September 29 2024 18:31:07
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Palba 1938 - ČSL vs. Luftwaffe
1stCL_Fucida
Až do včerejška to bylo přesně tak, jak píše Tjurma.

Dnes mapu mavíc dostal MaP (tvůrce módu) a Lekk (vrchní stavitel objektů na mapě).

Lekku: Pragr zapsán. Jestli udělá nějakou hloupost (jako že by třeba smetl při pojíždění letku Šmolíků, nebo hůř - sestřelil mě), tak to bude na panácích drahé Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
ZVP_ALEX
VGR_j4ck41 napsal:
1stCL_Fucida napsal:

Nejsou, momentálně se vede diskuse, kterak podat tuhle informaci Úsměv:

Dne 17. 10. 1938 překročila opatrně německá vojska hranice Československa.


Dne 17. 10. 1938 překročila svižně německá vojska hranice Československa.

.


jednoduchy ... jestli svizne nebo pomalu = je to jedno ... z velikosti avizovane mapy je jasny ze nemuzete do 06.11. pustit Wehrmacht nejak moc hluboko na uzemi RCS, takze by se spise melo diskutovat kdy a kde bude nemecky utok zastaven ci aspon radikalne zpomalen.

EDIT: mno ale uvazime-li ze se uz tyden bojuje a novinari furt mlcej ...


A o čem by psali, že se LW s wermachtem stahují do Porúří Šklebící seŠklebící seŠklebící se
Upravil/a ZVP_ALEX dne 25-10-2010 17:36
 
Hoper
1stCL_Fucida napsal:
Pokud se nepletu, tak by Tajpan ani mapu mapy neměl snad mít.

Hoper, co bude s těmi konkrétními informacemi? Protože jestli si tady jen tak pronic zanic plácáš játra, aby řeč nestála, tak mě pěkně naštveš.

Chvíli jsem taky musel pracovat...
Co jsem slyšel slyšel jsem. Pokud se to týkalo mapy mapy a ne mapy, pak se omlouvám. Ale "plácat játra" v tomto duchu neplácám ani já ...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
j4ck41
ZVP_ALEX napsal:
VGR_j4ck41 napsal:
1stCL_Fucida napsal:

Nejsou, momentálně se vede diskuse, kterak podat tuhle informaci Úsměv:

Dne 17. 10. 1938 překročila opatrně německá vojska hranice Československa.


Dne 17. 10. 1938 překročila svižně německá vojska hranice Československa.

.


jednoduchy ... jestli svizne nebo pomalu = je to jedno ... z velikosti avizovane mapy je jasny ze nemuzete do 06.11. pustit Wehrmacht nejak moc hluboko na uzemi RCS, takze by se spise melo diskutovat kdy a kde bude nemecky utok zastaven ci aspon radikalne zpomalen.

EDIT: mno ale uvazime-li ze se uz tyden bojuje a novinari furt mlcej ...


A o čem by psali, že se LW s wermachtem stahují do Porúří Šklebící seŠklebící seŠklebící se


i ty brepto jeden
 
Tajpan
Hoper napsal:
Tajpane, mapu mapy máš ?

nie,nemán.
 
TozziFan
FK_TozziFan napsal:
1stCL_Fucida napsal:
Mapa je dokončená už skoro týden. Poslední detail tam byl upraven o víkendu - poloha a datum nastaveno tak, aby se rozednívalo a stmívalo jako v listopadu. Momentálně se pracuje na finálním módu pro speciálku i s letadly.

Mapa nebude uvolněna samostatně (a to ani k testování), ale až jako součást právě onoho módu. Chtěl jsem ho vydat včera, ale ještě není dokončený. Času málo, práce moc. Nebojte, budete mít dost prostoru se nad vašimi rodišti/bydlišti prolétnout.

Už to bude ? Šklebící se

Už to bude ? Šklebící se
 
MaP
Všechno bude,chleba bude. I máslo bude ....Úsměv

PS: Potřeboval bych od vás do speciálkového modu skin avie B-71 bez ČS znaků.
 
Pragr

Lekku: Pragr zapsán. Jestli udělá nějakou hloupost (jako že by třeba smetl při pojíždění letku Šmolíků, nebo hůř - sestřelil mě), tak to bude na panácích drahé Úsměv


Díky všem. Za schválení, zapsání i reklamu ač nezaslouženou Úsměv
 
Pajda
VGR_MaP napsal:
Všechno bude,chleba bude. I máslo bude ....Úsměv

PS: Potřeboval bych od vás do speciálkového modu skin avie B-71 bez ČS znaků.


Skin B-71 připravuje Olda ještě s někým - myslím že už přes týden jej mají hotový. napíšu mu tedy zprávu.

Kdybys potřeboval, mám někde úplně čistý skin C-47(DC3) v "hnědé" US-Army. Na Tiger Motha nějaký rozumný skin snad ani neexistuje.
 
GC3_Chroust
VGR_MaP napsal:
Všechno bude,chleba bude. I máslo bude ....Úsměv
znaků.


A bude to tedy nejpozdej DNESKA jak je nam bylo receno??
 
Rosomak
1stCL_Fucida napsal:
Nejsou, momentálně se vede diskuse, kterak podat tuhle informaci Úsměv:

Dne 17. 10. 1938 překročila opatrně německá vojska hranice Československa.


Dne 17. 10. 1938 překročila svižně německá vojska hranice Československa.



Nicméně veškeré zásadní informace byly dohodnuty. Z hlediska pravidel se momentálně řekněme "ladí pravopis".


Myslím, že přítomní obou stran chápou, že pokud by svižně 17. 10. německá vojska překročila hranice Československa, tak by pozice na hraniční čáře 6. 11. by se dala těžko hodnotit jen jako vyrovnání fronty (oblíbený Goebbelsův řečnický obrat když německá vojska dostala na prdel a ustupovala).

Takže značně nelibě štábem modré strany (což je z jejich pozice přirozené, proto se takové obraty snažíme nějak odstranit, což zase dost špatně v logice návazných kroků a časového rámce jde, natož v rámci historických reálií a pozice útočníka a obránce a v neposlední řadě také vyspělosti a kvality naší armády proti německé roku 1938) jsou brány vývoje pozemních operací (v naší alternativní historii), kde jsou [i]"Němci jen opatrně", "Němci zaskočeni", a absolutně nepřípustné jsou pro ně obraty "Němci vyděšeni", a totální sci-fi "masakr Němců"
[/i]

Bohužel, chápání síly Německa v roce 1938 a síly ČSR je totálně deformováno historickým vývojem a předválečnou a poválečnou propagandou.

Ono se pak stane, že se v literatuře uvádí počty objednaných, ne skutečně vyrobených zbraní a strojů a málokdo si položí otázku, jak mohlo, a čím by Německo zaplatilo o roku 1935 (kdy odmítlo omezující podmínky z kapitulace z Versailles) do roku 1938 takový ohromný objem zbraní, kterým se v literatuře haraší.

Po Mnichovu to bylo snažší. Nejdříve dostalo na počátku roku 1939 zlato za odstoupené území, prý jako náklady za měnovou reformu pod hrozbou ultimáta obsazení zbytku ČSR a pak další zlato dostalo po obsazení ČSR díky vstřícnosti Bank of England vůči Německu...
 
1stCL_Fucida
Pánové, v prvním příspěvku můžete najít odkaz na pravidla akce spolu s odkazem na alternativní historii k naší speciálce. K tomuto je třeba podotknout, že pravidla jsou finální a vznikla shodou všech zúčastněných organizátorů. Pokud budete s něčím nesouhlasit, či mít nějaké výhrady či spíše možná dotazy, obracejte se prosím na své štáby.

Celá alternativní historie je skvělým počinem Johana, alias. Mopse. Narozdíl od pravidel nebyla schválena celým organizačním týmem a vydávám ji tedy ze své vůle. Pokud k ní budete mít nějaké dotazy, či pohnutky, doporučuji je rozebrat přímo na válečném portálu Palba CZ, konkrétně ZDE.

Upravil/a 1stCL_Fucida dne 26-10-2010 10:45
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Jiricek
Rosomak napsal:
Takže značně nelibě štábem modré strany ... jsou brány vývoje pozemních operací (v naší alternativní historii), kde jsou [i]"Němci jen opatrně", "Němci zaskočeni", a absolutně nepřípustné jsou pro ně obraty "Němci vyděšeni", a totální sci-fi "masakr Němců"
[/i]

Rosomák zapomněl dodat, že modrému štábu se nelíbil nikoli faktický vývoj údálostí v Alternativní historii ( ve verzi Johana), ale pozměnovací návrhy jiných členů červeného štábu, doplňující text o fráze: "němci zaskočeni..., němci vyděšeni..., němci jen opatrně..., masakr Němců..." a na druhé straně: "čechoslováci úspěšně..., čechoslováci připraveně..., čechoslováci heroicky...".
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 26-10-2010 10:55
 
606_Dyk
Pajda napsal:
VGR_MaP napsal:
Všechno bude,chleba bude. I máslo bude ....Úsměv

PS: Potřeboval bych od vás do speciálkového modu skin avie B-71 bez ČS znaků.


Skin B-71 připravuje Olda ještě s někým - myslím že už přes týden jej mají hotový. napíšu mu tedy zprávu.

Kdybys potřeboval, mám někde úplně čistý skin C-47(DC3) v "hnědé" US-Army. Na Tiger Motha nějaký rozumný skin snad ani neexistuje.


Kdyby něco já mám jednu variantu skinů pro Dakoty hotovou, ale doma budu až někdy večer. Mám hotových všech 6 čísel a znaky můžu i s číslama třeba odebrat.
 
ZVP_ALEX
GC3_Chroust napsal:
VGR_MaP napsal:
Všechno bude,chleba bude. I máslo bude ....Úsměv
znaků.


A bude to tedy nejpozdej DNESKA jak je nam bylo receno??


Dnes?"Šklebící se Nebo za 14 dní!Vyděšený To je jedno piloti ČSL jsou vždy připraveniMrknutí
 
Hoper
která Hanii psala ty pravidla ? :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Přece ta moje Mrknutí
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hiltos
Technicka chyba v pravidlech:

Odstavec 4.4, priklad 2, resp.3. Spravny cas by mel byt 20, resp. 66 minut.

Pokud jsem dobre cetl, tak muzou na letadle zaroven pracovat vsechny tri druhy cet (palivova, municni-hlavnova i municni-pumova; sekce 4.2). V takovem pripade bude letoun v prikladu pripraven k dalsi akci za maximum z hodnot dotankovani, dozbrojeni munici a pumami, tj max (19; 12,5; 20) = 20 minut. U Smoldy pak 66 (60+max(1;5;6)=66)
--------------------

Diky za pravidla i historii (zde jsem sice cekal i pocteni o nejakem LW uspechu a CSL neuspechu, ale na to zda se bude muset historie pockat) Pff
Upravil/a Hiltos dne 26-10-2010 15:01
 
1stCL_Fucida
Hiltos napsal:
Diky za pravidla i historii (zde jsem sice cekal i pocteni o nejakem LW uspechu a CSL neuspechu, ale na to zda se bude muset historie pockat) Pff


Přésně Úsměv 6.11. se plánuje zničení ČSL Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
MaP
Mod bude, až budu mít skin na B-71.
S Tiger Mothem je problém ten, že autor udělal skin přes 3 soubory a tak je tedy normálně neskinovatelný. Pokuď by se našel dobrovolník, který by alespoň odstranil tu žlutou a britské znaky z defaultního skinu, tak Tiger Motha si může stáhnou zde http://www.vanwyk..._SAS_V3.7z a pak mi poslat výsledek.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,692,375 návštěv