September 28 2024 06:19:56
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 17

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Vilíkovy dohady o WoP
AMP
VAF_Vilik napsal:
Dořešili jsme tu, že WoP je v simulaci na +/- stejný úrovni jako Il.
Il je pro ty, co chtěj lítat podle skutečnejch taktik Luftwaffe nebo RAF.
Najít v briefingu cíl. půl hodiny k němu letět. půl hodiny letět domu. a jít spát
WoP pro ty, co si chtěj zalítat dogfight na simulaci bez ikonek a venkovních pohledů. Narozdíl od dogfight serverů v Il.
Pokud to někdo nechápe, tak už mu asi neni pomoci.

WoP je graficky o trošičku lepší jako IL+UP. Jinak na polet po netu je to nejhorší co jsem kdy zkusil. Že já vůl ty prachy radši neprochlastal....... udělal bych 100x lépe!!!!!! Řeknuli to slušně je to srágora největší!!!!!
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
AMP
CZS_Scharck napsal:
Aha, tak jestli hledáš arkádu pro děcka plnou výbuchů,
tak to si pořiď ten WoP, tam "vyboucháš" s Hurrikem 10 Heinkelů 111 během chvilky.
Il-2 1946 asi není pro tebe.

A Išak při potlačení nechcípá...... prostě arkáda jako sfin...
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
AMP
VAF_Vilik napsal:
No tak vidiš. Co ty víš kde bude WoP za rok, když poslední patch vyšel v dubnu. Po dvouměsíční online zkušenosti v nastavení simulátor, se podle mě to letadlo chová slušně reálně. Včetně všech těch známejch vlastností. Spiták dobře točí, befko je rychlejší a když umíš používat klapky, tak ti nikdo v zatáčce neuteče. A hlavně, když vezmu hurrika, tak těch 8 kulometů umí udělat dobrou paseku. Ne jak v ilu, kde s čoudícím děravym letadlem kdekdo točí jak primabalerína.

No doufám že za rok bude WoP jen vzpomínka na největší omyl....
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
Fuzo
Jak nepredletiet? No to musíš sledovat vlečnou a nelítat moc nad ní, držet si křídla tak na obzoru. Ale to záleží i na výšce pilota Šklebící se
 
http://www.fuzo.cz
Vilik
to _AMP
ale chcípá. jen nesmíš lítat arkádu a pořád na plnej plyn jak trotl.
tam je jen bug u WEP.
Nikdo neni neomylnej.
Já vim. Tady každej čeká na BoB jak na zlatý prase.
Ještě že je ten šturm vlastně zadarmo. To by tam tolik lidí nebylo.
Je to stejný jak s RoF. Sice nejlepší simulátor dneška, ale kde jsou ty plný servery? spousta lidí si to nechce koupit, když má šturma.
 
sparrow
VAF_Vilik napsal:
Když jsem tu viděl, jak tu všichni máte ty svoje značky před jménem, aby bylo poznat do jakýho zájmovýho kroužku patříte. Taky jsem si jeden vymyslel.
VAF jako Vilik Air Force
Bohužel už nové členy nebereme. Máme plno.
Mája nám dělá velitelku. Pak je tu kosí bratr, včelí medvídek a brouček. A brouk pytlík nám dělá mechanika.Šklebící se


a už jsi se svou touhou někam patřit svěřil nějakému odborníkovi nebo s tím opruzuješ jenom tadyZamračený
 
Vilik
ještě mi udělej psychologickej rozbor.
člověk tu nemůže napsat ani vlastní názor.
že tomu nerozumim. že jsme to nikdy nehrál. že jsem tu jen chvilku, tak at nedělám rozumy. atd atd.
pic kozu do vazu.
 
LEON_CZ
Schválně jsem si teď taky nového ILa pustil a při negativních géčkách mi motor chcípá u I-16 i I-153. Ale že se dá to chcípání ,,obejít" přes WEP jsem se dozvěděl až teď díky Vilíkovi, protože jsem zvyklý motor šetřit a WEP jsem proto pouštěl jen vyjímečně a to jsem I-16 lítal ze všech letadel nejvíc, když jsem ještě WoP na on-line hrál Šklebící se
 
http://www.virtualnipilot.cz/
1stCL_Novotny
Vilíku kua přestaň už žrát ten vicodin co ti dali ať si o tom můžem pořádně pokecat! Šklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící se

Proboha hoďte to už nekdo do žumpy! Mrknutí
 
sparrow
VAF_Vilik napsal:
ještě mi udělej psychologickej rozbor.
člověk tu nemůže napsat ani vlastní názor.
že tomu nerozumim. že jsme to nikdy nehrál. že jsem tu jen chvilku, tak at nedělám rozumy. atd atd.
pic kozu do vazu.


a víš o čem je vůbec toto vlákno? rozhodně se nejmenuje WoP JE TAK SKVĚLÝ,ŽE JSEM Z TOHO ÚPLNĚ HOTOVEJ Vyděšený
 
FK_Stern
Aspoň se tady člověk nenudí Úsměv
 
sparrow
FK_Stern napsal:
Aspoň se tady člověk nenudí Úsměv


Mrknutí
 
313_Gryzlov
Velmi se omlouvám, že odpověď píšu až teď. Bohužel mi s mou rozsáhlejší odpovědí spadl NET a až teď jsem se dostal k tomu, abych jí znovu sepsal.

Ech a ani nevím, jestli to má smysl ...

Vilíku, neber si to prosím osobně. Jen mě „nastartovalo“, že si na začátku naznačoval něco v tom smyslu, že WoP je blíže realitě než Il. Mými dotazy, jsem se snažil přimět Tě k tomu, aby ses zamyslel nad těmi „rozdíly“, pokud tam jsou. Bohužel požadovaný efekt byl ještě „drsnější“, než jsem očekával.
Musím uznat, že Fuči zcela pochopil a vystihnul můj záměr. Tímto mu velmi děkuji, že mě během mé absence zastoupil.

Vztlaková mechanizace
Když si projdeš manuály, tak klapky (zejména pak veliké výchylky) se používají u podobných letadel kolem 250km/h (manuál pro Bf109G-6, JAK-3). Nad už pilot riskuje. Ano, jsou spočítány na větší zátěž, ale jistota je jistota. Chybí nám tu třeba poryvy atd.
Při veliké rychlosti by se klapky nemusely ani vysunout. A pokud ano, pak spíš odpochodují kamsi pryč. „Zaseknutí“ v nějaké poloze je klika. WoP tedy není o moc blíže realitě. Očekával bych „drsnější“ podmínky.

Klopení letounu
Jak psal Fuči, při vysunutých klapkách se slušně vychované letadlo chová tak, že začne klopit na „hlavu“. Důvodem je klopivý moment, který u většiny používaných profilů se vztlakem také roste. WoP zase není blíže realitě než Il.

Přehřívání motoru
Nejsem magor abych si musel počítat teplotu motoru, ale jestli o tom nevíš, tak při letu střemhlav v reálu dochází k významnému odnímání tepla a prudkému poklesu teploty. S tím jsou pak spojené potíže, jako podchlazení motoru a následné odstavení. Zavírání žaluzií na motoru během letu střemhlav tedy není jen kvůli tomu, aby to letělo „rychleji“.
K podchlazení motoru může dojít ovšem i během přímého letu ve veliké výšce, protože tam bývá i -70 stupňů Celsia. To jsou vnější vlivy.
Teplota hlav válců u vzduchem chlazeného motoru je důležitá hodnota, jako u „vodníka“ teplota chladicí směsi. Ono totiž můžeš motor uhřát nejen na oleji … Navíc při špatném nastavení směsi a vrtule, můžeš kupodivu mít motor v režimu malého výkonu, ale přitom teplota hlav válců je vyšší, než při vyšším výkonu a pak to jde zase do háje. Tedy opět žádný bod pro WoP oproti Ilu?

La-7 a motor AŠ-82FN
Ptal jsem se na to, zda od 2000m přechází motor z „boostu“ na normální výkonovou křivku jako v reálu, nebo opět kopíruje stejný „trik“, nebo-li zjednodušení jako má Il. Z Tvé odpovědi tedy vyvozuji, že to odpovídá … Ilu Vyděšený) Tedy žádný bod pro WoP.

Mraky mraky mraky
Když vlítneš do správného mraku, tak by to s letadlem mělo přiměřeně zaházet a když by na to přišlo, tak by měl být pilot rád, když neuvidí na 12 hodině ocas vlastního letadla. Tedy zase WoP neexceluje.

Nevidím tedy u WoPu žádný posun blíže k realitě, ale spíše jej vnímám jako kopii Ila, jen převedeno se stejnými chybami do hezčího kabátku. Jinými slovy, někteří z nás dostali pod stromeček k Vánocům nově přetřenou starou koloběžku. V tom lepším případě.
 
AMP
VAF_Vilik napsal:
to _AMP
ale chcípá. jen nesmíš lítat arkádu a pořád na plnej plyn jak trotl.
tam je jen bug u WEP.
Nikdo neni neomylnej.
Já vim. Tady každej čeká na BoB jak na zlatý prase.
Ještě že je ten šturm vlastně zadarmo. To by tam tolik lidí nebylo.
Je to stejný jak s RoF. Sice nejlepší simulátor dneška, ale kde jsou ty plný servery? spousta lidí si to nechce koupit, když má šturma.

šturm zadarmo???? od jaké verze a kdy jsi začal létat????
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
Vilik
neboj. pochopil jsem. Jen mě to zaujalo, a tak jsem si to zasekávání klapek apod vyzkoušel.
mimochodem ještě k tomu motoru. ve velký vejšce trvalo delší dobu než se motor začínal přehřívat.
jsou to hry. tam je asi zbytečný očekávat nějaký opravdový turbulence v mracích a reálný chování motoru.
celou dobu netvrdím že je WoP lepší v simulaci než Il. Jen vyvracim fámu, že je to nějaká arkáda.
když tohle napíše někdo, kdo si to párkrát vyzkoušel v nějaký arkádový misi a ví o tom vlastně prd. to mě dokáže vytočit.
I díky tobě jsem moh dokázat, že v mnoha ohledech se to dá srovnávat s ilem. má to mouchy. to je jasný. viz poznámky fučiho, nebo ten bug s chcípáním.
celá tahle eskapáda začala tim, že mi připadalo, že ve WoP má střelba větší efektivitu než u ila.
at si to každej vyzkouší sám. já už nemám sílu pořád někomu něco vyvracet.
 
AMP
Jsem si WoP vyzkoušel i na netu a chce se mi z teho blejt velebnosti, a ono se to ještě hejbá...
Joó a když hledám nějaké servery na polet tak je tam z 99% nastavení "AKCE" proště to je arkáda a spousta lidí to tak lítá, páč si to pořídili aby to mohli lítat jako arkádu. Ale jednu výhodu to má. Když jsem si chtěl dát jen takovou odreagovačku tak jsem si dal stařičký arkanoid. A teď si dám graficky úžasný WoP.....na to arkanoid zdaleka nemá.....
Upravil/a AMP dne 28-06-2010 20:34
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
606_Temp
"jsou to hry. tam je asi zbytečný očekávat nějaký opravdový turbulence v mracích a reálný chování motoru."

No a to se právě pleteš. Hodně lidí by chtělo mít v té "hře" turbulence a reálné chování motorů.

To že ti připadalo, že má WoP větší efektivitu než Il ti ani nikdo nevyvracel, ne?
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Hoper
Vilíku, teď mi nic nevyvracej a já ti nic nenutím, ale můj dojem z her je takovej, že ne vždy musí být devastující účinek palby to lepší - známka toho, že ten sim je lepší než druhý

příklad - letím si tak na modovaný Kačeně a mám pod bříškem nadílku.
Letím jak kretén v xyz km abych se pokud možno vyhnul nepříteli (což mi ale zase znesnadňuje přesný odhoz) a když se už konečně blížím k lodím a snažím se sladit výšku, rychlost a směr s nastavenýma hodnotama, přiletí nějakej emerickej jouda, oprejuje mne z "někde tam za mnou" (můj střelec statečně mlčí, to není sralbotka jak ten v SBD nebo TBF) a já okamžitě vybuchuju a je ze mne "nic" - po jedný dávce
jelikož jsem ale statečný a nezlomný, sedám do Kačeny znova
a znova odhodlaně letím nad lodě
přiletím, "hrabu" se v budíkách a najednou - bum a je ze mno to samé, co před chvílí
jsem velice odhodlaný a statečný a tak sedám potřetí....
no ale když i potřetí po první trochu delší dávce Kačena okamžitě yybuchuje, říkám si cosi o prdeli (a o písk a pííísk a pyyíííks a písk písk písk písk a ....) a ze serveru odcházím

takže pokud ti v Ilu chybí báječné explozivní efekty - sedej do B5N a leť odhodlaně cosi bombit, nabažíš se až až

ale nevím, jestli toto není stejná chyba jako doku..ený Avenger a pár dalších chuťovek, promítnutých do "Pacifiku", které se třebas v budoucnu opraví, takže neváhej a zkoušej dokud je čas :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
AMP
606_Tempik napsal:
"jsou to hry. tam je asi zbytečný očekávat nějaký opravdový turbulence v mracích a reálný chování motoru."

No a to se právě pleteš. Hodně lidí by chtělo mít v té "hře" turbulence a reálné chování motorů.

To že ti připadalo, že má WoP větší efektivitu než Il ti ani nikdo nevyvracel, ne?

Efektivitu zbraní má úžasnou..........Už jste někdo viděl arkádu bez vysoké efektivity????
Upravil/a AMP dne 28-06-2010 20:36
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
clone9cz
IL2 je strašnej jeden bug, nevím jestli pamatujete na původní recenzi o supr kvalitě zvuků, tak když po 9 letech pustíte bombu z ... tak je to stejně blbě jako na začátku.
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,683,528 návštěv