September 29 2024 10:27:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
4.10 patch
1stCL_Fucida
Farky napsal:
Když porovnám manuály, "pětka" by měla být stabilnější než "devítka". Subjektivně mi přijde stabilnější Mk.IX, nemůžu si pomoct.


To si nedokážu fyzikou odůvodnit. Spit IX má delší a těžší čumák, to by ho mělo samo o sobě poněkud stabilizovat (posun těžiště vpřed).

Btw: myslím, že Robo se tady spíše snaží vycházet "nám" vstříc. Nepíše ani útočně, ani arogantně. Přijde mi trochu nefér číst příspěvky, jako je ten Hekitův. Argumentujte věcně.

Tempíku: v případě výhledu z Tempestu zkus třeba navrhnout posun hlavy pilota více dopředu (dále od pancéřové desky). Co vidím na fotografiích, tak v Tempestu má pilot hlavu prakticky opřenou. Co znám ale například fotografie pilotů v Fw 190 (a co jsem měl i svou velice krátkou zkušenost s reálným kokpitem tohohle stroje), tak tam je pilot spíše poněkud před ní, není to "opěrka" v pravém slova smyslu.

[img]http://www.pohorelec.cz/page/pic/vla/fw190.jpg[/img] is not a valid Image.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_Temp
Robo, mohl bys mi tedy vypíchnout mylnou informaci, kterou jsem podal o Fw-190D9, než tě zase pošlu doprdele?
Ad Bf-109G6AS - ty jsi tvrdil, že G14AS má shodné výkony, jako ilovská G6AS a že je to jen špatné značení. Dodal jsem ti konkrétní testovací údaje a stále mi nevěříš a tvrdíš, že jsou to jen mé pocity. Když nevěříš mému zdroji, tak mi opět najdi test Bf-109G14AS, která létá u země 590 km/h, než tě opět pošlu doprdele. Doufám, že jsem ti své požadavky dal dost stručně na to, abys je pochopil a pochopil, že ne JÁ, le TY se tu oháníš pocity. Můj jediný pocit je ten, že tě budu v přípdě nutnosti posílat dordele dokud nerozklikneš linky a nepotvrdíš si údaje co tu od začátku tvrdím.
1. G6AS v Il2 není korektní ani pro G6AS a ani pro G14AS co tvrdíš ty
2. Fw-190D944 je výkonově přepálená o cca 30km/h.
Ani jedno není můj dojem a na oboje jsem ti podal důvody. Dokonce ti to bylo rozebráno i od jinýc, ale evidentně pokud to tvrdím já, tak je to špatně a pokud jiní a létají u modrých, tak to musí být dobře. Byť tvrdíme to samé. Jediné co jsem já neřekl oprot Fučidovi je to, že C3 se nepoužívala. Ale ani C3 Verze, která byla v reálu testovaná nedosahovala výkonů co máme v Ul2, takže zmínka o C3 není až tak nutná.

PS: Je mi líto, že jsem musel během jediné půlhodiny použít víc prdelí, než za posledních 5 let a to nejen psanou formou.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Robo
ZVP_Hekite napsal:
Tak mám Tempíku dojem že tvoje snaha je zcela zbytečná, neboť Robo se ti stejně vysměje se slovy " my máme svých odborníků dost ".
SmutnýSmutnýSmutný
A to mě sere !


Preco mas taky pocit? Preco by som sa mu mal vysmiat a preco prave s takymi slovami? Šklebící se

Pozri ja neviem o FM veciach vobec, ale vobec nic. Jedine, co som sa tu snazil vysvetlit, ze tie spity neboli dodzubane nejakym modrym daidalosakom ako sa niekto domnieva, pozrel som si prislusne vlakno na fore DT a sem som natukal ako to je, aby niekto nahodou nemal mylnu predstavu. Tiez som vysvetlil funkciu toho noveho Schilling karburatora, lebo sa na to niekto pytal.

Problem skutocne je, ze odbornikom sa tu aj inde citi byt kazdy a kazdy ma svoj nazor. Viete si predstavit, kolko poziadavkov (vacsina hluposti, ale mnoho normalnych) chodi mailom aj na fora? Jeden napise ze Dora je moc rychla, druhy ze je moc pomala, treti ze ma cerveny cuplik, ktory ma byt od 8. januara 1945 od pol tretej poobede uz oranzovy atd.

Dalsi problem je, ze este aj ja, uplny babrak, co sa tymto veciam okolo motorov venujem len okrajovo a pre DT urobim maximalne par texturiek, tak sa castokrat vyznam vo veciach, na ktore sa tito 'odbornici' stazuju a o ktorych mudruju lepsie ako oni. A to by som si netrufal na nejake fundovane debaty a (nastastie!!) na tieto ani ine veci nemam v DT ziadny vplyv Šklebící se Ale garantujem vam, ze na tom robia ludia, co vedia co robia, neriesia to cez optiku modreho alebo cerveneho pilota a maju potrebne informacie a vedia, ako tieto data dostat co najlepsie do Sturmovika.

Preto si myslim, ze ak nie ste ako napr. Fucida, ze mate istu uzku problematiku uplne prebadanu, tak ozaj nemozte cakat, ze sa kvoli vam budu prerabat lietadla. (Jasneeee, pisem si Dora o 30km/h pomalsia lebo Tempik napisal na SVK)

Co sa Farkyho otazky ohladom klapiek tyka, poslal som jednemu tvorcovi FM Spitov spravu a ak odpise, pretlmocim sem.
 
606_Temp
1stCL_Fucida napsal:
Tempíku: v případě výhledu z Tempestu zkus třeba navrhnout posun hlavy pilota více dopředu (dále od pancéřové desky). Co vidím na fotografiích, tak v Tempestu má pilot hlavu prakticky opřenou. Co znám ale například fotografie pilotů v Fw 190 (a co jsem měl i svou velice krátkou zkušenost s reálným kokpitem tohohle stroje), tak tam je pilot spíše poněkud před ní, není to "opěrka" v pravém slova smyslu.


Já vidím na fotografiích hlavu pilota tak nějak ne uplně opřenou
[img]http://www.military.cz/british/air/war/fighter/tempest/temp_infl1.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://www.canadianwings.com/cmsAdmin/uploads/hawker_tempest.jpg[/img] is not a valid Image.
sice prototyp, ale kkokpit je stejný
upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/9f/Hawker_Tempest_I_HM599.jpg
Nepochybuji o tom, že se mohl pilot nalepit až na tu opěrku, ale taky je idět, že za letu na ni nebyl nijak fixovaný a pokud se nekrči před nepřátelskou palbou, tak měl možná volný prostor i 40-50cm za hlavou. myslím, že srovnání P-47/51 a tempest je v tomto případě zcela na místě.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
606_Temp
Robo napsal:

Preto si myslim, ze ak nie ste ako napr. Fucida, ze mate istu uzku problematiku uplne prebadanu, tak ozaj nemozte cakat, ze sa kvoli vam budu prerabat lietadla. (Jasneeee, pisem si Dora o 30km/h pomalsia lebo Tempik napisal na SVK)

A co v případě, že se Fucida, který to má probádané shodne s diletanským Tempíkem, který tvrdí, že má být Dora o 30km/h pomalejší? Možná tomu nebudeš věřit, ale i já si o tom něco zjišťoval. Opravdu by mne zajímalo co uděláš, jestli se moje verze potvrdí. Omluvíš se mi?
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Panek
Bf-109G6/AS je ve hře IL2 špatně.
Je to nejnebezpečnější befko ve hře. S ohledem na rok, ve kterém si na většiňě serverech dá vzít.
Měla by být k dispozici společně až se stroji G-14 a G-10.
Jinak je to, jako lítat s la-5FN na jaře 42
 
ZVP_Hekite
Robo, myslím si to proto že tvoje odpovědi tak vyznívají.
S tím co je v 4.10 jsem spokojen a nevadí mi to, v boji jsem snad nic nerozštípal z důvodů překročení mezí určených FM. Ale vadí mi tvoje reakce, jeden člověk tu předkládá podložená fakta (narozdíl od jistých spekulantů kteří spíše předvádí estrádní výstup Šklebící se )a na tyto fakta následuje reakce já nic já muzikant od toho jsou u nás jiní, popřípadě ještě hůř...... Úsměv
 
http://zvp.wz.cz/
Pityy
Proste a jednoduse vyhledy z kapkovitych kokpitu v il-2 jsou na hovno udelany tvrdim ja ! ÚsměvMrknutí
 
Robo
606_Tempik napsal:
Robo, mohl bys mi tedy vypíchnout mylnou informaci, kterou jsem podal o Fw-190D9, než tě zase pošlu doprdele?


Pozri si zaciatok tejto 'diskusie', strana 63 - normalne si sa spytal, ja som ti normalne odpovedal ze ano, asi sa pozru (konkretne 109 aj 190 uz su asi aj rozpracovane).

(Poslal dne 23.01.2011 12:05) - toto je moj prvy prispevok, precitaj si ho prosim ta znovu, a vsimni si, ze som to formuloval ako moj nazor a zaujimalo ma co mas presne na mysli (rychlost? stupavost?), pretoze som sa tomuto tiez venoval, hoci len okrajovo a ako virtualny pilotko, co si na tych konkretnych masinach zalieta. Bolo to OT a pytal som sa len pomimo, lebo ma to zaujimalo. Bola to velka chyba, pretoze si sa do mna pustil ako keby som ti zjedol desiatu. Pritom som ti vobec neprotirecil. Úsměv

O Fw 190D-9 (vsimni si kde su tie lomitka a medzery inak ta nebudu brat vazne, myslim v dobrom, nie ze sa zase urazis) som sa vyjadril, ze mi az taka sprasena ako boli Spity Mk.Vb nepripada a da sa s tym erom aj proti nemu bojovat celkom OK a charakter sedi. To som ovsem nevedel, ze C3 vykony su mytus, a ked som sa to dozvedel, normalne som svoju chybu uznal - ty si to preco nespomenul hned na zaciatku, ak si o tom vedel, len tak mimochodom.

606_Tempik napsal:Ad Bf-109G6AS - ty jsi tvrdil, že G14AS má shodné výkony, jako ilovská G6AS a že je to jen špatné značení. Dodal jsem ti konkrétní testovací údaje a stále mi nevěříš a tvrdíš, že jsou to jen mé pocity. Když nevěříš mému zdroji, tak mi opět najdi test Bf-109G14AS, která létá u země 590 km/h, než tě opět pošlu doprdele.


Nie, ja som napisal, ze zodpoveda zhruba, pretoze ma rovnaky motor. Ani som nepisal, ze lieta 590km/h pri zemi ci co, iba som tvrdil ze je rychlejsia ako seriova G-6. Šklebící se Citaj poriadne a nenechaj sa unasat emociami. Pritom ja teba o nicom nepresviedcam, ty presviedcas mna a ja neviem preco, ked ja s tym aj tak nic neurobim ani len hadat sa s tebou nechcem. Odpisujem ti len zo zotrvacnosti a zo slusnosti a pretoze sa momentalne nudim.

606_Tempik napsal:Doufám, že jsem ti své požadavky dal dost stručně na to, abys je pochopil a pochopil, že ne JÁ, le TY se tu oháníš pocity. Můj jediný pocit je ten, že tě budu v přípdě nutnosti posílat dordele dokud nerozklikneš linky a nepotvrdíš si údaje co tu od začátku tvrdím.


Mna mozes poslat kde len chces, od teba mi to nejak nevadi. Ja sa ti snazim povedat, ze ak chces daco dosiahnut, tak daj dokopy data a posli to DT. Aha pockaj - data o Fw 190 uz robi teda Fucida a ktoviekto este (tusim FC) a o 109 Gitano a obaja su v tom doma viac ako ty, takych googlicov a amaterov ako sme my dvaja (a to som na tom ohladom Luftwaffe stale daleko lepsie ako ty) su tisice, akurat ze ja by som nemal tu odvahu riesit FM napr. Mustangov, pretoze o nich v podstate viem hovno. Mrknutí

606_Tempik napsal:1. G6AS v Il2 není korektní ani pro G6AS a ani pro G14AS co tvrdíš ty
2. Fw-190D944 je výkonově přepálená o cca 30km/h.
Ani jedno není můj dojem a na oboje jsem ti podal důvody. Dokonce ti to bylo rozebráno i od jinýc, ale evidentně pokud to tvrdím já, tak je to špatně a pokud jiní a létají u modrých, tak to musí být dobře. Byť tvrdíme to samé.


Je uzasne, ako sa so mnou dokazes donekonecna dohadovat, aj ked s tebou v podstate suhlasim a ani ti moc neprotirecim. Ja som jasne napisal, ze mi tie rozdiely nejak krv nepiju, ale ze ked to opravia budem rad.

606_Tempik napsal:Jediné co jsem já neřekl oprot Fučidovi je to, že C3 se nepoužívala. Ale ani C3 Verze, která byla v reálu testovaná nedosahovala výkonů co máme v Ul2, takže zmínka o C3 není až tak nutná.


Bola nutna, ba az klucova. Šklebící se To potom vidno kto vie (Fucida), kto tusi (ja) a kto nevie (ty).

606_Tempik napsal:
A co v případě, že se Fucida, který to má probádané shodne s diletanským Tempíkem, který tvrdí, že má být Dora o 30km/h pomalejší? Možná tomu nebudeš věřit, ale i já si o tom něco zjišťoval. Opravdu by mne zajímalo co uděláš, jestli se moje verze potvrdí. Omluvíš se mi?


No, tak to si hodne veris ze to mas prebadane zhodne . Zamračený

Samozrejme, s 'tvojou' verziou (G-6/AS je sprasena a Dora je vo vyske prirychla) suhlasim uplne od zaciatku a sam som to tu napisal. Ta 'tvoja' verzia je vseobecne znamy fakt. Nikde som ta nenazval diletantom ani som ta nikam neposlal, takze sa nemam preco omluvat. Jedina chyba bola, ze som sa snazil s tebou diskutovat, bola to stata casu. Skus si to precitat znova zajtra a zistis, ze som to vobec nestaval do konfrontacnej roviny. Uz to neries, aj tak sme zase OT a vsetkym na srandu.
 
Robo
ZVP_Hekite napsal:
Robo, myslím si to proto že tvoje odpovědi tak vyznívají.
S tím co je v 4.10 jsem spokojen a nevadí mi to, v boji jsem snad nic nerozštípal z důvodů překročení mezí určených FM. Ale vadí mi tvoje reakce, jeden člověk tu předkládá podložená fakta (narozdíl od jistých spekulantů kteří spíše předvádí estrádní výstup Šklebící se )a na tyto fakta následuje reakce já nic já muzikant od toho jsou u nás jiní, popřípadě ještě hůř...... Úsměv


Tak to ma mrzi, ze to takto vidis Smutný Neviem si predstavit ako mozem byt viac ustretovy ako snazit sa vysvetlit veci z pozadia zmien tychto FM, lebo zhodou okolnosti tam mam pristup a uz asi rok to pasivne sledujem. (konkretne Mk.Vb Spity)

Podlozene fakty z kurfurst.org? Hekite nehnevaj sa na mna, ale grafy vie vygooglit kazdy. Kludne ak sa chces zabavit, precitaj si moje prispevky na tu nestastnu temu a najdi kde Tempikovi protirecim alebo sa s nim hadam ze nie, musi to tak ostat, je to spravne. Nic take tam nenajdes.

A ja naozaj nic, ja muzikant, ja s tymto nic nemam spolocne a na debaty o FM ziadny vplyv (preto sa do nich nezapajam ale so zaujmom sledujem). Co mozem pre teba viac urobit ako ti o tom napisat lebo to inak nemas skade zistit? Nabuduce si radsej pojdem zalietat ako by som mal stracat cas jalovymi debatami.

Tu je fakt kazdy odbornik na vsetko od jazzu po bager kurnik sopa.
 
606_Temp
Robo napsal:
Samozrejme, s 'tvojou' verziou (G-6/AS je sprasena a Dora je vo vyske prirychla) suhlasim uplne od zaciatku a sam som to tu napisal. Ta 'tvoja' verzia je vseobecne znamy fakt. Nikde som ta nenazval diletantom ani som ta nikam neposlal, takze sa nemam preco omluvat. Jedina chyba bola, ze som sa snazil s tebou diskutovat, bola to stata casu. Skus si to precitat znova zajtra a zistis, ze som to vobec nestaval do konfrontacnej roviny. Uz to neries, aj tak sme zase OT a vsetkym na srandu.

Šklebící se
Robo napsal:
606_Tempik napsal:
Já už se těším až budou oficiálně opravené i výkony Bf-109G6/AS i obou Fw-190D9.

Co sa G-6/AS tyka, tam sa vykony lietadla v hre priblizuju skor realnej G-14/AS, ale moj nazor je, ze late war Befka aj Dory su na tom este relativne ok co sa FM tyka. Ktore parametre presne mas na mysli? Na tychto erach mam hodne nalietane a dost som sa aj zaoberal porovnavanim s roznymi testami a co sa mi vybavuje az take zle to nebolo vramci Sturmovika. Samozrejme zlepsovat sa da stale a ako LesniHU naznacil, Befka su na rane a na rade hehe. Ak mas cas napis co konkretne sa ti nezda na G-6/AS a D-9inach...
D

"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Robo
Panek napsal:
Bf-109G6/AS je ve hře IL2 špatně.
Je to nejnebezpečnější befko ve hře. S ohledem na rok, ve kterém si na většiňě serverech dá vzít.
Měla by být k dispozici společně až se stroji G-14 a G-10.
Jinak je to, jako lítat s la-5FN na jaře 42


Urcite ano. Zle je oznacene, zle ma vykony a tiez je zaradene v 1943. Ale je len na tvorcovi mapy aky da k dispozicii planeset. Riesenie by bolo (a uvazuje sa nad tym) dat restrikcie natvrdo podla datumu misie. Lietadla by bolo available len podla toho, kedy skutocne lietali, cize napr od februara 1943 ten a ten model / verzia.

Ako pisem, dufajme ze sa so 109 podari rovnako dobra robota ako so Spitmi Mk.Vb a trosku sa to uprace. Mrknutí
 
ZVP_Hekite
Já jsem odborník na pračky heč ! Šklebící se
Takže jsme je jeden druhého nepochopili, vše už vyřešeno ( z mé strany ).
Tímto se ti tedy omlouvám.
 
http://zvp.wz.cz/
606_Temp
Robo napsal:
a to som na tom ohladom Luftwaffe stale daleko lepsie ako ty

Líbí se mi tvoje upřímost a důvěru v sama sebe.

Robo napsal:
606_Tempik napsal:Jediné co jsem já neřekl oproti Fučidovi je to, že C3 se nepoužívala. Ale ani C3 Verze, která byla v reálu testovaná nedosahovala výkonů co máme v Ul2, takže zmínka o C3 není až tak nutná.


Bola nutna, ba az klucova. Šklebící se To potom vidno kto vie (Fucida), kto tusi (ja) a kto nevie (ty).

Právě že není v ničem klíčová. A to proto, že ani ta C3 verze nepodávala ony výkony. Kdyby C3 podávala výkony a byla ve hře namodelovaná tedy správně, tak neřeknu ani popel.

Robo napsal:
606_Tempik napsal:
A co v případě, že se Fucida, který to má probádané shodne s diletanským Tempíkem, který tvrdí, že má být Dora o 30km/h pomalejší? Možná tomu nebudeš věřit, ale i já si o tom něco zjišťoval. Opravdu by mne zajímalo co uděláš, jestli se moje verze potvrdí. Omluvíš se mi?


No, tak to si hodne veris ze to mas prebadane zhodne . Zamračený


nemám to probádané shodně a nic takového neztvrdím. Takže mi laskavě nevnucuj něco, co jsem nenapsal.
Shodne a shodně jsou dvě odlišná česká slova.
Nicméně je faktem, že já tvrdím - Dora 44 je přepálená a tvrdí to i Fučida. Takže jistě to nemám probádané do stejného detailu jako on, ale tuhle informaci máme společnou.
Upravil/a 606_Temp dne 23-01-2011 18:01
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Robo
606_Tempik napsal:
Robo napsal:
Samozrejme, s 'tvojou' verziou (G-6/AS je sprasena a Dora je vo vyske prirychla) suhlasim uplne od zaciatku a sam som to tu napisal. Ta 'tvoja' verzia je vseobecne znamy fakt. Nikde som ta nenazval diletantom ani som ta nikam neposlal, takze sa nemam preco omluvat. Jedina chyba bola, ze som sa snazil s tebou diskutovat, bola to stata casu. Skus si to precitat znova zajtra a zistis, ze som to vobec nestaval do konfrontacnej roviny. Uz to neries, aj tak sme zase OT a vsetkym na srandu.

Šklebící se
Robo napsal:
606_Tempik napsal:
Já už se těším až budou oficiálně opravené i výkony Bf-109G6/AS i obou Fw-190D9.

Co sa G-6/AS tyka, tam sa vykony lietadla v hre priblizuju skor realnej G-14/AS, ale moj nazor je, ze late war Befka aj Dory su na tom este relativne ok co sa FM tyka. Ktore parametre presne mas na mysli? Na tychto erach mam hodne nalietane a dost som sa aj zaoberal porovnavanim s roznymi testami a co sa mi vybavuje az take zle to nebolo vramci Sturmovika. Samozrejme zlepsovat sa da stale a ako LesniHU naznacil, Befka su na rane a na rade hehe. Ak mas cas napis co konkretne sa ti nezda na G-6/AS a D-9inach...
D


Co je na tom divne? Pisem 'este relativne OK', a 'nie az take zle vramci Sturmovika' - co v preklade znaci ze daktore era v hre potrebuju upravy podla mna viac. To bolo ovsem predtym ako som sa dozvedel, ze 1944 Dora je namodelovana mimo misu. Tiez si vsimni ze pisem 'moj nazor' a nijako som ti ho nevnucoval. Lietavam na tychto erach aj proti nim a nemam nejake vyhrady, mozno som nenarocny a mozno si neuspechy vysvetlujem mojou babravou pilotazou viac ako zle namodelovanou technikou.

Neskor som jasne napisal, ze ano Dora je vysoko prirychla a ze G-6/AS nie je vobec G-6/AS tak sa prestan snazit a riadne si to precitaj.. ale to by si musel chciet, ze. Úsměv

Ale ine som chcel
Farky odpisal JtD:

(volny preklad)

''Ano, obe verzie vyzaduju hodne trimu na cumak aby leteli rovno. Vsetky Spity maju novy FM, Mk.IX aj Mk.V. Zacal som s Mk.V, lebo ten bol uplne zly, a potom som presiel aj na neskorsie varianty kvoli konzistencii. (pozn. to som ja (Robo.) vobec nevedel) IX je stabilnejsia pretoze ma lepsie rozlozenu hmotnost, V je velmi tazka na chvost, IX je iba trosku tazka na chvost, tak to bolo zamyslane a tak to ma byt.

Spitfire by stale mal byt tazky na chvost aj s pouzitim klapiek podla NACA testovania, ktore je najdetailnejsie ake je k dispozicii. Tiez by mal byt len maly rozdiel v natrimovani s klapkami a bez klapiek. Lietadlu bola dana lahka tendencia nos dole pre vysunute klapky, ale v hre sa samozrejme rata aj extra vztlak poskytnuty klapkami a vysledny pocit moze byt ze nos ide hore.''
 
606_Temp
Tak teď jsi mě opravdu rozesmál a myslím k tomu už není moc co dodat Šklebící se.
Doufejme tedy, že se práce zadaří a opravy befek i fokáčů budou ve stejném duchu, jako u spitů. Na tom se určitě shodneme a netřeba to dál komentovat.Mrknutí
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Robo
Este neprestanes? Kasli uz na to Šklebící seŠklebící se

606_Tempik napsal:
Robo napsal:
a to som na tom ohladom Luftwaffe stale daleko lepsie ako ty

Líbí se mi tvoje upřímost a důvěru v sama sebe.


Viem, co neviem, a to si priznam, a tiez viem, co viem, a to si tiez priznam. Pff A ked vidim teba ako prasis tie nazvy lietadiel tak viem ze viac nevies ako vies.

606_Tempik napsal:Shodne a shodně jsou dvě odlišná česká slova.


Prepac, nevsimol som si interpunkciu. Chybala ti tam ovsem ciarka pred shodne, ked uz sme zabrdli do tej gramatiky.

606_Tempik napsal:Nicméně je faktem, že já tvrdím - Dora 44 je přepálená a tvrdí to i Fučida. Takže jistě to nemám probádané do stejného detailu jako on, ale tuhle informaci máme společnou.


Ano, a tvrdim to i ja uz od zaciatku, konecne mozem citovat sam seba:

Robo. napsal:
Co sa rychlosti '44 D-9 tyka, tak faktom je, ze oproti realite ma lietadlo v hre rychlost:

- korektnu v malych vyskach (cca pod 2000m)
- je trochu pomalsia akoby mala byt v strednych vyskach (2000-4500)
- je trochu rychlejsia akoby mala byt vo velkych vyskach

Ale vcelku nie az tak zle, su to male odchylky a celkovy charakter je podla mna OK. Co sa hratelnosti tyka, tak suboje Dora vs Tempest su podla mojho nazoru len a len na pilotovi.


Takze konecne pochopime, ze ja ti neprotirecim, nehadam sa s tebou, a ani ty teda nemusis byt taky ihlicnaty. Mrknutí
Upravil/a Robo dne 23-01-2011 18:18
 
606_Temp
Tvůj problém je, že jsi během své debaty použil názory, ve kterých si sám občas protiřečích a pak v odpovědi na moji citaci tvé nepřesnosti odpovíš svoji citací, kde už jsi odpověděl zčásti jinak. Každopádně jsem rád, že oba konečně tvrdíme to samé, byť to trochu skřípalo.
BTW to že napíšu Bf-190 G6AS místo Bf-109G-6/AS nemusí nutně znamenat, že nevím jakou to letadlo má maximální rychlost. Vím jak se to píše, ale je to typicky německy komplikované a ne vždy má člověk potřebu si to tak hlídat.
Upravil/a 606_Temp dne 23-01-2011 18:27
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
saldy
Merten napsal:
Hoper napsal:
saldy napsal:
nějaký čas uplynul, hlava vychladla a mně se s 2s žije dobře....jistě stále tvrdím že malé bomby mají mít také menší prodlevu ale furt je to lepší nežli stav předchozí.
2s mě donutili požívat stuvi-tím pádem i celý let a útok na cíl má nějakou tu formu. 2s mě přivedly létat Sturmovik kterých hra nabízí 10verzí a širokou nabídku zbraní bez 2s nevíhody. Ještě více se otevřela možnost pro využití všemožných kanonů na obou stranách, větší část tanků lze úspěšně ostřelovat do zadní části, atd...jen tak dál Mrknutí


...2s mě donutili požívat...

a o tomhle ty 2s (asi) měly být Úsměv
(snad se to poladí a bude spokojenost i u Farkyho a Berryho Mrknutí )
O tom silně pochybuju.Pořád je to věc která tak nebyla/nefungovala/nepoužívala se a jako taková v něčem co si říká SIMULÁTOR nemá co hledat.Mrknutí Ostatně jako dost dalších věcí.Mno a argumentace proč (aby někdo neničil letadla na zemi nízkým průletem s dvoutunama) to se ani nedá brát vážně.Zamračený Pokud tohle někomu pilo krev není nic jednoduššího než upravit mapu tak aby po jednom takovým kousku dotyčnej dostal permanentní banán.


ty sekundy zastihly naší hru v nedbalkách-můžeme bombám naprogramovat vše potřebné ale nehneme se nikam protože sice budeme z ultrasimulovaných bombrů sázet supernamakané bomby ale na podivně netečné čtverečky co se vrtěj po zelené ploše a už zase narážíme na to, že se ze hry vytrácí samotná simulace války.
Však ty bomby nám nikam neutečou, je hezké že letouny jsou téměř dokonalé ale na Zemi je hra sto let za opicema, stíhačům to nemusí tolik vadit ale hra Sturmovik už v roce 2010 měla vypadat aspoň takto http://www.youtub...5sbDWnGT_k Ta vizualizace prostě JE důležitá i pro simulator.
Ze hry se léta ždímaly prachy ale na vývoj se zapomněloSmutný
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
LesniHU
Farky napsal:
Tak já přihodím taky nějaké to polínko.
Když jsou teda teď Spitfiry naprosto správně, proč když vysunu klapky těžkne éro na ocas a ne na čumák jak by to mělo být?
To je dane zaroven tradici a zaroven omezenim ilovskeho enginu. Letadlum ila s klapkami stoupa cumak, u vetsiny je to spatne a prakticky nic se s tim neda delat.

Farky napsal:Proč musím ve Spitu "pětce" makat víc s trimem než ve Spitu Mk.IX, když ve skutečnosti to bylo naopak? Pilotní manuál "devítky" říká, že to letadlo s plnýma nádržema v podstatě nešlo vytrimovat (a s přídavnou nádrží 90 galonů se s tím pomalu nedalo lítat), v manuálu na "pětky" nic takovýho není.
Když porovnám manuály, "pětka" by měla být stabilnější než "devítka". Subjektivně mi přijde stabilnější Mk.IX, nemůžu si pomoct.

[citation needed]
V mem manualu Spita nic takoveho neni.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,690,393 návštěv