May 02 2024 17:30:49
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Ad debata o Koněvovi
310_cibule
Speciálně pro Cassia:

Onehdá jsme se v jiném vlákně bavili o Koněvovi a jeho roli v Pražské operaci. Mimo jiné bylo připomenuto, že letadla podřízená 1. ukrajinskému frontu útočila poté, co v platnost vstoupila nacistická kapitulace, na německé jednotky utíkající na západ (k některým z nich se rozkaz, že musí zastavit veškerý pohyb, ani nedostal), přičemž v první den míru zahynulo i nemalé množství civilistů (zejména u Mladé Boleslavi).

Cassius tehdy oponoval, že to je věc velitele letectva a Koněv s tím nemá nic společného.

Tak jen kvůli historické přesnosti: má. Stalo se to na přímý rozkaz velitelství 1. ukrajinského frontu tedy Koněva. Viz zde https://www.ustrc...37-046.pdf

Nicméně nabízí se samozřejmě otázka, zda o bojových operacích tohoto druhu (tedy zabránit ustupujícím německým jednotkám dostat se do amerického či britského zajetí) po podepsání kapitulace mohl rozhodnout sám Koněv. Podle mne ne. Vzhledem k tomu, že rozkazy byly dost konkrétní i.e. cílící na ustupující německé jednotky a ROA, nabízí se, že přišly ze STAVKY nebo přímo od Stalina. Pak by Koněvův podpis byl spíš jen nutná formalita. Nicméně ten rozkaz každopádně podepsal on. A nešlo tedy o aktivitu velitele letectva, Cassie ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
clone9cz
Cibul, chápu správně, že je Koněv nevinný stejně jako němečtí a japonští maršálové a generálové?
 
http://www.wwii-illusion.net
CSW_Cassius Chaerea
Stalin to dál Koněvovi, Koněv to dál veliteli svého podřízeného letectva, ten jednotlivým divizím a plukům. Letectvo dostává rozkazy od armády a dle toho je plní.

Problém je v tom, že se ten omyl velitele náletu snaží někteří hodit na Koněva, ačkoli ten nic takového nenařídil. Tedy bombardovat vlastní jednotky a Čechy...
 
310_cibule
clone9cz napsal:

Cibul, chápu správně, že je Koněv nevinný stejně jako němečtí a japonští maršálové a generálové?


Já tím nechtěl říct, jestli je Koněv vinen, nebo nevinen. To je na úplně jinou debatu (ale ty se aspoň zeptáš, celá řada jiných už by věděla, co přesně jsem tím chtěl říct, a tvrdě by se ohradila : ) Šlo mi po debatě s Cassiem jen a pouze o to, jak to tehdy v tomto konkrétním případě bylo. Tak jsem to probíral s pár historiky (Vojtášek, Crhák a další).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
CSW_Cassius Chaerea napsal:

Stalin to dál Koněvovi, Koněv to dál veliteli svého podřízeného letectva, ten jednotlivým divizím a plukům. Letectvo dostává rozkazy od armády a dle toho je plní.

Problém je v tom, že se ten omyl velitele náletu snaží někteří hodit na Koněva, ačkoli ten nic takového nenařídil. Tedy bombardovat vlastní jednotky a Čechy...


Problém (alespoň pro mne) nebyl, že bombardovali Čechy a Rusy, ale že BOMBARDOVALI. Den po kapitulaci! Úplně zbytečně umírali lidé, Němci, Češi, Rusové. Jen proto, že se Stalin a další chtěli mstít. Cassie, ještě ty blbni : ) P.S. Mimochodem, přečti si to, je to hodně zajímavé. Na prskání je dycky dost času : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
CSW_Cassius Chaerea
310_cibule napsal:

Ještě k té debatě ohledně Koněva. Tohle napsal jeden můj kamarád na FB, je to docela zajímavé shrnutí s pár informacemi, které tu ještě nezažila. Zejména v závěru. Tak čistě pro zajímavost...

Proč nemůže Koněvova socha v Bubenči zůstat:

1. Původně uváděný důvod – osvobození Prahy 9. května 1945 – byl již dávno vyvrácen: protokol o kapitulaci německých vojsk v Praze podepsal generál Kutlvašr s gen.Toussaintem již 8. května odpoledne. Koněvova vojska tak vjížděla do Prahy již osvobozené.

2. Maršál Koněv na podzim 1956 velel sovětským vojskům při krvavém potlačení maďarského povstání - dva a půl tisíce obětí.

3. V letech 1961–62, jako velitel Skupiny sovětských vojsk v Berlíně; se podílel na řešení Druhé berlínské krize výstavbou Berlínské zdi.

4. Jeho role v roce 1968 zůstává nejasná – podezření, že při své návštěvě v květnu vlastně zaštiťoval zpravodajskou přípravu srpnové invaze, se nedá doložit ani vyvrátit. Faktem zůstává, že členové jeho skupiny navštěvovali československé podniky, posádky a další instituce velmi intenzivně a všude zjišťovali informace pro případ invaze nanejvýš užitečné.

5. Naopak není nijak nejasná jeho role při bombardování Mladé Boleslavi den po válce, kdy pouze proto, aby zabránil německým oddílům v přesunu do americké zóny, nařídil svrhnout cca 50 tun bomb na město, kde všichni slavili štěstí, že přežili válku a sovětským letadlům nadšeně mávali. Během pár chvil zahynulo v Mladé Boleslavi přes 500 obětí, včetně několika skupin dětí, které si mohly po dlouhých letech strachu konečně hrát na ulicích.

6. Výše uvedená zvěrstva nelze nijak omlouvat poukazováním na to, že Koněv byl „pouze voják“, který musel plnit rozkazy. Naopak, Koněv byl již od 30. let důležitou oporou bolševického režimu; od roku 1937 byl poslancem Nejvyššího sovětu, o dva roky později kandidátem ÚV KSSS, to vše díky osobní ochraně ministra obrany Vorošilova i díky tomu, že v době nejzběsilejších stalinských čistek donášel na své spolupracovníky i velitele, včetně Vasilevského a Žukova. V říjnu 1941 Koněv jako velitel Západního frontu naprosto selhal, jeho front byl u Vjazmy německými vojsky zcela zničen a jeho samého čekal trest smrti. Život mu zachránil Žukov, netuše, že na něj Koněv donášel…

7. V jednotkách maršála Koněva byly lidské ztráty asi 2,5x vyšší než průměrné ztráty Rudé armády jako takové, a to byly její lidské ztráty podstatně vyšší než v armádách civilzovaných zemí, především v důsledku naprosté neúcty k lidskému životu (dokumentované hláškou ruských velitelů „Nas mnógo“), jakož i v důsledku mnohdy nesmyslných strategických i taktických chyb Stalina a jeho věrných.

8. Postavení sochy Koněva v žádném případě nelze vnímat jako výraz vděku Pražanů za osvobození v roce 1945: motiv vděku by mohl být brán v úvahu, kdyby byla socha vztyčena po válce, ještě třeba i v 50.letech. Jenže pomník je z roku 1980, tedy z doby, kdy o vděčnosti Sovětskému svazu nemohlo být ani zmínky. Socha z roku 1980 je tak jenom symbolem československé poroby vůči sovětskému impériu, symbolem sovětského imperiálního „Tady je to naše“. Aktuální reakce ruské ambasády na jakékoli pokusy o řešení jsou jenom smutným důkazem, že současné Rusko zcela pokračuje v imperiálních praktikách expanzivního carského Ruska, pak Ruska bolševického, posléze bolševického Sovětského svazu.


1)Jednička je samozřejmě nesmysl. Tohle smrdí ješitnosti a ignorováním reality té doby. Německá kapitulace by se bez zásahu především Koněvova frontu neuskutečnila. Takže zásluhy na osvobození on a jeho vojáci mají.
2)Ano
3)Ano
4)Ano
5)Debilita. Nařídil shodit bomby na vlastní jednotky...Omyl se stal u velitele náletu, ne u Koněva.
6)Výše uvedená "zvěrstva", nemění nic na tom, že on a jeho vojáci se podíleli na osvobození. A ano byl to bolševik a ještě ke všemu sloužil svému režimu celý život.
7)To bych chtěl doložit. Nikde jsem tuhle statistiku neviděl. Smrdí mi to zaujatostí.
8)Jo to lze brát jako argument. Pattonovi a jeho vojákům ale taky po válce sochu nepostavili. A obávám se že -narozdíl od Pattona - by se Koněvovu frontu stejné úcty po 89 nedostalo.
 
CSW_Cassius Chaerea
310_cibule napsal:

CSW_Cassius Chaerea napsal:

Stalin to dál Koněvovi, Koněv to dál veliteli svého podřízeného letectva, ten jednotlivým divizím a plukům. Letectvo dostává rozkazy od armády a dle toho je plní.

Problém je v tom, že se ten omyl velitele náletu snaží někteří hodit na Koněva, ačkoli ten nic takového nenařídil. Tedy bombardovat vlastní jednotky a Čechy...


Problém (alespoň pro mne) nebyl, že bombardovali Čechy a Rusy, ale že BOMBARDOVALI. Den po kapitulaci! Úplně zbytečně umírali lidé, Němci, Češi, Rusové. Jen proto, že se Stalin a další chtěli mstít. Cassie, ještě ty blbni : ) P.S. Mimochodem, přečti si to, je to hodně zajímavé. Na prskání je dycky dost času : )
Sám bych k pronásledování nácků, kteří neplní kapitulační podmínky, dal rozkaz a to nemám mindrák z jejich chování v SSSR, stačí mi jejich chování v ČSR.
Já to už předtím četl.

Škoda mrtvých Němců, Čechů a Rusů při povstání... stačilo je přece nechat utéct a poklidně vyčkat konce války...prdlajs, jsem rád že naši si šli do ustupujících nadčlověků kopnout i když to stálo tisíce životů.
Upravil/a CSW_Cassius Chaerea dne 20-09-2019 12:12
 
310_cibule
Dobře. Tak to holt každý vidíme jinak.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
310_cibule napsal:
8. Postavení sochy Koněva v žádném případě nelze vnímat jako výraz vděku Pražanů za osvobození v roce 1945: motiv vděku by mohl být brán v úvahu, kdyby byla socha vztyčena po válce, ještě třeba i v 50.letech. Jenže pomník je z roku 1980, tedy z doby, kdy o vděčnosti Sovětskému svazu nemohlo být ani zmínky. .


A na to jsi Cibule přišel jak? Vždyť ty jsi se tady v těch 80tkách pohyboval a moc dobře víš jak to bylo za Štrougala, Jakeše a jinejch rudejch ku*ev ..
Pravda je taková že my češi jsme sami lezli do prdele SSSR a tomu jejich režimu. Prakticky až do r. 1989. Požadavek na Z. Kribuse (autora sochy) vzešel od KSČM. Zbastlili ten naivní kus (mosazi) v Hostivaři v a dali to na náměstí P6 jako pocta za osvobození v 45.
Všeobecně to měla být pocta rudé armádě. Tak jak to tam tehdá odzpívali pionýři ..

Pro mne osobně to znázorňuje jen to co to ve skutečnosti je. Vzpomínku na pokřivené a naivní bolševické umění. Nikdo od toho nemůže očekávat že to koresponodovat něco politického asi něco jako učebnice dějepisu z toho roku.
Lidi co do té sochy cpou nějaké své politické vize jsou úplně mimo imho ..

Jestli někdo chce někoho kopnout do prdele, tak máte možnost, Milouš J. ještě žije a ten byl při odhalení a při schálení výroby té sochy.

Odsunutí té sochy je podle mne ubohost, stejně jako rušení soch konfederačních generálů v Alabamě .. je to jen kus historie a né hysterie
Upravil/a magot dne 20-09-2019 13:15
 
310_cibule
Lidi, prosím vás, bylo by možné, abyste nejdříve trochu pečlivě přečetli to, na co reagujete? MOC PROSÍM.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
to se přesně stalo
 
310_cibule
Takže ty máš za to, že já jsem na něco přišel v textu, který cituješ?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
ano Úsměv
ale pokud to má nějaký zamotaný konsekvence do minulích vláken, že tím bylo původně myšleno úplně něco jiného, např. úbytek australského domorodého obyvatelstva, tak toho radši necháme Úsměv
 
310_cibule
Fááákt? Tak si to prosím znovu přečti od začátku, včetně první věty.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
je to celkem jasné ..
Jenže pomník je z roku 1980, tedy z doby, kdy o vděčnosti Sovětskému svazu nemohlo být ani zmínky.

mohlo ..

to je celý Úsměv
 
310_cibule
ALE JÁ TO NEPSAL!

Jen jsem zkopíroval text jednoho kamaráda, který dle mého otevíral další zajímavá témata k diskusi. Já už se o tom bavit nechci, mně je Koněv u prdele, jak jsem psal opakovaně (co mi u prdele není, je ruský ministr kultury, ale ani o tom se tu nechci bavit). Šlo mi čistě o ten jeden moment a to výhradně z hlediska historické přesnosti.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Ahá! Tak to tě šlechtí. Úsměv
 
clone9cz
Co takhle tam dát negativ. S tím by byli určitě všichni spokojeni. Koněv by tam byl a vlastně nebyl.
Zároveň by se tím vyřešil původní prolém, protože by už nešlo dutého Koněva posprejovat.
 
http://www.wwii-illusion.net
Tyler Durden
Ať mu dodělají brýle a přejmenují ho na Vlasova, to bude nejlevnější.
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
magot
To by bylo! Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,802,727 návštěv