May 01 2024 22:59:02
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
CSW_Eda

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Le grand cirque plus jamais
Noram
no já si pod pojmem improvizujte si jak chcete představuji DS a ne speciálku s úkoly,ale asi jsem zkaženej Berlínem
 
http://noram.youaremighty.com/
1stCL_Fucida
Gryzlove. Nemá smysl cokoliv vysvětlovat. Jsi slepý. Stejně jako dva dny před Kurlandem. Úplně zaslepený vlastními představami. Tehdy jsi skoro potopil Kurland, protože jsi téměř nebyl ochotný si nechat vysvětlit nějaké věci. Až budeš mít náladu, tak mi zavolej, nebo se uslyšíme na TS. Na tohle s tebou fakt nemám náladu. To už opravdu nemám za potřebí.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
1stCL_pbarry napsal:
fuci to psal. Ukol byl zadan. provedeni ste si mohli udelat jak jste chteli. Treba dva utocici a zbytek jako kryti. IMHO vam chybela jakakoliv improvizace a dostatek velitelu ctveric kteri by chapali celkovou situaci a byli schopny uvazovat samostatne - pokud je dost techto lidi neni potreba jednoho velitele ktery musi sedet na zemi a starat se o ostatni.

tohle se ale přeci nedá dělat na mírně skriptovaný misi,ve které se primárně nejedná o ničení cílů, ale o boj stíhaček, že Úsměv
stačilo nedodržení časovýho plánu a Fuči se mohl - zbláznit Úsměv. A pokud bysme měli trochu improvizovat, nevešli bysme se do časového plánu.
A celé Fučiho snažení o "potkávání se" by bylo o ničem.
Já osobně radši nikoho celou cestu nepotkám a v klidu si zlikviduju cíl. Jen nevím, jak by se to líbilo ostatním Úsměv - viz Kurland a jedna nejmenovaná skupina ...
 
313_Gryzlov
Fučido,

děkuji za Tvé vyjádření. Dále považuji věc za uzavřenou. Rozhovor je vcelku zbytečný. Na způsob plánování a průběh speciálek mám svůj názor, Ty také. Tvůj názor respektuji, ale to je všechno.

Ano, Kurland jsem málem potopil. A měl jsem k tomu sakra důvod. Přestože jsme se pak spolu na něčem dohodli, byl to z mé strany čistý kompromis, protože jsem věděl, že Ti dalo veliké úsilí to všechno dát dohromady a nechtěl jsem nabourávat Tvůj harmonogram.

S Tvými názory nesouhlasím a proto se již nebudu účastnit Tvých speciálek, abych se tím vyhnul jakýmkoliv dalším kritickým pohledům na Tvou práci.

Takže Ti přeji, ať se Ti daří plánování speciálek a ať Ti vše časově vychází, podle Tvých představ.
 
WT_Schmouddle
OMFG tomu říkam katarze jak v antické tragédii...
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
XXX_Dazz
WT_Schmouddle napsal:
OMFG tomu říkam katarze jak v antické tragédii...


Schmouddle, někdy přemýšlím o tvých důvodech přispívat - rýpat Mrknutí.
Nuda, nebo osobní zášt vúči někomu :yes:

Možná be se dalo řešit jinak ne ?
Upravil/a XXX_Dazz dne 06-04-2006 11:16
 
Ucho
313_Gryzlov napsal:
Když vím, že v dané oblasti se vyskytuje početná skupina nepřátelských letadel, jejichž parametry přesahují parametry našich letadel a tzv. velení si vymyslí, že máme zaútočit na pozemní cíle, tak si řeknu, že ten nahoře nemá všech pět pohromadě, vykašlu se na rozkazy "velení", nastoupávám do 10km a budu si hledat cíle v řadách německých letadel, které mě hledají někde u země. A udělám to z toho důvodu, že v danou chvíli budu pochybovat o duševním zdraví "velení". .


njn, i takový věci se děly...
http://www.ucho.w...br/bd1.jpg
http://www.ucho.w...br/bd2.jpg

313_Gryzlov napsal:
Myslím, že by se Ti to nelíbilo, že? Bylo by to porušení dohody a zároveň nabourání speciálky. Ano bylo, ale pokud mě někdo posílá na nesmyslnou akci, tak jej pošlu do míst, kde je tma a teplo a udělám si to podle sebe.
Dle Tvých reakcí už vím, že se mám tak příště zachovat. Jednoduše ignorovat nesmyslné rozkazy....

Děláte to blbě... sry že vám do toho kecám (navíc sem to neletěl :-( ) ale systém plánování, kterej vede jen k rozesírání asi nebude ten pravej, ne? Jaký dohody? S nepřítelem? Ke zdi! ;-)
Nebylo by lepší domluvit si cíle jednotlivejch stran a pak nechat taktiku a strategii na jednotlivejch velitelích? S tím, že akce by se vyhodnotila nejen dle sestřelů, ale hlavně dle splněnejch cílů aby to nebyl DF? Pak se nemusíte nesmyslně obviňovat, kdo koho podtrhl, ale za svoje chyby si každej ručí sám...

No a nebo by to šlo tak, že se předem domluví kdo prohraje, ty druhý třeba sami spadnou, kdyby vyhrávali a je to... a je hned jasno... Cool
 
313_Gryzlov
Ucho, to co píšeš ve druhém odstavci bylo odzkoušeno druhý den na Kurlandu. Spokojenost na obou stranách.
 
1stCL_Fucida
313_Gryzlov napsal:
Ucho, to co píšeš ve druhém odstavci bylo odzkoušeno druhý den na Kurlandu. Spokojenost na obou stranách.


Ve skutečnosti tam nebyla taková volnost. Bylo dopředu známo na jaké cíle se zaútočí. Cíl byl jeden a Luftwaffe kolem něj stabilně hlídkovala v poměrně malém počtu strojů. Stíhačů Luftwaffe bylo méně a jejich stroje jen obtížně držely svou kvalitou krok s ruskými. Trochu moc odlišností na porovnávání.
Druhý cíl byl na jihu, kde hlídkovala další skupinka Luftwaffe. Časy u spodní skupiny byly plánovány s přesností cca na + - 15 minut. U vrchní to samé, jen se měnil ten čas, kdy mohlo dojít k útoku (=rezerva). I tam byl přesný časový plán, který rudí dodrželi..pro případné zájemce ho mohu vytáhnout, mám ho napsaný v jednom sešitě (i když ten bych musel nějakou dobu hledat). Tedy nemáš tak docela pravdu. Když to hodně zjednoduším, tak v poslední speciálce byl dán pouze cíl a čas startu do jednotlivých misí. Tedy rozhodně ne, že Tempesty budou v 9:18,06 hod. nad St.-Lo ve výšce 3170 - 3172m, poletí rychlostí 412 - 416km/h a všechny budou ověšené bombami.

Celé jsem si to zpočátku představoval spíše jako takový sled misí známých z VWF apod. Chyba asi byla v tom, že jsem rudé s tímto svým myšlením neseznámil blíže. Abych to upřesnil - hlavní věcí na VWF apod. je splnění mise jakýmikoliv prostředky, přičemž většina misí je limitována časem - tedy úkol musí být splněn (obvykle) do 30 - 60ti minut, jinak se bere automaticky mise za neúspěšnou.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Gryzlov
Kurlandy

Fuči, na sobotní let jsme se shodli na cílech a časech, do kdy se má na cíle zaútočit. Na Windau startovali stíhači někdy po 22:15, teď nevím. Dohoda byla taková, že na cíl se má zaútočit v rozmezí 22:30 až 23:15.
Útok byl proveden bez hlášení přeletu kontrolních bodů. Komunikace mezi mnou a Tebou byla omezena na: letí, budou tam v daném časovém horizontu.
Neměl si představu o tom, z jakých směrů stíhači, bitevníci a bombardéry přilétnou a v jakých časových horizontech. Tedy vše si museli piloti LW ohlídat vlastníma očima a hlídat v poměrně veliké oblasti.
To platilo i o útoku na Libau, který provedli stíhači z jižního letiště v Polangenu.

Naproti tomu v pátek si znal zhruba příletové trasy většiny letadel a také jsem Ti průběžně hlásil přelety kontrolních bodů, aby jsme měli jistotu, že se zhruba držíme časového plánu. Tedy páteční akce byly více pod "kontrolou".

Aby to někdo nepochopil špatně. To že Fučida znal směry příletů našich letadel neznamená, že to řekl svým pilotům. To ani omylem.


Dle mého názoru byl tedy sobotní přístup mnohem lepší. Dovolilo nám to upravit trasy podle našich představ, aniž bychom tím narušili celkový průběh akce.
 
WT_Schmouddle
3IAP_Dazz napsal:
WT_Schmouddle napsal:
OMFG tomu říkam katarze jak v antické tragédii...


Schmouddle, někdy přemýšlím o tvých důvodech přispívat - rýpat Mrknutí.
Nuda, nebo osobní zášt vúči někomu :yes:

Možná be se dalo řešit jinak ne ?


Rýpat do zasmrádlých stojatých vod a zlehčovat věci brané moc vážně?
Možná trochu jiný smysl pro humor?
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
Hoper
Ucho napsal:
313_Gryzlov napsal:
Když vím, že v dané oblasti se vyskytuje početná skupina nepřátelských letadel, jejichž parametry přesahují parametry našich letadel a tzv. velení si vymyslí, že máme zaútočit na pozemní cíle, tak si řeknu, že ten nahoře nemá všech pět pohromadě, vykašlu se na rozkazy "velení", nastoupávám do 10km a budu si hledat cíle v řadách německých letadel, které mě hledají někde u země. A udělám to z toho důvodu, že v danou chvíli budu pochybovat o duševním zdraví "velení". .


njn, i takový věci se děly...
http://www.ucho.w...br/bd1.jpg
http://www.ucho.w...br/bd2.jpg

313_Gryzlov napsal:
Myslím, že by se Ti to nelíbilo, že? Bylo by to porušení dohody a zároveň nabourání speciálky. Ano bylo, ale pokud mě někdo posílá na nesmyslnou akci, tak jej pošlu do míst, kde je tma a teplo a udělám si to podle sebe.
Dle Tvých reakcí už vím, že se mám tak příště zachovat. Jednoduše ignorovat nesmyslné rozkazy....

Děláte to blbě... sry že vám do toho kecám (navíc sem to neletěl :-( ) ale systém plánování, kterej vede jen k rozesírání asi nebude ten pravej, ne? Jaký dohody? S nepřítelem? Ke zdi! ;-)
Nebylo by lepší domluvit si cíle jednotlivejch stran a pak nechat taktiku a strategii na jednotlivejch velitelích? S tím, že akce by se vyhodnotila nejen dle sestřelů, ale hlavně dle splněnejch cílů aby to nebyl DF? Pak se nemusíte nesmyslně obviňovat, kdo koho podtrhl, ale za svoje chyby si každej ručí sám...

No a nebo by to šlo tak, že se předem domluví kdo prohraje, ty druhý třeba sami spadnou, kdyby vyhrávali a je to... a je hned jasno... Cool

tohle, cos tu postnul a co píšeš pod tím, jde ale opravdu udělat jen v akci, kde stanovíš dostatečně včas cíle a máš jich dosáhnout jak chceš (i třebas s určitým /časovým/ limitem)
mně osobně přišla poslední akce ne o cílech, ale o fightění
a ta se lítá jinak
 
1stCL_BlueL
Hoper napsal:
hmm, chtěl jsem reagovat na konkrétní příspěvky, ale je jich už moc Úsměv

předně - snažil jsem se napsat, co jsme měli dělat, co jsme dělali a jak sme to dělali.
To, že jsem napsal, že jsem to nezvládl, nebylo nějaké omlouvání se / hledání výmluvy. Bylo nás dost, mohlo mne napadnout, že 4 Tempy poletí jako stíhači, 2 jako čističi AAA a zbytek ničitelé.
Bohužel jsem přijel 15 minut před "zahájením" akce a při briefingu a časovém posunu jsem ještě narychlo pročítal SVK, kdo vlastně za Tempy letí a kdo ne, koho s kým umístím apod. Takže plánování akce pak bylo dosti chaotické.
Navíc, ač jsem sám vědomě vlezl do Velkého Karla, nemyslel jsem, že bych to měl odvelet já Úsměv
I tak by mi to bylo na nic, protože cíle a "plán" akce jsme se dozvěděli těsně před zahájením akce.

Docela mne udivila informace, že Me262 spokojeně zaútočili na své cíle a při tom o nás už věděli Vyděšený
Já (a troufám si říct, že ani nikdo další z těch zbylých pěti) o nich neměl ani tucha - holt další mínus Smutný
Pak už to bylo jasné, jaký bude výsledek - Tempy, nízko rozházený po okolí, s podvěšenýma bombama, dívající se (především) na zem a hledající cíl a proti nim nastoupané Me262 (i ty Dory by to měly poměrně snadné).
V téhle situaci (BlueLe) se (nejen s Tempem) opravdu moc dělat nedá ...

ad kritizovaný FF - jestli jsem tomu dobře rozumněl, FF měl zaútočit na letiště. Jen o něco později, ne ?

a jak byly postavené ty skripty ?
o jednom se tu již Fuči zmínil - Me262 měli zaútočit Mrknutí na vracející se Spity.
Jak se měli potkat Dory s Tempama ?
A jak to mělo být nad ponorkovou základnou ?
Pokud to bylo skriptované, proč se Fuči neptal, kde opravdu jsme a jestli souhlasí časový rozvrh (tak jako u Berlínu ?)

sry vsim sem si toho az ted, my jsme na carentan neleteli primo ale z jihu, ve chvili kdyz jsme meli carentan na 3. hodine sme zautocili a zahlidli i vas, pod odhozeni bomb sme se sformovali, a zacali stoupat za vama prilet k cili probihal tusim ve 2km
 
Kaspery
Uz delsi dobu jsem tu nebyl... po precteni tohoto threadu vim proc. Dokazete fakt zhnusit temito debatami chut k letani specialek, alespon me jo.
 
Hoper
1stCL_BlueL napsal:
...
prilet k cili probihal tusim ve 2km

jen ze zvědavosti - na jaký rychlosti ?
 
1stCL_pbarry
300km/h aby jsme byli nenapadni ;-)
 
barryk.webz.cz
1stCL_BlueL
Hoper napsal:
1stCL_BlueL napsal:
...
prilet k cili probihal tusim ve 2km

jen ze zvědavosti - na jaký rychlosti ?

750-800 km/h, pri utoku sme pak zklesali, az na 950-960km/h, stoupani pak asi 600km/h
Upravil/a 1stCL_BlueL dne 06-04-2006 17:57
 
Vitman
Pěkný thread. Že by se vrátily staré dobré časy ?
BTW: Chlapi, co je to ten flamewar???
[img]http://vwings.czechlions.cz/upload/Vitman/smileys/qaW0wsf.gif[/img] is not a valid Image.
 
310_cibule
WT_Schmouddle napsal:
Rýpat do zasmrádlých stojatých vod a zlehčovat věci brané moc vážně?


Branná moc? Ty vážně zlehčuješ naši brannou moc? Tak to pozor! Na to je v naší situaci válečný soud.
 
Tajpan
No tak chlapci, tak už dost!!! :sm29:

To jste Družstevnící??? :sm30:

(Vesničko má stredisková) Šklebící se

 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,797,619 návštěv