May 19 2024 03:03:21
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 10

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jak chránit počítač?
57MH_Zvire
Nebudu komentovat vaše příspěvky, páč by jste mě neměli asi rádi Úsměv, ale asi takhle:

1) V práci používáme Symantec Antivirus jak v rámci domény, tak na mimodoménových počítačích. Už delší dobu se nám tu nic nevyskytlo a to včetně toho, že do doménové sítě občas nějakej kretén připojí zavirovanej počítač, případně počítač zamořenej spyware. V rámci domény máme lokální FW vypnutej, protože máme centrální.

Vzhledem k tomu, že odvirování patří mezi služby, které nabízíme, tak odvirování provádíme tak, že HDD připojíme na jiné PC, v kterém máme Symantec Antivirus, pak ho proženeme Ad-Aware SE. Následovně se vrazí
HDD zpět do původního PC a přes Proces Explorer sledujeme, co se v něm děje a jednotlivé závadné procesy zabíjíme. Už docela dlouho se nám nestalo, že by jsme něco nevyčistili.

2) Doma mám router, kde mi běží NAT a jednoduchý HW firewall. Na počítačích, které připojuju mi běží Symantec Antivirus, Windows Defender a standartní FW od MS, který je součástí systému. Občas se úmyslně courám po tránkách typu www.astalavista.com a podobně a ani na jeden počítač se mi nedostal vir nebo spyware. Občas je projedu Ad-Aware nebo Defenderem a je to v klidu. Kromě Cookies čisto.

3) Stejnou konfiguraci ochran mám na služebním notebooku, který se neustále stěhuje z mé domácí sítě na naši doménu a dvě další Wi-Fi, které nejsou nijak chráněné. Dělám na něm docela prasárny a občas mi skrz něho protečou zavirovaná data a pořád jsem v klidu.

Co se týče antivirů, tak jsme jich tesovali docela dost, protože jich většinu prodáváme a teď se snažíme rozšiřovat NOD32. Vždycky jsme vrhli antivir na zavirovaný HDD a sledovali, kolik toho najde a kolik toho vyčistí. A vždycky jsme skončili zpět na Symantec Antiviru.

Mmj existuje docela hodně antivirů a Spyware programů, které v trial/free verzi detekují neexistující spyware/viry a nutí vás si ho zakoupit. Když to uděláte, tak najednou máte počítač čistý. Většina z nich ale stejně stojí za pikaču. Pak je takový docela zábavný druh webových odkazů, které jsou nositeli docela drsného spyware a po nakažení vám neustále nutí jejich antispyware řešení a neustále vám hlásí, co všechno v PC máte. A nedá se toho rozumě zbavit. Šklebící se

EDIT PS: Na závěr jednu lidivou moudrost:

"Je jedno co máte v počítači za ochranu, vždycky za zavirování může uživatel."
Upravil/a 57MH_Zvire dne 03-05-2007 13:14
 
airspace.cz
clone9cz
Drevokocur napsal:
help, pls, co může způsobovat

http://emux.esero...d02.jpg???

Že se mi na serveru čas od času vytvoří pět až deset tisíc zásilek odchozí pošty (s fiktivním odesílatelem). Klienstké stanice(jedou na Win98SE) a server (jede na Win98SE, sic!!!) mám snad dokonale vyčištěné. Na všech počítačích mám navěšený nejnovější aktualizovaný NOD32 a nejnovější AD-AWARE (bohužel bez ad-watch) a pořád se ta ludra tvoří na serveru (softwarový router + proxy řešení - + komunikační server pro připojení k internetu via ADSL- LAN SUITE) ve frontě zásilek o odeslání. Nejhorší na tom je že fakt, že nás vždy v takovém případě O2 odsřihne od SMTP serveru než bys řekl švec Smutný A komunikace s nimi stojí skutečně za to, to nemusím nikomu vysvětlovat. U nás to funguje tak, že klienti komunikují se serverem, který v pravidelných intervalech stahuje poštu z firemní domény (placený hosting) třídí poštu do složek klientů, kteří si ji potom via zasraný OutLook 6 vybírají.


bud rad, ze te neodstrihnou naporad, protoze prinejmencim porusujes smlouvu a jiste zakon !!

me se to same prihodilo na UPC, dvakrat me odstrihli, dvakrat sme nic nerozesilali, potreti hrozilo vypovezeni smlouvy. Server a vsechny pocitadla, krom jednoho uzivatele, byly prohlaseny za cisty, posleze se prislo na to, ze si jeden borec koupil zavirovanej pocitac a obcas ho pripojil do site (jenom na chvili, ale vzdycky to stacilo na odstrizeni), pricemz tvrdil, ze ma vsechno OK, sit jsme nakonec zrusili

z toho plyne ponauceni, kdyz to neumim nebo nemam plnou kontrolu nad siti, tak to nedelam, v tvem pripade nemas kontrolu ani nad OS, jak to tak vypada
 
http://www.wwii-illusion.net
S5T_Galland
NOD 32 + AdAware/AdWatch a je vyřešíno Mrknutí

 
www.letectvi.wz.cz
rudidlo
57MH_Zvire napsal:
"Je jedno co máte v počítači za ochranu, vždycky za zavirování může uživatel."

DO KAMENE TESAT !!!!
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
57MH_Zvire
clone9cz napsal:
z toho plyne ponauceni, kdyz to neumim nebo nemam plnou kontrolu nad siti, tak to nedelam, v tvem pripade nemas kontrolu ani nad OS, jak to tak vypada


Win98SE se nedá uhlídat a je jedno čím se brání. Neexistující podpora pro tuhle grafickou nadstavbu DOSu a absolutně nedostačující komstrukce OS. Obcházení uživatelského hesla na "přihlášení" do domény pomocí ESC a Wins je bezpečnostní elita a noční můra každého síťaře. Šklebící se
Nechápu jak to někdo může používat v "podnikové" síti. Na to to vůbec nebylo navrženo. Na to jsou NT4.0.

Win98 jsou bezpečné asi jako nouzový režim u XP Home. To jsou vyždycky lidi vyjukaní, když se jim přihlásíme do jejich zaheslovaného systému. Šklebící se
 
airspace.cz
Hoper
k tomu symantecu by bylo vhodné doplnit, že je z těch lepších antivirů asi nejrozežranější co do systémových prostředků...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
57MH_Zvire
Hoper napsal:
k tomu symantecu by bylo vhodné doplnit, že je z těch lepších antivirů asi nejrozežranější co do systémových prostředků...


Opravdu? Ty jsi to měřil? Můžu ti s klidem říct, že AVAST, AVG i NOD32 ti zpomalí počítač mnohem víc jak Symantec Antivirus a co se týče paměti, tak si tihle čtyři nemají co vyčítat. Mmj SAVCE 10.4 mám v práci na mobilní PIII 1GHz, 256 MB SDRAM a WXPPRO. A ještě k tomu mi běží zároveň 2003 Outlook, Navision Atain, IE7, FF2, Miranda.
 
airspace.cz
LesniHU
57MH_Zvire napsal:
Obcházení uživatelského hesla na "přihlášení" do domény pomocí ESC ...
Hele, na to jsme meli kdysi udelatko - reg soubor zapisujici nejakou konstantu do registru a esc nefungovalo. Hezky prihlasit, vsichni a bez vyjimek :-).
EDIT: ale byl to novell, nevim, jestli by to chodilo bez nej
Upravil/a LesniHU dne 03-05-2007 21:52
 
rudidlo
57MH_Zvire napsal:
Hoper napsal:
k tomu symantecu by bylo vhodné doplnit, že je z těch lepších antivirů asi nejrozežranější co do systémových prostředků...


Opravdu? Ty jsi to měřil? Můžu ti s klidem říct, že AVAST, AVG i NOD32 ti zpomalí počítač mnohem víc jak Symantec Antivirus a co se týče paměti, tak si tihle čtyři nemají co vyčítat. Mmj SAVCE 10.4 mám v práci na mobilní PIII 1GHz, 256 MB SDRAM a WXPPRO. A ještě k tomu mi běží zároveň 2003 Outlook, Navision Atain, IE7, FF2, Miranda.
No já jsem to sice neměřil, ale u na mém počítači nejvíc zpomaluje Symantec Antivir, pak Avast a NOD32 nejméně. Alespoň co se práce s diskem týče. AVG jsem neměl nikdy odvahu instalovat.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Hoper
57MH_Zvire napsal:
Hoper napsal:
k tomu symantecu by bylo vhodné doplnit, že je z těch lepších antivirů asi nejrozežranější co do systémových prostředků...


Opravdu? Ty jsi to měřil? Můžu ti s klidem říct, že AVAST, AVG i NOD32 ti zpomalí počítač mnohem víc jak Symantec Antivirus a co se týče paměti, tak si tihle čtyři nemají co vyčítat. Mmj SAVCE 10.4 mám v práci na mobilní PIII 1GHz, 256 MB SDRAM a WXPPRO. A ještě k tomu mi běží zároveň 2003 Outlook, Navision Atain, IE7, FF2, Miranda.

měřil, SAV máme v práci též
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Peci
neměřil jsem zpomalování počítače, ale od té doby, co jsem vykopal z počítače NAV + kerio a místo něho nainstaloval avast+zonealarm, mám ve šturmovi nižší pingy v průměru o 20-40

BTW: Dostat NAV z počítače je taky zábava. Jejich odinstalátor nepomáhá, Symantec chce hesla, která jsem nezadával, pěkné, pěkné.... Nakonec jsem ho musel ručně smazat a projít systém a registry a taky ho všude ručně odmáznout....
 
rudidlo
Testy rychlosti antivirů při skenování
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
57MH_Zvire
rudidlo napsal:
57MH_Zvire napsal:
Hoper napsal:
k tomu symantecu by bylo vhodné doplnit, že je z těch lepších antivirů asi nejrozežranější co do systémových prostředků...


Opravdu? Ty jsi to měřil? Můžu ti s klidem říct, že AVAST, AVG i NOD32 ti zpomalí počítač mnohem víc jak Symantec Antivirus a co se týče paměti, tak si tihle čtyři nemají co vyčítat. Mmj SAVCE 10.4 mám v práci na mobilní PIII 1GHz, 256 MB SDRAM a WXPPRO. A ještě k tomu mi běží zároveň 2003 Outlook, Navision Atain, IE7, FF2, Miranda.
No já jsem to sice neměřil, ale u na mém počítači nejvíc zpomaluje Symantec Antivir, pak Avast a NOD32 nejméně. Alespoň co se práce s diskem týče. AVG jsem neměl nikdy odvahu instalovat.


A to jsi měl Savce, nebo Symantec Internet Security?
 
airspace.cz
57MH_Zvire
WT_Peci napsal:
neměřil jsem zpomalování počítače, ale od té doby, co jsem vykopal z počítače NAV + kerio a místo něho nainstaloval avast+zonealarm, mám ve šturmovi nižší pingy v průměru o 20-40

BTW: Dostat NAV z počítače je taky zábava. Jejich odinstalátor nepomáhá, Symantec chce hesla, která jsem nezadával, pěkné, pěkné.... Nakonec jsem ho musel ručně smazat a projít systém a registry a taky ho všude ručně odmáznout....


Tak to se bavíme každej o jiném antiviru. :-)

Mmj antivir nemá na pingy vliv. To dělá FW.
 
airspace.cz
310_Gringo
Jak chránit počítač? S bouchačkou v ruceŠklebící se
 
rudidlo
57MH_Zvire napsal:
Mmj antivir nemá na pingy vliv. To dělá FW.

Ani pokud rezidentně scanuje příchozí datový tok? To potom příchozí data scanuje tak nějak zadarmo ?
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
57MH_Zvire
rudidlo napsal:
57MH_Zvire napsal:
Mmj antivir nemá na pingy vliv. To dělá FW.

Ani pokud rezidentně scanuje příchozí datový tok? To potom příchozí data scanuje tak nějak zadarmo ?


No antivir může tak maximálně zpomalovat přechod a zpracování dat mezi síťovkou a programem, ale PING packet určite zpomalovat nebude. Šklebící se

Mmj by mělo stačit v případě potřeby vyjmout IL2 a jeho komunikaci ze scanu, případně to jinak nastavit.
 
airspace.cz
Hoper
takže ta možnost tam je...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
rudidlo
57MH_Zvire napsal:
rudidlo napsal:
57MH_Zvire napsal:
Mmj antivir nemá na pingy vliv. To dělá FW.

Ani pokud rezidentně scanuje příchozí datový tok? To potom příchozí data scanuje tak nějak zadarmo ?


No antivir může tak maximálně zpomalovat přechod a zpracování dat mezi síťovkou a programem, ale PING packet určite zpomalovat nebude. Šklebící se
Proč myslíš? IL2 počítá ping na základě komunikace na protokolu UDP, po kterém běhají data.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
ECL_Wild_Pig
moje řeč...NOD 32, kerio, spyboot, a QQ defrag Úsměv ...tho je takové klistýr, že po restartu beží zas fšecičko v poho....ale nákazu mohu chytit je tak že stahuji z DC, jinak jsem se z žádným virem nepotkal, tedy osobně Šklebící se
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,906,241 návštěv