May 01 2024 20:03:18
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Mírové cvičení "PRSKAJÍCÍ KŘEČEK"
AH_Watson
Letěl jsem jako černá dvě v B-25 s Čutorou a Krakenem. Držel jsem se jich jako klíště, sám bych se ztratil. Nad cílem ( o které nevím ani kde byl ani jak vypadal ) jsem spolu s ostatními odhodil a zasáhl AAA. Všichni jsme byli poškozeni flakem. Dvakrát se mi podařilo střemhlavým letem uhasit nádrž a připojit se ke skupině. Let mě přinutilo ukončit sucho v nádržích, naštěstí ideálně u diverzního letiště, kde jsem v klidu přistál a stroj poté za přihlížení hasičů shořel.
 
WinteR
Letěl jsem Jako Bílá 2 s B-25 s Voglem a EliteForcem.První let nad letištěm v čtverci M7 mě trefil těžký flak vyskočil jsem.Druhý let Bombardovali jsme tovární komplex ve Franfurktu nad Mohanem Přistál jsem na letišti v 0.34 skutečného času.
 
1stCL_Fucida
Bylo to pěkné..vlastně poprvé jsem se účastnil organizované akce v kokpitu Me 262. Parádní letadlo, parádně jsem si pokecal s Kyzou..čekal jsem trochu víc akce a střílení při mírovém cvičení, ale jinak to bylo moc pěkné, navádění ze země má něco do sebe Úsměv


606_WinteR napsal:
Letěl jsem Jako Bílá 2 s B-25 s Voglem a EliteForcem.První let nad letištěm v čtverci M7 mě trefil těžký flak vyskočil jsem.Druhý let Bombardovali jsme tovární komplex ve Franfurktu nad Mohanem Přistál jsem na letišti v 0.34 skutečného času.


To jste si ale museli pěkně zaletět, že? Mrknutí Není Frankfurt jako Frankfurt Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Pospa
První let žlutá 1, jsme navedeni jako cover ke dvěma B25. Potkáváme je nad cílem ač čekáme formaci jeden náš svěřenec letí na jih druhý na sever :rolleyes: By mě zajímalo kdo to byl ? Chudák TÁTA Edison z nás byl na věži šedivej. Dostáváme povel k návratu a necháme se od Fučiho 262 ač neradi eskortovat na letiště. Druhý let letím jako žlutá 2 byl taky super po startu to za náma bouchá ...tipuji že 606 odhazuje obsah svých B25 při pojíždění. Mrknutí Točíme na sever opět na cover tentokráte máme rande s JU88 jejich formace po útoku nechává jednoho opozdilce který zbyde na mě. Po dlouhém boji tu svoji rouru dobržďuji a věším se mu na křídlo. Nenapadne dotyčného se kterým letím na klapkách nic jiného než začít akrobacii. Přes řídícího ho volám k pořádku a hle ono to skvěle funguje. Seženeme JUčka k sobě a dostáváme za úkol ekort kterej se nám asi poved nejlíp. Po eskortování s PETRASEM přistáváme v krásné formaci téměř za tmy.

Tohle vše funguje pod vedením řídícího a podle mě skvěle, byla to parádní zábava díky Edisone.

Děkuji i PETRASOVI a zároveň blahopřeji k narození syna :sm17:

Jo a Fučida kecá že si nezastřílel po této akci usedl do své neviditelné Vlaštovky a s Falkonem deprimoval dva čoudící piloty na YP80. Šklebící se

Díky zůčastněným i autorovi, dokážu si představit dva velitele u svých "radaru" kteří proti sobě navádějí letadla. :sm5:
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
WinteR
606_WinteR napsal:
Letěl jsem Jako Bílá 2 s B-25 s Voglem a EliteForcem.První let nad letištěm v čtverci M7 mě trefil těžký flak vyskočil jsem.Druhý let Bombardovali jsme tovární komplex ve Franfurktu nad Mohanem Přistál jsem na letišti v 0.34 skutečného času.


Fuči píše:To jste si ale museli pěkně zaletět, že? Mrknutí Není Frankfurt jako Frankfurt Úsměv

já:no jestli zaletět nevím náváděl nás tam Tatka čili Edison Byl to Franfurkt oder Mohan.Německý název.Nevím jak je to česky.

Jínak chci poděkovat Edisonovi za celou akci jak za navádění tak i za Organizování i všem zučastněným.

Díky celé tedy zučastněné 606ce za polet.

PS:taky bych chtěl pogratulovat PETRASOVI k dítěti.
Upravil/a WinteR dne 23-04-2006 07:36
 
losik
No na té mapě stojí Frankfurt nad Odrou.
Jinak děkuji všem za skvělý zážitek, byla to moje první speciálka a bylo to skvělý.:sm16:
 
1stCL_Fucida
no..Winter..to už bys ale mohl vědět, kde ve skutečnosti leží Fankfurt nad Mohanem (koneckonců je tam jedno z největších evropských letišť) a kde je řeka Odra Mrknutí.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
Po asi dvou letech jsem se dostal opět k modelaření
Stříknul jsem první vrstvu poslední barvy na vršek P-40tky (australský Úsměv)
Bylo kolem 2100
Když jsem měl rozdělanou pistoli, řekl jsem si, že bych mohl cáknout barvu i na kryt motoru Rufeho (proč dodělávat jedno letadlo, když jdou i dvě Šklebící se)
Byl jsem zvědav na to, jak se chytne barva na místa, která se mi před tím podařilo úžasně "roztrhnout". Docela se povedlo.
Uklízím nádobíčko a pak si říkám, že se juknu, co se děje na TS AH.
Tam mrtvo.
Co to ?
Koukám na SVK, všímám si vlákna Prskající křeček - a sakra ...
Je 2149
Připojuju se na TS AH spec a tam na Krečkovi plno

- Edy, ahoj, sry...
- Neruš, nemám teď čas, promiň

S pocitem viny jdu cvičit Zero proti FM-2jce. Za trest si beru 5ačko Mrknutí
Zůstávám stále na TS a poslouchám.
Nevěděl jsem, že je Čutora tak ukecaný Šklebící se

Naštěstí se jede druhé kolo.
Sedám ke Krakenovi a Santymu do P-38 (kterou jsem ještě včera poctivě trénoval)
Je pohoda, letět co by wingman a navíc naváděn ze země přesně na cíl. Kolonu tedy dostáváme před čumák jak na podnose. Nejprve zahazujem bomby - ty patrně likvidují naprostou většinu kolony. Děláme několik koleček pro odpal raket. Ač si nejsem jist přesným zásahem, HVARy mají široký záběr působnosti a tak je mi divné, že se mi nepřipisují další zničená auta - hlásím Krakenovi a ten rozhoduje udělat nízký kontrolní průlet - kolona je zničená, nemá cenu dál zbytečně útočit.
Dostáváme kurz domů.
A dotaz, kdo z nás chce dělat cvičný cíl.
Dobrovolně se hlásím. Říkám si, jak na mne ty švalbiny asi budou útočit - jestli budu muset letět jako pytel rovně nebo jestli mi dají "možnost" sebou nějak kroutit. Ale za to mé zpoždění asi poletím jako pytel ...
Odpoutávám se od své skupiny a letím vstříc svému osudu.
Nějak se nic neděje.
Před letem jsem si ve skladu vyzvednul novinku - malý příruční radar. Zapínám ho a koukám, kde kdo kolem mne je. Jedna skupinka letí paralelně se mnou, ale po chvíli zjištuju, že to jsou Krakenovci. Pak je uvidím - letí kolmo přímo ke mně.
Chci se zeptat Edyho, co mám teda dělat, ale předběhne mne a vysvětluje princip "zajmutí".
Takže žádná zastřelení ? Hmm, uvidíme ... Pff
Přepínám si obrazovku radaru na mod TV, natáčím minikamerku směrem dozadu za sebe a sleduji přibližující se švalbiny. Letím rovně, snažím se držet výšku i rychlost.
Jedna se rychle přibližuje a kousek za mnou pálí.
Mám pocit, že to musím schytat.
Ale asi to je ňouma a neumí se trefit :hoper:
nebo se trefit nechtěl Úsměv
Okamžitě poslušně zapínám světla a kývám křídly - ta varovná dávka byla hodně přesvědčující Úsměv
Jedna švalbe mne předlítává a pomalu se ztrácí - je moc rychlá. Druhá ale sleduje mé počínání kousek za a pode mnou. Trochu tedy přidávám plyn, aby se hoši udrželi.
Nedostal jsem žádný pokyn, tak letím stále na stejném kurzu. Jednu chvíli jsem si všiml, že jsem se mírně odklonil, takže opravuji kurz. Hlídač za mnou se nezlobí.
Přední švalbe se již dostatečně přiblížila a já tedy mohu následovat její kurz.
Jenže jsme ještě daleko od letiště.
A já se začínám nudit.
Vím že mám ještě poslední raketu na stromečku. Zapínám rádio na Edyho a ptám se, jestli ji smím odpálit. Při tom si rovnám krásně rovně letící přední švalbinu do zaměřovače (a už slyším ten řev Fučiho, až se trefím Šklebící se)
Odpověď mám okamžitě - obě švalbiny jsou nervozní z Křečka a i jeho rakety, takže ji mám odpálit...
Jé, to bude bžunda - chystám se s radostí splnit rozkaz, když v tom slyším pokračování - ... ale tak, abych nikoho nezasáhnul!
Chjo ...
Blikám pozičkama, mírně vytáčím z kurzu, doufám v jasnozřivost hlídače a odpaluji poslední raketu. Raketa je pryč a hlídač opět v klidu - fajn.
Vracím se zpět na kurz.
Teda to je nuda...
Koukám, kde je přední švalbe. Docela daleko.
Co ten vzadu ? Mno, docela blízko.
Taky se nudí ? Dává pozor ?
Vykopávám směrovku doleva a překlápím Bleska po křídle vlevo čumákem kolmo dolů. Začínal jsem na 1600m, vybírat vybírám těsně nad zemí. Pomáhám si brzdama. Blesk poslušně zvedá čumák a já koukám do zrcátka, kde je hlídač.
Hmm, je za mnou.
Ale nějak se mu čudí z motoru. Co to ? Kývám letadlem ze strany na stranu ale tak, abych viděl hlídače, co se to u něj děje. Černý kouř mu jde jen z jednoho motoru - hm, zajímavé.
Teď jsem v zrcátku uviděl něco dalšího - stopovky od třicítek.
Sedly přesně.
Hmm. Nezlob s Kyzou za zadkem Úsměv
Konec byl rychlý, byl jsem nízko nad zemí. Rychle jsem přepnul pohled na Kyzu a koukám, co se to s ním děje. Jeho švalbina nevydržela o moc déle - motor bouchl a on s ním (námět pro hloubavé - při rychlosti prudký manévr (přetížení) - co na to budou říkat motory. Údajně to je "technicky" možné, takhle zničit motor).

Ještě se lítá a Kraken se nudí - dostane povolení na vzlet. Shání někoho k sobě, ale Santy už se pomalu loučí. Jsem samo pro další výlet.
Chtěl jsem mossie, ale to není. Sedáme tedy do Me-110. Kraken je líný, takže velení přenechává na mně.
Po vzletu nám Edy dává kurz a já mám čas jakžtakž vyrovnat letadlo a ustálit rychlost. Snažím se letět tak, aby se Kraken mohl v poho držet a užívat si formaci. Pak v celkem krátkých intervalech přicházejí změny kurzu. Vždy poslušně zopakuji kurz a pak se snažím točit v rovině a plynule do nového směru. Již se pomalu stmívá a já mám příhodnou kamo - černobílou noční stíhací. Kraken se drží dost blízko, takže nemá problém mě vidět. Ani asi dva mraky mu nebrání se udržet v pozici.
Konečně dostáváme pokyn k přistání. Upozorňuji Edyho, že máme ještě poněkud vyšší letovou hladinu (holt neměl na radaru údaje o rychlostech a výškách Úsměv).
Okamžitě dává nové instrukce, abysme v klidu sklesali a měli čas snížit rychlost.
Po chvilce vidím naše letiště na deváté. Výška i rychlost je už dobrá.
Edy nám dává povolení k přistání na pravé dráze. Vidím na kurzu na přistání nějakou svítíci B-25, ale jsem přesvědčen, že Edy o ní ví a že ji posílá na levou stranu. Když dotočím do osy, moje doměnka se potvrzuje.
Dostáváme hlášku, že na dráze je jakýsi chaos, ale že máme pokračovat v sestupu, že se to stihne (křečci mají taková přistání rádi :hoper: )
Moje přistání je zase takové hospavé (poslední dobou nějak často Smutný ) Ale Kraken to ustál a pojíždí po dráze vedle mne.
Sedali jsem poměrně pomalu, takže můžem cirka v polovině dráhy stočit na pojížděčku, na které se řadíme za dvě YP-80 - vzadu na dráze se stále něco děje.
Na stojánce se vyrovnávám vedle amíků, zabržďuji, zhasínám pozičky a postupně vypínám motory.
Přelejzám ke střelci, že omrknu ten jeho palebný rozsah/rozhled. Docela mne udivuje, jak je pro mne omezený. To on (rozuměj AI) ho má asi tak dvojnásobný ...

Pěkné Úsměv
Edy, pěkné, mně se to líbilo Úsměv
Díky, pokud nezapomenu (mohls mne prozvonit Úsměv), rád se zúčastním i té noční voďačky Úsměv
 
Hoper
nějaký dlouhý
vždyť jsem chtěl jen napsat, jak jsem měl chuť odpálit jednu raketu Úsměv
 
Safrik
313_Pospa napsal:
... Točíme na sever opět na cover tentokráte máme rande s JU88 jejich formace po útoku nechává jednoho opozdilce který zbyde na mě. Po dlouhém boji tu svoji rouru dobržďuji a věším se mu na křídlo. Nenapadne dotyčného se kterým letím na klapkách nic jiného než začít akrobacii. Přes řídícího ho volám k pořádku a hle ono to skvěle funguje. Seženeme JUčka k sobě a dostáváme za úkol ekort kterej se nám asi poved nejlíp. Po eskortování s PETRASEM přistáváme v krásné formaci téměř za tmy. ...


Ale, ze se me povedl, ten barrel roll Šklebící se v Ju-88. Jinak dekuji Vsem za bezva specialku a Ediemu zvlast a preji mu do budoucna pevne nervy s neposednymi piloty :sm16:
 
Sody
EDI moc dik bylo to dobre, jen skoda ze me pri mirovrm cviceni poskodil flak:no: ale jinak prskajicim kreckum zdar :hoper2::hoper:
 
[url]www.raketovemodely.phorum.cz[/url]
doktorkop
Bylo to zvláštní a prima polítání.
Díky všem-hlavně organizátorům:sm16:
Je snadné být přečíslen,když je někdo nula.
Že?
 
Mungo
Ja som tiez spokojny, s vynimkou toho, ze som mierne chaosil. Ale nie tak uplne mojou vinou (vsak ako onak, ze Šklebící se ).
V prvom lete sme boli navedeny na dvojicu Ju-88. A v tom bol kamen urazu - sediac v YP-80 som si lentazko vedel predstavit, zeby sme mohli robit sprievod strojom LW. :sm14: Nejako nas nenasledovali, tak sme boli navedeni na pristatie.
V dalsom lete sme mali sprevadzat 3 Mitchelly, ale 2 lietadla len tazko urobia cover 3 strojom letiacim kazdy inde.
Novy kurz a uloha zadrzat narusitela (cest nim byt bol Fucida). Kolega (Papa) kryje, ja sa priblizujem a s rastucou siluetov Schwalbiny ma napadne sa spytat Tatu, ako mam dotycnemu oznamit, ze je zajaty. Vystraznu davku palim letiac prakticky po jeho boku. Nasledne nestastny zasah plynovky mojou lavackou mi zhasne motor, takze vedenie prebera Papa a ja nahadzujem (Fucida je charakter a zial sa nepokusa zdrhnut).
Kruziac nad nimi sledujem, ako klesaju na drahu, ked sa mi ozve Edison, ze Fuci zufalo potrebuje, aby sme zvysili rychlost, lebo jeho superstroj nie je na plachtenie zvyknuty (to viete, Papa rad lieta Condora :sm12: ) Nakoniec staste dosadne, my robime este jeden okruh a ideme sadnut.

Zhrnutie: Byt takto navadzany je fakt zabava, navadzanie na pristatie bolo priam skvele. Mozno do buducna pridat mensiu bojovu zlozku (dat napr. narusitelovi volbu podriadit sa/ odmietnut). A radsej den, lepsie sa sleduju kontakty a nie vsetky lietadla su vybavene pre let podla pristrojov.
 
Hoper
Mungo napsal:
...
Zhrnutie: Byt takto navadzany je fakt zabava, navadzanie na pristatie bolo priam skvele. Mozno do buducna pridat mensiu bojovu zlozku (dat napr. narusitelovi volbu podriadit sa/ odmietnut). A radsej den, lepsie sa sleduju kontakty a nie vsetky lietadla su vybavene pre let podla pristrojov.

narusitel to ale mohl udělat Mrknutí (sice byl po zásluze potrestán, ale dobře mu tak Šklebící se)
noční navigace může být bez kontaktů
nebo naopak můžem "simulovat" navádění nočních stíhačů pozemním radarem na nepř.bombery Úsměv
 
Hoper
nebo to může být za deště, ať můžem vyzkoušet stěrače na Mossiem Úsměv
 
1stCL_Pospa
Taky by mi to za hnusného počasí připadalo zajímavé. :sm50: Nechal bych se Edisonem navádět až na zem. Edie neváhej a přemýšlej a můžeš si vybrat i svůj protějšek at je to zajímavější. :sm11:
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
57thMH_Edison
Jsem rád, že navádění našlo slušnou odezvu. Po skončení sobotního poletu jsme se bavili o navádění ve špatným počasí. Chci provést zkoušku navádění na přistání v total hnusu a potřebuji tak max. 6 dobrovolníků do strojů + jednoho na pomoc při navádění. Kdo bude chtít hlaste se zde předpoklad zkoušky středa 26.4.06 v 21:00 na TS AH SPEC tam se domluvíme co a jak.

Šklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící se :hoper::hoper::hoper: Šklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící se

RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
AH_Cutora
313_Pospa napsal:
Taky by mi to za hnusného počasí připadalo zajímavé. :sm50: Nechal bych se Edisonem navádět až na zem. Edie neváhej a přemýšlej a můžeš si vybrat i svůj protějšek at je to zajímavější. :sm11:


Jo, uz to vidim v zivejch barvach. Jenze Ediemu by tam pak silne chybela vyska. Jit na pristani bez vidu neni jen tak.

Jo, Edie, ve stredu vecir nejspis nebudu k dispozici. Takze mi musis poslat mapu s predstihem nejpozdeji ve stredu rano a rict, na kolik ti mam nastavit automaticke nahozeni mapy ...
Upravil/a AH_Cutora dne 24-04-2006 18:31
 
57thMH_Edison

Jo, Edie, ve stredu vecir nejspis nebudu k dispozici. Takze mi musis poslat mapu s predstihem nejpozdeji ve stredu rano a rict, na kolik ti mam nastavit automaticke nahozeni mapy ...


Dík Čutoro budu to zakládat já 8 lidí mi moje laina vezme tak to bude v poho. Šklebící seŠklebící se
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
AH_Kraken
Když budu mít čas (nejspíš ano), tak se ti Edisone ve středu hlásím jako pokusný pilot.Úsměv Doufám že mraky nebudou výše než 100mÚsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,796,661 návštěv