June 13 2024 09:17:13
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 15

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Valenok
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
B-17 spodni kulove streliste.
Safrik
Ahoj lidicky, narazil jsem na jednu zajimavost, v nejake knizce jsem cetl :sm8:, ze pri nouzovem pristani B-17 (nebyla uvedena verze) byl spodni strelec ve spodnim strelisti rozmackan protoze nemohl opustit tuto vezicku smerem do trupuVyděšený? Dokonce jsem nasel na par obrazcich, ze se do spod. kulov. veze se nastupovalo ze zadni casti teto veze a ne z trupu. Pricemz ve filmu Memphis Belle to slo(vystoupit, nastoupit z trupu)? Nevite tedy nekdo nahodou jak to bylo? Popripade nejake linky? diky moc Úsměv
 
GC3_Messik
Zajímavé, no nevím jak se ten film jmenoval ale byl tam jeden maník zavřenej kvůli troskám nějakýho mezka co se tam našoupnuly a kreslil nějaký obrázky. Jo podvozek nefungoval. Ale už je to dávno a nevím co to bylo za film.
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
1stCL_pbarry
dost pochybuju zeby se do veze dalo lizt jen na zemi.


Cetl jsem pameti jednoho strelce a tam popisuje jak je sestrelili a vlivem odstredivy sily se spodni vez utrhla z uolzeni i se strelcem. Dirou po vezi pak vyskocil. Myslim ze to byl prave ten "wing ding" co ho tu nekdo nedavno prezentoval.
 
barryk.webz.cz
310_McMarty
Messik napsal:
Zajímavé, no nevím jak se ten film jmenoval ale byl tam jeden maník zavřenej kvůli troskám nějakýho mezka co se tam našoupnuly a kreslil nějaký obrázky. Jo podvozek nefungoval. Ale už je to dávno a nevím co to bylo za film.


Jojo Messiku, to jsem videl taky, byly to nejake tajemné příbehy od Stevena Spielberga, jednalo se o to, ze ta masina (B-17F) byla skutecne zasazena sestrelenym messerem, ktery zablokoval spodniho strelce. Oni ho nemohli odtama dostat a ke vsemu to koupila tusim ze hydraulika jedne z hlavnich podvozkovych noh. On byl v podstate odsouzen k smrti pri pristani... hrozne rad kreslil, tak si tam zacal malovat a nakreslil tam tu jejich B-17 a prikreslil ji tam kola podvozku a kdyz pristali tak tam ta namalovana noha byla. .. Tak nejak to bylo.
 
WT_Horrido
Do veze se lezlo prave jenom z trupu. Slo to i ze zeme, ovsem pak musel zustat strelec behem startu ve strelisti (ktere bylo 30 centimetru nad povrchem) protoze dovnitr trupu se dostal jen kdyz byly hlavne natoceny kolmo dolu. Vez byla pohanena elektricky, ale v pripade poskozeni se dala natocit rucne. Nicmene do veze se nevlezl manik i s padakem takze pokud byla vez poskozena a nebyl nikdo kdo by pomohl, mel smulu. Pokud se to kouslo tak ze nefungovalo manualni otaceni mel smulu rovnez.

Zajimave je, ze statisticky byla tato pozice velmi bezpecna, napr. pilot byl mnohem vice ohrozen na zivote nez strelec v "kouli."
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
GC3_Kane
313_McMarty napsal:
Messik napsal:
Zajímavé, no nevím jak se ten film jmenoval ale byl tam jeden maník zavřenej kvůli troskám nějakýho mezka co se tam našoupnuly a kreslil nějaký obrázky. Jo podvozek nefungoval. Ale už je to dávno a nevím co to bylo za film.


Jojo Messiku, to jsem videl taky, byly to nejake tajemné příbehy od Stevena Spielberga, jednalo se o to, ze ta masina (B-17F) byla skutecne zasazena sestrelenym messerem, ktery zablokoval spodniho strelce. Oni ho nemohli odtama dostat a ke vsemu to koupila tusim ze hydraulika jedne z hlavnich podvozkovych noh. On byl v podstate odsouzen k smrti pri pristani... hrozne rad kreslil, tak si tam zacal malovat a nakreslil tam tu jejich B-17 a prikreslil ji tam kola podvozku a kdyz pristali tak tam ta namalovana noha byla. .. Tak nejak to bylo.


souhlas...pěkný příběh to byl
 
http://3iap.org/forum/news.php
Ucho
..byly to nejake tajemné příbehy od Stevena Spielberga...

Aha, tak teď už vím odkud mají červení ty zásadní historické informace... Mrknutí:lol:
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
WT_Horrido
Šklebící se

Jinak zadej do google sperry ball turret, melo by to vyguglit hafo odkazu.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Horrido
BTW v manualu pro bezpecne nouzove pristani B-17 s co nejmensim poskozenim je jedna dulezita vec - odhozeni streliste. Demontaz trvala cca. 40 minut a vozilo se na to extra naradi.

Za techto okolnosti by manika ve vezi proste odsroubovali a odhodili, jinak by pilot ohrozil pri nouzaku i ostatni cleny posadky.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Safrik
Diky moc, tak uz vim proc :sm19: na spouste fotek B-17 za letu je spodni streliste natocene laufama dolu, takze vezicku museli natocit do teto polohy a pak to slo.:sm20:
Upravil/a Safrik dne 24-01-2006 14:56
 
Safrik
Jop jeste dotazecek chtel jsem vlozit fotku vezi, ale asi jsem neco nekde prehlidl, jak to udelat?
 
Ucho
[img] obrazek na webu [/img] ale radeji doporučuju dávat jen odkazy (to samé jen s url)
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
Hoper
313_McMarty napsal:
Messik napsal:
Zajímavé, no nevím jak se ten film jmenoval ale byl tam jeden maník zavřenej kvůli troskám nějakýho mezka co se tam našoupnuly a kreslil nějaký obrázky. Jo podvozek nefungoval. Ale už je to dávno a nevím co to bylo za film.


Jojo Messiku, to jsem videl taky, byly to nejake tajemné příbehy od Stevena Spielberga, jednalo se o to, ze ta masina (B-17F) byla skutecne zasazena sestrelenym messerem, ktery zablokoval spodniho strelce. Oni ho nemohli odtama dostat a ke vsemu to koupila tusim ze hydraulika jedne z hlavnich podvozkovych noh. On byl v podstate odsouzen k smrti pri pristani... hrozne rad kreslil, tak si tam zacal malovat a nakreslil tam tu jejich B-17 a prikreslil ji tam kola podvozku a kdyz pristali tak tam ta namalovana noha byla. .. Tak nejak to bylo.

a jak to teda skončilo ?
"tak tam ta namalovaná noha byla" - to jako že přistáli na všechny tři kola ? a maník nazgrajznul ? takže happy end ?
 
GC3_Messik
Hoper napsal:
313_McMarty napsal:
Messik napsal:
Zajímavé, no nevím jak se ten film jmenoval ale byl tam jeden maník zavřenej kvůli troskám nějakýho mezka co se tam našoupnuly a kreslil nějaký obrázky. Jo podvozek nefungoval. Ale už je to dávno a nevím co to bylo za film.


Jojo Messiku, to jsem videl taky, byly to nejake tajemné příbehy od Stevena Spielberga, jednalo se o to, ze ta masina (B-17F) byla skutecne zasazena sestrelenym messerem, ktery zablokoval spodniho strelce. Oni ho nemohli odtama dostat a ke vsemu to koupila tusim ze hydraulika jedne z hlavnich podvozkovych noh. On byl v podstate odsouzen k smrti pri pristani... hrozne rad kreslil, tak si tam zacal malovat a nakreslil tam tu jejich B-17 a prikreslil ji tam kola podvozku a kdyz pristali tak tam ta namalovana noha byla. .. Tak nejak to bylo.

a jak to teda skončilo ?
"tak tam ta namalovaná noha byla" - to jako že přistáli na všechny tři kola ? a maník nazgrajznul ? takže happy end ?



hehe Tajemný příběhy jóó? Sem myslel, že to byl nějaký film a né tohle Úsměv Úsměv není to náhodou takový to jak jsou tři příběhy za sebou a jen jeden je skutečnej a zbytek úplný hovadiny? Šklebící se Ale stejnak B17 tam byla tak coŠklebící se
Upravil/a GC3_Messik dne 24-01-2006 17:35
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
GC3_Messik
CSL_Ucho napsal:
..byly to nejake tajemné příbehy od Stevena Spielberga...

Aha, tak teď už vím odkud mají červení ty zásadní historické informace... Mrknutí:lol:


to se ti povedlo Ucho :lol::lol:
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
falkon
Hoper napsal:
a jak to teda skončilo ?
"tak tam ta namalovaná noha byla" - to jako že přistáli na všechny tři kola ? a maník nazgrajznul ? takže happy end ?

Tak tak, na pristati mu tam "vyrastla" pekna zlta namalovana podvozkova noha aj s kolesom, a pilot hladko pristal. A vsetci zili stastne az kym nepomreli Úsměv
 
Ucho
Messiku, já tě už dlouho podezírám, že si takovej skrytej rozjížděč flejmů... :-))
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
GC3_Messik
CSL_Ucho napsal:
Messiku, já tě už dlouho podezírám, že si takovej skrytej rozjížděč flejmů... :-))


jj člověk vám postne hezký video z kokpitu I16 a co z toho vyroste :lol:Šklebící seŠklebící se
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
313_Volume
jj, kulovka v B17 - malej střelec a bez padáku, vlastně se o ty dvířka opíral Úsměv, lezlo se z toho jen při určitým natočení...

obdobná byla u B24 - tam se ale zatahovala do trupu

stejně, co jsem četl, největší ztráty byly v zadním střelišti - taky tam z 80% případů seděl černoch....

což mi připomíná south park - černý vojín : "generále, slyšel jste někdy něco o prohlášení rovnoprávnosti?" x genrál: "neposlouchám HIP-HOP" Úsměv
 
WT_Slava
313_OTU_Volume napsal:

stejně, co jsem četl, největší ztráty byly v zadním střelišti - taky tam z 80% případů seděl černoch....



Jo? Na černochy v US letectvu během WWII moc nevěřím a ve smíšených posádkách už vůbec ne. V tomhle období snad byli černoši pouze u jedné jednotky stíhačů (Tuskagee?)
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

12-06-2024 08:18
Za ty politické zcela určitě Úsměv

11-06-2024 18:46
On to pak, "Ten, jenž není", až přijde čas, předsedovi spočítá, za ty všechny bludný balvany Šklebící se

11-06-2024 12:29
Souhlasím s obojím. Jsemť duše mělká a pochybovačná Úsměv

11-06-2024 10:36
Kdo se snaží poučit, musí umět především pochybovat, neboť pochybnosti ducha vedou k zjevení pravdy.

11-06-2024 10:33
Zvyk nalézati ve všem všudy jen směšnou stránku je nejspolehlivějším příznakem duše mělké - neboť směšné leží vždy na povrchu.

11-06-2024 10:28
Znám i člověka, který věří na neposkvrněné početí Panenky Márie a dělá předsedu Spolku Sysifos. Takže nemáš kam se vzdálit.

10-06-2024 18:49
Těžko se od takových lidí vzdálit, jsou všude a rozptyl je víceméně rovnoměrný Šklebící se A jaká konspirace Jaromíre? Ať se pobavíme Úsměv

08-06-2024 14:53
A přitom jste vlastně stejní.

07-06-2024 16:55
Ne, můj cíl ho není vytrestat, ale co nejvíce se vzdálit od takových lidí.

07-06-2024 11:10
Jo, dej výpověď, tím ho opravdu vytrestáš nejvíce. Šklebící se

35,030,390 návštěv