October 16 2024 16:16:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 10

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poznej ty fotky II
310_cibule
Kdo si ještě vzpomene na exaltované debaty kolem prvních screenů z CLOD?

Byl na nich hurrík, zepředu, z úhlu. Ty kapkovité kryty válců (aspoň myslím, že to jsou kryty válců) opticky deformovaly čumák, takže vypadal tak nějak hranatě. Šlo jen a pouze o ten úhel a splývání, ale tady to jelo jak o závod. "Blbci, ani nevědí, jak vypadá hurricane, to bude blbej sim, u mě skončili..." Pokus o vysvětlení tyhle spravedlivě rozhořčené nezajímal, věděli svoje.

Jj, mám to tu rád ; ))
Upravil/a 310_cibule dne 09-10-2023 14:40
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
LesniHU napsal:

Alfik poznal, je to neuspesna sovetska kopie U-2, Beriev S-13.

K pokochani i k poznavani, co je to?
ichef.bbci.co.uk/images/ic/1600xn/p030kvsn.jpg


Mimochodem, netušíte někdo, proč měl Hurricane bezprostředně za vrtulovým kuželem ten půlprstenec? Je to nějaký deflektor na odklánění proudu vzduchu/kapiček oleje mimo čelní štítek? Nebo to má nějaký úplně jiný význam?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Tyler Durden
Jednička to neměla, až dvojka. A je to přesně k tomu co píšeš - anglické řešení unikajícího oleje z mechaniky vrtule.
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
jardazov
Přesně tak. Tady se o tom píše.

https://www.britm...ers-guide/
 
Tyler Durden
310_cibule napsal:

Kdo si ještě vzpomene na exaltované debaty kolem prvních screenů z CLOD?

Byl na nich hurrík, zepředu, z úhlu. Ty kapkovité kryty válců (aspoň myslím, že to jsou kryty válců) opticky deformovaly čumák, takže vypadal tak nějak hranatě. Šlo jen a pouze o ten úhel a splývání, ale tady to jelo jak o závod. Blbci, ani nevědí, jak vypadá hurricane, to bude blbej sim, u mě skončili... Pokud o vysvětlení tyhle spravedlivě rozhořčené nezajímal, věděli svoje.

Jj, mám to tu rád ; ))



www.rouming.cz/archived/perspective-prettydamnimportant.jpg
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
Tyler Durden
Na fotce je spirála, ale proč ji tam Němci dělali? Frajeřina? Nacistická mystika? Bylo to hezký?

i.ebayimg.com/images/g/KncAAOSwjJlfHz4q/s-l1600.jpg
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
alfik
Ze stejného důvodu proč se malují na prouďácích. Aby bylo vidět že se to točí.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Tyler Durden
Jo, to je jedna funkce, aby Hans nevběhl do vrtule. A druhá?
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
jardazov
Že by identifikace jednotky?
 
LesniHU
souboj letadla s okem pozorovatele
 
Tyler Durden
Plašilo to nejen Hanse na zemi, ale taky fógly ve vzduchu Úsměv Údajne to znatelně snižuje pravděpodobnost srážky s ptákem.
Upravil/a Tyler Durden dne 11-10-2023 15:03
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
1stCL_Fucida
Já ještě četl i názor, že to byl i identifikátor při headonu, tedy podobně jako žluté pruhy na náběžkách smraďošských leteadel. Nicméně má osobní zkušenost říká, že takovejhle detail ve vzduchu na jiným letadel už nedokážu rozlišit.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LesniHU
ja slysel, ze je to proti protiletadlovcum - stoupani bylo takove, aby odpovidalo rychlosti, a tudiz kdyz na to clovek koukal, tak to rusilo vjem pohybu.
O prakticke ucinnosti trochu pochybuji, vzhledem k velikosti obrazcu vs vzdalenost od pozorovatele vs rozlisovaci schopnost oka.
 
Ajvn
Souhlas, měli to natřít na růžovo, aspoň by nebyli vidět za úsvitu.Šklebící se
 
alfik
Cokoli "ve vzduchu" pokládám za nepravděpodobné že by fungovalo - a to jak na lidi tak na ptáky, snad s výjimkou orlů a sokolů, ale ti do vrtule ani do fénu nelítají. To je doména holubů, husí, kachen, apod.
Už na pár desítek metrů je vidět kulové. Kromě těch dravců, ale ti čučí na kořist a ne na letadla.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_cibule
LesniHU napsal:

ja slysel, ze je to proti protiletadlovcum - stoupani bylo takove, aby odpovidalo rychlosti, a tudiz kdyz na to clovek koukal, tak to rusilo vjem pohybu.
O prakticke ucinnosti trochu pochybuji, vzhledem k velikosti obrazcu vs vzdalenost od pozorovatele vs rozlisovaci schopnost oka.


Něco podobného jsem slyšel o černém nátěru poloviny spodních ploch (kolem podélné osy stroje) letadel RAF v samém začátku války. Že prý to opticky posouvalo letadlo do jedné strany. Taky mi nepřijde, že by to mohlo fungovat. A možná to bylo kvůli něčemu úplně jinému : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tyler Durden
No například japonské námořnictvo začalo natírat letadla tmavou zelenou po japonsky důkladné studii o tom, na jakou vzdálenost se letadlo jeví pozorovateli jako černý flek a jak zmást nepřítele v odhadu vzdálenosti tím, že se díky nátěru bude letadlo jevit jako černý flek déle. Úsměv
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
311_Mart
Poznáte motor?
[img]https://cdn.discordapp.com/attachments/1134110023526662305/1161967941298946068/387092282_2017721525259832_4810905099454842658_n.png[/img] is not a valid Image.
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
MatyDry
Neni to Bristol Centaurus?
 
311_Mart
Přihořívá, uber čtyři válce Úsměv
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

02-10-2024 14:07
To není dobrá myšlenka. Belzebub každého stáhne do pekel a přes zvolené zástupce i nás obyčejné lidi. Vyděšený

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

35,804,068 návštěv