June 23 2024 21:34:06
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Valenok
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Zlepšení výkonu ve FPS, optimalizace nastavení
Rumcajs
Obsah RAM disku je dočasný. Po vypnutí se vymaže. Je vždy třeba nakopírovat CLOD do toho RAM disku, a pak spouštět odtamtud. Určitě by to šlo nějak automatizovat, udělat na to nějaký skriptík, aby se to stalo samo po startu. Jestli budu mít náladu, něco takovýho dnes spíchnu.
 
310_cibule
Tak tohle mě zajímá.

Jediným, čím mohu do debaty přispět, je konstatování, že mám SSD a na něm sedmičky resp. CoD.

A strašně rád experimentuji s věcmi, které jsou pro mne španělská vesnice.

Rumcajsi, kdybys to dal dohromady, s chutí testnu. Ale prosím přidej nějaký návod, co přesně s tím. Díky.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Předmluva
Následující je určeno pouze pro šťastlivce, kteří mají k dispozici 64 bitové Windows a mají minimálně 8GB RAM. 8GB je třeba chápat jako technologické minimum takového pokusu. Za sebe nedoporučuju jít pod 12GB.


Doporučuju stáhnout tento RAM Disk: http://www.softpe...s/ramdisk/

Po spuštění to vypadá takto.
http://pop10.rajc...disk_1.jpg

Přidejte disk(y) podle libosti. Minimálně 5.3 GB pro CLOD.

Takhle nakonfigurovat disk.
http://pop10.rajc...disk_2.jpg

No a na závěr zařídit kopírování. Může se vždycky z průzkumníka, nebo se na to dá napsat třeba .BAT soubor. U mě takový batík vypadá takto.

Zdroj stáhnutí  Code
md I:\CLOD
xcopy /E "G:\Steam\SteamApps\common\IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover" I:\CLOD\



https://docs.goog...sp=sharing

Z toho textu si prostě udělejte textový soubor třeba s názvem copyclod.bat. Jo a upravte si adresáře podle vlastního umístění. Já mám ten RAM disk jako I:\ a Steam úložiště v G:\Steam. Tohle si musíte přepsat.




Tohle už je volitelné, jo te jen náhrada za ten .bat soubor.
Páčto to poněkud otravuje s tím, že to vyhodí ten command propmt, udělal jsem ještě takovou malinkou utilitku, která to nakopíruje i bez toho černýho okýnka.

SilentCopy https://docs.goog...sp=sharing

SilentCopy má dva parametry - zdrojový a cílový adresář. Tedy příkaz bude

Zdroj stáhnutí  Code
silentcopy "G:\Steam\SteamApps\common\IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover" I:\CLOD\




Nejlépe udělat tak, že si SilentCopy někam nakopíruju a udělám na něj link třeba na plochu. Ten link pak upravím takto
http://pop10.rajc...ntCopy.jpg

To SilentCopy pak můžete mít třeba automaticky spouštěné při nalogování, nebo ručně před spuštěním CLODu .. jakkoli. Na závěr snad jen připomenout, že ten RAM disk je v paměti pořát i když nehrajete CLODa. Tedy si to vždy vezme tu paměť. Kdo nemáte dostatek RAMky, možná to nechcete mít takhle udělaný. Jistá možnost je po použití ten RAM disk zas smazat. Ale jak píše Cibule, hrát si s tím jeden může do alelujá.
Upravil/a Rumcajs dne 17-03-2013 13:31
 
310_cibule
Zamračený

Paráda! To by v tom byl čert, abych si při svém ignorantství a neznalosti čehokoliv totálně nerozhasil widle i Coda.

Má smysl, abych to zkoušel, když mám RAM jen 4 Giga?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Ne to rozhodně nezkoušej. Potřebuješ minimálně 8GB a 64 bitový systém. Já sám bych do toho nešel, kdyby na počítači nebylo alespoň 12GB RAM. Takovýmhle pokusem bys opravdu Windows dostal na kolena.
 
310_cibule
A je po srandě Smutný Ale stejně dík.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
falkon
310_cibule napsal:
Má smysl, abych to zkoušel, když mám RAM jen 4 Giga?

Cibule, odpust jeden technicky dotaz pre netechnika - ako chces natlacit 5.7 GB dat do RAM-ky, ktora ma 4 GB s tym, aby ti tam este zostalo minimalne 1 GB miesta pre operacny system? Úsměv
To by si ma mohol naucit, to by sa mi tuuuze hodilo! Úsměv


Rumcajs: Podla screenshotu to vyzera, ze ta utilitka nejaky "backing-file" na disku podporuje. Neskumal si, ako to funguje? Ci sa pri vytvoreni disku dokaze obsah RAM inicializovat z daneho suboru, a po vypnuti disku ulozit zmeny do subora? Chapem ze to nepojde nastavit na "zrkadlenie adresara na disku", ale keby sa vytvoril "obraz" ("iso" ) obsahujuci vsetky CloD subory, tak by to mozno mohlo fungovat... nie?

Dalsia poznamka: podla tohoto screenshotu to vyzera, ze ten SoftPerfect RAM Disk umoznuje vytvorit aj "removable disk" - co by mohlo mat tu vyhodu, ze clovek si ho "pripoji" (a tym padom zozerie patricny kus RAM) len vtedy, ked pojde lietat... a po lietani ho zase odpoji a tym ziska RAM-ku spat. Pokial by to este fungovalo aj s tym "souborom obrazu disku" (ze pri pripojeni by sa obsah RAMdisku automaticky naincializoval z HDD), tak by to bolo takmer idealne riesenie... :-)
 
Rumcajs
Je to tak Falkone, lze RAM disk vyrobit s obrazem na disku. Pak se i po restartu obnoví obsah toho disku z toho obrazu. Není tedy nutné vždy kopírovat obsah CLODu, umí to přímo ten softík. Lze disk připojit i jako odpojitelný, to pak vede k tomu, že se dá připojit a odpojit. Odpojením se uvolní paměť. Je to chytřejší, než jsem si původně myslel. Jak jsem původně zkoumal ten ImDisk, ani jsem nečekal, že to bude umět tolik. Díky za upozornění.
 
Rumcajs
Závěr toho celého tedy bude tento. Chcete mít CLOD bez onoho pověstného poškubávání? Pokud ano, vykašlete se na investici do SSD. Kupte si 16GB RAM (cca 2500 CZK) a pořiďte si ten RAM Disk. Nakonfigurujte si připojitelný RAM disk s obrazem na disku. Na ten RAM Disk nakopírujte CLODa. Udělejte si ikonku na tu RAM diskovou kopii. Před nahozením CLODa stačí připojit daný RAM Disk a je to. Kdo má 16GB a víc může si i dovolit ten RAM Disk neodpojovat a dosáhne tak simulační nirvány. Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande
 
310_cibule
falkon napsal:
Cibule, odpust jeden technicky dotaz pre netechnika - ako chces natlacit 5.7 GB dat do RAM-ky, ktora ma 4 GB s tym, aby ti tam este zostalo minimalne 1 GB miesta pre operacny system? Úsměv
To by si ma mohol naucit, to by sa mi tuuuze hodilo! Úsměv


Pche, nepodceňuj mne. Neznám výraz "nejde" Mrknutí

Rumcajs napsal:
Závěr toho celého tedy bude tento. Chcete mít CLOD bez onoho pověstného poškubávání? Pokud ano, vykašlete se na investici do SSD. Kupte si 16GB RAM (cca 2500 CZK) a pořiďte si ten RAM Disk. Nakonfigurujte si připojitelný RAM disk s obrazem na disku. Na ten RAM Disk nakopírujte CLODa. Udělejte si ikonku na tu RAM diskovou kopii. Před nahozením CLODa stačí připojit daný RAM Disk a je to. Kdo má 16GB a víc může si i dovolit ten RAM Disk neodpojovat a dosáhne tak simulační nirvány.


Tak co to neřekneš rovnou, sakra. Zítra si jdu koupit 16 Giga paměti a večer zkusím, jestli je nacpu na svojí desku.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Hele Cibule, napiš, co máš za základní desku. Jo a jen tak pro info, co máš za grafiku. Nechci tě mít na svědomí a než něco koupíš, napíšu ti, jak to vidím.
 
Fiks
Ale jo,kup to.Potom zjistíš,že máš socket 775,deska jede na DDR 2 a maximum jsou 8 GB. Úsměv
 
310_cibule
Rumcajs napsal:

Hele Cibule, napiš, co máš za základní desku. Jo a jen tak pro info, co máš za grafiku. Nechci tě mít na svědomí a než něco koupíš, napíšu ti, jak to vidím.



Dík, zrovna jsem tě o to chtěl požádat Mrknutí Já jsem fakt totální ignorant a mé vědomosti jsou značně fragmentovité. Ve všem.

Asus P5N-T DELUXE, nForce 780i SLI, s775, ATX

ASUS ENGTX580 DCII/2DIS/1536MD5 - Graphics adapter - GF GTX 580 - PCI Express 2.0 x16 - 1.5 GB GDDR5

A mám tam CORSAIR XMS2 4GB ( 2 X 2GB ) PC2-8500 1066MHz 240-pin DDR2 CL5 Dual Channel Desktop Memory Kit, ale už jsem je nikde nenašel. Asi se nedělaj.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
No takže více jak 8 giga tam nedáš.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Rumcajs
310_cibule napsal:

Rumcajs napsal:

Hele Cibule, napiš, co máš za základní desku. Jo a jen tak pro info, co máš za grafiku. Nechci tě mít na svědomí a než něco koupíš, napíšu ti, jak to vidím.



Dík, zrovna jsem tě o to chtěl požádat Mrknutí Já jsem fakt totální ignorant a mé vědomosti jsou značně fragmentovité. Ve všem.

Asus P5N-T DELUXE, nForce 780i SLI, s775, ATX

ASUS ENGTX580 DCII/2DIS/1536MD5 - Graphics adapter - GF GTX 580 - PCI Express 2.0 x16 - 1.5 GB GDDR5

A mám tam CORSAIR XMS2 4GB ( 2 X 2GB ) PC2-8500 1066MHz 240-pin DDR2 CL5 Dual Channel Desktop Memory Kit, ale už jsem je nikde nenašel. Asi se nedělaj.

Cibule, je to zralý přezrálý.
1) Max 8GB RAM
2) DDR2 je nechutně drahý špás.
3) Grafika by šla.
Nechci ti to nadšení nijak kazit, ale do tohohle to prostě nenarveš. Respektive dostal bys do toho celkem 8GB RAM, ale vyšlo by to relativně draho. 8GB DDR2 stojí tak 3300, což je víc, než 16 GB DDR3. Já už bych tutoho stařečka nechal někde na vejminku.
 
310_cibule
Já vím, proto jsem výše napsal, že to "večer zkusím, jestli je nacpu na svojí desku" Mrknutí

Má smysl si koupit osmičku, když se ještě nejmíň do BoS nechystám měnit celé PC?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
To výše bylo pro Horriho. Tak já to ještě zvážím, Rumcajsi. Dík.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Alin
Ahoy
Mám toto:
Intel Core i7 2600K @ 3.40GHz
16,0 GB Dual-kanal DDR3 @ 798MHz
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z68X-UD5-B3 (Socket 1155)
Ati radeon HD6970 2GB

Udělal jsem RAMdisk dle Rumcajse, krutě jsem se těšil, že nebudu mít cukatůru Naštvaný a prdlajs. Je to čímdál tím stejný.

Dnes jsem nainstali čistou +TF mod. Na RAMdisk jsem překopíroval celý adresář steam a spustil launcherem z toho RAM disku. Rozdíl mezi tímto
a hrou z HDD veškerý žádný. Nedělám něco špatně?
 
Baron
Zostavu mas uplne v pohode na najvyssie detaily bez cukania. Skusil si posledne drivery na ATI?
Hals - und Beinbruch!
 
Rumcajs
Aline cukání CLODu může být způsobeno mnoha důvody. Doporučuje se
1) Reinstalovat DirectX
2) Opravit profil .NET 4.0
Návod na to se najde na 1C foru, na ATAGu, určitě i někde tady. Teď už je dost pozdě, ale pokud to nenajdeš, zkusím na to zítra udělat návod, nebo hodím linky.
Dál jsem pak přišel na to, že mírně pomáhá když se i ten adresář z Dokumentů s nastavením a keší přesune taky na ten RAM disk. Přeci jen tu keš má z nějakého důvodu a tak do ní sahá. Zase zkusím zítra udělat návod na přesun a vytvoření linku.
No a na závěr je tu ta věc, že cukání způsobují dvě asi zatím neodstranitelné věci. Je to polet online, kde to maj blbě zvládnutý a některý události okolního světa při vyšším pingu způsobují neplechu. Za některých situací a nastavení ty nové mraky taky vedou k cukání. Lék na mraky zatím nemám. Respektive hrál jsem si s nastavením grafiky a povedlo se mi to tak nějak vylepšit, ale nemám to nějak systematicky zmapované. Zkusím zas zítra (ehm dnes odpoledne).
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

20-06-2024 20:57
Jsem nevěděl, že 5G bylo už v 70. letech urbanizace. Šklebící se

20-06-2024 20:55
Dneska jsem se dověděl, že za vymírání vrabců mohou 5G síťe. No můj kamarád a přední ornitolog Zdeněk Vermouzek má trochu jiný názor.

17-06-2024 15:06

13-06-2024 22:31
nj, hledání žabiček Šklebící se https://youtu.be/.
..33_oGDEzWd


13-06-2024 16:27

13-06-2024 16:27
A tak to jo, na žábu pozor. V Polsku uz zřizují i kultovni místa kde uctívají žábu a Billa Gatese.

13-06-2024 16:06
Konspirace o známce od Rainforest Alliance

12-06-2024 08:18
Za ty politické zcela určitě Úsměv

11-06-2024 18:46
On to pak, "Ten, jenž není", až přijde čas, předsedovi spočítá, za ty všechny bludný balvany Šklebící se

11-06-2024 12:29
Souhlasím s obojím. Jsemť duše mělká a pochybovačná Úsměv

35,090,293 návštěv