June 01 2024 09:35:57
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
olda Olde maly

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Über spit - diskuse a FLAME!!!
LesniHU
Toto vlakno je zamysleno jako pokracovani offtopicu ve vlaknu 'czechwar_DFS'.

Objevil se tam nazor, ze +25lb Spit je ufo a k tomu poznamka o jeho pilotech, coz vyvolalo pomerne bourlivou reakci. Takze czechwar vlakno nechame pro diskusi o poctu dvasestdvojek na mape a pro podobne dulezita temata :-) a spity probereme zde.

Klidne se tady muzete vzajemne flambovat (ale ne urazet!).



RS_Stormcaster napsal:
Spitfire je latadlo, který zvládá(aspoň ve IL2) v poho boje nahoře, dole, je výborně kroutivej a zároveň výbornej na BZ, širokej zaměřovač! Prostě stroj pro jakýhokoliv pilota, i nováčka. S 262 to chce pořádnej kus trpělivosti než se na něco spustíš, je slyšet na dálku, takže aniž ji vidíš, utáhneš a můžeš si na 90% bejt jistej, že tě netrefí.
Je celkem bez pochyb, ze prumerny pilot ve spitu bude velmi snadno sundavat podprumerne piloty ve fockewulfech (stodevitkach).
Ale toho, kdo je schopen ve spitu spolehlive prezivat utocne akce nad nepratelskym uzemim povazuji za o hodne, ale opravdu o hodne lepsiho pilota nez nekoho, kdo dokaze sestrelovat spity v nejake z tech 'zehlicek'.
Moc nechapu, proc ma +25 spit takovou povest. Podle me ji vytvari skupina nemeckych novacku, kteri nemaji odhad situace a dost rozumu vcas zmizet. Jestli se nekdo necha sestrelit v letadle vyrazne rychlejsim nez je protivnikovo (=proti spitu prakticky ve vsem nemeckem z konce valky), mel by podle me zpytovat svedomi.
 
Ucho
"Moc nechapu, proc ma +25 spit takovou povest. "

Šklebící se
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
rOckie
LesniHU napsal:
Jestli se nekdo necha sestrelit v letadle vyrazne rychlejsim nez je protivnikovo (=proti spitu prakticky ve vsem nemeckem z konce valky), mel by podle me zpytovat svedomi.


nemělo tam být napsaný "...spitovat svědomí"? Vyděšený
 
3BAP_Cassius Chaerea
Ohledně co je jednoduší pro začátečníky, jestli fok nebo spit.
U spitu na začátek stačej dvě věci vidět nepřítele a přitáhnout páku k horizontální zatáčce a máte 90% šanci že jste v poho.
U foka stačí mít výšku a chladnou hlavu, když jde do tuhého prostě nabrat rychlost a zmizet.

Se spitem vás ale stejně dříve nebo později někdo dá i v té zatáčce.
A s fokem když nebude pořádně koukat kolem sebe a nenecháte si odstup vás taky někdo může prásknout.

Jenže totální většina nováčku k tomu přistupuje tak že si sednou ke kniplu a už koukaj kde je nepřítel točej jak pí*i a střílej a umíraj, pak sou takové ty dětské lásky k išakům, spitům, lavinám, kdy letadlo které točí líp je prostě to nej. Málokdy se najde nováček, kterej líta na hranici psaní s rychlím érem sem tam se spustí a zase vystoupá, i když je to nejednodušší způsob jak sestřelovat a neumírat, asi proto že holt si zas tak často nezastřílíš a těch horkých chvilek tam není tolik jak v těch točících érech.
 
RS_Redhunter
Ja osobně si myslím že je daleko složitější dosáhnout sestřelu na FW než ve spitu. Spit s průměrným pilotem je schopen odolat klidně třem FW a když bude mít štěstí tak zmizne. U Fw je opravdu třeba přemýšlet a pokud jsou piloti Fw schopni spolupráce pak je to velmi těžký soupeř i pro 25lb. Spit lépe akceleruje zatímco když zarveš za Fw tak tu rychlost získáváš velmi velmi těžce a to jsou ty vteřiny kdy to asi koupíš od v tu dobu daleko ovladatelnějšího spita. A proto závěrem spit je lepší pro nováčka už jen pro to že ho od lítání neodradí. Nováčci jsou kroutiči o BnZ nemaj potuchy a když zkusí s Fw to co předchozí let se spitem asi těžko pochopí že na tom dokáže někdo něco sestřelit.

Jen pro piloty 3.. které tímto neznevažuji a určitě mi budou oponovat věřte že na spitu v tomto simu mám nalétáno poměrně dost Úsměv

Ale rozjetej Fw je rozjetej Fw Vyděšený
Upravil/a RS_Redhunter dne 07-12-2006 00:20
 
1stCL_Fucida
RS_Redhunter napsal:
Ale rozjetej Fw je rozjetej Fw Vyděšený


Vyděšený
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Safrik
RS_Redhunter napsal:
Ja osobně si myslím že je daleko složitější dosáhnout sestřelu na FW než ve spitu. Spit s průměrným pilotem je schopen odolat klidně třem FW a když bude mít štěstí tak zmizne. U Fw je opravdu třeba přemýšlet a pokud jsou piloti Fw schopni spolupráce pak je to velmi těžký soupeř i pro 25lb. Spit lépe akceleruje zatímco když zarveš za Fw tak tu rychlost získáváš velmi velmi těžce a to jsou ty vteřiny kdy to asi koupíš od v tu dobu daleko ovladatelnějšího spita. A proto závěrem spit je lepší pro nováčka už jen pro to že ho od lítání neodradí. Nováčci jsou kroutiči o BnZ nemaj potuchy a když zkusí s Fw to co předchozí let se spitem asi těžko pochopí že na tom dokáže někdo něco sestřelit.

Jen pro piloty 3.. které tímto neznevažuji a určitě mi budou oponovat věřte že na spitu v tomto simu mám nalétáno poměrně dost Úsměv

Ale rozjetej Fw je rozjetej Fw Vyděšený


Toto je móc pěkně napsané a pod toto se klidně podepíšu, a ještě bych dodal, zkuste si něco trefit deflekčně ve Spitu a ve Fw (nováček bez odhadu a správné konvergence). Fok určitě není letadlo pro nováčky, ale když někdo překoná počáteční neúspěchy ve Fw tak je to milášek.
 
311_Rampa
hele, ja si myslim ze nejlepsi taktika je nechat se sestrelit... to je nejjednodussi a nejucinejsi na vsechny nepratele at je to I16 nebo ME262... co si myslíte vy? Vyděšený
 
313_Gryzlov
S drzostí mi vlastní jsem si dovolil sem přenést i nedokončený rozhovor s RS_Stormcasterem.

RS_Stormcaster napsal:
Gryzlove, tvůj styl psaní mi připadne hodně emocionálně přibarvený! Ale já to chápu, někdo vám sahá na vaše miláčkyÚsměv.


Opravdu? Obávám se ale, že v tuto chvíli jsem momentálně mimo rovinu mých vlastních emocí. Důvod je vcelku prostý. Nikdo mi totiš nesahá na mé "miláčky". Pokud tomu nevěříš, je tady dost pilotů, kteří Ti zcela přesně poví, kterým mašinám dávám přednost. jestli máš tedy pocit, že si se dotkl mého "miláčka", mohu Tě ujistit, že se tak zcela zaručeně nestalo. Obavy tedy mít nemusíš.

RS_Stormcaster napsal:
Spitfire je latadlo, který zvládá(aspoň ve IL2) v poho boje nahoře, dole, je výborně kroutivej a zároveň výbornej na BZ, širokej zaměřovač! Prostě stroj pro jakýhokoliv pilota, i nováčka. S 262 to chce pořádnej kus trpělivosti než se na něco spustíš, je slyšet na dálku, takže aniž ji vidíš, utáhneš a můžeš si na 90% bejt jistej, že tě netrefí.


Obávám se, že jsem se na tohle také neptal.

RS_Stormcaster napsal:
Nezpochybňuji umění ani pilotů RED ani BLUE, ale chce to lítat hlavou!


Diplomatická odpověď a vcelku dost známá pravda.

RS_Stormcaster napsal:
Tak a tady nevim, jestli ses mě v tom srovnávání spojeneckého pilota ve 25lbr a super pilota v nadupané 262, ptal na skutečnost(historickou), nebou skutečnost(virtuální, tedy IL2)! Takže specifikuj.


Domníval jsem se, že se bavíme o simulátoru. Alespoň tohoto dojmu jsem nabyl po této Tvé poznámce.

Protože z nějakého důvodu asi stále netušíš, na co se Tě ptám, tak si dovolím použít Tvou větu, ale místo 25lbr. Spita dosadíme německé letadlo.

Takže otázka zní: je Tvůj názor

RS_Stormcaster napsal:
25lbr Spitfire je tak neuvěřitelně dobrý latadlo, že ten kdo ho nelítá i když si ho může ve výběru letadel vzít tak je pro mě pilot, ze kterého mam respekt protože asi bude umět něco víc.


rovnocenný názoru:


Me262 je tak neuvěřitelně dobrý latadlo, že ten kdo ho nelítá i když si ho může ve výběru letadel vzít tak je pro mě pilot, ze kterého mam respekt protože asi bude umět něco víc.


nebo Tvůj výrok je platný pouze pro mašiny na straně Spojenců?

(Pokud se Ti nelíbí Me262, můžeš si dosadit třeba Do-335, Ta-152, Fw190D-9, Bf109K-4 atd.)

Pokud se Ti zdá, že stále netušíš, na co se Tě vlastně ptám, rád Ti to ještě více upřesním.
 
313_OTU_oblak
co je lepší než fok nebo spit???pro nováčky rozhodně Bf109....
Upravil/a 313_OTU_oblak dne 07-12-2006 07:33
 
WT_Peci
Pro nováčka je nejlepší někdo, kdo ho vezme za křídlo a naučí ho lítat. To je potom jedno, jestli ho to učí v išaku, nebo ve fokouši.

BTW - Chci vidět průměrného pilota spita, který tři průměrné piloty fokouše povodí. Nechcete to někdo vyzkoušet a nahrát .ntrk? Úsměv
 
RS_Stormcaster
To Gryzlov.
Teď jsem prozřel.Šklebící se Opravdu jsem v prvopočátku nepochopil na co se mě vlastně ptáš. Ano tyto dva výroky jsou pro mě rovnocenné! Omlouvám se, že mi to hnedka nedocvaklo.Cool

Vy hoši od 313 ste nevyspitatelní. Nicméně jak píšeš, podle mé "Diplomatické odpovědi a obecně známé pravdy" moc nelítáte. Jsme vás včera potkali na czechwaru, mam pocit, že tam bylo asi 6 vašich pilotů, nicméně létali po jednom a to se jim stávalo osudným.Vyděšený
Ale nadruhou stranu musim uznat, že snad ani jeden neměl 25lbr spita! Takže salut, pánové.

Gryzlove, myslim, že vše je zodpovězeno a vysvětleno.Úsměv Těšim se až se potkáme na czechwaru.Mrknutí
 
313_Gryzlov
Stormcastere,

děkuji za Tvou odpověď a vážím si Tvého názoru a jsem rád, že se mohu s Tvým názorem ztotožnit Úsměv
Omluva není potřebná, protože jsem to také mohl napsat rovnou, ale jak správně píšeš, my ze 313. jsme nevyzpytatelní Úsměv

Ano, máš pravdu, že poslední dobou styl létání u naší letky je poněkud chaotický a pak to dopadá, jak píšeš. Jsem si toho vědom.

Souhlasím Stormcastere, že vše je zodpovězeno a vysvětleno. Jsem opravdu rád Úsměv

Obávám se, že na Czechwaru se asi nepotkáme. Mám jisté důvody, proč tohle nelítám, ale možná se to změní. Ono smutnou pravdou je, že poslední dobou nelítám vůbec. Ale myslím, že na AH nebo na jiných serverech se někdy potkáme Úsměv
 
1stCL_Pospa
WT_Peci napsal:
Pro nováčka je nejlepší někdo, kdo ho vezme za křídlo a naučí ho lítat. To je potom jedno, jestli ho to učí v išaku, nebo ve fokouši.

BTW - Chci vidět průměrného pilota spita, který tři průměrné piloty fokouše povodí. Nechcete to někdo vyzkoušet a nahrát .ntrk? Úsměv


No jo ty nepovodíš tři fokáče tak to jsi hooodně pod průměrem. Vyděšený Se mi to nedávno povedlo pravda že to bylo v 25Lb spitu a spíš jsem se snažil zdrhnout. Ale kluci se tak dlouho snažili až se mi v zrcátku objevila ohnivá koule a ten poslední to raději zabalil. Tohodle musíš docílit a pak si klidně odletět domů takhle se na ty bojlery musí ! Šklebící se Ale jak píše někdo nahoře záleží zda ty Fw spolupracují pokud ne pak má samotný spit šanci na přežití poměrně velkou. Mrknutí
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
WT_Peci
313_Pospa napsal:
[No jo ty nepovodíš tři fokáče tak to jsi hooodně pod průměrem. Vyděšený


Chci videt ntrk, nebo zadam satisfakci.... Zamračený
 
Opitze
tyyy jo Úsměv zombie is back Cool

hele chlapci ... ehm... vite prece ze u novacku ani tak nerozhoduje, co maji za ero, ale to ze neumeji spravne kvedlat s kvedlakem... kdyz si vzpomenu na svy zacatky, tak jsem lital ve SPITU... proc? protoze to bylo nejjednodussi a v ty dobe to pro me byla zabava nejvetsi... Kdyz jsem pak zacal kamaradit s uplne nejvic nejvetsimi kamarady z CSL, tak voni mi rikali, ze spity jsou uber ufa a ze mam bejt chlap a naucit se litat s bfkem... bfko me ze zacatku stvalo, protoze ten vyhled je napikacu... kdyz mi potom rekli, ze se mam naucit kroutit i s fokacem a ze kdyz budu umet kroutit s fokacem, tak ukroutim kazdyho, vcetne Eda, tak jsem byl uplne vedle, bylo to uplny prozreni, jako kdyz mi bracha rekl tenkrat, jak se rodej a delaj ve skutecnosti deti a ze je nenosi vrtulnik...

no proste kuciii... sturm je jenom hra, docela dobra, ale i docela nahofno... Oleg je Rus... tahle veta je dulezita... tu si zapamatujte Mrknutí (edit. zduvodneni proc - Nemcouri jim rozbili skoro vsechny era hned prvni den valky a to bylo necestne a nesportovni, protoze jim nedali dva dny na pripravu a schuzovani a hlasovani a tri dny na sehnani benzinu, naboju a bomb...) no a proste, muzete litat sebelip, ale dycky potkate nekoho, kdo je lepsi a kdyz ne, tak s nim budete kroutit pet minut a nakonec si na vas zavola kamarady a bud chcipnete nebo utecete dom...

jako nevim vo cem to tu ma byt, to je jako zahajit thread na tema - zeme je kulata - diskuze a FLAME!!!


VyděšenýVyděšenýVyděšený
Upravil/a Opitze dne 07-12-2006 09:44
Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
1stCL_Pospa
WT_Peci napsal:
313_Pospa napsal:
[No jo ty nepovodíš tři fokáče tak to jsi hooodně pod průměrem. Vyděšený


Chci videt ntrk, nebo zadam satisfakci.... Zamračený


Neboj jak bude příležitost tak ti určitě něco nahraju a můžeš si to pouštět místo večerníčku Vyděšený
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
1stCL_Pospa
Vyděšený tenhle se mi fakt líbí VyděšenýVyděšenýVyděšenýVyděšený tenhle smajl vytáčí lidi ani nemusí být text že ?

VyděšenýVyděšenýVyděšenýVyděšenýVyděšenýVyděšený
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
Opitze
WT_Peci napsal:
313_Pospa napsal:
[No jo ty nepovodíš tři fokáče tak to jsi hooodně pod průměrem. Vyděšený


Chci videt ntrk, nebo zadam satisfakci.... Zamračený


ty se taky chceš hned s každým usmiřovat... žádný satisfakování nebude....

Vyděšený
Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
WT_Peci
313_Pospa napsal:
WT_Peci napsal:
313_Pospa napsal:
[No jo ty nepovodíš tři fokáče tak to jsi hooodně pod průměrem. Vyděšený


Chci videt ntrk, nebo zadam satisfakci.... Zamračený


Neboj jak bude příležitost tak ti určitě něco nahraju a můžeš si to pouštět místo večerníčku Vyděšený


Jak je ctena libost, cekam do konce roku. Potom to tak vidim na 5.1.2007, akro AH (hodi nam tam nekdo kdyztak soubojovou mapu?) Úsměv
Muj sekundant je WT_Horrido. Ero navrhuji nejake neutralni.
Uz se tesim na .ntrk ovsem jak poznas, ze v nich sedi "prumerny pilot" to netusim Vyděšený
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

21-05-2024 07:41
Zkusil bych se zeptat na fóru 310raf.com

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

34,961,275 návštěv