October 17 2024 01:39:30
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky II
magot
No to jo, je to asi nejpokročilejší třída v rámci těch "lehkých" nosičů, ale startují a přistávají tam jen VTOL/STOL stroje. F-35B, Osprey a vrtulníky.
Hornet nebo Rafale tam neodstartuje. A o ty ani japonsko zájem nemělo.
 
Tyler Durden
Jo, jsou to eskortní letadlovky.
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
1stCL_Bumik
Eskort? Cool
 
LesniHU
Je to tak.

Co je tohle?
www.thedrive.com/uploads/2023/08/11/f-111-escape-module.jpeg
 
batoh
LesniHU napsal:

Je to tak.

Co je tohle?
img/img
Odhadl jsem, pak klikl, trefil. Asi jednoduché pro větší znalce.
 
Tyler Durden
Kdybyste si to chtěli postavit:https://forum.lar...ule-132nd/
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
alfik
LesniHU napsal:

Je to tak.

Co je tohle?

No, to je to letadlo co pro zvýšení nákladů vystřelovalo místo pilota na sedačce pilota s celou kabinou.
F-111 myslím že to bylo.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
LesniHU
Jj, 111.

Co tohle?
media.defense.gov/2021/Aug/11/2002829894/-1/-1/0/160615-F-CJ989-015.JPG
 
Ace14
U-2
 
1stCL_Bumik
To je ta kapela, ne?
 
Coffin Corner
Existuje fotka stojedenáctky bez té kapsule?
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
1stCL_Bumik
Tu nějaký 3D render.

https://preview.r...7292ab9bea
 
LesniHU
Ano, je to U-2.

K cemu toto a proc jsou ty cary tak divne zakrivene?
timeandnavigation.si.edu/sites/default/files/multimedia-assets/connor_20110721_0026.jpg
 
ringlett
To aby se Ti lépe hrálo na Hoboj ....

(chyba, moje, jak je níže, jde o GEE.)
Upravil/a ringlett dne 03-02-2024 14:14
 
alfik
Aby se Gee hyperbolicky našel až bude hledat cíl bombení.
Úsměv

PS: Ringlette, gee je hoboj? Slovník k tomu mlčí.
PPS: Vy ovšem Geeho neznáte Úsměv hrál jsem s ním dříve MMOčka Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
ringlett
alfik napsal:

Aby se Gee hyperbolicky našel až bude hledat cíl bombení.
Úsměv

PS: Ringlette, gee je hoboj? Slovník k tomu mlčí.
PPS: Vy ovšem Geeho neznáte Úsměv hrál jsem s ním dříve MMOčka Úsměv


Ne, já si spletl dva systémy, máš pravdu, tohle je Gee.
Gee je zkratka pro Chain Executive Committee, která se tímhle oborem zabývala.
U Gee podle těch linek, což jsou radiové signály naviguješ, prostě letíš po signálu který vede k tvému cíli. Ve zkratce.


Hoboj je Oboe, ten sice využívá částečně stejnou techniku, ale ne mapu. U Oboe letíš po křivce, radiovém signálu, a v místě kde se ti protne s druhou křivkou jiného vysílače, odhodíš pumy. myslím, že tohle je okopírovaný, respektive upravený systém Knickelbein.

Mimochodem, u Gee, Gee-H a Consol se nepoužívali pro navigaci jen vlastní, ale i nepřátelské radiomajáky a vysílače. Tyhle mapy se poměrně často aktualizovali a tiskli zas a znovu. K záznamům charakteristiky nepřátelských vysílačů se používal jak odposlech Enigmy, tak lety upravených průzkumných letounů (pozdější 100 Group RAF).

Ale moje angličtina je moc základní abych to chápal tak abych byl schopný to osvětlit.

https://en.wikipe...avigation)
https://en.wikipe...avigation)
https://de.wikipe...Funkfeuer)
Upravil/a ringlett dne 03-02-2024 14:21
 
alfik
ringlett napsal:
Hoboj je Oboe, ten sice využívá částečně stejnou techniku, ale ne mapu. U Oboe letíš po křivce, radiovém signálu, a v místě kde se ti protne s druhou křivkou jiného vysílače, odhodíš pumy. myslím, že tohle je okopírovaný, respektive upravený systém Knickelbein.

A tááák Úsměv no mě právě zmátlo to naznámé (další) slovíčko, díval jsem se do slovářů a nic Úsměv
Jj, ten systém Oboe byl vskutku okopčen od Němců. Neletíš po křivce ale po přímce. Jsou to dva přímé signály, po jednom letíš a druhý ti dá pípnutí k odhozu.

Mimochodem, u Gee, Gee-H a Consol se nepoužívali pro navigaci jen vlastní, ale i nepřátelské radiomajáky a vysílače. Tyhle mapy se poměrně často aktualizovali a tiskli zas a znovu. K záznamům charakteristiky nepřátelských vysílačů se používal jak odposlech Enigmy, tak lety upravených průzkumných letounů (pozdější 100 Group RAF).

Ale moje angličtina je moc základní abych to chápal tak abych byl schopný to osvětlit.

Moje angl. taky stojí za... ale vysvětluješ to celkem správně. Ona ta náměrová navigace (přímky protože radiový signál se šíří po přímce) a hypebolická se trošku liší.

Pro příkl. ta první, tedy náměrová, je i to, když máš v aeru dva budíky s COM1 a COM2, a ony ti ukazují směr k vysírači, ať už vysírají spojenci či protivníci, plus samozřejmě stejně dungují radiomajáky pro systémy ADF a VOR, popř. VOR/DME.
Předtím se používaly morse kódy pro zaměření ze země, tzv. Q-kódy, R-kódy apod. Po dotazu ti pozemní stanice sdělila, pod jakým azimutem tě slyší. Ode dvou stanic a namalovat do mapy a voilá - jsem tady Úsměv

Pro příklad té druhé je to např. GPS, která měří vzdálenost od družic vyjádřenou jako zpoždění časového signálu (alias ping) od těch družic. Ty mají nahránu databázi časových signálů závislou na poloze i rychlosti, kvůli vynálezu starýho Ajnštajna, a odchylka od této databáze se naměří jako zpoždění signálu. Ta databáze se furt vypočítává, aktualizuje, a nahrává, nejsem si jistý jak často (páč se to tají) ale možná i každý den.
Při porovnání nejméně tří družic tím pádem dostaneš polohu na povrchu koule, a pokud máš nejméně čtyři údaje, tak i výšku. Protože to není, a ani nemůže být, stopro přesné, redunduje se signál a vynechávají se ty nezapadající, takže se za ideální považuje alespoň signál od šesti - sedmi družic.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
LesniHU
Doplnim/poopravim:
Knickebein, nebo jak se to pise, byl nemecky system, kdy pilot letel po primce dane teckami na jedne strane, carkami na druhe, ktere se ve stredu slily do souvisleho tonu. Kdyz doletel na prusecik dany dalsim paprskem, odhodil. Presnost staci +- na bombardovani mesta ve stredni vzdalenosti, vysilace na zemi vysilaji a letadla jen prijimaji.

Oboe: tam se skutecne letalo po kruznici, merila se vzdalenost od vysilace. Je to uplne jiny princip (dotaz-odpoved). Tudiz mohlo najednou letet jen par letadel, ale zase to bylo presne na zasah fabriky. Dosah byl omezen horizontem, tj. zavisel na vysce letu (tohle omezeni se vztahuje na vetsinu tehdejsich systemu).

Gee (od toho je ta mapa): v letadle se meri rozdil casu, kdy prisel puls (tj. rozdil vzdalenosti), od dvojice vysilacu. Kazda prohnuta cara jsou mozne pozice, kde je prave ten jeden rozdil. Je to stejne jako GPS, i tam se meri _rozdil_ vzdalenosti k nekolika satelitum, proste proto, ze extremne presne hodiny se daji dat do satelitu, ale ne do kazdeho prijimace. U Gee to bylo to same, vysilace se nasynchronizovaly a prijimac pak mohl byt relativne jednoduchy. Dve dvojice vysilacu daly dve krivky, ktere se protinaji na velmi malo mistech. Je to navigacni system, podle toho se nic nevybombarduje. LORAN na stejnem principu, ale nizsich frekvencich, bezel az skoro do konce tisicileti.

Dalsi diskusi, pokud bude zajem, prosim do separatniho vlakna.

Co je tohle?
www.telegraph.co.uk/content/dam/obituaries/2023/04/06/TELEMMGLPICT000331371921_trans_NvBQzQNjv4BqyuLFFzXshuGqnr8zPdDWXhbQKbwj1ZsnNMhuR7O6ySI.jpeg
 
Timofejic
Nějaká anglická loď. Vepředu je bukanýr a sýviksen a z tý taky vykukuje ten hejhula.
Za všech okolností zůstávám klaunem. To mě staví na daleko vyšší úroveň než je jakýkoliv politik.
 
LesniHU
Je to tak. Neco tezsiho:
elpoderdelasgalaxias.files.wordpress.com/2021/09/pzti9hk0hllrirp5_1024.jpg
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

02-10-2024 14:07
To není dobrá myšlenka. Belzebub každého stáhne do pekel a přes zvolené zástupce i nás obyčejné lidi. Vyděšený

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

35,806,277 návštěv