September 29 2024 12:19:20
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Palba 1938 - ČSL vs. Luftwaffe
1stCL_pbarry
VGR_j4ck41 napsal:
ano je to skoda ze to vizuelne nebude idealni stav ... jenze podle mejch zkusenosti s nahravanim pri vetsich akci stejne bude track tak rozesranej letadlama litajicima uplne jinde nez pri akci, ze to k vyrobe nejakyho filmu nebude vubec pouzitelny ... a rvat na tvurce modu kvuli nepodstatnymu markingu kdyz mu jeste pred par dnema libali prdel za to ze se sral s tim aby Smolici mohli nosit spravny bomby? tak at tahnou


Sváta slova Úsměv


Jinak mapa neni vůbec tak zlá jak jsem se bál. Vynikající práce na tak šibeniční termín.

Když vidím jak jsou červení krásně nejednotní, nakopem jim prdel ein zwei Šklebící se Takže dneska další trenál!
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
j4ck41
1stCL_pbarry napsal:
Když vidím jak jsou červení krásně nejednotní, nakopem jim prdel ein zwei Šklebící se Takže dneska další trenál!


tak ... vybombardujem je do praveku a bude klid
 
BenKenobi
1stCL_pbarry napsal:
Když vidím jak jsou červení krásně nejednotní, nakopem jim prdel ein zwei Šklebící se Takže dneska další trenál!


Neříkali tohle Němci taky o Sovětech? Šklebící se
 
1stCL_Jiricek
BenKenobi napsal:
1stCL_pbarry napsal:
Když vidím jak jsou červení krásně nejednotní, nakopem jim prdel ein zwei Šklebící se Takže dneska další trenál!


Neříkali tohle Němci taky o Sovětech? Šklebící se

Jenže Sověti měli tu výhodu, že se svých štábních důstojníků zbavili ještě před válkou .)
 
311_Rampa
1stCL_Jiricek napsal:

Jenže Sověti měli tu výhodu, že se svých štábních důstojníků zbavili ještě před válkou .)


A teď bychom si měli položit tu správnou otázku Šklebící se
 
1stCL_Werner
Ještě se chci zeptat jak je řešené sedání na břicho (ne, že bych to plánoval Úsměv ). Ve šturmoviku se dá dost úspěšně sednou na kola i uprostřed pole, jestli je to nějak omezeno např. kola jen na letišti.
 
1stCL_Fucida
Pajda napsal:
Ad Fučida: a marking CSL

aby bylo ve věci defintivně jasno, tak připadají v úvahu pouze tři varianty:

1) nechat to tak jak je teď
2) jet na 90skinech
3) vložit do balíku defaulty co sem vložil Stoupa, tj. se znakama CSL (letci CSL si navolí marking Dánska a tak zůstane sprasené pouze číselné označení). eventuelně v online je i možnost dát "None", a pak zmizí i ty čísla ZamračenýZamračenýZamračený


Vidíš, tohle je rozumnej návrh.

1) přijatelné
2) nepřijatelné
3) po diskusi přijatelné

Proberu technické detaily s MaPem a možná (!) uděláme opravu patche. Ono je to celé hodně složité a imatrikulace letadel je v rámci patche či speciálky jako takové natolik nicotná záležitost, že se to může ztratit. Třeba mě ani nenapadlo, jaký marking kde má být. Znám markingy Luftwaffe, ale nic dalšího.

Rosomák napsal:
U mapy (myslím Fučida) bylo napsáno: "nepřekračovat hranici pod trestem vojenského soudu" ... při tréninku.
Tak ať se k tomu Fučida vyjádří, jestli toto padlo nebo ne.


Napsáno v popisu v rámci tréninkového serveru - aby se nenapadali piloti před akcí. Doma ať si každý dělá co chce. Já si taky dal pár výletů z Pasova na Prachatice a zpátky.

Stoupa: Pošli prosím opravené skiny přímo MaPovi. Když budou nevhodné, nebo špatné, tak s tím nic nenadělám, jak jsem naznačoval. ČSL není moje specializace. Nevím, jak by to mělo být správně.



Jinak pánové, ostrá kritika do zainteresovaných lidí se nečte úplně dobře. Někteří z nás téhle akci obětují pravidelně několik hodin denně (bez nadsázky) po dobu dvou měsíců. Představte si, že přijdete z práce domů a do osmi sedíte nad mailem, na TS, nebo testujete v ILovi, co je kde blbě. Mějte trochu pochopení s tím, že je to pro nás nevýdělečná činnost, kterou děláme sice maximálně rádi, ale jsme taky jenom lidi a nervy máme (překvapipě) taky jen jedny.

Tak třeba otázka do pranice: co je důležitější: aby byl pravý znak na levém trupu správně natočen, nebo aby se dané letadlo mohlo vůbec narodit na letišti a neexplodovalo v neviditelném objektu?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Ajvn
Pánové!
Řenu to na plnou hubu.
Zdurazňuji že tímto apsolutně nelezu nikomu do řiti- nenám duvod!
ALE: tady se parta lidí snaží vykonat pro nás pro všechny něco krásného na ukor svého volna a zadarmo. A vy mnozí co? jenom tady řešíte hovadiny až 3,14čoviny!
Když už neumíte nebo nechcete z ničím pomoct tak aspoň držte pysky.
Konstruktivní kritiku beru. Ale ta se obvykle vyjadřuje jiným jazykem.
Nikdo nikoho do specky nenutí. Nelíbi se ti to? tak běž jinam.
Nic na světě není super dokonalé ,ani tato akce nebude.
CHci aby všichni ti kdo na tehle akci jakkoli makají věděli ža jim fandím!

ps
Pevně věřím že nejsem sám!
 
606_vencour
Ajvn: já bych to řekl i takhle: budeme se i nadále někde scházet? Bude se tato Akce po roce či kdy opakovat? Jsou tu už mezi vámi nějaká vlákna přátelství? Ctíte piloty z I. světové války, že to byli gentlemani? Chcete si tvořit život podle Vašich lepších představ?

Tak se trochu snažte a taky oceňte snahu druhého ... sám radši občas mlčim, abych tolik neprovokoval ... slova se mohou vrátit či okecat, promarněné šance už většinou neee.
 
j4ck41
vencour napsal:
... Ctíte piloty z I. světové války, že to byli gentlemani? ...


houby gentlemani ... byli to uplne normalni vojaci ... strileli po sobe a umirali stejne jako ti blatoslapove dole ... s jedinou vyjimkou ze nebehali do jatek kulometny a delostrelecky palby a nekrvaceli do blata takze meli nejakou aureolu vyjimecnosti ... a jestli se obcas mezi nimi objevil nejakej naznak "rytirskeho" jednani? jako by se to nestavalo mezi bigosema taky
 
Pajda
Fuči, děkuji ti za tento přístup. Proto alespoň za sebe, jako velkého kverulanta na toto téma souhlasím, že varianta c) je v rámci našich skromných možností nejlepším dosažitelným řešením a byla by nesmírná škoda jej zahodit.

Mne osobně také štve, že tu kritiku musím psát. Ale v tomto konkrétním případě markingu CSL je více než oprávněná a hned vysvětlím proč.

Tady jde především o to si uvědomit, že ikdyž se jedná "pouze" o počítačovou hru, tedy vlastně pár mihotajících se pixelů na obrazovce, jejichž barvu a umístění vypočítává banda tranzistorů, tak smyslem toho všeho je přeci něco symbolizovat. Ale přeci vlastní forma zobrazení té symboliky, na jejím významu nic nemění. V tomto případě je symbolika jasná, a tou je CSL, které na svých letounech nese Československé výsostné znaky, tedy symbol naší státnosti - kus naší historie, za kterou naši předci bojovali a umírali, aby nebyla zničena, či pohlcena minulými, současnými i budoucími nepřáteli. Takovéto znaky od nepaměti měli vždy více či méně přesně definován svůj vzhled, tj. tvar barva a umístění, aby všichni vždy a zcela jasně věděli s kým mají tu čest.

Zde není podstatné jaký máme vztah k historii, či našemu státu, rovněž je zcela irelevantní způsob zobrazení symbolů státnosti, tj. ve hře či ve skutečnosti. Pokud nechceme být nazýváni barbary, tak ať už jde o výsostné znaky jakékoliv země, je nezbytně nutné dodržet jejich vzhled, natočení a umístění (samozřejmě, pokud mají barvy trochu jiný odstín, nebo pokud jsou znaky o pár pixelů větší, či posunuty to samozřejmě zásadní chyba není). Proto veškeré mé kverulantství na toto téma.

Samozřejmě zcela jiná věc je číselné označení letadel, které se symbolikou státnosti již nic společného nemá a jedná se čistě o praktický prvek. Tudíž pokud se odchýlíme od skutečnosti zde, tak mne to sice také mrzí, ale jedná se pouze o chybu, nikoliv barbarství.

Tímto jsem na toto téma skončil, a pokud bude potřeba, tak samozřejmě pomohu s řešením této, či dle potřeby jiné věci.

 
Ajvn
A teď skus jednou větou popsat smysl Vencourova poselstvíÚsměv
 
606_Temp
vencour napsal:
Ajvn: já bych to řekl i takhle: budeme se i nadále někde scházet? Bude se tato Akce po roce či kdy opakovat? Jsou tu už mezi vámi nějaká vlákna přátelství? Ctíte piloty z I. světové války, že to byli gentlemani? Chcete si tvořit život podle Vašich lepších představ?

Tak se trochu snažte a taky oceňte snahu druhého ... sám radši občas mlčim, abych tolik neprovokoval ... slova se mohou vrátit či okecat, promarněné šance už většinou neee.


Jestli se bude akce opakovat po roce? To těžko. Ale po více letech si troufnu tvrdit že ano.

Vláken je plno. Ale vesměs tomu říkáme panáky a piva Šklebící se

Piloty ctíme, do padáku střílíme jen občas a někdy necháme z hořícího letouny i pilota vyskočit Vyděšený

Ke snaze druhého - mě osobně jsou uplně ukradené špatně umístěné výsostné znaky, nevadí mi že nejsou skiny do puntíku správné, ale naopak se přimlouvám za to, aby se nějak opravili defaultní skiny. Jako určitě by bylo pro Luftwaffe velmi výhodné, kdyby českoslovenští piloti létali v oněch žlutých mírových barvách, ale ......
A čísla na šmolících? Jde to určitě i bez nich, ale pokud to někdo opraví tím líp. Není od věci si přečíst číslo letadla vedle mě a vědět kdo je vedle mě i bez použití TSka a čmoudů. A přidání správných bomb bylo nejen dobré, ale i nutné. S nosností defaultních 100 kg to nemělo ani cenu nasazovat s ohledem na další výkony šmolďase.

Ona ta akce beztak dopadne tak, že se budou modrým vyčítat letadla, která neměla mít a ČSR se bude připomínat, že jich mělo být 3x míň jak němců, tak si ty hádky nechte až pak Šklebící se
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Topper-Czech
Díky všem, co se podíleli jak na rozvoji nápadu k této specce, tak samozřejmě i na mapě a modech k tomu určených. Teď je čas na bojovou přípravu, takže doufám, že během těch posledních dní nebude ještě nutností shánět X patchů pro potěchu něčího ega.
 
http://www.e-airport.wz.cz
j4ck41
Pajda napsal:
Tady jde především o to si uvědomit, že ikdyž se jedná "pouze" o počítačovou hru, tedy vlastně pár mihotajících se pixelů na obrazovce, jejichž barvu a umístění vypočítává banda tranzistorů, tak smyslem toho všeho je přeci něco symbolizovat. Ale přeci vlastní forma zobrazení té symboliky, na jejím významu nic nemění. V tomto případě je symbolika jasná, a tou je CSL, které na svých letounech nese Československé výsostné znaky, tedy symbol naší státnosti - kus naší historie, za kterou naši předci bojovali a umírali, aby nebyla zničena, či pohlcena minulými, současnými i budoucími nepřáteli. Takovéto znaky od nepaměti měli vždy více či méně přesně definován svůj vzhled, tj. tvar barva a umístění, aby všichni vždy a zcela jasně věděli s kým mají tu čest.

Zde není podstatné jaký máme vztah k historii, či našemu státu, rovněž je zcela irelevantní způsob zobrazení symbolů státnosti, tj. ve hře či ve skutečnosti. Pokud nechceme být nazýváni barbary, tak ať už jde o výsostné znaky jakékoliv země, je nezbytně nutné dodržet jejich vzhled, natočení a umístění (samozřejmě, pokud mají barvy trochu jiný odstín, nebo pokud jsou znaky o pár pixelů větší, či posunuty to samozřejmě zásadní chyba není). Proto veškeré mé kverulantství na toto téma.



ale prdlajs ... pri pouziti tyhle logiky bys mohl rovnou tvrdit ze jsem zradce nebot jsem kdysi jako vojak prisahal ze budu branit tuhle republiku a ted to poletim za Luftwaffe

praveze uvedomeni si toho ze to je jenom hra a pixely je podstatny ... a zaroven uvedomeni ze tohle vubec nic nesymboluje protoze i kdyz to ma v nazvu honosna slovo jako rekonstrukce a historicka tak to s historii a rekonstrukci nema absolutne nic spolecnyho
 
606_vencour
Ty, šakale, jednu souvislost to má ... je to první akce, které se účastníme aktivně.
Z mého pohledu je dobře, že v tom jsou emoce. Jen ať jich není moc a nespálí nás to.
Že je to hra? Asi jo, tak jako Němci a Frantíci dokázali hrát fotbal za I. světové války.
Upravil/a 606_vencour dne 28-10-2010 19:23
 
jirik
VGR_j4ck41 napsal:
Pajda napsal:
Tady jde především o to si uvědomit, že ikdyž se jedná "pouze" o počítačovou hru, tedy vlastně pár mihotajících se pixelů na obrazovce, jejichž barvu a umístění vypočítává banda tranzistorů, tak smyslem toho všeho je přeci něco symbolizovat. Ale přeci vlastní forma zobrazení té symboliky, na jejím významu nic nemění. V tomto případě je symbolika jasná, a tou je CSL, které na svých letounech nese Československé výsostné znaky, tedy symbol naší státnosti - kus naší historie, za kterou naši předci bojovali a umírali, aby nebyla zničena, či pohlcena minulými, současnými i budoucími nepřáteli. Takovéto znaky od nepaměti měli vždy více či méně přesně definován svůj vzhled, tj. tvar barva a umístění, aby všichni vždy a zcela jasně věděli s kým mají tu čest.

Zde není podstatné jaký máme vztah k historii, či našemu státu, rovněž je zcela irelevantní způsob zobrazení symbolů státnosti, tj. ve hře či ve skutečnosti. Pokud nechceme být nazýváni barbary, tak ať už jde o výsostné znaky jakékoliv země, je nezbytně nutné dodržet jejich vzhled, natočení a umístění (samozřejmě, pokud mají barvy trochu jiný odstín, nebo pokud jsou znaky o pár pixelů větší, či posunuty to samozřejmě zásadní chyba není). Proto veškeré mé kverulantství na toto téma.



ale prdlajs ... pri pouziti tyhle logiky bys mohl rovnou tvrdit ze jsem zradce nebot jsem kdysi jako vojak prisahal ze budu branit tuhle republiku a ted to poletim za Luftwaffe

praveze uvedomeni si toho ze to je jenom hra a pixely je podstatny ... a zaroven uvedomeni ze tohle vubec nic nesymboluje protoze i kdyz to ma v nazvu honosna slovo jako rekonstrukce a historicka tak to s historii a rekonstrukci nema absolutne nic spolecnyho


Dobrý, tak já si teda beru na akci defaultní švýcarský znaky, šmoulovi moc slušej. Nechce si je někdo od modrých taky vzít? Bude to celkově takový barevnější. VyděšenýŠklebící se
 
lochness
tak schvalne, kolik z cervenych se dnes ucastnilo oslav vyroci? Úsměv
kogm.bluefile.cz/banner/ban_loch.jpg
 
Pajda
VGR_j4ck41 napsal:

ale prdlajs ... pri pouziti tyhle logiky bys mohl rovnou tvrdit ze jsem zradce nebot jsem kdysi jako vojak prisahal ze budu branit tuhle republiku a ted to poletim za Luftwaffe

praveze uvedomeni si toho ze to je jenom hra a pixely je podstatny ... a zaroven uvedomeni ze tohle vubec nic nesymboluje protoze i kdyz to ma v nazvu honosna slovo jako rekonstrukce a historicka tak to s historii a rekonstrukci nema absolutne nic spolecnyho


ale prdlajs ... když si ten příspěvek laskavě přečteš ještě jednou, tak se v něm dočteš pouze o tom že:

Hanobit výsostné znaky, resp. symboly státnosti jakéhokoliv státu, či jiného společenského zřízení jejich diletantským provedením ať už ve hře, nebo ve skutečnosti je dle mého názoru barbarství.

nic víc a nic míň, tečka.
 
Hoper
1stCL_Fucida napsal:
...
Zde naleznete MÓD k akci!
(v JSGME deaktivujte veškeré ostatní módy, tedy včetně ZUTI. Tento balík obsahuje vše potřebné vč. podpory 6DOF)
...


************************************************************************

mod jsem si ještě nestáhnul, tak nevím, jaký je v něm návod, ale jakže je to s tím ZUTI ?
a "vše potřebné" znamená co vše ? :) I hakenkrojc ? Smí být navíc zapnuty i "efektové" mody ?
myslel jsem si, že tohle bude definováno daleko podrobněji, protože na tom závisí vůbec rozjezd celé akce (minimálně aspoň ve správný čas)


************************************************************************


ed: zvýraznění v tom ....
Upravil/a Hoper dne 29-10-2010 14:12
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,690,857 návštěv