May 09 2024 21:29:43
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Podpora NVMe a starší deska P9X79 Deluxe
Joe Hallenbeck
Moje základní deska je ASUS P9X79 Deluxe a má čtyři PCIe sloty (tři v režimu x16 a nejspodnější x8). V horním slotu, který je x16 mám grafárnu RTX 2070. Bohužel mi ale velikostně překryje i druhý x16 PCIe slot. V nejspodnějším PCIe slotu (který je ale X8 - modrý) mám nyní zapojený OCZ Revodrive3 SSD (potřebuje x4 PCIe slot) disk který používám na systém. Podotýkám, že podpora mé desky skončila posledním BIOSem vydaným před šesti lety bez podpory NVMe disků. Používám Win7.

Jde mi o to, že pokud nechám grafárnu v horním slotu (modrý), přijdu o druhý PCIe slot (šedý) a zbývá mi poslední volný PCIe slot (třetí od shora - šedý) na dva M.2 SSD disky (x4 PCIe). Pokud bych je chtěl využít oba v jednom slotu, jakože bych chtěl (pomocí adaptéru ASUS HYPER M.2 x16 Card V2), tak mám následující možnosti:

1) přesunou grafárnu do nejspodnějšího slotu (modrý), který je ale jen x8 PCIe. Tím získám volné tři PCIe sloty, jeden na RevoDrive (horní modrý) a dva nové M.2 SSD (po jednom v šedých slotech). Ovšem za cenu omezení výkonu grafické karty (ASUS RTX 2070 Strix OC8G), která bude v x8 PCIe slotu. Tím mi odpadá nutnost udělat bifurcate Biosu

2) koupit novou bednu s možností vertikálního uchycení grafické karty přes prodlužovací kabel na PCIe slot tak, aby mi neblokovala slot na desce. Grafárna by prodlužovacím káblem byla napojená na horní modrý slot který je vždy (x16). M.2 disky pak každý v jednom PCIe slotu (šedé) a RevoDrive3 v modrém nejspodnějším (opět odpadá nutnost bifurcate Bios)

3) Nechat grafárnu v horním slotu (modrý), přijít o druhý slot se shora (šedý), dokoupit adaptér ASUS HYPER M.2 x16 Card V2 pro až 4 M.2 disky do jediného PCIe slotu, "hacknout" bios - nahrát podporu NVMe (což umím, je to cca na 3 minutky práce) a pomocí bifurcate postupu (který ale zatím neumím) odemčít skryté možnosti nastavení PCIe slotů. Nastavit pak v hacknutém biosu třetí PCIe slot (šedý) aby se choval např. jako dva x8 sloty. Co jsem četl na netu, tak by to mělo jít a funguje to spolehlivě dle ohlasů. Nutnost ale provést bifurcate BIOSu což jsem zatím nedělal.

Můj dotaz tedy zní,
jaký je výkonnostní rozdíl u RTX 2070 mezi osazením do X8 PCIe a X16 PCIe? Ptám se z pohledu hraní simulátorů, zejména DCS? Vyplatí se mi hacknout BIOS a strávit čas studiem postupu Bifurcate? Do budoucna bych je rád využíval jako bootovací disky (až mi Revodrive odejde do křemíkového nebe - už má taky skoro sedm let služby za sebou).


jen pro vysvětlení:
Samotné bootování z těchto disků je zabezpečeno přidáním podpory NVMe driveru do BIOSu a Win7. Využití dvou disku na jednom PCIe slotu je pak otázka bifurcate postupu odemčení skrytých možností nastavení PCIe slotů v biosu.

Omlouvám se za případně nepřesné neodborné vyjadřování, nejsem Iťák, ale snad pochopíte o co mi jde.

Děkuji za rady a informace.

Prosím, nechci tu rozvíjet diskuzi o tom, jestli se to vyplatí nebo ne na starých deskách. Potřebuju jen poradit jestli má cenu hackovat bios (time cost/benefit) - jak na to, nebo stačí grafice X8 PCIe slot bez zaznamenatelného rozdílu oproti X16 slotu.

Obrázek desky:
dlcdnimgs.asus.com/websites/global/products/qYX6pjib4inPFHcP/product_overview.jpg
313_FlyBoy
RY-C
 
magot
X8 PCIe vs X16 PCIe performance dopad je minimální. Já jsem testoval dokonce RTX2080ti na PCIEX4 a šlapalo to taky v pohodě. Asi 20% ztráty.
[img]https://www.gamersnexus.net/images/media/2016/gpu/pcie-test/pcie-lanes-mll-1440.png[/img] is not a valid Image.

Jinak na prodlužováku PCIE máš zhruba 2% ztráty výkonu. Tedy pokud nemá kilometr.
Osobně bych koupil novou desku, klidně i nějakou ořezanější a levnější a tuhle hodil za psem Úsměv
 
Joe Hallenbeck
Díky Magote. Takže rozdíl je minimnální mezi x8 a x16. Myslel jsem že bude větší. :-O
313_FlyBoy
RY-C
 
Zifi
Nedávno jsem přešel na lepší skříň. Bohužel jsem pro GPU nemohl využít x16. Protože mám dost velkou GPU. Google mi řek, že použitím x8 budu mít minimální ztráty. Skutečnost byla však jiná. Měl jsem asi o deset procent méně FPS a někdy i podstatně více. Takže jsem vzal flexu. Skříň jsem upravil k obrazu svému a GPU šup do x16. Možná na to má taky vliv, že používám M.2 SSD. To je jen domněnka
 
Joe Hallenbeck
Co máš za grafárnu Zifi?
313_FlyBoy
RY-C
 
Zifi
GTX 1080
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

34,846,090 návštěv