May 04 2024 03:55:46
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Malý koutek dotázků
Hoper
Ajvn napsal:

PROČ vy parto ouchyláků tady řešíte nějakou rozplizlou fotku?:D

tebe ne-ere, že nevíš co je tam za letadlo? :)))
je to přeci taková malá detektivní práce


606_Temp napsal:
Já bych spíš pátral pro jaké účely tato "fotka" vznikla. Podle mne je to fotomontáž.


Ano, snažil jsem se tím směrem ukázat překladem německého textu, jestli to nám něco nenapoví.

Je mi trochu divné, že by Němci měli fotku V1 s Typhoonem z nad Londýna. Bylo by zbytečně moc riskantní, aby nějaký jejich maník to tam fotil přímo a pak složitě posílal přes Kanál. Takže je možné, že ta fotka v německých novinách je "převzatá" fotka z britského tisku (bristký denní tisk myslím nebylo zase tak těžké získat, třebas přes Švajc).
Druhá možnost ovšem je, že tu fotku takhle namontili v Německu - V1 v letu mít mohli a pak k tomu napasovali nějaké letadlo (není na tom "originále" letadlo svým křídlem podobné spíše befku??).
No a pak, asi třeba po válce, to John Frost Newspapers poupravil na Typhoona. A z nějakého důvodu tam nechal původní vrtuli a má lom na té jedné půlce křídla...

Navíc ke všemu tomu tu fotku u sebe nemůžu najít...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
LesniHU
@alfik, vzepeti muze menit pomer jednoho a druheho kridla. Ano. Ale jen to. Kdyz merime zdalenost mezi konci kridel a mezi konci vyskovky, tak ten pomer se nikdy nemeni. No nikdy ne, jsou exoti jako AD-1, ale jedine, co to muze zmenit u normalniho letaadla, je perspektiva. Coz zde, kde je to ocividne vyrez, tedy z pomerne velke dalky, az tak moc nehrozi.

@Hoper: ubiras se podobnym smerem jako jsem se ubiral ja. Pretisknout do nemeckeho tisku fotku, co vysla v nejakych svedskych novinach, asi neni takovy problem. Ale proc to potom editovat zpet, kdyz potom, zvlast po valce, je dostupnych spousta fotek, jinych, lepsich. Ani nejaka zpravodajsko-politicka hra neobstoji, kdyz si tenhle kousek technologie prisvojily vsechny vitezne mocnosti.
Vzal bych do uvahy jeste jednu moznost, a totiz, ze zeditovano to bylo teprve pred par lety, v dobe internetove, jako hadanka, demonstrace ci pokus nekoho vytrolit. A proto jsem se chtel zeptat, odkud to pochazi, odnekud z hloubi anonymniho internetu? Nebo starsi archiv?
 
Rumcajs
Nejsem v tom nijak vzdělanej. Ale je to skutečně spojenecký letadlo? Opravdu jsou to invazní pruhy?
Non est specifica
 
alfik
310_cibule napsal:

... když jsou navíc vedle vostrý fotky docela pěknejch nahatejch ženskejch ; )

"Nejen chlebem živ jest člověk" Saul, později Pavel Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Ajvn
Tak jo no.Úsměv
 
LesniHU
Rumcajs napsal:

Nejsem v tom nijak vzdělanej. Ale je to skutečně spojenecký letadlo? Opravdu jsou to invazní pruhy?
To, Rumcajsi, se bohuzel dozvime, teprve az to letadlo pozname.


Na spodni strane kridel u trupu to ma sikme tmave dily, jako kdyby to byly kryty zatahovaciho podvozku, na ktere nikdo ty pruhy nenakreslil. Jenze ten tvar mi nesedi k zadnemu letadlu.
 
saldy
[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/275/img_20210320_223602.jpg[/img] is not a valid Image.

Pořídil jsem novou plynovku a klacek, ale rád bych si ještě nechal pedály ze starého setu G940, existuje redukce na koncovku z pedálů, nebo to vůbec nebude fungovat?
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
Pozor zde se nejedná o usb připojení ale o net kabel. Nekupuj nic jako RS232 - USB konverzi!
tento prej funguje:
http://www.leobod...cts_id=187
Netuším jestli je to někde v té naší vesničce střediskové k sehnání, asi ne ..
 
saldy
Zeptám se jinak, jaký pedále mám poříditÚsměv Koukám na toto, ale prý se to nemá rádo s W10 https://www.czc.c...02/produkt
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
no ty letěly do kontejneru, když jsem zjistil že existuje chlapík jménem Happy Šklebící se
takže ty Saiteky nedoporučuju, byť + - fungují a splní účel, používal jsem je na W7 bez problémů, ale mizerná citlivost rozvrzaný plasťáky, co k tomu říct

Tzn doporučuju Happyho pedály - top kvalita za minimální cenu, ale netuším jestli je ještě happy vyrábí. Ty svoje jsem daroval Rannímu Sokolovi, snad slouží dobře Úsměv
https://pedaly-ha...ebnode.cz/

TPR co teď mám doporučuju na WWII i modernu, ale je to zcela jiný systém používání než je klasický Bf-109 systém a 13K kč je dost imho, byť je to hromada kovu

MFG crosswind jsou opět dostupné!!! + ovšem taky nejsou zadarmo ..
https://mfg-sim.c...-grey.html

nevím jak VPC ale vypadaj dobře
https://virpil-co...edals.html
Upravil/a magot dne 21-03-2021 00:17
 
saldy
Díky, myslel jsem si to, ten logitech saitek vypadá už od pohledu odpudivě.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
No koukám Happy - "Červen - 3 ks", tak snad jedny chytíš Úsměv
 
veikso
Saiteky s W10 normálně fungují.
 
petsild
Na co lze prakticky využit hw ovládací rotační enkodéry v DCS a Bosku?
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
LesniHU
Na cokoliv, co si na ne nadefinujes :-).
Prakticnost zavisi na hre/modulu a tom, jak dotycny prislusnou funkcni naprogramoval, primarne jaky krok to urcuje - napriklad jas HUDu ma typicky nastaveny tolik kroku mezi minimem a maximem, ze musi clovek otacet o mnoho vic, nez musel ve skutecnosti. Ladeni radiokompasu v MiGu 19 je naprosto a totalne nepouzitelny ze stejnych duvodu, nebo alespon bylo, kdyz jsem to napodledy pri free weekendu zkousel. Z BoS mam jeste slabsi pocit, ale to byla vzdycka takova casual hra optimalizovana pro zakladni joy a par klaves, a ja mam mnoho analogovych os, takze jsem nemel duvod moc laborovat.
Hodne zalezi na kvalite a pocitu z otaceni, cim kvalitnejsi mas, ktery chodi presneji, poskytuje vetsi zpetnou vazbu a nepreskakuje polohy sam od sebe, tim vic se daji pouzti pro prepinace ruznych rezimu radaru, navigaci a podobne a jejich uzitecnost dramaticky stoupa. Situace v tomto smeru je bohuzel zla, protoze vsechny komercni veci, u kterych ovaldani takto uspokojive funguje (autoradia apod), to resi stejnou nepresnou dolarovou veci, jakou vsude koupis, a na presnost a dobry pocit z otceni je nad tim bytelna plastova konstrukce, ktera se koupit neda.
 
petsild
Myslím že jsem potenciál Úsměv enkodéru LesniHU pochopil, děkuji za vysvětlení.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
LesniHU
Nektere vyuziti jsou prekvapive uzitecna, treba jasy disleju - zda se to drobnost, ale vetsinou se to opakuje na zacatku kazde mise a kdyz je treba upravy v prubehu letu, staci naslepo nahmatnout kolecko a otocit. Prijde mi, ze tyhle drobnosti ziskavaji enkodery nejvic.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,811,690 návštěv