May 18 2024 19:38:23
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Plynovka Thrustmaster
Ace14
Chlapi,
potřeboval bych poradit. Mám páku aj plynovku Thrustmaster Hotas Warthog
a plynovku mě přestala dnes fungovat, píše mě to hlášku "Neznámé zařízení USB", dělá to v každém portu aj v jiném kompu. Nevíte kde je chyba. Děkuju za jakoukoliv informaci.
 
AJaromir
Buď firmware nebo základní deska. Pokud je to firmware, tak ten se dá přeinstalovat pomocí bootloaderu. Přijde mi, že tohle je běžný problém u plynovky Thrustmaster. Dělá to cca po pěti-šesti letech. Dá se napsat na podporu Thrustmasteru a oni za peníze pošlou novou základní desku.
 
Ace14
Aha, mám ju cca 6 roků. Děkuju.
 
AJaromir
Není zač. Mně se právě stalo to samé. Napřed se nenačetla jen občas, později už vůbec. Proto už bych si ji víckrát nepořídil.
 
LesniHU
Pretavit cip.

Ok, neni to pro kazdeho a vyzaduje to nejake vybaveni, ale kdyz uz byste stejne kupovali novou desku/plynovku, proc to nezkusit, ze. Je to vlastne varianta klasickeho "dat to do trouby", ale cim poctiveji to udelate, tim je vetsi pravdepodobnost, ze to dopadne dobre a vydrzi navzdy.

Zaklady a teorie: bezolovnate pajky maji o hodne horsi vlastnosti nez olovnate, hlavne v tom, ze nepruzi. Potom se muze stat, ze nejaka nozicka cipu se sice dotyka a vede, ale neni napevno pripajena, v cinu je prasklinka, takze pri zahrati, pohybu nebo nahodne nevede. Nebo byla pripajena a pri cyklech zahrati a tedy roztazeni a smrsknuti praskla. Reseni: znovu pripajet.

Provedeni: vyndat desku z plynovky, najit dotycny cip starajici se o USB (sledujte trasy od konektoru a hledejte nejvetsi potvoru s mnoha nozickama :-)). Nanest tavidlo ze dvou, trech stran, foukat horkovzdusnou pajeckou, dokud cip zacne plavat, nechat vychladnout, otestovat. Plavat neznamena, ze se nejak vznese, naopak, drzi ho povrchovym napetim roztaveny cin vicemene na puvodni pozici, ale kdyz se do nej lehce tukne, vrati se zpet. Tavidlo je treba, bez nej to imho skoro nikdy nebude trvala oprava - tavidlo po zahrati pozira oxidy a pretaveni bez nej s nejvetsi pravdepodobnosti jen zmeni dotek v praskline a za par tydnu spoj zase nepovede a butete tam, kde jste byli (tj. pokud takto opravujete flashdisk a ozije, hned z nej stahnete data, protoze nevite dne ani hodiny). Horkovzdusna pajecka je vlastne zmensena horkovzdusna pistole, je treba na to foukat radove peti sty stupni, cin se tavi pri teplote pres dveste. Jestli to jde provest "dospelou" horkovzdusnou pistoli jsem nezkousel - i u pajecky je treba dat pozor, aby si clovek neodfouknul nejake dalsi soucastky.

A nebo zajit s deskou v ruce k blizkemu opravari elektroniky, jednoho z tech skoroduchodcu-kutilu ze sousedstvi, a rici: potrebuji pretavit tento cip, umite?

Disclaimer: delal jsem to, tim myslim warthog plynovku nehlasici se k pocitaci, poctive dle postupu vyse. Taky jsem kdysi udelal peceni flashdisku uplne vidlacky v troube. Oboji uspesne, ale garance neocekavejte.
 
Ace14
Děkuju, moc děkuju za info.
Bootloader nepomohl.
 
magot
1) Odpoj USB plynovky
2) Podrž zároveň Autopilot Engage/Disengage + Landing Gear talčítka a drž a nepouštěj!
i.imgur.com/k06esfU.jpeg
3) Zapoj USB plynovky
4) Stále držíš ty tlačítka do té doby dokud windows nedetekují zařízení, takže tlačítka stále držet.
Jakmile ji detekují - vyskočí hláška o detekci, můžeš tlačítka pustit a měla by se pak automaticky dokončit instalace.
 
AJaromir
To nebude fungovat. Problém není ve firmware, ale v samotné desce. Rozsvítí se ta plynovka?
 
Ace14
magot napsal:

1) Odpoj USB plynovky
2) Podrž zároveň Autopilot Engage/Disengage + Landing Gear talčítka a drž a nepouštěj!
i.imgur.com/k06esfU.jpeg
3) Zapoj USB plynovky
4) Stále držíš ty tlačítka do té doby dokud windows nedetekují zařízení, takže tlačítka stále držet.
Jakmile ji detekují - vyskočí hláška o detekci, můžeš tlačítka pustit a měla by se pak automaticky dokončit instalace.

Tak jsem to zkoušel a zatím bez úspěchu. Při zapojení do portu jenom na vteřinu problikne. Ale budu zkoušet dále. Každopádně díky!
 
magot
Hmm, jak problikne a chcípne tak to je v prdeli, něco definitivně selhalo. Buď polámanej kabel, kterej už nedodá dostatek napětí nebo čip v tahu, jak psal lesník.
Až to rozděláš koukni ještě preventivně na kondenzátory.
 
AJaromir
To není kabel. Něco je na desce v tahu. Mně to taky udělalo. A nejenom mně.
 
LesniHU
AJaromir napsal:

To není kabel. Něco je na desce v tahu. Mně to taky udělalo. A nejenom mně.
No, to ma i jednu vyhodu - nekdo si to pak muze koupit za tretinu bazarove ceny a nasledne opravit Šklebící se
 
Ace14
Tak jsem kontaktoval podporu Thrustmaster a odpověděli.

Thank you for contacting us regarding your request.

You have described a concern with regards to your Hotas Warthog Throttle. We understand that you are having issues with the detection of your Throttle Unit and are sorry to hear that you are experiencing this.

In this case, the problem could lie with the circuit board of the throttle unit. Please find here the procedure for replacing the throttle unit PCB:

https://cloud.guillemot.fr/index.php/s/muh7s5gops9FYfT/download

Please let us know if you can follow these steps and send us a copy of the product's invoice into your cloud folder.

Please do not attach the file to the email, but upload it onto the cloud you can find in your customer area - it is imperative that the info is sent onto this link; any attachment sent to any other cloud will not be dealt with.

To log in, please click the following link.

https://support.thrustmaster.com/en/

Click "Sign in", fill in your email address (the same one you used to send your first request; or the one you told our agent by phone or chat) and your password.

If you do not have a password yet or forgot it, click "Forgot password?".

In the Cases menu, click the case number in the subject line of this email.

At the bottom of the case page, you will have a link called Documents that enables you to send the information. Click "Upload file".

Please give us a short reply after you have uploaded the file. We thank you for your cooperation.

We wish you a nice day and remain at your disposal for any further questions.

Best regards,
Augustin, your Thrustmaster agent.


support.thrustmaster.com

Akorát nevím kde tu desku objednat, poradíte někdo, díky.
 
magot
za půl kila tady:
https://www.ebay....4836696016
 
Richi


Ten Shipping: $70.00 do toho trochu hází vidle.
 
magot
Richi napsal:



Ten Shipping: $70.00 do toho trochu hází vidle.

Klasika no, v součtu to je 50% ceny nové páky.
Takže osobně bych to vyřešil, takto, poptal bych se někoho v CZ/SK jestli nemá tuhle plynovku mrtvou a nechce ji prodat za pár šupů na náhradní díly a zkusil PCB z toho.
Pokud nic, tak bych plynovku koupil novou a tu starou bych prodal na EBAY na náhradní díly. Cesta nejmenšího odporu.
Upravil/a magot dne 23-04-2024 21:42
 
Ace14
Jj, ta doprava je mazec. Asi to jistí nová, ještě o tom popřemýšlím, každopádně děkuju všem diskutujícím za pomoc!
 
magot
Plus je tam "proměnná", že to koupíš za kilo dvacet, opravíš a ono to nebude fungovat Šklebící se
Mironet jí má asi nejlevněší ;-)
https://www.miron...+dp337094/
 
Ace14
Tak objednáno na Datartu přes VIP účet 4727,-kč.
 
AJaromir
To je prostě tak že to opravuje maník v Kanadě. Jak říkám. Stát se mi to znovu, tak už volím asi Virpil nebo nevím.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,904,426 návštěv