September 29 2024 02:14:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 1
JM

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
4.10 patch
GC3_Messik
313_OTTO napsal:
.... Tak radši si dám guláš bez masa než neochucený maso....



Tak po čase pojdeš na podvýživu, a stejné se stalo mnoha pilotům, ten guláš prostě zevšední. Každým novým patchem se jen ohřívá stydnoucí cosi ale zatuchliny se ani po prohřátí v mikrovlnce nezbavíšPff..


Touto dobou už měl být na trhu Bob, možná už Bob datadisk a situace rázem vypadá jinak.
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
Mech
Kdyz nelze ILa zaradit mezi simulatory, tak kam jinan bys ho zaradil? To je podobny jako pokouset se hraci WoW vysvetlit ze WoW smrdi.
V podstate sou dve cesty, snadna(arkada) pro co nejvetsi pocet lidi za cenu nizky obtiznosti aby to mohl hrat kazdej nouma, nebo slozita(simulace nebo pokus o ni) kde je obtiznost vysoka, ale o to vetsi uspokojeni skyta pro hrace, kteri sou ochotni venovat hre prostredky a cas na jeji plny zvladnuti.
Nikho neodsuzuju, ne kazdej chce travit hodiny denne treningem shazovani bomb z vysky nebo navigaci podle radiomajaku, ale v tom je vyhoda simulatoru jako je IL, ze sou servery s ruzne nastavenou obtiznosti a muzes si vybrat. Sou taky i jiny, lehci simulatory kdyz se ti IL zda moc tezkej...
 
Hoper
Kurtis napsal:
1stCL Novotny napsal:
Doufám že jsem tě dobře pochopil. Takže to že je tam modelován vítr s dopadem na dráhu bomb a dalších věcí je v pořádku?! Tak to je fajn.

Kurtis se nezměnil, já trvám na svém. Fakt je, že mi ty věci vadí. Nicméně to neznamená, že si s tím nedokážu poradit.

Akorát mě automaticky napadá - jestliže si někdo dal tu práci rok programovat vítr nebo roznětku u bomb, které ve finále nic zajímavého nepřináší, proč radši ten samý čas nevěnoval tomu, aby bylo možné hodit do formace třeba 90 B-17 nebo do útoku tankovou divizi. Tyhle věci podle mě dělají hru reálnější.

To je jako guláš bez masa - pepřem, paprikou ani solí to nezlepšíš. Potřebuješ maso. Nebo by v nouzi stačila i klobáska. Jenže my máme úžasně ochucenej guláš pro vegetariány a zdá se, že všichni si šmakují ...

tohle je už jiná mluva ;)
Kurtis, ač máš částečně pravdu, přidáním možností radiomajáků se kus flákoty přidalo a né že ne... Přibyla další letadla (nemyslím Spity) a dost lidí si pochavluje upraveného Hs...
To, že si k tomu hoši přidají něco, co JIM se ve staré verzi nelíbí je už jejich věc.
Ač to zní poněkud "sobecky", oni vylepšují šturma. Sice pro nás, ale ve svém volnu a zadarmo... Takže něco budeme muset zkousnout, případně dodat pádná fakta, aby se to nějakým způsobem napravilo/opravilo.
Ale už tu zaznělo, že bomby nejsou dělané "přesně", ale jako omezení určitých postupů, které nebyly zrovna košér. Bohužel na úkor určitého druhu útočení.
Teď půjde o to, co bude pro další život šturma důležitější...


A jen ještě reakce na tuším Prágrovu hlášku, že už nejde skip bombing - ten ale přeci jde stále, jen se musí házet z o pár metrů větší výšky (a vzdálenosti od lodi). Nevěřím, že při své zkušenosti jsi tohle nezjistil ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
proti nízkoletícím letadlům :)

[img]http://img.photobucket.com/albums/v369/RedToo/Kite-Balloons.jpg[/img] is not a valid Image.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_Crowley
Hoper napsal:
...
Ale už tu zaznělo, že bomby nejsou dělané "přesně", ale jako omezení určitých postupů, které nebyly zrovna košér. Bohužel na úkor určitého druhu útočení.
...


Já ti nevím, jestli ty ne zrovna košér postupy znamenají ty zmiňované 2x2000kg s velkým zpožděním z nízkého průletu na stojánku, tak by zřejmě stačilo omezit bomb delay na (kupříkladu) max. 1,5 sekundy, ne?

Jen mi to přijde kontraproduktivní. G-limity - posun, změněné trajektorie raket - budiž, vliv větru - paráda, ale ty 2 sekundy, to je fakt oser. Drasticky to omezí bitevničení a to asi zamrzí každého FB nebo JABO pilota. Stíhačům a level bomberům to může být úplně fuck.
 
313_123
já nevím voco jde náky dvě s mě jsou fuk a to bytevničím jak divej Šklebící se
4.10 je dobrý patch a smekám před chlapcema klobouk
jen hopsat radostí budu až udělaj něco i pro mě

1. pochybuju že ADW přejde na 4.10 (tam lítam online)
přinejhorším budu na vylítání letky hledat měký kolony
stejně první mapy jako rudí vždy prohráváme
(a se 4.10 s čajkou a bombama na tanky no když ho náhodou trefím to bude radosti)
4.10 mě je ale zatím naprd

2. offline nová letadla nádhera, mapy suprm majáky, radia
stat. kampaně/mise nelítám s DCG neumím
4.10 mě je naprd (kromě AI - konečně se můžu zašít v mraku - ručky bozkávám)

3. ta grafika (kokpity, země atd.)
nepoužíbam mod letadla atd. (nevím prostě je nemám rád)
mody mám jen kvůly tomuhle
4.10 mě je naprd (zatím už se těším jak malej až se mě ty mé tři mody na 4.10 povede zprovoznit)

kuci slibovali že všecko tohle časem bude tak sedím fandím
a tiše doufám Šklebící se
třeba se jednou konečně dohodnou s moderama a bobku jakej si byl Šklebící se

 
doktorkop
Trochu z jiného soudku
Zkoušel jste někdo jestli je odstraněná ta hezká vlastnost kdy s pilotem umírala i jeho už odhozená bomba(torpédo)?
 
ringlett
doktorkop napsal:
Trochu z jiného soudku
Zkoušel jste někdo jestli je odstraněná ta hezká vlastnost kdy s pilotem umírala i jeho už odhozená bomba(torpédo)?


včera jsem odhodil torpédo, trefil křídlem stožár, utopil se a za chvilku letěla loď do vzduchu ...
takže asi ano...
 
Ajvn
Milý Numeroslave.
A také všichni kdož lítáte A.D.W.
Načem si proboha myslíte že adevéčko lítate?
NA ULTRAPAKU!!!
Nevěříte? Také bych nevěřil.
Přišel jsem na to v suovislisti, s totálně SKURVENÝMI letovými vlastnestmi všech spitu.
Prostě jsem porovnaval spity i některé další letadla ve všech verzích Šturmovika.
A to konkrétně verze: 4.08, 4.09, 4.10, 4.8 s ADW modem, a Ultrapak který jede na 4.09.
A zjistil jsem že letové vlastnosti letadel ADW modu a ultrapaku jsou shodné!
A v čem že je HLAVNÍ rozdíl mezi ofikem a modama?
V tom že modove letadla jsou klidnější. A to HLAVNĚ HLAVNĚ HLAVNĚ a ještě mnoho krát hlavňe v příčné ose.
Ta stabilita na výškovce je poctatná při potřebě rýchlé stabilizace stroje při střelbě. Když jsi připadně zumer a lítáš rovně jak trubka tak je to fuk a žádnou velkou změnu nezpozoruješ.
JIž delší dobu jsem měl tušení že tomu tak je.
Často totiž za večer vystřídám ruzné servery s verzema 4.09, 4.10, Ultrapak.....a vícero typu letadel.Takže si troufám tvrdit že mužu porovnávat. (Při těch zkouškách jsem si to jen potvrdil.)
Takže kdo se z adevéčkářu dívá na modaře skrz prsty tak se bleskem vzpamatujte.
Ten kdo by mi tohle tvrzení nevěřil--- stačí málo: Vyzkoušej si to!!!Mrknutí








 
1stCL_pbarry
57_OTU ajvn napsal:
Milý Numeroslave.
A také všichni kdož lítáte A.D.W.
Načem si proboha myslíte že adevéčko lítate?
NA ULTRAPAKU!!!
Nevěříte? Také bych nevěřil.
Přišel jsem na to v suovislisti, s totálně SKURVENÝMI letovými vlastnestmi všech spitu.
Prostě jsem porovnaval spity i některé další letadla ve všech verzích Šturmovika.
A to konkrétně verze: 4.08, 4.09, 4.10, 4.8 s ADW modem, a Ultrapak který jede na 4.09.
A zjistil jsem že letové vlastnosti letadel ADW modu a ultrapaku jsou shodné!
A v čem že je HLAVNÍ rozdíl mezi ofikem a modama?
V tom že modove letadla jsou klidnější. A to HLAVNĚ HLAVNĚ HLAVNĚ a ještě mnoho krát hlavňe v příčné ose.
Ta stabilita na výškovce je poctatná při potřebě rýchlé stabilizace stroje při střelbě. Když jsi připadně zumer a lítáš rovně jak trubka tak je to fuk a žádnou velkou změnu nezpozoruješ.
JIž delší dobu jsem měl tušení že tomu tak je.
Často totiž za večer vystřídám ruzné servery s verzema 4.09, 4.10, Ultrapak.....a vícero typu letadel.Takže si troufám tvrdit že mužu porovnávat. (Při těch zkouškách jsem si to jen potvrdil.)
Takže kdo se z adevéčkářu dívá na modaře skrz prsty tak se bleskem vzpamatujte.
Ten kdo by mi tohle tvrzení nevěřil--- stačí málo: Vyzkoušej si to!!!Mrknutí


Jakým způsobem si to měřil ?


Btw, rok nazpátek šlo ADW ještě bez modů na čisté 4.08. Navíc mod přidává jen funkční věci jako zakrytí letadel na mapě a ve výpisu a podobně. Dost pochybuji ž máš pravdu.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
saldy
k 2s tu už bylo řečeno snad vše a doufejme, že se tím budou i nadále zabývat ale součaný stav je furt lepší nežli předtím, pro představu posílám foto SC1800 a věřím, že by tuhle prskavku v reálu odhazoval ze 30m jen úplný extrovertMrknutí
http://img21.imag...c1800.jpg/
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
doktorkop
ringlett napsal:
doktorkop napsal:
Trochu z jiného soudku
Zkoušel jste někdo jestli je odstraněná ta hezká vlastnost kdy s pilotem umírala i jeho už odhozená bomba(torpédo)?


včera jsem odhodil torpédo, trefil křídlem stožár, utopil se a za chvilku letěla loď do vzduchu ...
takže asi ano...


Pokud je to tak, tak říkám-SLÁVA-to je totiž posun k reálné realitě.A jako bonus to jistě každý uvítáVyděšený
 
Ajvn
PBARRY
Nevím co všechno ADW Mod nebo Ultrapak přidávají nebo ubírají nebo zlepšují nebo prasí.
Dej si do jednoducháče třeba spita VIII a proti sobě nějaké 4 bombry. dej si nezranitelnost at tě nic nesere. Ďelej kolem nich fraj kumšty a všechny je sestřel. Toto udělej třeba 2krát.
A udělej to nejprve v Ultře a potom v ofiku. Uvidíš ten rozdíl, v ultře jsou letadla stabilnější. HLAVNĚ vpříčné ose.
Potom si nahď ADW mod kontra ofiko a uvidíš že mezi ADW a Ultrou není v popisovaném směru rozdíl.
CHápu že to moc lidí takhle nebude zkoušet protože je to na dýl.
Mohl bys to skusit i s FW nebo s BF ale to jsou i v ofiku stabilní éra. Ve spitu je ten rozdíl veliký, protože spit byl i ve 4.09 náchylný k huopání v příčné ose.
A ve 4.10 je rozdíl ještě větší.
Mimochodem Spity se opravdu ve 4.10 moc povedly.
1.- páku vyvažování musíš mít vraženou až téměř dopředu, jinak nikam neletíšSmutnýrealita jak cyp)
2.-musíš si udělat spešl nastavení paky jinak si budeš připadat jako v Jaku 9B plně naloženého bombama.( Jestli jsi s tím Xindlem ještě neletěl vřele doporučuju)

Nevím jaký byl záměr se změnou let. vlastností spitfirú, ale výsledek je FIALOVÝ HNUS!
Smířil bych se bez mrknutí oka kdyby ubrali na točivosti(promě za mě at třeba točí stejně jako BF)
Nebo snížili výkon nebo ja nevím co.
Ale nesmířím se s tím že z něj vyrobili houpacího koně skříženého s Jakem 9B(naloženého)
H N U S!!!!!Vyděšený




 
313_123
milý ajvne na ADW jsem proto, že mě jine online servry nebaví
pokud chci střílečku na odreagování dám si red orchestru
prostě na ADW jsem štastný ani ne tak za sestřel zničený pozemák
jako za to že přistanu
jde mě tam spíš o tu atmosféru než o letový model

letový model
- at si šturm simuluje nesimuluje co chce
prostě nejlepší sim na trhu beru to jak to je a hrnu se v čem to de
že se modrý letadla s přidávajícími pači zlepšují a červený zhoršují
hmmm třeba to tak bylo nebo maj prostě jen modrý lepší loby
nevím a je mě to tak nák jedno (věřím šikulům od olega a daidalosům)
a jsem štastný

mody
používám a rád při offline (prostě online není pause a děti jsou děti)
zlepšuji si grafiku - kokpity, povrch (v 6km letadlo u země nevidíš), AI atd.
prostě se při offlinu rád kochám
6DOF - nevím žádné zasadní problémy jsem u nemodovaných letadel nepostřehl (kromě tohe že u befka v určitém úhlu pohledu vidím skrz křídlo, ale to mám i bez 6DOf snad už od prvního šturma)
a jelikož znám kupa lidí co se nikdy šturma nelítali online a nikdy asi lítat nebudou (v mém okolí online já offline cca 10 lidí) byl bych rád kdyby
kromě moderů udělal pro ně někdo něco offiko
 
1stCL_Fucida
57_OTU ajvn napsal:
Nevím jaký byl záměr se změnou let. vlastností spitfirú, ale výsledek je FIALOVÝ HNUS!
.
.
.
Ale nesmířím se s tím že z něj vyrobili houpacího koně skříženého s Jakem 9B(naloženého)


Souhlasím s tím, že Jak-9B laboruje na samotné hranici ovladatelnosti a že má asi takovou zásobu stability, jako Grippen. Ale současný Spit mi přijde nesrovnatelně klidnější. Jo, je třeba ho často trimovat, ale nepřijde mi to zase tak extra jiné, než to bývalo. To letadlo reálně nemělo takovou zásobu stability, jako jiné stroje. Je jen dobře, že je poněkud "rozkývané".
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_Crowley
Eric Brown při popisu hypotetického souboje mezi P-51D a Spitem Mk.XIV se přikláněl v odhadu vítězství na stranu Spitfiru a to právě proto, že byl jak psal "nestabilní kolem všech os".

Takže bys to měl brát jako výhoduŠklebící se
 
1stCL_Fucida
On je překlad některých Brownových vět opravdu hodně nešťastný Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Ajvn
Hoši ja jsem si zatím nikdy na nic nestěžoval.
Ať už to byly nové patche,. nebo specialky kde se třeba něco nepovedlo, vždycky jsem to bral tak že Ti lidičky kteří za tím stojí prostě chtěli pro NÁS (a taky pro sebe ) udělat něco hezkého. Prostě nestěžoval jsem si- nou problém.
Avšak ty Spitfiry prostě nerozchodím.
Jsem přesvětčený že byly ve 4.09 dostatečně rozkývané.
Své přesvětčení stavím na faktu že NENÍ normální letět ve spitu a být nucen míti vyvážení příčné osy až téměř na čumák .Tady něco nehraje, tady něco nevyšlo, tady je to ŠPATNĚ.
Stejně tak bych byl naštvaný kdybych letěl v beefku a musel vyvažování mít vražené až dopředu.
(A nebo v kterémkoli jiném éru!).
Ale dost nářku.
Nějak jsem tu mršku vratkou přece jenom osedlal.Úsměv
K adevečku se vyjádřím ve vláknu A.D.W.




 
Tajpan
57_OTU ajvn napsal:

Nevím co všechno ADW Mod nebo Ultrapak přidávají nebo ubírají nebo zlepšují nebo prasí.





som mal za to, že ak chce niekto o niečom rozumne a vecne diskutovat, tak si aspon niečo o danej téme naštuduje , poprípade prečíta readme.txt, PDF, alebo ako sa to teraz tak moderne a cool povie : vygooglí. Úsměv
 
Hiltos
Tajpan napsal:... :vygooglí ...

JFGI
Upravil/a Hiltos dne 14-01-2011 16:45
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,688,478 návštěv