May 19 2024 04:46:02
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Memorial Otta Smika
magot
Tak už jsem na ty páprdy z RAF řádně vycvičen. Sice jsem sestřelil LW stroj, ale kua takřka na kilometr! A i ten se počítá Šklebící se
i.imgur.com/KF0n8g5.jpg

Takže kdo si troufá?!
m.media-amazon.com/images/M/MV5BNGE2ODQ3NzQtYThlZC00ZmMzLWFjMDgtYWEzOTRkNDUxYmI4XkEyXkFqcGdeQXVyNzI1NzMxNzM@._V1_.jpg
 
Tommy-
Pokial uz Kukuloo nema nieco vymyslene, tak by som sa ako zvoleny velitel rad ujal nacviku leteckej ukazky na konci misie. Kedze mame povinny nizky prelet nad letiskom v "missing man" formacii, napadlo mi to dotiahnut dokonca a zakoncit to organizovanym pristatim po "Duxford-sky".

Podla informacii z rozviedky je velka sanca, ze sa v tomto vlakne mozu vyskytovat spioni pre nemecku stranu, tak informacie o utokoch na ciele pridu neskor. Šklebící se

Zatial si to predstavujem takto:
i.imgur.com/E1LxXul.jpg

Bod 1: Nad Grimbergen priletime zo severovychodu a v tesnej formacii, tak nizko ako sa nam bude zdat pohodlne, spravime prelet ponad letisko. Jednotlive sekcie budu vo formacii "finger four", kde dvojka bude nalavo of veduceho a trojka so stvorkou budu napravo. Jednotlive sekcie sa k sebe pokusia pritlacit co najtesnejsie.
i.imgur.com/bRtaZxC.jpg
Bod 2: 10 sekund po prelete letiska zatocime v mierne stupavej pravotocivej zatacke vo formacii na zapad.
Bod 3: Po dokonceni zatacky sa na pokyn cervena sekcia odkloni dolava a preleti ponad letisko v kurze 45 vo formacii "line astern": i.ytimg.com/vi/fqpCzB6-k_s/maxresdefault.jpg
Bod 4: 7 sekund po odkloneni cervenej sekcii sa odkloni zlta sekcia a prevedie to iste, ako sekcia pred nou. Treba kopirovat drahu letu cervenej sekcie a drzat si povodny odstup.
Bod 5: 7 sekund po odkloneni zltej sekcie, sa odkloni modra sekcia a takisto prevedie to iste, co sekcia pred nou. Treba kopirovat drahu letu zltej sekcie a drzat si povodny odstup.
Bod 6 - "brejk" nad drahou a pristatie: Jednotlive sekcie preletia ponad drahou v kurze 45 a vyske 1000 ft. Na konci drahy sa zacnu postupne od velitela sekcie lietadla odklanat v pravom brejku a vykonaju volnejsi pravy okruh a nasledne pristatie. Casovy rozdiel medzi tymito brejkami by som zatial dal 5 sekund s tym, ze vzdy ked niekto brejkne, zahlasi to do radia a dalsi v poradi si zacne ratat do 5. Pocas okruhu na pristatie spomalime na 150 mph a klesneme do 500 ft, aby sme sa vyhli pripadnym dalsim sekciam, ktore este len budu prelietat nad drahou. Dosadnutie bude v kurze 45 na dvoch imaginarnych drahach. Velitelia sekcii a velitelia elementov (trojky) budu pristavat nalavo a ich dvojky napravo. Pocas letu na okruhu uz leti kazdy samostatne a snazi sa dodrzat odstup zhruba tych 5 sekund od lietadla pred nim.

Co vy na to, chce sa vam to dnes a vo stvrtok vyskusat? Mrknutí
Upravil/a Tommy- dne 10-02-2022 12:02
 
Kukuloo
Je to v tvojich rukach Mrknutí

Podrobnosti o utoku si radsej, ak to pojde, predajte na TS.



EDIT: respawn na B-60 Grimbergen by mal prebiehat, na odpirucenie saldaka, po sekciach. Teda najskor blue, nahodi motory, odroluje a ide red. Nahodia, odroluju a ide yellow. Ale je test, tak vyzkusajte aj ine moznost.
Upravil/a Kukuloo dne 08-02-2022 15:59
Letka_13/Kukulo
 
Hot_Dog
Já nebudu ani ve čtvrtek na trénink - budu mít jinej trénink... Ale ty formace nějako zvládnu ad-hoc, pak mi dáte vědět, co mám dělatŠklebící se

Jinak v rámci CSW roje navrhuju rozdělení pozic:
1) Tommy - Flight leader
2) Hot_Dog - Wingman Leadera
3) Sokol - Element leader
4) Richard - Element wingman

Co vy na to Richarde, Sokole, Tommy?


Ale je to na Vás, klidně poletím i 4ku Sokolovi nebo Richardovi pro tentokrátÚsměv
Upravil/a Hot_Dog dne 08-02-2022 18:55
 
Kukuloo
Ano, v ramci sections sa prehodte podla vlastnych potrieb. To nie je napevno. Som to poskladal random, ako prislo.
Letka_13/Kukulo
 
ATA_Kubule
To přistání bude boží! Cool
 
Hot_Dog
Bude na serveru SRS? Bylo by "cool" jet komunikaci přes SRSMrknutí
 
Kukuloo
Edit: A, tak mame i srs Mrknutí
Letka_13/Kukulo
 
Hot_Dog
Kukuloo napsal:

Edit: A, tak mame i srs Mrknutí


Ok, jak je na tom letka ATA (případně další, kdo poletí za spojence) s SRS? Ste schopni používat, nebo radši ne?
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
ringlett
Hot_Dog napsal:

Kukuloo napsal:

Edit: A, tak mame i srs Mrknutí


Ok, jak je na tom letka ATA (případně další, kdo poletí za spojence) s SRS? Ste schopni používat, nebo radši ne?


Abych se přiznal vůbec nevím co to je ...
Nelétám, občas se plazím ...
www.2i.cz/images/2024/05/15/dday_colors.jpeg
 
Hot_Dog
ringlett napsal:

Hot_Dog napsal:

Kukuloo napsal:

Edit: A, tak mame i srs Mrknutí


Ok, jak je na tom letka ATA (případně další, kdo poletí za spojence) s SRS? Ste schopni používat, nebo radši ne?


Abych se přiznal vůbec nevím co to je ...


AhaÚsměv Tak v tom případě normálně komunikace přes TS3Mrknutí
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
magot
Kukulo ustřelil Saldymu přední kolo Šklebící se
i.ibb.co/5Fs9XhW/1.jpg
Upravil/a magot dne 09-02-2022 00:03
 
Kukuloo
Super sme poskusali. Aj formaciu, aj utok na polygon. Aj prelet nad Grimbergenom aj pristatie. Tommy to ma fajne vymyslene.

Potom sme si este so saldakom a magotom davali cez drzku v AAA a spitfirovi. Uzavreli sme ze to bude sranda. Aj zp ohladu spitfire pilota aj z pohladu AAA strelca.


Povzbudzujem preto dalsich pilotov aby sa nahlasili, kapacity na dalsiu squadronu mame. A flakov mame malo, takze kto ma, nech sa neboji pridat. Je este jeden oficialny trening vo stvrtok, ale Achiles nam nahodi trening aj mimo to ak budeme potrebovat.
Letka_13/Kukulo
 
1stCL_Fucida
Stejně že přidají zrovna takhle pitomý AA Úsměv. Kdyby to byl aspoň mobilní Flakvierling, nebo rovnou Wirbelwind nebo Ostwind. Ale vývojáři implementují takovýhle prd Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
No ale nakonec jsme se Saldym i párkrát skórovali, ale, první útok letky spitů jsme zaspali..
Aneb jak říká klasik bitvu jsem presrál ale dobre sa vyspál Šklebící se
Ale přístup k těm flakům by měl být zdarma imho.
Upravil/a magot dne 09-02-2022 10:33
 
ATA_Vasilij
Dva snímky ze včerejšího tréninku

Doteď nechápu, jak se sám rozjel ten spit, že tam do nikoho nevrazil Šklebící se
(nahazoval jsem motor a přepnul se do win, abych si nastudoval jak vlastně vypadá Yellow grupa a kdo má jaké písmenka a měl jsem malinko přidáno plynu, takže než jsem se vrátil do hry, abych stáhnul na nulu, Udělal tam docela povyku, aspoň podle ohlasů kluků Šklebící se)

i.postimg.cc/4331d398/01.jpg

i.postimg.cc/bwgTpnsD/02.jpg

Na to, že to byl první trénink a nikdo nevěděl kde letí a jak to bude probíhat, tak za mě fajn a příště už to bude šlapat jako hodinky.
 
saldy
Je to dobrá zbraň, ale je třeba se s tím naučit, k flaku dostanete 5 misí, kde si zastřílíte dostatečně. Otestovali jsme dozbrojení(Flak uveze jen 14 zásobníků), když vypnete motor, zásobníky se doplní.
[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/529/flak02.jpg[/img] is not a valid Image.

Pro čelní útok je vhodný se přepnout do tohoto pohledu...ti moudřejší budou zdrhat
ijncluny.estranky.cz/img/original/530/flak01.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Tommy-
ATA_Vasilij napsal:

Dva snímky ze včerejšího tréninku



Pekne snimky! Mrknutí

Tiez sa mi to vcera pacilo. Zo zaciatku to bol sice zmatok, ale pocas letu sa to vykrystalizovalo, takze vo stvrtok uz ten zaciatok preskocime. Šklebící se
Musim hlavne pochvalit zltu sekciu, ktora sa drzala pokope a bola vzdy tam, kde mala podla rozkazov byt. To bude na ostrej akcii dolezite, aby sme sa nemuseli na ustupe blikanim a mavanim niekolko minut formovat spat do povodnej formacie.
 
Leroy
Hlásím se do flak regimentu 103 podpořit v rámci svých možností a schopností Úsměv
Nick ve hře: Leroy13
 
Kukuloo
No pravdaze. Flak regiment zacina mat zubky Mrknutí
Letka_13/Kukulo
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,906,591 návštěv