May 02 2024 01:04:54
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Připomínky k MOSQUITO RAID
VGR_Terp
Fain, teším se na další akciÚsměv
 
http://www.virtualgrimreapers.cz/
1stCL_Jamamoto
LesniHU napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
LesniHU napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
Moc koukáš na filmy ala Pearl Habor....ono, jedna věc je se umět s letadlem odlepit někam se s ním dopravit a přistát, druhá věc je s ním bojovat...tedy ždímat stroj na maximální hranice svých možností.

opravdu si nedokážu představit spojeneckého důstojníka, který by si lajznul posadit pilota Spita bez jakýchkoliv instrukcí do
P-47 a řekl mu"tak leť"....
"Here's your new Mustangs, boys. You can learn to fly'em on the way to the target. Cheers!" -podplukovnik Don Blakeslee, velitel 4. FG, unor 1944. Pry presvedcil generala Kepnera, ze jednotka bude bojeschopna do 24 hodin po dodani stroju, protoze 'vsichni letali se Spitfiry'.
Rypat do Jamiho musite na urovni Úsměv.


Nevím sice, jaká akce to byla popřípadě jak dopadla, (zajmalo by mne, jestli ten Untercolonel don Blakeslee po skončení te akce ještě něaké muže měl),ale spíš bych přiivítal nějakou směrnici ohledně přeškolení na nový typ a pod. Mám pocit, že např. i 112. peruť byla přezbrojena z Gladiatorů na P-40 přímo v poli, nicméně i tam se několik týdnů piloti učili s novými stroji vůbec zacházet a bylo hodně nehod, než si vůbec troufli vyletět proti skutečnému nepříteli. A i ten tvůj podplukovník chtěl na tom generálovi 24 hodin, nikoliv 10 minut, či hodinu. Speciálky většinou simulují jeden bojový den, nebo jeho výřez. I kdyby se ten tvůj příklad bral jako standart, i tak je to pořád ještě hodně dlouhá doba....:jamamoto:

Rýpnul jsi sice pěkně, ale zkus to ještě jinak....Mrknutí
Ne. Nevidim duvod, proc tu rozjizdet vaznou debatu o smernicich a o tom, kolik casu reprezentuje jaka specialka. Ty jsi psal, ze si neumis predstavit takoveho dustojnika, a hle, ted uz muzes hrde prohlasit, ze si ho predstavit umis.
Ano, to je pravda....1:0 pro tebe!!!!:sm12:
 
1stCL_Fucida
doktorkop napsal:
Při sestřelení a výskoku nad vlastním územím by musel každý pilot čekat,jako nutný přesun, řekněme 5min.na každý čtverec vzdálenosti od nejbližšího letiště.
Při sestřelení za frontou by měl smůlu a ještě by musel prozradit druhé straně co byl jeho úkol :-)
Kdo by padnul-byl by mrtvej a asi by neměl zasahovat do bojů ani jaksi ze záhrobí.
To vše by si hlídali piloti sami.


Jo..tenhle nápad se mi kompletně zamlouvá. Hlavně ty čtvrce od základny a mučení sestřelených pilotů Spitfirů Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
CR_PETRAS
Pro Fučiho : Tak to rovnou zavírám padák do skladu a beru s sebou místo toho jeden náboj do pistole navíc.PRO SEBE :lol:
 
http://avionika.webpark.cz
310_Ikar
Lekku, k navrhu pravidel nemam pripominek krome jedine, pokdlady pro velitele stran tak 14 dni dopredu,pac ten tejden je sibenice, alespon u me, to pak hniju tri noci u kompu a klovu Šklebící se
 
www.310raf.com
VGR_Terp
1stCL_Fucida napsal:
doktorkop napsal:

Při sestřelení za frontou by měl smůlu a ještě by musel prozradit druhé straně co byl jeho úkol :-)



Jo..tenhle nápad se mi kompletně zamlouvá. Hlavně ty čtvrce od základny a mučení sestřelených pilotů Spitfirů Úsměv
Tady bych navrhoval časový limit, na jeho záchranu v zavisloti, třeba od vzdálenosti nepřatelského letiště nebo města, a nebo dat pevných třeba 15min a pak by byl zajmut.
 
http://www.virtualgrimreapers.cz/
Hoper
doktorkop napsal:
...
Velitelé jednotlivých stran by si z celkového množství cílů vybrali jeden hlavní a jeden náhradní(záložní)a jeho zničení by podřídili celou operaci.Samozřejmostí by byl cover bombardérům,klamné manévrování se skupinkami letadel,měnění směru náletu,koordinace útoků více skupin atd.fantaziji se meze nekladou
Zároveň by velitelé organizovali i obranu vlastních možných cílů(pokud by to nebyla jen akce typu bráníme-ůtočíme)

hudba (snad blízké) budoucnosti - tolik letadel do vzduchu nedostaneš, aby to bylo zároveň i hratelné co do HW náročnosti (klamné bombery+doprovod, hlavní svaz + doprovod, stíhači na letové trase a nad letištěm. To celé x2 Úsměv )
ale moc se na tuty "radosti" těším Úsměv

doktorkop napsal:
Radar-nehlásil by letadla letící níž než řekněme 300m a neudával by kurz a počet letounů(jen třeba velká,nebo malá skupina).

Radar dokáže určit kurz ...

jinak to čekání na letišti v letadle je prima
pokud to dotyčný stihne, může z letadla vyskočit a utíkat do "krytu"
pokud bude přepad nenadálý, má holt smůlu
 
Lekk
310_Ikar napsal:
Lekku, k navrhu pravidel nemam pripominek krome jedine, pokdlady pro velitele stran tak 14 dni dopredu,pac ten tejden je sibenice, alespon u me, to pak hniju tri noci u kompu a klovu Šklebící se



Hmm osobně je mi to putna..ale jde spíše o to aby se speciálky nepřipravovaly měsíc dopředu...včetně přihlášení na akci(sami víme jak moc jsme vládci svého času dopředu žeÚsměv. kompromis je tak 10 dní..ale i to je jaksi moc...

nejidálnějšíé by byla příprava organizátorů spolu s oběma veliteli..a teprve když se všichni připraví (velící štáCool...tak by se akce vyhlásila na SVK..nebo kde bude mít prostor. Pak by totiž mohla být provedena info a registrace ve 2-3 dnech..což by neuvěřitelně zlepšilo odezvu pilotů a zamezilo následným odchodům těsně před akcí...páč jim do toho něco vlezlo.

V pravidlech by pak byl uveden pouze minimální termín pro veřejné oznámení akce a zúčastnění by byli všichni spokojeni. zároven by byla zajištěna případná diskrétnost o plánovaných operacích.

No a když už jsme u těch termínů akcí....já osobně jsem na tom strávil cca 14 dní přípravy...+ následné vyhodnocení..to bude další týden. Chci říct, že není v lidských silách dělat takové akce každý týden..nehledě na faktor přejídání se. Takže navrhuju dělat jednu mega akci měsíčně..ale o to víc se zaměřit na kvalitu a organizaci. Výsledkem by mohl být super zážitek 12x do rokaŠklebící se
 
Lekk
1stCL_Fucida napsal:
doktorkop napsal:
Při sestřelení a výskoku nad vlastním územím by musel každý pilot čekat,jako nutný přesun, řekněme 5min.na každý čtverec vzdálenosti od nejbližšího letiště.
Při sestřelení za frontou by měl smůlu a ještě by musel prozradit druhé straně co byl jeho úkol :-)
Kdo by padnul-byl by mrtvej a asi by neměl zasahovat do bojů ani jaksi ze záhrobí.
To vše by si hlídali piloti sami.


Jo..tenhle nápad se mi kompletně zamlouvá. Hlavně ty čtvrce od základny a mučení sestřelených pilotů Spitfirů Úsměv


Hmm zajímavá myšlenka. S tím časem na přesun podle čtverců není problém...po oznámení seskoku a pozice návodčímu se od návodčího dozví svoji čekačku a muže jít cestovat...tím, že je "v přesunu" zároven nemuže být na stojánce a skutečně udaný čas stráví v refly modu. Co bych ale určitě zachoval je počítání času na refuel a reammo...tj x čverců * 5 minut+10 minut na stojánce v eru.

EDIT - ovšem porád jej muže zachránit kamarád tím že přistane ve čtverci a naloží ho.

Ohledně mučení zajatců jsme už velmi in pokusům o neprůkazný jednání. Protože nelze odlišit "pravdu od lži" a pilot muže být nastrčeným dezinformátorem Pff Vnášíme pak do toho hodně neověřitelné prvky..které musí někdo hlídat...a nepřináší to vcelku nic podstatného pokud se zajatec nedostane do rukou před samotným startem nepřítele. Nehledě na to, že velení určitě nesděluje podrobnosti svých ofenzivních plánů prostému pilotovi.
Nevím..nevím...je to k něčemu??
Upravil/a Lekk dne 20-06-2006 11:26
 
1stCL_Fucida
Lekku, nám jde jen o ten proces mučení, je nám vlastně fuk, jestli nám něco řekne Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Jamamoto
Souhlasím s Doktorkopem v tom, že mrtvý pilot by neměl nijak ovlivňovat boj "ze záhrobí".Jinak mučit zajatého pilota přece můžeme i když nám nic neřekne....Šklebící se
 
Lekk
Aha..je mi to už jasný..oki pro příště nahraju nějaký středověký zvukový reálie...at to má nějakou atmoškuŠklebící se

S těma velitelama in memoriam bych postupoval opatrně..příště bys mohl lehnout třeba ty Jami Pff a někdo musí velet operaci podle situace na frontě. Samozřejmě mužeme dát funkce zástupců...apod..ale pak by se to mohlo proměnit v dosti těžkopádný stroj pracující v rovině x vyjímek a doplnění..a jednoduchost by byla v háji.

Zase uznávám, že by nějaký postih asi měl být, když se podaří sestřelit generála strany. Návrh sem..ale zkuste méně kategorické. Jinak mám reznout ten Wings na debatu osobní???
 
310_Ikar
V zásade ano, pokud bude fungovat pozmnei navodci ci radarova sluzba, pak je to v poradku, pokud ale selze nebo jsou technicke problemy se spojenim moha by mrtvola nahardit pouze chybejici radiove spojeni a fungovala by pouze jako tlumocnik ..jak to bylo prave na MR, kde 20tky mnemely jine informace nez ode me prave pres doktora. To by se teoreticky dalo take vyresit septanim velitele akce na vsechny piloty skupiny, pokud to ale bude zvladnutelen..chce to asi zkouset..
Upravil/a 310_Ikar dne 20-06-2006 13:04
 
www.310raf.com
310_Ikar
VGR_Lekk napsal:
Aha..je mi to už jasný..oki pro příště nahraju nějaký středověký zvukový reálie...at to má nějakou atmoškuŠklebící se

S těma velitelama in memoriam bych postupoval opatrně..příště bys mohl lehnout třeba ty Jami Pff a někdo musí velet operaci podle situace na frontě. Samozřejmě mužeme dát funkce zástupců...apod..ale pak by se to mohlo proměnit v dosti těžkopádný stroj pracující v rovině x vyjímek a doplnění..a jednoduchost by byla v háji.

Zase uznávám, že by nějaký postih asi měl být, když se podaří sestřelit generála strany. Návrh sem..ale zkuste méně kategorické. Jinak mám reznout ten Wings na debatu osobní???


ja pomalu dochazim k nazoru ze vrchni velitel by mel byt asi neletajici...
Upravil/a 310_Ikar dne 20-06-2006 13:06
 
www.310raf.com
1stCL_Jamamoto
No Lekku, já si uvědomuji, že bych to příště mohl být zrovna tak já, kdo podlehne...a uvědomoval jsem si to i před tou akcí...naprosto vážně jsem uvažoval o tom, že budu velet ze země... Ale teď bych to nijak nepersonifikoval...nechtěl bych, aby ta debata zase sklouzla jinam.
Jen myslím, že velitel je něco, jako takový král na šachovnici, prostě dosti důležitá figura. Proto by jeho ztráta mohla být znát. Vidím dvě možnosti. Buď se tohle prostě přijme jako fakt a každá strana se podle toho zařídí (např. vytvořením jakéhosi štábu, tedy okruhu lidí schopných velet a zasvědcených do plánů operace, ze kterého pak v případě smrti velitele převezme velení někdo jiný). A nebo nějaký časově omezený úsek, kdy velitel nebude moci velet, který bude simulovat dobu, za kterou se velení z této stráty vzpamatuje a obnoví znovu kontrolu nad průběhem operace. Během té doby přejde velení na velitele jednotlivých skupin...Ti mají stejně své úkoly dané na určitou dobu, tak by to omezení nemuselo být tak kruté...
 
1stCL_Jamamoto
310_Ikar napsal:
VGR_Lekk napsal:
Aha..je mi to už jasný..oki pro příště nahraju nějaký středověký zvukový reálie...at to má nějakou atmoškuŠklebící se

S těma velitelama in memoriam bych postupoval opatrně..příště bys mohl lehnout třeba ty Jami Pff a někdo musí velet operaci podle situace na frontě. Samozřejmě mužeme dát funkce zástupců...apod..ale pak by se to mohlo proměnit v dosti těžkopádný stroj pracující v rovině x vyjímek a doplnění..a jednoduchost by byla v háji.

Zase uznávám, že by nějaký postih asi měl být, když se podaří sestřelit generála strany. Návrh sem..ale zkuste méně kategorické. Jinak mám reznout ten Wings na debatu osobní???


ja pomalu dochazim k nazoru ze vrchni velitel by mel byt asi neletajici...


Souhlasím....nemusela by to být povinnost, ale možnost...vybavuje se mi vzpomínka na gen. Doolitlla a problémy které spojenci měli s tím, aby ho udrželi na zemi...

Já jsem zkusil obojí, při SM jsem velel ze země, při MR ze vzduchu...obojí má své pro i proti.
 
Lekk
Návrh komunikace na TS:

Návodčí - na zvlaštním slotu - kam přidou všichni sestřelný, nebo co chtějí poslouchat bitvu celkově
- šeptání přímé - velitel RED, BLUE
- šeptání nepřímé (hromadně - všechny RED, všechny BLUE)
- šeptání přímé - (channel - jednotliví podvelitelé/jednotky)

Velitelé- šeptání přímé (Návodčí)
- šeptání nepřímé (hromadně - všechny podvelitele)

Podvelitelé
- ve slotu s jednotkou
- šeptání přímé (velitel strany, návodčí??)

Cílem jě mít max. dvě tlačítka na komm.
 
1stCL_Jamamoto
Já raději volil cestu šeptání na celou jednotku...a vyplatilo se mi to např. v případě bumika, který po smrti Sabota zůstal sám...jinak bych se s ním nespojil....
 
falkon
Nechcem vam do toho skakat (nenechajte sa rusit Úsměv), ale tak sa mi zda, ze vase navrhy postupne konverguju k principom ktore boli vymyslene pred cca rokom a implementuju sa do SMky (Sado Maso)...
... ale to len taky osobny postreh Úsměv
 
Lekk
Popravdě orzhodně nejsem TS odborník..takže jsem napsal jenom návrh na koho mluvit...daleko radši bych to nechal někomu povolanějšímu.

Každopádně bylo by dobré udělat promakanej profil v TS a ten importovat/exportovat na každou akci návodčím.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,798,413 návštěv