipoval jsem si piloty kteří mi pak pomohli s evidencí pilotů a letadel a po TS mi hlásili informace. Díky tomu jsem neděli jakš takš odvelel a ustál.

chyb ale na obou stranách bylo požehnaně, v tom zahlcení a čase se to prostě nedalo pořádně zvládnout.


Ale stálo to za to...
 
Tajpan
Cutora

Tajpane! Přečti si znova první příspěvek a důvody proč Krasnodar ne a proč si myslíme že je reálnější nějaká námořní akce.

okej. ale ako vieš sám Pacifik (ako bojisko, a na zlom výbere bojiska/témy už pohorelo vela hier a modov) v CZ-SK, alebo SK-CZ pilotov, nie je velmi oblúbené.
No ked chceš predsa námornú akciu: tak skús si ako námet zobrať slavné bitky legendárneho zväzu H adm Cunnighana proti rovnako legendárnej LW gen Kesselringa : operácia Pedestal 1942. Úsměv
ako test novej verzie SM , je to podla mna ideálne.
 
AH_Cutora
Ja osobne o namornich bitvach nevim nic. O vylodeni USN na ostrovech neco malo prece jen vim a umim si to predstavit, tak vim ze by se to dalo realizovat.

Pokud mas nosny namet ktery by mohl byt technickou narocnosti tak na stejno jako ten pacifik, skus se spojit s Hoperem, ten ted planuje akci a hleda nosnou myslenku. Ja ted nemam cas a silu to promyslet jestli je to realne nebo ne. Nemuzu mluvit za LesniHU, ale myslim ze by byla realna sance ze to vezme take, ten pacifik jsme davali dohromady z technologickych duvodu, ne pro to ze by jsme byli zamilovani just do pacifiku...

 
Hoper
on mne Cutora asi nepochopil - já nehledám žádný námět :)

pokud bych chtěl něco udělat, pak buďto ten ostrov, nebo nějaký město (případně jen "kopec")
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
AH_Cutora
Ten ostrov nestihenem dostat do toho sletu co plánuješ do letětelné podoby...
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,687,709 návštěv