May 02 2024 00:50:42
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Připomínky k MOSQUITO RAID
doktorkop
falkon napsal:
Nechcem vam do toho skakat (nenechajte sa rusit Úsměv), ale tak sa mi zda, ze vase navrhy postupne konverguju k principom ktore boli vymyslene pred cca rokom a implementuju sa do SMky (Sado Maso)...
... ale to len taky osobny postreh Úsměv


No falkone-to co jsem psal jsem myslel na aci typu jednoho(byť většího)náletu.Žádný průzkum,žádná jiná návaznost na předcházející lety,žádné pohyby pozemních jednotek.Tohle všechno samozřejmě SM obsahuje.
Je snadné být přečíslen,když je někdo nula.
Že?
 
Lekk
Možná by stálo za to dát do popisu akcí že se jedná o :

letecké bitvy a jabo a bomb operace bez výpočtu pohybu pozemních jednotek, bez posunu fronty a bez dozásobování letišt.

Nevim jstli jsem to takto dobře napasal..ale mělo by se jednat o skutečně jednu..byt a dost větší a provázanější .. operaci v průběhu jednoho virtuálního dne.

Ohledně smrti generála se přizpůsobím vám ale napadá mě ještě navíc jeden špek....pokud generál bude na zemi tak muže být velitelství bombardováno a tím pádem opět čekačka než se obnoví ztracené komunikace a přehled. A aby to nebylo tak lehké nepřítel nemusí vědět kde si velitel rozložil hlavní stan...nebo bude to nechám na vás.

Ne vždycky je ku prospěchu akce využít všech pravidel.
 
CR_PETRAS
A co naplánovat misi zvanou " Vykosti si svého Sadáma - ehm.nebo Usámu " ..... vtip,....ale s cílem přesného bombardování několika cílů,ve kterých by byl předpokládaný výskyt právě nejvyššího velení Mrknutí

Cíle/budovy přesně určené průzkumem popř. odbojem a nebylo by naškodu,umístnit je doprostřed zástavby.Prostě jen chirurgické bombardování ale né laserem naváděných bomb .:sm45:

Cíle samozřejmě kryté leteckou obranou atd..doprovod stihačů,kryjících bombry samožřejmě nutností..
 
http://avionika.webpark.cz
1stCL_Jamamoto
VGR_Lekk napsal:
Možná by stálo za to dát do popisu akcí že se jedná o :

letecké bitvy a jabo a bomb operace bez výpočtu pohybu pozemních jednotek, bez posunu fronty a bez dozásobování letišt.

Nevim jstli jsem to takto dobře napasal..ale mělo by se jednat o skutečně jednu..byt a dost větší a provázanější .. operaci v průběhu jednoho virtuálního dne.

Ohledně smrti generála se přizpůsobím vám ale napadá mě ještě navíc jeden špek....pokud generál bude na zemi tak muže být velitelství bombardováno a tím pádem opět čekačka než se obnoví ztracené komunikace a přehled. A aby to nebylo tak lehké nepřítel nemusí vědět kde si velitel rozložil hlavní stan...nebo bude to nechám na vás.

Ne vždycky je ku prospěchu akce využít všech pravidel.


Ano...definici rozumím, je v pořádku...a s tím velitelstvím na zemi, pokud nebude velitel ve vzduchu se mi to také moc líbí....jsem rád, že jsi to navrhl...
 
Lekk
ještě drobnost pro stavbu mapy...navrhuju každé letiště s dislokovanou posádkou vybavit min. jednou Test runwayí..pro případ přetížení letiště (třeba že ostatní letiště byla zabrána). Pak by se to mělo udržet v chodu i při přestěhování 2-3 letišt na jedno.

Ještě jednou sry..za Valognes.:uhoh:
Upravil/a Lekk dne 23-06-2006 12:25
 
1stCL_Jamamoto
Tím Valognes se už netrap...nakonec snad letěli všichni a máme alespoň zkušenost s problémem, který by mohl nastat...Mrknutí
 
310_Ikar
VGR_Lekk napsal:
.....
Ne vždycky je ku prospěchu akce využít všech pravidel.


naprostej souhlas, aby jsme to diky mnoha ruznym pravidlum nemeli prepravidlovane!!! Ja bych volis spise postupne a plynule pridavani slozitosti, aby to ve finale nekolidovalo s hratelnosti...:sm23:
Ale asi nejlepsi by byl nejakej live brif
 
www.310raf.com
1stCL_Jamamoto
310_Ikar napsal:
VGR_Lekk napsal:
.....
Ne vždycky je ku prospěchu akce využít všech pravidel.


naprostej souhlas, aby jsme to diky mnoha ruznym pravidlum nemeli prepravidlovane!!! Ja bych volis spise postupne a plynule pridavani slozitosti, aby to ve finale nekolidovalo s hratelnosti...:sm23:
Ale asi nejlepsi by byl nejakej live brif


No myslím, že jsem tu zmínili jen pár vychytávek, spíše detailů, které případné další akce ještě oněco více oživí(alespoň podle mého), nejsou nijak náročné na pochopení, ani zapamatování, či případnou aplikaci v praxi. Dál už bych se v tom Lekksystému moc nevrtal, je opravdu dobrý a svou funkčnost a životaschopnost dle mého názoru plně prokázal. V této souvislosti bych upozornil na projekt SM, který víceméně dojel právě na snahu o největší realističnost a propracovanost. Vpodstatě se stalo právě to, co popisuje Ikar...stalo se to "přepravidlovaným".
 
LesniHU
Projekt SM nedojel a uz vubec ne na nejakou prepravidlovanost...
 
1stCL_Jamamoto
LesniHU napsal:
Projekt SM nedojel a uz vubec ne na nejakou prepravidlovanost...


No pokud nedojel, tak jsem jenom rád...každopádně ani nevíš, jak by mne potěšilo, kdyby se dotáhl do konce. Každopádně ale nemám žádné informace o tom, že by se kolem něj něco dělo. Poslední schůzka ohledně SM se konala někdy v loni na podzim....pokud víš něco nového, tak napiš...třeba přes PM...
 
AH_Cutora
V SM jsem uhnil ja Smutný Nakonec jsem dojel na to, ze mi dosel elan a nedokazal do toho dorvat ten potrebnej cas na dokonceni me casti.

Sorry.
 
falkon
Cutora neboj, bude sa na to mysliet pri rozdelovani premii... Šklebící se

Nicmenej SM "bezi" dalej...
 
AH_Cutora
falkon napsal:
Cutora neboj, bude sa na to mysliet pri rozdelovani premii... Šklebící se

Šklebící se :sm19:

Nicmenej SM "bezi" dalej...

To je dobre, drzim palce.
 
310_Ikar
A co takhle nedelit na : specialka / sado maso / janevimcojeste... co takhle spojit sily a vytvorit nejaky prazaklad (ci univerzalni podklad/ ci jak kdo chce) a na nem stavet spolecne akce. Stavet je sice v mem pojeti velmi nadnesene (ja to neumim) ale tim co umim prispeju rad!! Takhle bychom mohli specialky "dodavat" relativne pravidelne. A pokud budeme jejich "funkcnost" (zamerne nepisu pravidla)prubezne pilovat tak to myslim bude ku prospechu a radosti vsech... Ta euforie kolem "Lekkovky" (mohu-li posledni akci takto nazvat Mrknutí) je naprosto opodstatnena, ale je tady porad dost borcu co takove akce pripravovali jiz drive a maji bohate zkusenosti. Navrhuji spojit sily a kupredu leva Šklebící se
 
www.310raf.com
1stCL_Fucida
No přece nemůžeš chtít, abych JÁ vykročil levou nohou Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_Ikar
tebe nepocitam, ty ted mas jine :sm53: :sm54: starosti, jak ostatne pises v jinem vlakne Šklebící se
 
www.310raf.com
Lekk
Já jsem pro...naopak..spoustu věcí je lepší probrat s věcí znalejma. Jenže zkušenosti mě poučily, že čím víc lidí to komentuje tím víc zmatku vznikne a tím delší je doba přípravy. Chtelo by to určitě nějaký system pro tvorbu akcí..ale i tvorbu tohoto systemu musí někdo zaštítit. popravdě ted si neumím představit co přesně by se probíralo..což je jasný důkaz, že by to měl ošéfovat někdo kdo vidí podstatu myšlenky..což asi bude nejlépe její navrhovatel...co IkareŠklebící se
 
falkon
310_Ikar napsal:
co takhle spojit sily a vytvorit nejaky prazaklad (ci univerzalni podklad/ ci jak kdo chce) a na nem stavet spolecne akce.

Spojit sily sa samozrejme da, otazka je, nakolko to bude uzitocne Úsměv Ako vravi Lekk:

Jenže zkušenosti mě poučily, že čím víc lidí to komentuje tím víc zmatku vznikne a tím delší je doba přípravy.

A bohuzial ma pravdu. Zamračený


310_Ikar napsal:
A co takhle nedelit na : specialka / sado maso / janevimcojeste...

Tu si prave myslim, ze delenie nie je na zahodenie. Vela ludi si neuvedomuje, ze celkove "nastavenie" specialky umocnuje (alebo degraduje Zamračený ) jej atmosferu. Nemyslim, ze napr. zapnute externe pohlady na Edieho coopkach su na skodu, pretoze umoznuju "nestastnikom" sledovat pocinanie svojich kamaratov a tak si ju uzit az do konca; alebo respawn celych staffel na poletoch typy 1stCL v. 3.IAP pretoze umoznia dalsie "kolo" bojov ale nie ako klasicky dogfight; resp. ze take "enhanced" pravidla ako mala Lekkova akcia (a ktore su v principe velmi podobne tym namyslenym pre Sado Maso) len vylepsili jej atmosferu a dodali jej punc jedinecnosti. A bohuzial asi aj ako benevolentne pravidla spravili z czechwar_DS takmer obycajny dogfight server (cisto osobny nazor).

Preto by som to vzdy nechal na autorovi specialky (coopky), ktory si musi premysliet, aku atmosferu chce navodit a podla toho zvolit pravidla.

Na druhu stranu... az konecne bude system pre Sado Maso hotovy, tak on obsahuje aj prave taku rozsirenu spravu pilotov podobnu tej na MR. A myslim, ze nebude problem vyuzivat tento system a "stavat" na nom specialky, pre ktore takato sprava pilotov bude k prospechu.
 
310_Ikar
No jak jsem byl yvrozumen, takl SM se zrovna ke specialce tak jak ji asi vetsina vnima moc prirovnavat neda Mrknutí, ale porad si myslim ze neni na skodu uplatnit vsechny vyhody dosud vyzkousene na podobnych akcich, nevidim ja osobne problem ani v tom kdyz se treba budou urcite principy/pravidla prekryvat nebo kopirovat..

Myslel jsme to asi tak ze kdo ma chut a hlavne potencial prispet ke spolecnemu dilu at bez ostychu prispejel, ! Ja se sam nabizim jako planovac akci a tvurce operacnich map a pod. (napriklad). Nekdo zase umi neco jineho ....

Dalsi vec je, jedinecnost samotnych akci od ruznych tvurcu, ja jsem pro, co se tyka pravidel spis jsem myslel ze bychom nastinili zaklady a kazda akce by se samozrejme mohla lisit v drobnych specifikach (extery apod.) i kdyz ja jsem spis principielne proti exterum Mrknutí kazdej nejsme mirek dusin Šklebící se

TO: Lekk, ted mam trochu napilno Mrknutí, ale po svatbe ti poslu PMkem nejake navrhy zakladnich pravidel a muzem vzajemne (treba na TS) probrat co je zivotaschopne a co ne Mrknutí

Ikar
 
www.310raf.com
Lekk
Jasný Ikare...v pohodě...já ted smolím novou Specku..takže mužeme probrat rovnou věci ke konkrétní akci. Pravidla bych s dovolenim dal zatím na kus papíru (word) a připojil k rozkazům pro velitele. Budou v podstatě ty samé jako jsme letěli...plus drobné úpravy podle vašich připomínek.

Ty se hezky věnuj životní speciálce s názvem..Operace ANO! Šklebící se a pak probereme možnosti. Nerad bych aby se tady zaškatulkovalo všechno do puntiku a dělalo se to pak jako batovky. Zase nějaká jasná pravidla od počátku akce by měla být. piloti pak juknou co se letí a jaká pravidla budou využita.(tj. budou přiložena již v zadání akce).
Heslo dne:...V jednoduchosti je síla.
At se ti zadaří.
Upravil/a Lekk dne 26-06-2006 11:42
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,798,353 návštěv