March 28 2024 12:12:23
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS SW help me
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna (řešení problémů)
1stCL_Jiricek
Baron napsal:
Môj názor je ten, že i keď komp máš obstojny, zráža ti ho dole GK. Tie 2 GB sú fakt malo.

Tak závěr úplně nepřekvapil, no... Úsměv

Jak jsem psal - že mi to "obecně nestíhá", to chápu a s tím jsem smířený. Mrzí mě hlavně ten nárůst mlhy po patchi... Si skoro začínám říkat, jesli se tam ta mlha neobjevuje záměrně. Těm, kterým by počítač nezvládal počítat "ostré vidění". Udělám pokus se stažením grafiky na nulu (jestli mlha nezmizí) a naopak se zvýšením dohlednosti na maximum...


Každopádně všem díky za snahu a podněty. Přijmu dočasné opatření (zatnu zuby), střednědobé opatření (budu číhat na nějakou tu starší GPU) a dlouhodobé opatření (vsadím ve sportce jeden sloupeček navíc, abych to jakože potuploval Šklebící se)
 
petsild
Nebo si pořiď ještě dvě Úsměv zaměstnání k té hlavní a máš ji doma i s hypotékou. Poslední dobou přemýšlím, že přibývajícím věkem jednu naopak uberu.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
clone9cz
Hlouposti, správná kampaň na startovači a nemusí chodit do práce, poku by nechtěl.
 
http://www.wwii-illusion.net
Aces_Wild
@1stCL_Jiricek:
A co teploty na CPU a GPU. Vzhledem ke stáří tvého HW je možné, že teplovodivá pasta už bude mimo kondici. Úsměv
 
1stCL_Jiricek
Aces_Wild napsal:

@1stCL_Jiricek:
A co teploty na CPU a GPU. Vzhledem ke stáří tvého HW je možné, že teplovodivá pasta už bude mimo kondici. Úsměv

Nedávno jsem měnil desku, takže pasta je nová a nešetřívámm na ní Úsměv

Teploty na CPU jinak luxusní (56°C), na GPU ucházející (65°C, v extrémních situacích 70°C). Takt CPU i GPU drží, volty odpovídají. Odtud, myslím si, vítr nevane...
 
310_Snakes
Jiříčku a jakej máš zdroj v PC? Úsměv Ještě je jedna možnost. Někdo určitě prohlásí, že je to blbost, ale co se týká jednorázových nákladů, je to nejlevnější. Nepřemýšlel jsi na nákupu druhé bazarové GTX 770 a zapojení do SLI. Výkonově je to srovnatelné s 1060. Samozřejmě, pokud na to máš desku, zdroj a místo v case.
GTX 770 se dá sehnat za 1500 - 2000,-. Je to sice taková záplata na prodřený trenky, ale když člověk nechce kupovat nový, je to taky řešení...

EDIT: hmmm, tvoje deska nejspíš SLI nepodporuje... tak nic Smutný
Upravil/a 310_Snakes dne 12-02-2019 20:03
www.311raf.com/images/signature/sigsmall_Snakes.jpg
 
hybca
když už jsme u toho...co získám zřízením 2 GPU v SLI? Když bych spojil dvě 1060, dá se očekávat výkon např. srovnatelný s 1070ti? Předjímám, že to asi tak spásonosné není, jinak by to měla spousta lidí, takže otázka spíše zní, jestli SLI je k něčemu a proč teoreticky 2x 1060 ( 6GB ) není srovnatelné s 1080ti? Ta zátěž se rozloží na dvě karty. Dost dobře to nechápu...jedna náprava je více namáhána než rozložení sil do dvou náprav u aut....asi to tak ale ve světě PC není jednoduché, což?
i.ibb.co/X77nbn3/banner2.jpg

i5-6600K @ 4.6 GHz, ASUS Z170 Pro Gaming, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G, Kingston 8GB KIT DDR4 2400MHz CL12, Noctua NH-C12P SE14, Win 10 Pro
 
clone9cz
SLI i Crosfire je na prd. Neni důvod proč, nepotřebujeme to, spotřeba strašná.
 
http://www.wwii-illusion.net
Rumcajs
hybca napsal:

když už jsme u toho...co získám zřízením 2 GPU v SLI? Když bych spojil dvě 1060, dá se očekávat výkon např. srovnatelný s 1070ti? Předjímám, že to asi tak spásonosné není, jinak by to měla spousta lidí, takže otázka spíše zní, jestli SLI je k něčemu a proč teoreticky 2x 1060 ( 6GB ) není srovnatelné s 1080ti? Ta zátěž se rozloží na dvě karty. Dost dobře to nechápu...jedna náprava je více namáhána než rozložení sil do dvou náprav u aut....asi to tak ale ve světě PC není jednoduché, což?
Rozložení na dvě karty ještě celkem jde. Je to sice míň efektivní než jedna dvakrát výkonnější karta, ale furt to tak nějak funguje. Na tři a více karet je to již velmi neúčinné. Potíž je v tom, že to rozdělení je pak následně nutné někde zase spojit. A komunikace mezi těma kartama je pomalejší než v rámci jedné GPU. Takže celkem zákonitě dojde k tomu, že od jisté míry to už nepomáhá ale zdržuje. Energeticky to pak je vždy propadák. Krávál to dělá taky větší. SLI je fajn, pokud nejvýkonnější karta na trhu nestačí a přesto potřebuji skoro dvojnásobek výkonu. Jinak se dá použít jako takový akt zoufalství, že mám dvě levné karty a chci vyšší výkon, za který ale nechci utratit peníze. Navíc, a to je třeba zdůraznit, SLI nevede k skoro dvojnásobku výkonu vždy. Může to mít svoje mouchy. Pro nás je podstatné, že bez SLI se dá obejít. BOS, DCS, ROF, CloD ... to vše lze provozovat na jedné GPU. Snad kdyby to chtěl člověk honit na 5K, asi by po SLI musel sáhnout.
 
310_Snakes
No jasně, že BoX se dá snadno provozovat na single GK a dvě GK jsou energetický propadák. Pochopil jsem ale, že Jiříček nechce 5K. Nechce vyšší výkon než mu poskytne GTX 1080Ti. Nechce ani jednu GTX 1080 nebo 1060. Resp. asi chce, ale nechce do toho dávat prachy.

Napsal jsem to proto, že dvě 770 v SLI jsou rozhodně výkonnější než jedna (Hybčo).
https://www.youtu...T2JfNW5i9I
Dokoupení druhé 770 stojí méně než nákup nové současné GK. A prostě tahle možnost tu ještě nezazněla. Třeba by moh mít známého, kterému se válí 770 doma ve skříni a moh by jí získat ještě levněji, než jsem psal... třeba zadarmo.
Nicméně je to bezpředmětné, páč jeho deska SLI nepodporuje (možná nějaký kvazi SLI kdy jedna karta jede na x16 a druhá na x4, ale o tom bych přemýšlel jen tehdy, pokud bych druhou 770 moh sehnat zadara) Úsměv

Já osobně bych Jiříčkovi doporučil (jak už tu zaznělo od Rapiera) koupit bazarovou 1060 6G (nebo 1070) a té 770 se pokusit zbavit na Aukru nebo někde v bazaru. To mi přijde jako nejefektivnější řešení jeho frustrace po každém novém patchi....
Upravil/a 310_Snakes dne 12-02-2019 21:55
www.311raf.com/images/signature/sigsmall_Snakes.jpg
 
1stCL_Jiricek
Vážení, cením si péče, díky.

Asi se tak jako smiřuju s tou cestou upgradu na nějakou lepší starší kartu...

Ale ještě to s těmi dvěma kartami: musejí být stejné? Mám doma k současné GT 770 ještě dřívější Radeon R9 270X 2GB. V rámci zlepšení chlazení jsem šel do větší škříně (co jsem našel po někom ve sklepě Úsměv), ale je docela pitomě řešená, musel jsem tam vyřezávat takový debilní nosič, abych tam dostal aspoň jednu grafiku. Místo pro dvě by bylo ještě horší, nemluvě o chlazení. Ale tak možná by šlo, kdyby to mělo mít citelný přínos.
 
magot
1stCL_Jiricek napsal:
Asi se tak jako smiřuju s tou cestou upgradu na nějakou lepší starší kartu...

Pokud by ses ale náhodou rozhodl pro dráhu MMA bojovníka, tak to sem radši nepiš. Šklebící se
 
1stCL_Jiricek
magot napsal:
Pokud by ses ale náhodou rozhodl pro dráhu MMA bojovníka, tak to sem radši nepiš. Šklebící se

Hele - nikdy neříkej nikdy...
 
310_Snakes
Jiříčku pro SLI potřebuješ dvě stejné karty - tedy se stejným čipem (a ideálně stejný model od stejného výrobce, ale to myslím není podmínka). Nejde tedy kombinovat AMD s nVidia Smutný
www.311raf.com/images/signature/sigsmall_Snakes.jpg
 
AJaromir
Snakes, to není úplně pravda, protože pleteš pojmy.

SLI je technologie propojení dvou karet NVIDIA. Tedy pomocí SLI můžeš propojit 2 prakticky libovolné grafické karty NVIDIA, ideálně totožné.

Crossfire je technologie propojení dvou karet AMD. Tedy pomocí Crossfire můžeš propojit 2 grafické karty AMD.

Teoreticky jde propojit i AMD s kartou Nvidia či jakoukoliv jinou kartou pomocí virtualizace.
 
1stCL_Jiricek
AJaromir napsal:
Teoreticky jde propojit i AMD s kartou Nvidia či jakoukoliv jinou kartou pomocí virtualizace.

No, tohle pro mě nebude. Já jsem na všechny virtuální činnosti dost levý... Úsměv
 
Zifi
clone9cz napsal:

Dr. Sheldon Lee Cooper by jistě připsal, že má Zifi hypotéku. Já jsem takovou odvahu neměl, i když na všechno má, ale nic si nemůže pořídit.


Dostal jsem se sem až teď. Nevím z čeho by to Sheldon vydedukoval, ale když je to tak zajímavé, tak hypotékou zatěžkán nejsem, žádné bance nedlužím ani korunu a vlastně nikomu. Peníze mám na všechno co v životě opravdu chci. Jinak je rozdíl mezi tím co si myslíme, že chceme a tím co opravdu chceme !!!
 
Ondrej1
Zifi napsal:

clone9cz napsal:

Dr. Sheldon Lee Cooper by jistě připsal, že má Zifi hypotéku. Já jsem takovou odvahu neměl, i když na všechno má, ale nic si nemůže pořídit.


......... Jinak je rozdíl mezi tím co si myslíme, že chceme a tím co opravdu chceme !!!

Jakej v tom je rozdíl? Příklad: "chci se jít vykoupat". To chci opravdu, nebo si to jen myslím?
 
1stCL_Punkey
Zifi je žena?
 
Zifi
Nejspíš ke mě začínáš cítit přitažlivost. Tím se vůbec netrap. Nebudeš první ani poslední.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,596,184 návštěv