May 02 2024 00:58:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
SPECIÁLKA - DUHOVÁ ENERGIE ver. 4.05m
310_Ikar
zbytek "stihacu" pro 310 pls

thx Ikar
 
www.310raf.com
1stCL_Pospa
1stCL_Fucida napsal:
Šmarjáfixfagotfutrál..až teď jsem si toho všimnul..ono se to zase poletí v noci? Proč se všechny podobný akce musí letět v noci Smutný Střelci Pe-2 jsou dost nebezpeční i ve dne, kdy jim můžou naše oči aspoň trochu konkurovat a v noci tam budou stíhači Luftwaffe, stejně jako na všech podobných akcích, "jen pro okrasu". Zase si každej přiletí sólově, hodí bomby a v klidu uteče někam do háje. Tak to mě rovnou odhlašte, na to nemám náladu. Zamračený


Nedělej Zagorku a poleť Šklebící se Neboj někoho si určitě poučíš :sm29:
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
1stCL_Fucida
Tohle bude fakt jako minule. Světlomety se ztratí v nízkých mracích, Pe-2 budou nalétávat sólově, maximálně ve dvojicích či trojicích. Víc by jich stejně v noci formaci neudrželo, nebo nechtělo udržet.. Kolem bude kroužit 10 bezradných Pe-3, které budou hledat bezradně kroužící Bf 110. Největší šance je flakem zasažený Pe-2/3, ze kterého bude unikat palivo a stane se tak dobře viditelným cílem. Na serveru vám to nastavím jak budete chtít, ale náladu na to nemám. Po poslední akci proti "Wellingtonům" opravdu nepotřebuju delší dobu nic podobného. Ale to úvodní video je pěkné.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
57thMH_Edison
Fuči neboj jen poleť ty Pe-čka poletí pospolu neboj ..... jo je ale otázka jestli najdou cíl. Paliva bude dost. A myslím ,že flak bude váš velice dobrý spojenec.
:jamamoto:
Upravil/a 57thMH_Edison dne 27-05-2006 14:49
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
1stCL_Fucida
ok, jestli tedy opravdu letadla poletí noční nálet ve formaci a ne jedno, za pět minut další a za tři hodiny poslední, tak odvolávám co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil Úsměv. Takže si zase sednu do Nachtjägera Úsměv Sice zase trefim kulový, ale jestli tedy bude formace, tak OK Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Mak
Hlásím se do Bf-110
 
CR_PETRAS
Fuči...start 20:45:00 přece neni za tmy ???

Nemužou bejt všechny akce typu " STŘÍLENÍ KROCANŮ NA MARIANÁCH " ( jako třeba LiW ) :confused:

A jak znám Ediho super coopky ,bude nás 50% ,kdo bude mít problém najít jenom tu přehradu Mrknutí
 
http://avionika.webpark.cz
1stCL_Fucida
CR_PETRAS napsal:
Fuči...start 20:45:00 přece neni za tmy ???

Nemužou bejt všechny akce typu " STŘÍLENÍ KROCANŮ NA MARIANÁCH " ( jako třeba LiW ) :confused:

A jak znám Ediho super coopky ,bude nás 50% ,kdo bude mít problém najít jenom tu přehradu Mrknutí


A to je právě ono - my jsme v noci značně omezení absencí radaru, věci sice zpočátku značně nedokonalé, ale přesto pro noční stíhače docela důležité. Tak mě napadá - je to start ve 20:45 ILovského času, nebo je to náš reálný čas? Pokud by se to letělo za dne, pak by samozřejmě mé obavy byly plané. Ale v noci je právě problém, pokud bombardéry letí sólově, tak je stíhačky téměř nemají šanci zachytit. Obzvlášť pokud předem není známa výška ani trasa. To je pak mnohem těžší, než hledání jehly v kupce sena. Ale pokud se ve formaci udrží, pak by mělo být vše v pořádku..a taky předpokládám, že nám radarová kontrola řekne výšku a směr, odkud letí.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
CR_PETRAS
Plně s tebou souhlasím.Letěl jsem pár coopek v Hurri proti He-111 v noci a párkrát jsem si ani nevystřelil,prostě jsem nikoho nenašel.

Ale Edi snad neudělá " odstřel pilotů " počasím : Overcast ( zataženo ) a ještě v noci.To by bylo bez šancí na obou stranách ...myslim.Vyděšený
 
http://avionika.webpark.cz
1stCL_Fucida
No minule jsem právě tohle v Bf 110 letěl, počasý hnusný; tma, že i já měl strach Úsměv A "Wellouše" útočily na nám neznámé cíle v nám neznámé výšce a po nám neznámé trase..v oblasti cca 100 * 80km Úsměv. Bránili jsme asi v osmi strojích Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
57thMH_Edison
Ne ne neboj te se overcast a totální sr..... si nechávám na bombardování Londýna
bude to v He-111 - ckách a bude to bomba.Šklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící se
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
Hoper
Fuči, docela tě nechápu. Začneš tu vykřikovat, jak mise bude blbá (a jak si TY nezastřílíš) ale zatím jsi o ní nic podstatnějšího nevěděl. Navíc to podáváš takovým způsobem, že to může odrazovat další, méně znalé, účastníky...
 
313_OTU_oblak
Fuči, a to ti nebylo divné že když tam není 109 nebo 190 že to asi nebude ve dne?? Úsměv
 
1stCL_Fucida
Hoper, když to srovnám s tvými pindy ohledně všech misí, které jsem jakýmkoliv způsobem organizoval - ve kterých ty o účast zájem nejevíš většinou žádný (kromě Clostermana snad..) a jen meleš doslova nezasvěcené kraviny - je myslím mé získávání informací ještě velmi korektní.

Co jsem letěl Eddieho mise, tak snad všechny měly nějaké podstatné a zcela zbytečné "ALE", bez něhož by byly perfektní a já bych byl docela rád, aby tahle už nic podobného neobsahovala. Minimálně bylo provedeno hned několik drobných změn (dle mého názoru jen a jen k dobru) od vložení několika mých příspěvků - a to že se poletí dříve, další věc možná bude změna počasí. U všeho jsem vycházel z předcházejících akcí, kdy mraky velmi úspěšně znemožňovaly zaměření světlometům. Ty se obvykle oháníš pitomostmi a osobními útoky proti mně, které ti zrovna padnou na mysl a nevycházíš z ničeho. Já třeba v tuhle chvíli dokážu jednoznačně říct, že máme šanci sestřeli ve dne cca 5 - 10 Pe-2 a vyváznout bez větších vlastních ztrát - pokud nám ovšem bude přát štěstí a takticky by nám vše vyšlo dobře. Což nevyjde. Reálný cíl je spíš těch 5 sestřelů a pokusit se vyváznout beze ztrát. To platí pro den, kdy bombardéry poletí ve formaci a ne zvlášť - nikoliv pro noc, kdy se může velká část bombardérů ztratit, letět sólově.. Pokud srovnám s minulou misí s Thunderbolty, tak našich 12 Fw 190 a Bf 109 vybavených i 30ti milimetrovými kanony bylo schopno sestřelit "jen" 8 B24 z cca 30ti krytých Thunderbolty. A to jsme měli mnohem větší rychlostní převahu (asi 200 - 250km/h) nad bombardéry, což nám umožnilo opakované útoky. Pravda, B24 snese více, než Pe-2. Jenže navíc jsme znali výšku letu nepřítele a jeho přibližnou polohu. Takže si myslím, že jsem schopen odhadnout reálné šance obou stran, čehož ty asi schopen nejseš a snažíš se mi tady nahazovat, že tam jdu honit sestřely. Na Pe-2 útočím prakticky denně v mnohem rychlejších strojích, než je Bf 110..takže tuším, jakou šanci mají Bf 110 na provedení druhého útoku. Imho by každá podobná akce měla být atraktivní pro obě strany a ne aby jedna dělala jen kulisu, jak nakonec dopadly třeba Tempesty na tom ne zrovna vydařeném Velkém Cirkusu.

Oblak - stejně jako jsem létal mise s Fw 190 v noci (Wilde Sau), tak jsem létal i s Bf 110 ve dne. Tohle není směrodatné. Spíš mi zpočátku přišlo nepřirozené posílat Pe-2 v krytí Pe-3 na noční nálet Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_Ikar
1stCL_Fucida napsal:
.. Pokud srovnám s minulou misí s Thunderbolty, tak našich 12 Fw 190 a Bf 109 vybavených i 30ti milimetrovými kanony bylo schopno sestřelit "jen" 8 B24 z cca 30ti krytých Thunderbolty....)


tak pozooor!!! pokud si dobre pamatuji, a dobre ctu, tak jich bylo jenom 6!!! Šklebící seŠklebící seŠklebící se

Mrknutí

PS: navic pri ztrate 5ti vlastnich stroju a dvou nadlidskych zivotu Šklebící se

Mrknutí
 
www.310raf.com
Hoper
1stCL_Fucida napsal:
Hoper, když to srovnám s tvými pindy ohledně všech misí, které jsem jakýmkoliv způsobem organizoval - ve kterých ty o účast zájem nejevíš většinou žádný (kromě Clostermana snad..) a jen meleš doslova nezasvěcené kraviny - je myslím mé získávání informací ještě velmi korektní.

Co jsem letěl Eddieho mise, tak snad všechny měly nějaké podstatné a zcela zbytečné "ALE", bez něhož by byly perfektní a já bych byl docela rád, aby tahle už nic podobného neobsahovala. Minimálně bylo provedeno hned několik drobných změn (dle mého názoru jen a jen k dobru) od vložení několika mých příspěvků - a to že se poletí dříve, další věc možná bude změna počasí. U všeho jsem vycházel z předcházejících akcí, kdy mraky velmi úspěšně znemožňovaly zaměření světlometům. Ty se obvykle oháníš pitomostmi a osobními útoky proti mně, které ti zrovna padnou na mysl a nevycházíš z ničeho. Já třeba v tuhle chvíli dokážu jednoznačně říct, že máme šanci sestřeli ve dne cca 5 - 10 Pe-2 a vyváznout bez větších vlastních ztrát - pokud nám ovšem bude přát štěstí a takticky by nám vše vyšlo dobře. Což nevyjde. Reálný cíl je spíš těch 5 sestřelů a pokusit se vyváznout beze ztrát. To platí pro den, kdy bombardéry poletí ve formaci a ne zvlášť - nikoliv pro noc, kdy se může velká část bombardérů ztratit, letět sólově.. Pokud srovnám s minulou misí s Thunderbolty, tak našich 12 Fw 190 a Bf 109 vybavených i 30ti milimetrovými kanony bylo schopno sestřelit "jen" 8 B24 z cca 30ti krytých Thunderbolty. A to jsme měli mnohem větší rychlostní převahu (asi 200 - 250km/h) nad bombardéry, což nám umožnilo opakované útoky. Pravda, B24 snese více, než Pe-2. Jenže navíc jsme znali výšku letu nepřítele a jeho přibližnou polohu. Takže si myslím, že jsem schopen odhadnout reálné šance obou stran, čehož ty asi schopen nejseš a snažíš se mi tady nahazovat, že tam jdu honit sestřely. Na Pe-2 útočím prakticky denně v mnohem rychlejších strojích, než je Bf 110..takže tuším, jakou šanci mají Bf 110 na provedení druhého útoku. Imho by každá podobná akce měla být atraktivní pro obě strany a ne aby jedna dělala jen kulisu, jak nakonec dopadly třeba Tempesty na tom ne zrovna vydařeném Velkém Cirkusu.

Oblak - stejně jako jsem létal mise s Fw 190 v noci (Wilde Sau), tak jsem létal i s Bf 110 ve dne. Tohle není směrodatné. Spíš mi zpočátku přišlo nepřirozené posílat Pe-2 v krytí Pe-3 na noční nálet Úsměv

Dovolil jsem si dát dosti slušnou připomínku u Kurlandu, kde sice byl dosti velký počet červených, ale rozmělněný do několika skupin. Takže pak nebyla ta početní převaha vůči modrým tolik znát. V tomto nevidím nic pindovního a mletovního. Nebo snad ano ??
Navíc, pokud si dobře pamatuji, ve velmi krátkém časovém úseku po mé poznámce/dotazu, jsi rudým měnil typ letadel aby se poměr sil trošku vyvážil.
A Kurland jsem letěl, jestli si dobře vzpomínáš...

Remcat na misi, kerou jsem neletěl, jsem ti remacal ty poslední Thudy. Respektive jsem se ozval, do jaké výšky je posadíš. To bylo vše. Žádné výkřiky typu Šmarjáfixfagotfutrál. A brečení nad nerozlitým mlékem. Respektivě tím, že by ses nemusel dostat ke střelbě a když už, tak obavou, že bys standardní baterií, co má 110tka v čumáku, nemusel třebas hned napoprvé trefit...
Pokud větě Zase si každej přiletí sólově, hodí bomby a v klidu uteče někam do háje. Tak to mě rovnou odhlašte, na to nemám náladu. Smutný říkáš získávání informací, tak to máme asi každý úplně jinou představu o tom, jak se info získává.

Sáhodlouhým výpisem, který jsi tu následně vyplodil (a který se týkal až dodatečného ladění mise), odbíháš od prvotního problému na který jsem já reagoval - poměrně hnusným způsobem zavrhnutí mise, o které jsi zhola nic nevěděl.

1stCL_Fucida napsal:
Takže si myslím, že jsem schopen odhadnout reálné šance obou stran...

Jo, to bylo vidět na začátku Kurlandu a na Velkém Cirkuse. Kurland se musel upravovat a navíc bombery si hledat vlastní cestu, aby se vůbec chytaly
A VC dopadl, jak dopadl (i když chyba byla i na mé straně)...

1stCL_Fucida napsal:
...čehož ty asi schopen nejseš...

ano, prosím, ty jsi ten nejlepší a nejchytřejší. Více viz výše.

1stCL_Fucida napsal:
...a snažíš se mi tady nahazovat, že tam jdu honit sestřely.

přečti si prosím laskavě ještě jednou po sobě své výplody na tomto vláknu a řekni mi, jestli tam jdeš nebo nejdeš honit sestřely Šklebící se
Mně to tedy tak připadne Mrknutí
- brečíš, že skrz čas a počasí nic neuvidíš
- brečíš, že bys chtěl silnější/dodatečnou výzbroj
- brečíš, že "Zase si každej přiletí sólově, hodí bomby a v klidu uteče někam do háje" a tudíž nevběne tobě před laufy ...

jinak přeji hezký začátek dne :sm18:
 
1stCL_Pospa
Huuu aaa tady je to horký Šklebící se
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
1stCL_Fucida
Dovolil jsem si dát dosti slušnou připomínku u Kurlandu, kde sice byl dosti velký počet červených, ale rozmělněný do několika skupin. Takže pak nebyla ta početní převaha vůči modrým tolik znát. V tomto nevidím nic pindovního a mletovního. Nebo snad ano ??

Přepočítej si počet strojů nasazených na Kurlandu, větší nepoměr by byl už jen velmi obtížně proveditelný.


Navíc, pokud si dobře pamatuji, ve velmi krátkém časovém úseku po mé poznámce/dotazu, jsi rudým měnil typ letadel aby se poměr sil trošku vyvážil.
A Kurland jsem letěl, jestli si dobře vzpomínáš...


Na tohle si nevzpomínám. Pokud vím, tak na Kurlandu jsem měnil planeset výhradně po konzultaci s Gryzlovem, s nikým jiným. No, možná v počáteční fázi..původní kombinace byla La-7 + La-5 + P63 + Jak-9T. Změnilo se to na La-7 + P39 + Jak-3 - ale jak říkám, tohle považuji čistě za kooperaci mezi mnou a Gryzlovem. V poslední misi s P47 jsem zřejmě taky zvýšil počet Thunderboltů, abych sám mohl získat o 8 sestřelů více.

Remcat na misi, kerou jsem neletěl, jsem ti remacal ty poslední Thudy. Respektive jsem se ozval, do jaké výšky je posadíš. To bylo vše. Žádné výkřiky typu Šmarjáfixfagotfutrál. A brečení nad nerozlitým mlékem. Respektivě tím, že by ses nemusel dostat ke střelbě a když už, tak obavou, že bys standardní baterií, co má 110tka v čumáku, nemusel třebas hned napoprvé trefit...


Když ses začal vrtat do výšky, tak jsi mluvil do něčeho, co se tě vůbec netýkalo a co bylo v danou chvíli velmi nežádoucí komentovat..bombardéry už v tu chvíli měli dávno nastaveno 7200m, tedy o 1200m výše, než v minulé misi s Mustangy. Pokud si vzpomínám, tak jsi měl nějakou uštěpačnou poznámku, kdy spojenci s těžší výzbrojí budou útočit na bombardovací svazy, což se týkalo předchozí mise, o které jsi taktéž nevěděl vůbec nic a následně jsi navrhoval něco o Italech proti Hurricům či co.
Nemám zase až tak velký problém se trefit s výzbrojí Bf 110 ani jakékoliv jiné standardní stíhačky Luftwaffe..no, máme jen 3, tak ještě abych se to nenaučil. Myslím si o sobě, že spíše naopak chodím spíše do papírově slabších strojů. Zeptej se pilotů, se kterými létám. Při poměru letadel 4 : 1 ve prospěch červených jsem uznal za vhodné se zeptat, jaká bude výzbroj a jaké budou konkrétní typy. Ve skutečnosti jsem více myslel na "kraviny", aby Eddie nenavěsil na Bf 110 ve snaze o ozvláštnění navíc třeba rakety. Narážka na Mk.108 byla spíše ironická a to bylo z dané věty myslím dostatečně patrné.

Sáhodlouhým výpisem, který jsi tu následně vyplodil (a který se týkal až dodatečného ladění mise), odbíháš od prvotního problému na který jsem já reagoval - poměrně hnusným způsobem zavrhnutí mise, o které jsi zhola nic nevěděl.


Mýlíš se. Znal jsem poměr, počet a typ strojů. Znal jsem denní dobu, kdy se akce letí (tu jsem si neuvědomil ve chvíli přihlášení), znal jsem počasí. Stále jsem nebyl ujištěn, jaká výzbroj vlastně bude a jakým způsobem bude útok probíhat. Vzpoměl jsem si na poslední podobnou akci v Bf 110 a vše vyhodnotil, jako pro mě neatraktivní - ať už z důvodu nemožnosti vlastní realizace jakožto stíhače a velitele, nebo z nemožnosti smysluplně splnit úkol. Eddie mě následnou soukromou zprávou víceméně ubezpečil, že bombardéry skutečně poletí po kupě, byť mně osobně to přijde technicky dost těžko zvládnutelné. Sám jsem se v noci pokoušel držet formaci - u čtyřech strojů je to dost těžké, u 32 ale ještě MNOHEM těžší. A pokud ji neudrží, tak vlastně vyvstane největší problém. Pe-2 budou útočit samostatně, nebo nanejvýš v malých skupinkách. Z pohledu stíhače obránce to vypadá tak, že se koukáš do temna a jen vidíš, jak ti semtam v komplexu bouchne bomba a jak se paprsky světlometů marně snaží něco vypátrat v mracích. V tu chvíli se 110kám nepodaří splnit, dokonce ani významně ovlivnit misi a to už tam vlastně být nemusí. To si mohou červení zaletět sami a dát si cvičný nálet proti pozemním objektům. Takže takovéhle pohnutky mě vedly k odhlášení se a následnému zpětnému přihlášení - spíše ve slepé důvěře, že to bombery zvládnou a skutečně formaci udrží..ale vezměme si to jinak - proč si myslíš, že by Bf 110 měly mít jinou roli, nežli čistě hereckou na pozadí maximálně možná narušující, nikoliv však ovlivňující? Já nějaké argumenty dodal. Ty zatím myslím spíše méně.

Zbytek tvé zprávy beru jako čistě osobní útoky vůči mé osobě, je pod moji úroveň tyto jakkoliv komentovat.
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 28-05-2006 01:55
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Jamamoto
CR_PETRAS napsal:
Fuči...start 20:45:00 přece neni za tmy ???

Nemužou bejt všechny akce typu " STŘÍLENÍ KROCANŮ NA MARIANÁCH " ( jako třeba LiW ) :confused:



To nebylo vtipný....létá se tam rok 42... nečekejte La-7,Spit IV.....

Sorry, ale je to WW2, zapoměl jsi? Případné reklamace prosím u Stalina...
 
1stCL_Bumik
A navic posunuti mapy do roku 43 nekolikrat nekolik ruznych pilotu VVS odmitlo [img]http://sirmi.ic.cz/smajl/32.gif[/img] is not a valid Image.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,798,391 návštěv