September 28 2024 06:23:11
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 15

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Air Domination War
LEON_CZ
Panek napsal:
....A další věc je, že když se na straně LW objeví G2, tak najít červené pro spuštění coop mise je problém. Jakmile se na VVS straně obějí FNka, 1B a devítky proti G6, tak zase najít dostatek modrých je fakt zázrak......


Právě proto se mi zdá COOP rozhraní pro virtuálníé válku nešťastné, ve válce se přece nečekalo se spuštěním vojenské akce, až se nepřítel laskavě ráčí zvednout zadek a připravit se. Obě strany mají být na sobě nezávislé, tak jako v dogfight režimu... Zamračený
 
http://www.virtualnipilot.cz/
mha
3IAP_Sasa napsal:
FK_Rychtyg napsal:
V podstatě s tebou souhlasím, planesety na AFW jsou někdy trochu přehnaně modifikované. Jediné co bych asi podotknul, že u toho Stalingradu (ovšem až v druhé polovině) již opravdu několik A4 létalo, zejména však jako bitvení stroje a v malém počtu. Bohužel na AFW je klasicky začali nasazovat (sice v né moc velkém měřítku) již od počátkuSmutný


JJ na podzim 42 už u stalingradu operovala 1 letka na FW 190. Někde jsem viděl dokonce hlášení o početním stavu LW v říjnu 1942. Těch FW tam nebylo víc jak 12 z čehož letuschopných bylo hlášených asi 7. Ale byli tam.

Bohužel jak jsem říkal už dřív, tak jsou lidi egoisti a lezou jen do nejlepších letadel. Škoda, že místo vylétávání kvalifikace není planeset určený bojovými výsledky letky (lepší rating - možnost lepších strojů). Takhle to bohužel po roce 43 na AFW vypadá na 190 vs FN a pouze pár frajerů lítá s něčím jiným (Fini na BF a 1-2 ruský letky lítaj jaka, nebo kobru). Je to škoda, protože lítání na ADW v letech 41-42 je zábava právě z toho důvodu, že nevíš předem co potkáš. Išak, Mig, Yak, Čajka, Emil, F, šturmovik, štuka, ju88, TB, Heinkel to všecko tam lítá. Pak už je to jen o 2 typech bohužel.


Mno naše letka do toho naskočila nedávno, dva týdny zpět a moc si užíváme souboje v základním Jaku 9D proti dorám... Šklebící se Zlaté ratty! Už se moc těším na začátek války... Mrknutí
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
3BAP_Bugs
Jirka napsal:
...BTW. Říká ti něco Czechwar-Warbirds, nebo Czechwar-DFS, obé postavené na dogfajtu ? MrknutíŠklebící se


Czachwar-DFS nám istý čas bežala aj na servri 3IAP - ako Eastern Front. Mám od Jirku k dispozícii celý zdroják + bol u nás doplnený o rozširovacie tabuľky techniky, sú tam nové mapy cca 10. Nakoľko ale naše železo neunieslo dva servre, tento sme časom zrušili a ostal už len klasický DF. Avšak kôli vypovedania železa zo Strahova, už nebeží ani ten. Pokiaľ by mal ale niekto záujem, som ochotný poskytnúť všetko, čo má 3IAP k Czachwar-DFS k dispozícii.

LC_LEON_CZ napsal:

Právě proto se mi zdá COOP rozhraní pro virtuálníé válku nešťastné, ve válce se přece nečekalo se spuštěním vojenské akce, až se nepřítel laskavě ráčí zvednout zadek a připravit se. Obě strany mají být na sobě nezávislé, tak jako v dogfight režimu... Zamračený

To je jalová meditácia, proste hra IL2 poskytuje dve formy online lietania, obe majú svoje plusy a mínusy.
COOP je od slova cooperation, v preklade spolupráca. DF je od slova dogfight v preklade psí boj v leteckej terminológii znamenajúce vzdušné súboje. Aby mali letecké aktivity hráčov nejaký vplyv na samotný vývoj na mape - o tom je predsa virtuálne vojna - je nutné vždy čo to obetovať. COOP - čakanie, DF - časový limit jednej mapy. Nič nie je dokonalé.

Boli časy a to nie tak dávno, keď sa na ADW nedalo pripojiť pre prekročenie limitu cca 60 hráčov, boli časy, keď sa na AFW a to nie tak dávno odlietalo denne 50-60 misii. Nič nie je večné.

Skúšali sme na ADW rôzne varianty, jedna letka stíhacia, jedna bombardovacia, potom sme stíhacie spravili 2-3, jedna pre tých čo lietajú často, druhá pre tých, čo si chcú zaliatať aj iné stroje ako hlavná letka, a tretia pre sviatočných lietačov. Pre bitovníkov tiež 2-3 jedna bitevná, jedna bombardovacia a jedna jabo (Jak9T). Ale bolo to vcelku neudržateľné.
Princíp ADW je aj o aktívnom lietaní čo má vplyv na rating letky a s tým súvisiaca väzba na možnosť lietania aj bonusových strojov. Systém sleduje, či má letka aj mrtvé duše a o tieto znižuje rating letky.

ADW má však tiež svojw čaro, obmedzený použiteľný typ, nutnosť lietať a vylietať si možnosť použiť kvalitnejší, nutnosť lietať aj na prežitie a tým šetriť počet strojov letky atď.
Upravil/a 3BAP_Bugs dne 19-08-2009 09:59
 
http://3iap.org
3IAP_Sasa

Mno naše letka do toho naskočila nedávno, dva týdny zpět a moc si užíváme souboje v základním Jaku 9D proti dorám... Šklebící se Zlaté ratty! Už se moc těším na začátek války... Mrknutí


Jasný, ale jaka máš protože, nemáš kvaldu. Jinak bys asi lítal s La7, nebo by sis vážně nechal Yaka? Šklebící se
 
mha
3IAP_Sasa napsal:

Mno naše letka do toho naskočila nedávno, dva týdny zpět a moc si užíváme souboje v základním Jaku 9D proti dorám... Šklebící se Zlaté ratty! Už se moc těším na začátek války... Mrknutí


Jasný, ale jaka máš protože, nemáš kvaldu. Jinak bys asi lítal s La7, nebo by sis vážně nechal Yaka? Šklebící se


Mno... Proti Yaku nic nemám, pokud by to byl třeba Yak-3 nebo nějaký Yak 9U, či M... Každopádně hu nás asi vyhraje nějaká exportní mašina... Kobra nebo tak něco... Doufám... Úsměv
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
j4ck41
mno VGR to sice uz zacina litat potreti, ale jeste nikdy jsme se nedostali tak daleko abychom si vybrali planeset - jelikoz jsme dycky do toho nastoupili na konci a po chvilce mrdani se v 9D to vetsina lid vzdala Šklebící se - akorat ted to zatim vypada ze bychom mohli i vydrzet

takze kdyby nekdo mohl postnout typy planesetu s druhama letadel byli bychom asi i docela vdecni ... myslim ... mozna Mrknutí
 
57_OTU_Pacin
Mám to nafocený,dej mejla a pošlu ti to.A je vám jasný,že po Berlínu budou I-16 Typ 18,takže s pořádnýma érama polítáte tak maximálně týden,odhaduji.
 
j4ck41
mejla mas PMce, nebo pouzij ten v profilu ... je to jedno
 
3IAP_Sasa
57_OTU_Pacin napsal:
Mám to nafocený,dej mejla a pošlu ti to.A je vám jasný,že po Berlínu budou I-16 Typ 18,takže s pořádnýma érama polítáte tak maximálně týden,odhaduji.


tak ona i s těma 18kama je super sranda. Hlavně se tam dají nasunout 2x100kg a lítat na tanky (1tank=1sestřel). Jinak nezapomeňte registrovat letku jen pro aktivní, protože jinak to ztíží kvalifikaci (max. počet pilotů X 3 bodů).
 
j4ck41
toz ohledne pravidel mame - respektive mam - nacteno uz od roku 2007 a od ty doby se to nejak moc nezmenilo, akorat ta kvalifikace driv bejvala 2 body na pilota

jak rikam, VGR tam je ted potreti, ale predtim jsme holt taky nastoupili takhle na konci valky a vetsina lidi nevydrzela takze se to pak zabalilo ... uvidime jak ted
 
mha
VGR_j4ck41 napsal:
toz ohledne pravidel mame - respektive mam - nacteno uz od roku 2007 a od ty doby se to nejak moc nezmenilo, akorat ta kvalifikace driv bejvala 2 body na pilota

jak rikam, VGR tam je ted potreti, ale predtim jsme holt taky nastoupili takhle na konci valky a vetsina lidi nevydrzela takze se to pak zabalilo ... uvidime jak ted


Teď ten začátek dáme znovu určitě, pilotů je dost, lidi to baví a já se už moc těším na Tie Fightery (ratty)... Cool
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
310_Gringo
VGR_j4ck41 napsal:
mno VGR to sice uz zacina litat potreti, ale jeste nikdy jsme se nedostali tak daleko abychom si vybrali planeset - jelikoz jsme dycky do toho nastoupili na konci a po chvilce mrdani se v 9D to vetsina lid vzdala Šklebící se - Mrknutí


My to taky tuhle rozjeli a zažívali jsme podobný pocity.Ale třeba mě (a nejen mě) to v celku bavilo.Atmosféru má ADW perfektní.
Nicméně jsme to ukončili hlavně kvůli totální nevyváženosti AAA.
Když jsem například viděl jak jeden vláček kolejáček rozstřílel na sra*ku 6 šturmoviků během 2 minut, tak jsme si řekli, dost!!!
Tenkrát tam ty flakový postavení dělal nějakej masochista.
To už je ale skoro dva roky zpět.
Nevíte jak to tam s AAA vypadá teď? Je to furt stejný, nebo už to někdo odladil?
 
mha
310_Gringo napsal:
VGR_j4ck41 napsal:
mno VGR to sice uz zacina litat potreti, ale jeste nikdy jsme se nedostali tak daleko abychom si vybrali planeset - jelikoz jsme dycky do toho nastoupili na konci a po chvilce mrdani se v 9D to vetsina lid vzdala Šklebící se - Mrknutí


My to taky tuhle rozjeli a zažívali jsme podobný pocity.Ale třeba mě (a nejen mě) to v celku bavilo.Atmosféru má ADW perfektní.
Nicméně jsme to ukončili hlavně kvůli totální nevyváženosti AAA.
Když jsem například viděl jak jeden vláček kolejáček rozstřílel na sra*ku 6 šturmoviků během 2 minut, tak jsme si řekli, dost!!!
Tenkrát tam ty flakový postavení dělal nějakej masochista.
To už je ale skoro dva roky zpět.
Nevíte jak to tam s AAA vypadá teď? Je to furt stejný, nebo už to někdo odladil?


Hel ty flaky už nejsou tak hrozný... Naše šturmy vcelku přežívají, mají snad jen ztráty od fockewulfů... Mno sám jsem riskl pár náletů na pozemáky a přežil jsem... Úsměv Myslím že je to lehce upravené...
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
Safrik
VGR_mha napsal:
310_Gringo napsal:
VGR_j4ck41 napsal:
mno VGR to sice uz zacina litat potreti, ale jeste nikdy jsme se nedostali tak daleko abychom si vybrali planeset - jelikoz jsme dycky do toho nastoupili na konci a po chvilce mrdani se v 9D to vetsina lid vzdala Šklebící se - Mrknutí


My to taky tuhle rozjeli a zažívali jsme podobný pocity.Ale třeba mě (a nejen mě) to v celku bavilo.Atmosféru má ADW perfektní.
Nicméně jsme to ukončili hlavně kvůli totální nevyváženosti AAA.
Když jsem například viděl jak jeden vláček kolejáček rozstřílel na sra*ku 6 šturmoviků během 2 minut, tak jsme si řekli, dost!!!
Tenkrát tam ty flakový postavení dělal nějakej masochista.
To už je ale skoro dva roky zpět.
Nevíte jak to tam s AAA vypadá teď? Je to furt stejný, nebo už to někdo odladil?


Hel ty flaky už nejsou tak hrozný... Naše šturmy vcelku přežívají, mají snad jen ztráty od fockewulfů... Mno sám jsem riskl pár náletů na pozemáky a přežil jsem... Úsměv Myslím že je to lehce upravené...


Jop a co pak mají říkat Blue piloti, na obou stranách jsou úplně stejné německé flaky, ale na rozdíl od Red, Blue nemají žádné letadlo, které by se odolností dalo srovnávat s Il-2 pěkně na ho*no. Už se to tu řešilo, ale to je jedna z největších prasáren, která mě na ADW se*e. Smutný
 
3BAP_Bugs
Ale, no tak!

Všetky kolóny majú od roku 1942 (myslím) sovietské ZSU-37, ako červené, tak aj modré, vo všetkých vlakoch sú zakomponované coeliany - svine s dvomi 37mm AAA kanonmi na podvozku pantera. Každá kolóna má 3 AAA flaky. Horšie je, keď sa stretnú dve tri kolóny na jednom mieste.

Ale nie je problém si tie kolóny najskôr očistiť od AAA a potom sa pustiť do áut či tankov, len sa nesmie nad nimi krúžiť, pokiaľ je tam človek sám.
Aj zaflakované sklady sa dajú napadnúť, ale výhodnejšie je to vždy zo zadnej polosféry od smeru fronty, vtedy sa flaky ozvú neskôr asi kôli vreciam
 
http://3iap.org
310_Gringo
Každá kolóna má 3 AAA flaky. Horšie je, keď sa stretnú dve tri kolóny na jednom mieste.


No právě..ve vzduchu tam tenkrát lítalo víc tun železa, než vážily naše šturmy i s nákladem, normální peklo.Levelbombry tam tenkrát 311ka neměla k dispozici.Jinak by to tam vysypali z 5000m, to je jasný.

Podle toho co píše Bugs se to moc nezměnilo.No asi pro mě bude nejlepší, když se tam mrknu sám...věci ze skříňky si kdyžtak rozeberteŠklebící se
 
57_OTU_Pacin
Pánové,vlaky jsou můj a Kráťův oblíbený cíl.Většinou létám sám a je to jen o tom více přemýšlet než se jde útočit.
 
3BAP_Bugs
Nikdy neútočte pozdĺž kolóny aspoň kým tam sú tie flaky. Ani s AJ, AO alebo PTAB. Neprežijete. Ja vždy začínam naprieč z jedného konca, útok kanónmi (il na to má krásne VJa23), sklesať až nad zem , na rýchlosti z dosahu flaku, stúpavou zátačkou späť o 180° tak do 300-400m a ďaľší. Pri útoku trochu kvedlať pákou nech sa ten smrad nezameria, tesne pred streľbou vystabilizovať zameriavač a opäť preč.
Najlepšie sa útoši smerom na les, alebo terénnu vlnu za ktoru sa dá skryť.
Táto taktika sa mi osvedčila aj na čajky, akurát, tam buď plombami, alebo pokiaľ sú to ešte aaa na autách (rok 41 ešte sú) tak aj zelené slizy, akurát tam to chce trochu viacej kuláskov.Cool

Na vlaky prdím, coeliany nechám na pešky alebo A20.Šklebící se
 
http://3iap.org
57_OTU_Pacin
Tak,tak,proto mám ADW rád,musí se přemýšlet.Na vlaky útočíme s kačenou,313ce jsem to předvedl a neměli ani šrám.Je toho mnoho,co mě ADW naučil.
 
310_Gringo
57_OTU_Pacin napsal:
Tak,tak,proto mám ADW rád,musí se přemýšlet.Na vlaky útočíme s kačenou,313ce jsem to předvedl a neměli ani šrám.Je toho mnoho,co mě ADW naučil.


Škoda, že už je to tak dávno a to postavení už tam nejspíš nebude.Chtěl bych vidět jak bys o tom popřemýšlel a pak to tam naučeně bez šrámu všechno vybombilŠklebící se

Je jasný, že si to musíš naplánovat a nelítat nad flakama jak vocas,Ale některý cíle na ADW byly tenkrát prostě HUSTÝ, ať si přemejšlel jak jsi chtěl.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,683,576 návštěv