September 08 2024 06:38:41
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Valenok
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Falcon BMS
Zifi
Jak Vám šlape 4.37 ve VR? A s jakým HW?
 
Zifi
V BMS je implementována dynamika i při studeném startu. Přepínače nemusí být vždy ve stejné/správné poloze. Během startu může dojít k neočekávaným stavům a musíte je vyřešit. Tohle je prostě lahůdka.

YouTube Video


 
Richi
Hm, to jsem si ani nevšiml. Jednou mi pravda blafnul motor, protože nedávno jsem postavil komp a vše nově instaloval. Dal jsem rovnou nový mod a jak jsem ladil plynovku na off/idle a testoval, tak se to nějak povedlo. Úsměv
Start si od té doby hlídám.
Ten idle detent mají mimochodem popsaný dost blbě. Prý zaškrtnout Idle Cutoff v configu, leda houby. Jen škoda, že nejde BMS zkřížit s DCS exteriérem.
 
Zifi
Nejspíše do konce roku výjdou nové terréní textury. Každopádně někdy výjdou určitě
 
Tyler Durden
Dodnes si pamatuju na nácvik přistání bez motoru podle manuálu.

Historická vysvětlivka - dříve bývaly u simulátorů manuály, tlusté manuály, tištěné na papíře, kde bylo všechno popsáno - konec vysvětlivky.

Bylo tam popsáno jak máte postupovat, včetně radiokorespondence. A u toho bylo upozornění že když kvůli pilotáži nestíhate komunikovat tak si s tím nemáte dělat starosti, protože oni si dole sedí na veži a usrkavají kafíčko, ale vy tu F-16 musíte dostat na zem. Úsměv

A dodnes si pamatuji jak dostat F-16 do vývrtky a jak ji zase vybrat. Bylo tam i přatelské upozornění na výšku kdy se nema nic vybírat, ale rovnou vystoupit. Nakonec letadlo stojí jen 30 milionu, ale pilot je nenahraditelný.



Citát z manuálu:

Once you have everything under control, press T to talk to the tower. Declare an emergency landing by pressing 3. Remember that you should always fly the jet first and talk on the radio second. The tower does not have a sky hook that they can use to lower you to the ground safely. They’re just a bunch of goombahs sitting in air-conditioned comfort drinking coffee. You have to fly the jet, so if you don’t have time to talk to them—don’t.
Upravil/a Tyler Durden dne 28-11-2023 14:01
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
Richi
Mám původní český manuál Falcon 4.0, stál tehdy 445kč. Dnes už je to relikvie.Úsměv
 
Zifi
YouTube Video


 
Coffin Corner
Richi napsal:

Mám původní český manuál Falcon 4.0, stál tehdy 445kč. Dnes už je to relikvie.Úsměv


Manuál, nebo oficiální příručku? To druhé mám taky, ale že by se u nás krabicovka Falconu 4.0 prodávala s českým manuálem čtu prvně... Úsměv
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
saldy
Český manuál jsem k tomu koupil v prodejně knih, zpracoval to nějaký nadšenec, kdysi to nebyla ojedinělá věc a ke hrám vycházely podobné neofiko příručky.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Richi
Coffin Corner napsal:

Richi napsal:

Mám původní český manuál Falcon 4.0, stál tehdy 445kč. Dnes už je to relikvie.Úsměv


Manuál, nebo oficiální příručku? To druhé mám taky, ale že by se u nás krabicovka Falconu 4.0 prodávala s českým manuálem čtu prvně... Úsměv


Jaj, máš pravdu předsedo. Oficiální příručka strategie. Úsměv
 
1stCL_Fucida
Když si vezmu, že to má vlastně čtvrt století starý střeva, tak je ten Falcon 4.0 fakt neskutečnej nezmar :-) Někdy okolo roku 2003 už jsem ho považoval v konkurenci Lock Onu za mrtvou platformu, ale on ani o 20 let později ne a ne zdechnout :-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
Je to tak, zřejmě už překonal i starého šturma Šklebící se
Osobně jsem ale tuhle BMS verzi 4x už nerozdejchal, ač skalní příznivec F-16, dal jsem pár startů a přistání a smazal to, pravoúhlé řeky a pravoúhlou krajinu prostě nedám, render kokpitu z r. 2024 a design mapy z r. 2003 je na mne příliš nekonzistentní. Nepočítaje např. "simulaci" zobrazení AG radaru, která je tam velmi vzdálená realitě.
Nicméně tým BMS odvádí skvělou práci a v mnohém předčí DCS, specielně v kampaních.
Upravil/a magot dne 02-06-2024 22:15
 
Tyler Durden
"Specielne v kampaních."

Fakt? Šklebící se
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
magot
jojo, je to taková hra ve hře ani není potřeba létat Úsměv
YouTube Video



 
Tyler Durden
Já vím, to je ta věc jak už to dneska nejde udělat.
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
magot
Jde, např. Call to Arms má dynamickou kampaň ovšem není to sim no Úsměv
 
Rapier
magot napsal:

jojo, je to taková hra ve hře ani není potřeba létat Úsměv
YouTube Video




Ano, úplně stejně jako v DID F-22 TAW. Pokud nechceš, létat nemusíš. Úsměv
Falcon 4.0 a F-22 TAW jsou, co se týče kampaně, na úplné špici leteckých simulátorů (platí i dnes), s tím, že Falcon je dále vylepšován (a mohutně opravován) BMS teamem a má navíc pozemní RTS válku, kterou v DID pro časovou tíseň již nemohli dokončit ale našly se soubory které dokazují, že plán ji implementovat byl.
 
Rapier
magot napsal:

Je to tak, zřejmě už překonal i starého šturma Šklebící se
Osobně jsem ale tuhle BMS verzi 4x už nerozdejchal, ač skalní příznivec F-16, dal jsem pár startů a přistání a smazal to, pravoúhlé řeky a pravoúhlou krajinu prostě nedám, render kokpitu z r. 2024 a design mapy z r. 2003 je na mne příliš nekonzistentní. Nepočítaje např. "simulaci" zobrazení AG radaru, která je tam velmi vzdálená realitě.
Nicméně tým BMS odvádí skvělou práci a v mnohém předčí DCS, specielně v kampaních.


Nerad bych se s odborníkem na AG radar pouštěl do sofistikované diskuze, ale od 4.36 je AG radar režim úplně přepracovaný a odpovídá reálu.Mrknutí
 
magot
Problém byl stejně jako v DCS v kvalitě radarového snímku.
Nicméně naposledy jsem to viděl ve verzi tuším 4.1 či 4.2, je tedy možné že to přepracovali.
V DCS je kvalita snímkování a přiblížení silně degradována zřejmě po dohodě ED s GD.
 
alfik
magot napsal:

Jde, např. Call to Arms má dynamickou kampaň ovšem není to sim no Úsměv

Tak si to shrňme.
1) Jde to. Říkáš.
2) Zákazníci po tom celou dobu volají.
3) Neudělají to a neudělají a...

Proč? Je v tom politika? Jako že by božští a neporazitelní gringos mohli prohrát, tak jako za posl. 80 let v RL úplně všude?
Vlastně ne, na Grenadě se sto tisíci obyvateli "slavně" vyhráli... Vyděšený

Nebo je v tom něco jiného? Třeba že ve skutečnosti žijeme v socíku, nebo tak něco... hm?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

29-08-2024 21:30
nová sportovní disciplína Šklebící se https://youtu.be/.
..Y7Ya2IJU4n


09-08-2024 10:21
U příležitosti dnešního dne přeji všem po zbytek roku štěstí jako z Kokury.

08-08-2024 15:00
Dnes je mezinárodní den ženského orgasmu. Tak to nezapomeňte oslavit.

17-07-2024 10:18
Čím víc G, tím víc vrabcocida! Začalo to v 70. letech 1G Šklebící se

20-06-2024 20:57
Jsem nevěděl, že 5G bylo už v 70. letech urbanizace. Šklebící se

20-06-2024 20:55
Dneska jsem se dověděl, že za vymírání vrabců mohou 5G síťe. No můj kamarád a přední ornitolog Zdeněk Vermouzek má trochu jiný názor.

17-06-2024 15:06

13-06-2024 22:31
nj, hledání žabiček Šklebící se https://youtu.be/.
..33_oGDEzWd


13-06-2024 16:27

13-06-2024 16:27
A tak to jo, na žábu pozor. V Polsku uz zřizují i kultovni místa kde uctívají žábu a Billa Gatese.

35,553,498 návštěv