September 21 2024 07:31:08
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
311_Mart

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Valenok
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Hot_Dog
-Tempest exceleuje u země, Mustang ve výškách.
-Tempest sází na brutální výkon motoru, Mustang na perfektní aerodynamiku.
-Tempest má výzbroj dobrou na blízko, stačí krátký zásah, Mustangem se musíš trefit trochu dýl, ale zas pro mě nejsou s ním problémy sestřely třeba na 800 metrů (Gyro pomáhá)
-Mustang má G-Suite dobře točí na vysokých rychlostech, Tempest líp točí na nízkých rychlostech
-Co se útěku týče, Druindin by ti určitě vysvětlil, že s Tempestem neutečeš, s Mustangem jo... Jedna věc je maximálka v levelu, druhá věc je, jak se k ní dostaneš, jaká je maximálka v dajvu, atd, atd...

Mustang je letadlo na přežívání, sestřelů bude míň, ale pokud bude správně pilotovaný, dá ti dlouhý strejky.

Tempest je v tomhle ohledu víc blbuvzdorný, sestřelů může být víc, ale taky to nemusíš častěji dotáhnout domu. Ty výše popsané body nahrávají IMHO u Tempestu méně zkušenému pilotovi
 
606_Druindin
Já si dal sadu cca 25 letů na KOTA serveru v obouch těchto letadlech. Na mustangu jsem měl v +/- (sestřel / sestřelen) +16, na Tempestu +8. V lajťasu ten turnus ještě nemám odletěnej, ale zatim paběrkuju na -4 a moc to asi nevylepšim Šklebící se
 
Baron
Súhlasim s Hot_Dogom, Mustang je zlatičko. IMO asi najlepšia spojenecká stíhačka v hre. I keď môj najobľubenejší stroj za Spojencov je P-38, Mustang s Thunderboltom sú hneď za ním (paradoxne každý z nich má diametrálne odlišné letové vlastnosti a tým pádom i štýl letu. Pokiaľ sa bavíme o čistom stíhaní samozrejme. Tempest ma veľmi neoslovil, niežeby bol špatný to nie ani náhodou, len má na môj vkus málo streliva (i keď stačí VEĽMI krátka dávka na to, aby sa akýkoľvek nepriateľský stroj rozprskol po oblohe), a v neposlednom rade mi viac vyhovuje štýl letu v Mustangovi. (Najviac ale v P-38, je to síce úplne odlišný štýl letu, ale vyhovuje mi to).

P.S. AntiG obleky dávajú amíkom nezanedbateľnú výhodu (nielen) v dogfighte, i keď aj oni sa môžu "uspať". Celkovo sa mi ten model únavy pilota páči, i keď hodne ortodoxných "krútičov" na to nadáva. A to aj vo Flying Circus Vyděšený Niet vačšej (škodo)radosti ako keď sa nadržaný Camelista "uspí" pri útoku z prevýšenia na pomalý Albatros, a potom sa radostne zapichne do zeme, alebo s ešte väčšou radosťou poslúži ako terč na trénovanie streľby z Albatrosa. Za súčasného chrlenia ohně a síry na omdletie pilota Šklebící se k veľkému pobavenie hráčov. Treba ale povedať, že mne sa už tiež podarilo dostať sa do limbu, keď som v D.VIIF ako blbec zoomnul Bristola a pritiahol som knipel. Myslím, že pilot Bristola sa rehlí ešte teraz. Pff
Upravil/a Baron dne 21-10-2019 11:19
Hals - und Beinbruch!
 
CSW_Cassius Chaerea
Důležité je si uvědomit, že s bleskem nelétáme proto aby jsme vozili killy, ale proto aby jsme byli krásný.
 
Tapi
Tempest má na combat režim výdrž 1 hod (3700 RPM a +7 boost), kdežto Mustang na svůj combat režim (3000 RPM a 61" ) jen 15 min, proto vyžaduje více pozornosti. U Tempesta si může pilot dovolit "zapomenout" po akci vrátit combat režim na nominal a nic zásadního se neděje Úsměv

EDIT: IMHO tempest na rychlosti točí dost slušně a proti Lufties má v horizontále docela šanci.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Baron
CSW_Cassius Chaerea napsal:

Důležité je si uvědomit, že s bleskem nelétáme proto aby jsme vozili killy, ale proto aby jsme byli krásný.


Pff Mrknutí
Hals - und Beinbruch!
 
Baron
Tapi napsal:

Tempest má na combat režim výdrž 1 hod (3700 RPM a +7 boost), kdežto Mustang na svůj combat režim (3000 RPM a 61" ) jen 15 min, proto vyžaduje více pozornosti. U Tempesta si může pilot dovolit "zapomenout" po akci vrátit combat režim na nominal a nic zásadního se neděje Úsměv

EDIT: IMHO tempest na rychlosti točí dost slušně a proti Lufties má v horizontále docela šanci.


Objektívne povedané, posledná generácia spojeneckých stíhačiek (P-51, Tempest, P-38) je technickými údajmi lepšia ako protivníci u LW s výnimkou Bf-109K-4, Fw-190D-9 a Me-262 (a dajme tomu ešte Bf-109G14). Závisí však od toho, kto v tej kraksni sedí.
Hals - und Beinbruch!
 
Hot_Dog
Baron napsal:

je technickými údajmi lepšia ako protivníci u LW s výnimkou Bf-109K-4, Fw-190D-9 a Me-262 (a dajme tomu ešte Bf-109G14)


Barone, ale já skoro nic jinýho, než Bf-109K-4, Fw-190D-9 a Me-262 (a dajme tomu ešte Bf-109G14) online na BoBP mapách nepotkávámŠklebící se
 
606_Druindin
Objektívne povedané, posledná generácia spojeneckých stíhačiek (P-51, Tempest, P-38) je technickými údajmi lepšia ako protivníci u LW s výnimkou Bf-109K-4, Fw-190D-9 a Me-262 (a dajme tomu ešte Bf-109G14). Závisí však od toho, kto v tej kraksni sedí.


A proto když něco na KOTA potkáš, tak je to K-4, dora nebo šwalbe Úsměv
G6 jsou těžká rarita.
Jo a pochopil někdo ty "maďarský" planesety, co teď začínaj zavádět?
Bych čekal pokus o historickou korektnost, nebo pokus o vyváženost, ale oni začínaj budovat nějakej modrej sen, nebo co Úsměv
 
Tyler Durden
Tak když hrajete online střílečku tak si určitě nevezmete BFG, ale pistolku že jo? Úsměv
Navíc v prosinci 1944 na G-6 z února 1943 fakt nikdo nelétal.
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
 
Baron
Jop, chcelo by to G6AS alebo G10. Uvidíme co dajú v kolektoroch pre Nemcov.
Hals - und Beinbruch!
 
Baron
Hot_Dog napsal:

Baron napsal:

je technickými údajmi lepšia ako protivníci u LW s výnimkou Bf-109K-4, Fw-190D-9 a Me-262 (a dajme tomu ešte Bf-109G14)


Barone, ale já skoro nic jinýho, než Bf-109K-4, Fw-190D-9 a Me-262 (a dajme tomu ešte Bf-109G14) online na BoBP mapách nepotkávámŠklebící se


A čuduješ sa? Šklebící se Same Jaky, La5FN, Spity IX, Mustangy, Tempesty, Lightningy Úsměv Možno by sme mali lietať výhradne Bf-109E Vyděšený
Hals - und Beinbruch!
 
606_Druindin
Tyler Durden napsal:

Tak když hrajete online střílečku tak si určitě nevezmete BFG, ale pistolku že jo? Úsměv
Navíc v prosinci 1944 na G-6 z února 1943 fakt nikdo nelétal.


Tak ta otázka byla spíš na ty co na těch "maďarech" lítaj, ne na zaryty offlajnysty Úsměv
Na tom servru jsou i starší spojenecká letadla než je g6, jen tak pro upřesnění.
 
Hot_Dog
Nečuduju sa, jen mi přišlo vtipný, žes napsal, že spojenecký stroje sou na tom líp než německý ale s vyjímkou 4 z 5 stíhaček, co aktuálně maj. Jinak s tímhle tvým názorem samozřejmě souhlasím, jen mi to přišlo vtipný... Jinak sem s takovýmhle planesetem naprosto OK, celkově mi to teď přijde dost vyrovnaný, což je OK...

Co čuduje pár lidí od nás je co zmínil Druindin, že na KOTA zavedli limit 10 Tempestů na mapu (protože Tempest prej v roce 44 rarita na frontě) a zároveň je k dispozici 80 x K4 1.98 ATA, 80 x D9 a 5 x 262. Skoro bych se hádal, který z těhle 4 letadel bylo na frontě 44 nejmenší rarita, ale to je samozřejmě problém KOTA serveru, kterej jako CSW lítáme nejčastěji a zatím nejradši, pokud zrovna neběží TAW a není to problém hry jako takové. Jak říkám, když vemem těch 5 letadel na jedný a druhý straně, jak to aktuálně ve hře je, tak mi to přijde 50:50.
 
Baron
Súhlasím, to je blbosť. Myslím ten "maďarský" planeset.

P. S. Mňa môžeš stretnúť aj vo Fw190A8 Úsměv Keď sa vôbec dostanem k IL2. Ale je pravda, že tento mesiac som letel viac Dorku ako Tonyho.
Hals - und Beinbruch!
 
606_Druindin
Kdyby omezovali jen ty Tempesty, ale oni zaváděj i sníženy počty Mustangů a Lajťasů, zato tam máme k dispozici spity MkV a P-39ky (to chápu jako letadla pro nemajitele BoBp)
 
ZVP Zdenek
...a mně na KOTA sebrali kukuruznika... Smutný
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
1stCL_Werner
Hot_Dog napsal:

Nečuduju sa, jen mi přišlo vtipný, žes napsal, že spojenecký stroje sou na tom líp než německý ale s vyjímkou 4 z 5 stíhaček, co aktuálně maj. Jinak s tímhle tvým názorem samozřejmě souhlasím, jen mi to přišlo vtipný... Jinak sem s takovýmhle planesetem naprosto OK, celkově mi to teď přijde dost vyrovnaný, což je OK...

Co čuduje pár lidí od nás je co zmínil Druindin, že na KOTA zavedli limit 10 Tempestů na mapu (protože Tempest prej v roce 44 rarita na frontě) a zároveň je k dispozici 80 x K4 1.98 ATA, 80 x D9 a 5 x 262. Skoro bych se hádal, který z těhle 4 letadel bylo na frontě 44 nejmenší rarita, ale to je samozřejmě problém KOTA serveru, kterej jako CSW lítáme nejčastěji a zatím nejradši, pokud zrovna neběží TAW a není to problém hry jako takové. Jak říkám, když vemem těch 5 letadel na jedný a druhý straně, jak to aktuálně ve hře je, tak mi to přijde 50:50.


Musíš říct jaká část 44 Úsměv Ony se te poměry poměrně rychle měnily, je to období, kdy Luftwaffe mohutně přezouvala na ty poslední modely.

RAF byla všeobecně zoufalá v rychlosti zavádění nových typů v nějakých rozumných číslech. Tedy alespoň než jim začli letadla vyrábět američani.
Tempest přišel do evropy v říjnu 44, a měli wing takže +-36 letadel. Což opravdu není moc, vzhledem k tomu co touhle dobou vysílal USAAF američani denně do vzduchu.
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
Hot_Dog
Ok, v tomhle se já fakt moc nevyznám a nikdy nevyznal, ale řekněme prosinec 1944 / leden 1945, na to si teď v Bodenplatte tak nějak hrajem... Jestli víš, tak klidně hoď řádově kolik bylo v tý době Tempestů, kolik D9, kolik 262 a kolik K4 (1.98ATA)? Fakt jen řádově klidně..
 
Art
Když už je tedy řeč o těch P 51 a D9 a K4 a ten Spit nějako mi to nedá spát, ale když se dívám na videa z DCS, tak souboje mezi těmito éry jsou dosti vyrovnané což na mě působí dosti realisticky a rozhoduje spíše chyba pilota.

Ale v Bosu, mám dojem opačný a to, že jsou spojenecká letadla udělaná líp, líp točí a líp drží energii. Hlavně K4 my přijde mastná a neslaná oproti DCS. Jaké máte dojmy vy?

Barone hodlá se ještě nějako šáhnout na tu P47D k lepšímu či celková revize?
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

29-08-2024 21:30
nová sportovní disciplína Šklebící se https://youtu.be/.
..Y7Ya2IJU4n


09-08-2024 10:21
U příležitosti dnešního dne přeji všem po zbytek roku štěstí jako z Kokury.

08-08-2024 15:00
Dnes je mezinárodní den ženského orgasmu. Tak to nezapomeňte oslavit.

17-07-2024 10:18
Čím víc G, tím víc vrabcocida! Začalo to v 70. letech 1G Šklebící se

35,635,932 návštěv