September 28 2024 08:12:49
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 17

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Palba 1938 - ČSL vs. Luftwaffe
WT_Schmouddle
Palba 1939 - jo, s Išakama a Moranama! Mrknutí
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
kouty
a Emilama Šklebící se
 
WT_Schmouddle
Klidně, když to bude jaro 1939, tak puklka C/D a pulka E-1? Pokud proti nim budou Išaky 18 série, jsem spokojen. S nima alespoň dohoním Štuku. A ruský lasery jsou supa..Mrknutí
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
Pragr
alfik napsal:...
Vyhrály v podstatě obě strany, jakkoli je to paradoxní...


S tímhle se nedá než souhlasit. I když bych to definoval jinak. Prohrály obě strany

Na co drtivá většina všech teoretiků ohledně situace v roce 1938 a co by kdyby zapomíná je ekonomická stránka věci. Podle říšské banky byla finanční situace Německa v roce 1938 kritická. Hitlerovi se sice podařilo během pěti let vymýtit nezaměstnanost a vyzbrojit armádu, zvětšenou z původních 100 000lidí na několik milionů, ale za cenu finančních schodků, mnohonásobně převyšující Řecké. Prakticky nebylo možné financovat Hitlerův režim bez úspěšné expanze. První záchrana bylo obsazení Rakouska, další a ještě větší obsazením Sudet a zbytku Československa. Bez "lootu" z obou zemí, a hlavně z Československa by se Německá ekonomika prakticky zastavila.

Případná válka s Československem v roce 1938 by tedy byla pro Německo kontraproduktivní. Nahrazení ztrát by bylo těžko z čeho financovat. Průmysl minimálně v Čechách a na Moravě by byl z velkou pravděpodobností silně zasažen v rámci bojových akcí obou stran (ať už útok, nebo ničení v rámci ústupu ČSL). Finanční zdroje doma by pak byly pravděpodobně zničeny/převedeny ven a to co by bylo venku by mohlo být snadno zablokováno.

Československo by bez vnější pomoci dříve či později podlehlo, pro Německo by se ale doslova jednalo o Pyrrhovo vítězství. Praktický bankrot země, který nastal v letech 1944/45 by se dostavil o nějakých pět let dříve. Zkrátka válka, která by pravděpodobně zničila oba její aktéry.
Upravil/a Pragr dne 08-11-2010 13:42
 
czs_scharck
Žádný Išaky porád . . .
Stoupa by mohl udělat/dodělat Avii B-35/135.
Mapa je, alternativní historici tu jsou, tak . . . Úsměv
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
606_Ramon
A ještě kdyby tak někdo k té B-35 přidal i Aero A-300 (neboli B-72) Šklebící se
 
Hoper
Fuči, dělal si realizační tým kritické poznámky (především při přípravě, při samotné akci toho už moc nebylo :) ), aby příští akce (pokud nějaká bude) neměla tak hektickou a stresující přípravu ? Takové poučení z krizového vývoje ? :)
Samotná akce byla bezva, až do první a druhé TM jsem se bavil, mělo to vše, co takováhle akce mít má. I to čekání se startem ;)
Ale ptát se v průběhu tvorby svých velitelů na občas důležité věci a nedostávat na ně odpovědi a až dva dny před akcí zjistit, že ani velitelé je neví, protože jim je ti "výš" nedokázali říci, bylo i pro obyčejné hráče trochu frustrující :)
Takže např pravidla byla myslím téměř dokonalá (co do specifikace postihů atd), ale přesto vám občas proklouzávaly některé drobnosti, v konečném důsledku pak dosti závažné (teď okamžitě mne napadá sedm věcí, lidé více zainteresovaní by možná přidali další)

Vážím si práce těch, co tuhle akci připravovali a starali se o to, aby vyšla tak, jak vyšla (v konečném zhodnocení myslím velmi dobře :) ) a pevně doufám, že je pýcha neoslní natolik, aby zapomněli na své chyby a příště je co nejvíce minimalizovali :)

A ještě poslední dotaz - Fuči, už víš jak se cítí Oleg, když neví, jestli vydá BoBka nebo ne ? ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
CZS_Scharck napsal:
Žádný Išaky porád . . .
Stoupa by mohl udělat/dodělat Avii B-35/135.
Mapa je, alternativní historici tu jsou, tak . . . :)

mapa si vyžádá revizi, tedy aspoň doufám ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Pánové, vlákna odtajněna. Zájemci mohou nahlédnout pod pokličku jednotlivých stran.

Hoper: poslední dny byly velice hektické, ale neuvědomuji si, že by přišly nějaké dotazy, na které bychom nedali žádnou odpověď. Pokud nějaké poznámky/otázky přetrvávají, bylo by jen dobře, kdybyste je někdo sepsal a poslal mi je. Nebo je můžeme probrat i tady. Strašně moc věcí mi v současnosti splývá. A taky jsem teď celkem dokonale přeladěný z organizátorské na leteckou část Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
olda Olde maly
Když jste u té mapy, textury mi přišly dost tmavé.
Ab-101, B-35, AERO MB-200, A-100, Be-50, Lt-34
 
Hoper
1stCL_Fucida napsal:
Pánové, vlákna odtajněna. Zájemci mohou nahlédnout pod pokličku jednotlivých stran.

Hoper: poslední dny byly velice hektické, ale neuvědomuji si, že by přišly nějaké dotazy, na které bychom nedali žádnou odpověď. Pokud nějaké poznámky/otázky přetrvávají, bylo by jen dobře, kdybyste je někdo sepsal a poslal mi je. Nebo je můžeme probrat i tady. Strašně moc věcí mi v současnosti splývá. A taky jsem teď celkem dokonale přeladěný z organizátorské na leteckou část :)


tak třeba v předposledním svém příspěvku jsem se tě ptal minimálně na dvě věci a ani na jednu jsi mi neodpověděl :D

ed: doplněna citace, neb mi tam někdo vlezl :)
Upravil/a Hoper dne 08-11-2010 14:34
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
CSL1_Vonty
Naka shrnuti ? vyhra prohra , celkova situace, nejlepsi stihaci,bitevnia bombardovaci letka ? Naky medajle ? Úsměv
 
http://www.czletka.zde.cz/
Lynx23
ECL_Weiss napsal:
Záznam dlžky cca 40 minút, čas približne 06:40 ~ 07:20. Zaznamenaný útok šmolíkov a následné zachytenie útočníkov 2. a 3. Staffel JG131.
http://www.uloz.t...lba01-ntrk


Díky moc, tenhle track me nadherne pobavil (jako cestneho clena tohoto naletu ve Šmolikovi).

Komentář:
Doslova tlacenice Šmoliku leti k letisti, Lufwaffe nic nevidi a hlidkuje presne nad nima;
Šmolici udelaji z letiště peklo, Lufwaffe už si nečeho všimne a leti k letišti.
Šmolici leti domu od letiště po uspěšnem naletu, Luftwaffe přesně nad nima o +/-300 vyše leti k letišti.
Luftwaffe si všimne posledniho trochu vyše leticiho šmolika a pusti se do nej v poctu cca 5 Bf109, Šmolik čislo 17, presto hrdě bojuje až do konce s přesilou a rozkouří jedno (možna 2 Bf).

Paráda.
 
falkon
1stCL_pbarry napsal:
nebyl by někde ke stažení eventlog z celý akce ?

Eventlog z akcie Palba 1938 (80 MB).
Upravil/a falkon dne 08-11-2010 15:01
 
Hoper
falky, ono to nejde zkomprimovat ? 80MB zas není tolik, ale....
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
falkon
Hoper napsal:
falky, ono to nejde zkomprimovat ? 80MB zas není tolik, ale....

Kua Hopere, ty budes furt remcat, ze?!? :-P

...zazipovany eventlog...
Upravil/a falkon dne 08-11-2010 15:09
 
Serza
CZS_Scharck napsal:
Palba1939 ? Úsměv


Proc ne rovnou Palba1945?

Pokud bude nekdy rok '45, predbezne si rezervuju pripadny bombarder nesouci atomovou pumu!
 
1stCL_PETRAS
Co takhle palba po roce .. 39, 40, 41, 42, 43, 44 a 45.

Nemusí to být jen na jedné mapě.Ale zkusit implantovat použitý systém velení, zásobování atd. třeba na jinou mapu. Mrknutí
.. a samozřejmě s vyšším rokem tunit stroje .

Blbost ?? Byl to jen nápad. ( Když už mi zase běhá Il2 ) Úsměv
 
MK_KaiN
CZS_Scharck napsal:
Palba1939 ? Úsměv


Kdyby někdo udělal s téhle mapy, a fiktivního válečného konfliktu
něco ve stylu Czech War či Lion War, byla by to věc která by mě
nejspíš donutila nainstalovat opět šturma. Úsměv
No nic, to já jen tak Úsměv Kdyby se to náhodou chytlo Vyděšený
 
3BAP_Plooskie
Kurtis napsal:
Problém je v tom, že čechoslováci dokázali ušít sitě, skrze které nepropadne 250kg puma letící z výšky 4km.

... ve skutečnosti byly ty sítě nedodělky. Původním záměrem bylo vyvinout síť, která dokáže pumu zachytit a vyhodit ji zpět k letounu, který ji odhodil ... Bohužel válka přerušila vývoj, takže jsme rádi že to fungovalo alespoň takhle ... Mrknutí


Serza napsal:
... Pokud bude nekdy rok '45, predbezne si rezervuju pripadny bombarder nesouci atomovou pumu!

... Seržo, u tebe je ta atomovka na úrovni nějaké obsedantní poruchy ... Úsměv
Upravil/a 3BAP_Plooskie dne 08-11-2010 15:55
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,684,060 návštěv