May 02 2024 11:51:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 16

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
HW pro BOS 2019
Nik_cz
Zdar,

chtěl bych poradit s volbou HW svého eventuálního PC pro lítání především BOS, ale i DCS a jiných simulátorů.

V zásadě mi jde o to, jestli byste doporučovali spíš dvojici Intel + NVidia, jak je doporučováno vývojáři BOS (např. INTEL CORE i5-8500 + MSI NVIDIA GTX 1050 Ti) nebo AMD + AMD (např. AMD RYZEN 5 1600 + Sapphire Radeon PULSE RX 570 4GB OC). Nebo jestli je to v zásadě jedno.

Jde mi o PC za 20.000,- až 25.000,-.

Je třeba tohle OK?
https://game.wolf...WIN-10-PRO

Dík!

Nik
 
Rumcajs
Rozjedeš to na tom. GK stačí v BOSku tak nějak na Full HD. Procák taky. V DCS je grafických voleb mnohm víc, takže se s tím dá vyhrát. Určitě na tom najdeš konfiguraci, při které se to bude hýbat.
Ujisti se, že to má dost USB portů, abys do toho zastrkal všechny svoje přebytečný kabely, co se ti válej po stole - ale asi jo, má to 6x USB 2 a 6x USB 3.
 
BP_Iceman
Ahoj.
Obávám se,že s 1050kou moc velkou díru do světa neuděláš. Možná ještě BOS,ale na DCS mít asi nebude. 4GB je málo. Sám mám 1060 ,6GB,OC a DCS je pro ni řehole.Pochopitelně full HD víc bych si ani netroufnulŠklebící se
 
magot
Zkus se s někým poradit a postavit si to komponentu po komponentě sám. Za 25K dáš do kupy mnohem lepší pc ..
problém jsou ty předražený grafárny no ..
 
Nik_cz
..a co se týče Intel vs. AMD, NVidia vs AMD, je v tom např. pro BOS a DCS nějaký zásadní rozdíl, nebo je to věc vkusu a zvyku, nebo je to úplně jedno a záleží na konkrétní kartě a konkrétní kombinaci?

..jinak na víc než FullHD nepotřebuju lítat; pokud bych měl FPS plynule kolem 30, zkrátka aby se to netrhalo; nechtěl bych ovšem oželet efekty; tzn. utáhla by taková mašina BOS na FullHD s HIGH kvalitou na 30 FPS?
 
magot
Za mě je nejlepší volba AMD Ryzen 2 protože má lepší poměr cena/ výkon
Pokud máš peněz dostatek tak kup intel (i7), je stále nejvýkonější.

Tady máš porovnání
https://www.tomsh...38000.html
Upravil/a magot dne 28-01-2019 21:32
 
1stCL_Fucida
30 FPS je dnes žalostně málo. Je velmi vhodné se držet stabilně přes 60 FPS.

Když koupíš pro FullHD skoro jakýkoliv procesor s GTX 1060, uděláš dobře. 1050Ti je slabounká. Klidně kup CPU od AMD, současné Ryzeny jsou super.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Nik_cz
1stCL_Fucida napsal:

30 FPS je dnes žalostně málo. Je velmi vhodné se držet stabilně přes 60 FPS.

Když koupíš pro FullHD skoro jakýkoliv procesor s GTX 1060, uděláš dobře. 1050Ti je slabounká. Klidně kup CPU od AMD, současné Ryzeny jsou super.


A včera nebylo? Úsměv Já to nemyslím jízlivě, jen by mě zajímalo na jaké konfiguraci jste lítali BOSko třeba před pěti lety, když ještě GTX 1060 nebyla, stačila 750Ti? Mám tomu rozumět tak, že ta samá hra se s dalšími aktualizacemi vyvíjí - hardwarově znáročňuje - takže rok co rok člověk musí vysolit při eventuální koupi nového PC těch samých 25.000,- aby si zalítal? Nebo je to o tom že člověk chce lítat na větší a větší rozlišení (už nestačí ani FullHD) a ta hra mu to posupně umožní, takže si rok co rok kupuje naročnější hardware, i když by mohl lítat v rozlišení a kvalitě jak v roce 2015 a měl by být teoreticky ukojenej?
Upravil/a Nik_cz dne 28-01-2019 21:47
 
Zifi
Kámo. Grafiku Vezmi bazarovou. Ty grafiky jsou předražené. Peníze jsou jen hmotné vyjádření času, který jsme pro ně strávili prací. A čas je to jediné a nejdůležitější co máme. Ty peníze dáš někomu kdo si za to právě koupí ten čas aby nemusel být v práci. Kup bazarovou se zárukou. Zaplatíš míň a koupíš si ještě lepší. Stejně ji za chvilku vyměníš. Nech platit ovce
 
RH_Killer
Nejsem žádnej odborník, ale za 25 dá dohromady mnohem lepší stroj než chce ne?
 
Zifi
PC v odkazu, tak to už je vyloženě zlodějna
 
1stCL_Novotny
Nik_cz napsal:

1stCL_Fucida napsal:

30 FPS je dnes žalostně málo. Je velmi vhodné se držet stabilně přes 60 FPS.

Když koupíš pro FullHD skoro jakýkoliv procesor s GTX 1060, uděláš dobře. 1050Ti je slabounká. Klidně kup CPU od AMD, současné Ryzeny jsou super.


A včera nebylo? Úsměv Já to nemyslím jízlivě, jen by mě zajímalo na jaké konfiguraci jste lítali BOSko třeba před pěti lety, když ještě GTX 1060 nebyla, stačila 750Ti? Mám tomu rozumět tak, že ta samá hra se s dalšími aktualizacemi vyvíjí - hardwarově znáročňuje - takže rok co rok člověk musí vysolit při eventuální koupi nového PC těch samých 25.000,- aby si zalítal? Nebo je to o tom že člověk chce lítat na větší a větší rozlišení (už nestačí ani FullHD) a ta hra mu to posupně umožní, takže si rok co rok kupuje naročnější hardware, i když by mohl lítat v rozlišení a kvalitě jak v roce 2015 a měl by být teoreticky ukojenej?


Před pár lety to samo jelo na jiném železe, ale jen pro to že hra byla ve verzi která to dovolila. Ale i tehdy to bylo tak jako dnes. 750Ti byl pro tuhle zábavu šrot a po pár Patchích šla od válu. Zapomeň koncovku 50, 50Ti a pokud můžeš koukej nad koncovku 60. Dál zapomeň na vše co má pouze 2-3 GB ramky. Neposlouchej nikoho kdo tvrdí že za pomoci laborace s ovladači a nastavením to jede naprosto OK. Prožiješ jinak spousta času mimo zábavu a pomalu začneš chátrat na duši. Mrknutí
Procesory poslední řady i5 jsou super, Ryzeny také. Mrknutí Ale i zde platí čím více tím lépe. Samo pouze ve smyslu "vydrží Ti déle, než bude třeba nových". Úsměv
 
kvitek
A včera nebylo? Úsměv Já to nemyslím jízlivě, jen by mě zajímalo na jaké konfiguraci jste lítali BOSko třeba před pěti lety, když ještě GTX 1060 nebyla, stačila 750Ti? Mám tomu rozumět tak, že ta samá hra se s dalšími aktualizacemi vyvíjí - hardwarově znáročňuje - takže rok co rok člověk musí vysolit při eventuální koupi nového PC těch samých 25.000,- aby si zalítal?


Je to tak. Když BOS vyšel, lítal jsem kontinuálně na 60+ FPS (nevím kolik, protože jsem to omezil právě na těch 60, jelikož monitor stejně víc nedá). Pak udělali detailnější modely nových letadel, zvětšili dohlednost, namodelovali další fyzikální jevy, přišla náročnější mapa Kubáně a na té samé sestavě ve stejném rozlišení mám max 50 FPS s tím, že při zemi je to většinou 30 s občasným výletem k 15-20.
 
Rumcajs
Nik_cz napsal:A včera nebylo? Úsměv
30 FPS bylo žalostně málo vždy. Ale ono není 30 FPS jako 30 FPS. Třeba pokud je 30 FPS stabilních 30 FPS a hra generuje snímky přesně pro 30 FPS, to je že nedochází k celé té sbírce problémů, které lze zjednodušeně shrnout jako microstuttering a navrch to je na CRT monitoru, pak může být 30 FPS dost i na hraní. Mno na hraní jo, na letecké simy moc ne. Nicméně ty to chceš na sim a celkem jistě na LCD monitoru a naprosto jistě ti to nebude tak snadno generovat skálopevné FPS. Tedy proto chceš FPS 60+... dneska :-)
 
magot
Na konzolích se hrálo na 30 FPS prakticky odjakživa a nikomu to nevadilo, až poslední dobou tam mají taky standard 60 FPS.
 
1stCL_Fucida
Jenže to je Magote přesně to, co píše Rumcajs. Pokud máš stabilních 30 FPS a víš tedy, že každou 0,033 vteřiny ti dorazí další snímek, pak jsi ještě celkem v pohodě. Horší to je v situaci, kdy ti za první půlvteřinu dorazí 60 frejmů s rozestupem 0,016 vteřiny a druhou půlvteřinu ti nedorazí jediný. Jasně, máš pořád krásných 30 FPS, jen nad tou šílenou cukatůrou začneš po chvíli nadávat a po další chvíli vyhodíš daný HW z okna Úsměv Konzole právě byly optimalizovány tak, aby pracovaly se stabilními a konstantními 30 FPS.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rapier
Nik_cz:
obecně Intel má zatím stále lepší výkon na 1 core, protože dosahuje vyšších frekvencí CPU. AMD by mělo (podle toho co na CES 2019 prezentovalo) konečně srovnat krok s uvedením Ryzen 3 na 7nm letos v druhé polovině roku. Být Tebou počkal bych s koupí.

Z současné generace Ryzen 2 mají jen Ryzen 2600X a 2700X výkon na 1 core přibližně srovnatelný s Intel Core i5-8400 až 8600K (bez taktování).

GTX 1050Ti 4GB je neskutečně pomalá GPU v porovnání s RX 570 viz třeba zde https://static.te.../1080p.png výkon jednotlivých GPUs. Vůbec se ji nevyplatí kupovat a to ani na FHD.

Na FHD ber min. RX 570, lépe RX 580 8GB nebo GTX 1060 6GB ale zase počkal bych být Tebou do druhé poloviny roku, není vyloučené že přijde AMD s NAVI na 7nm (vrabci si o tom štěbetají na střeše). To by mohlo zahýbat s cenami a nabídkou obecně.
 
1stCL_Fucida
Niku, zkus mrknout třeba na tohle. Měl by to být nový kousek, takže díly snad v záruce. Vyvážení té sestavy i poměr cena výkon je lepší, než u toho PC, na který jsi odkázal:

https://pc.bazos....B-NOVY.php
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
magot napsal:

Na konzolích se hrálo na 30 FPS prakticky odjakživa a nikomu to nevadilo, až poslední dobou tam mají taky standard 60 FPS.

Zkus si na konzoli blbej War Thunder (což lze) a hned pochopíš, že to fakt vadí. A to mají konzolisti na pomoc "aimbota" přímo implementovaného do hry - jinak by to bylo úplně nejvíc nejnachujajovatější na celé globální světovém zeměkouli...
Mimochodem, to je také důvod, proč konzolistům nevadí "páčkovač", zatímco na PC každý raději šáhne po myšce. On třeba i takový Assassin jede na konzoli pppooommmaaallluuu takže to páčkovat stačí. Ale na PC (i na zamklých 30 fps) je ten pohyb tak rychlý, že se nestačíš otáčet (ovl. páčkovačem není dobré na ovl. kamery apod.). Ale to už není závislé na fps, to je o výkonu toho PC.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
BUBO942
Nik_cz :Ahoj GTX 1050 Ti bych ti dnes již určitě nedoporučoval , sám ji v PC mám již 2 roky a v mém rigu dokáže hru rozběhat na High/ultra na průměrných 70 fps nejméně sem měl asi 44 fps .Určitě bych ti doporučil Koupit RX 570(580) a procesory nějákou i5 nebo R5 Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,801,375 návštěv