March 28 2024 19:02:28
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Saitek X52+Pedály v nových Win 10 x64
czs_scharck
Zdravím.
Po letech se chci podívat zpět na virtuální nebe.
Pořídil jsem tudíž sobě i za tím účelem nové počítadlo a nového Šturma.
Z komory jsem vytáhl zaprášené krabice s plynovkou od Saitek X52 a pedály Saitek, kteréžto v Il-2 1946/Il-2 CloD kdysi fungovaly bez problémů (zřejmě ale tehdy na Windows XP a pak 7 pokud si pamatuji správně) ... jenže po připojení je dnes Windows 10 nedokáže rozeznat.
Našel jsem, že Saitek je teď Logitech.
Stáhl a nainstaloval jsem tedy nové drivery i soft ale beze změn.
Ať zapnu soft na pedály nebo na HOTAS - oba ukazují, že nic není připojeno. Zamračený
Na plynovce i na pedálech svítí zelené diody "power", na plynovce ještě 3 modré čudly ale display je po tmě a komp je v systému nevidí.
Nebo tedy vidí ale blbě.

V "zařízení a tiskárny" jsou s vykřičníkem jako:
"Neznámé zařízení USB (nastavení adresy se nezdařilo)" a "Neznámé zařízení USB (požadavek popisovače zařízení selhal)".

Celý večer jsem strávil pod stolem, zapojujíc a odpojujíc USB a restarty a už mě to přestává bavit.
CH Fighterstick, přestože to taky není výkřik poslední módy funguje v pohodě.
Co dělám blbě ? Blbý Windowsy 10 ... nebo je blbej Logitech ... ? Naštvaný
Ještě chvíli mě to bude kadit a vrátím se zpátky do AW tanku, s T-80U takovej voser není. Zamračený
Potýkal se s tím někdo z vás taky ? Nápad nebo link na funkční drivery ?
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
LEON
Já jsem na diskusních fórech registroval, že některým majitelům Saitek Throttle Quadrantů zaškodil před časem automaticky stažený Windows Creators update od Microsoftu pro "Desítky" (patřím bohužel také mezi ně), nemohl by stejný Win update zaškodit i v jiných Saitek zařízeních?
 
https://www.rcfree.eu
Aces_Wild
Provozuji X52 Pro pod Windows 10 (1809) s poslední verzí ovladačů ze stránek Logitech, bez SST software, a funguje bez problémů.
 
CSL1_Talbot
Mal som rovnaký problém,neviem to teraz nájsť ,ale bolo treba nainštalovať cez spravcu manuálne ovládač,aj sa dajako prepisuje cesta, si skus poguglit.Zajtra to skusim doma pohľadať.





Edit.Mam dojem ,že to je toto:




Run the driver installer - the beta driver from the Madcatz site, then do as instructed and plug your X52 in. Let the installer run. Once Windows has completed its process, you'll need to go to device manager. From there, right click on the X52 (with the exclamation mark in a yellow triangle on it) and select 'Update Driver.'



This is the interesting bit. You'll need to choose 'Let me pick...' and then choose the first device - Generic USB Device or similar - NOT the X52 one.



Your X52 will then be recognised by Windows 10 and your installer will continue with its installation process. You should now have a fully functioning X52 again Úsměv
Upravil/a CSL1_Talbot dne 30-11-2018 14:20
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
czs_scharck
Nefunguje Talbe.
Podobných topiců jsem na netu našel s tímhle, tehdy asi fungujícím řešením, několik.
Všechny jsou ale minimálně 2 roky starý.
Já tam na výběr žádný Generic USB nemám (ani X52), nemám tam ani "update driver" - k možnosti update driver se musím proklikat přes vlastnosti atd. a pak když zvolím vybrat z PC,
tak je tam v roletce přednastavená pouze cesta do složky C:/Windows/WinSxS, když ji zvolím, tak ji to prohledá a zahlásí, že již mám nainstalovaný nejnovější driver a šlus.
Vyhledání online končí stejně.

... to byl nápad, chtít zase začít lítat, kua ... Pff
Upravil/a czs_scharck dne 01-12-2018 02:55
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Paulus
Vrať se do Win 7 a máš po problémechŠklebící se
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Fiks
To vypadá,že je zabila nějaká aktualizace.Jsem je testnul,v systému se identifikujou správně.
Akorát nefungujou v ovladacích panelech a ani nejde provést kalibrace.
Mám za to,že zhruba začátkem roku fungovali bez problémů.

Tak to je prča.Jsem je zapojil a pedály jdou namapovat a použít v DCS I Božce.Win 10 1803
Upravil/a Fiks dne 01-12-2018 11:31
 
Aces_Wild
czs_scharck napsal:

Nefunguje Talbe.
Podobných topiců jsem na netu našel s tímhle, tehdy asi fungujícím řešením, několik.
Všechny jsou ale minimálně 2 roky starý.
Já tam na výběr žádný Generic USB nemám (ani X52), nemám tam ani "update driver" - k možnosti update driver se musím proklikat přes vlastnosti atd. a pak když zvolím vybrat z PC,
tak je tam v roletce přednastavená pouze cesta do složky C:/Windows/WinSxS, když ji zvolím, tak ji to prohledá a zahlásí, že již mám nainstalovaný nejnovější driver a šlus.
Vyhledání online končí stejně.

... to byl nápad, chtít zase začít lítat, kua ... Pff

Zkus někam rozbalit to .exe od Logitechu (např. X52_Professional_HOTAS_x64_8_0_213_0.exe) a nasměrovat tam.
 
czs_scharck
Paulus napsal:

Vrať se do Win 7 a máš po problémechŠklebící se


To bych snad ani už nechtěl.
Navíc si matně pamatuju, že i na minulým PC to dělalo zkraje na Win 7 potíže.
Musel jsem tam, tuším tenkrát, zapojit a nainstalovat nejdříve plynovku a až teprve pak pedály, ne obráceně nebo nějakou podobnou vopičárnu jsem musel dodržet.


Zkus někam rozbalit to .exe od Logitechu (např. X52_Professional_HOTAS_x64_8_0_213_0.exe) a nasměrovat tam.


To už jsem zkoušel včera nebo večer před tím, nic.

Kua proč to musej dělat tak složitě. (jasně abych si koupil novej HOTAS i pedály) ... ale na to jim prdím.
Při googlení jsem našel množství topiců z před pár lety, kde s tím měli podobné potíže po nějaké velké aktualizaci Win 10 a povedlo se jim to obejít a rozjet ... jenže teď to obejití tady už nefunguje.

Začínám mít blbej pocit, že jak je to PC pár týdnů nový, tak tam bude nějaká SW blbina ještě chybět ... nebo nějaká krávovina okolo USB portů, nebo fakt nějaká záplata ve Win 10 to brzdí,
protože poslední driver od Logitechu je tuším ze září, tak snad nevydají něco co nefunguje, ikdyž ... (ale zkoušel jsem i starší co jsem našel na netu)

Dořiti ale proč starý CHčko s jeho Control managerem to vezme bez keců a Saitek/Logitech musí zase vysírat ?! Naštvaný
Upravil/a czs_scharck dne 01-12-2018 14:16
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Aces_Wild
Vyzkoušel jsem nainstalovat X52 Pro na noťas s Windows 10 Home 64bit (1809, build 17763.134) za použití X52_Professional_HOTAS_x64_8_0_213_0.exe. Vše proběhlo bez potíží. Soft i ovladače fungují. Pedály nevlastním.
 
czs_scharck
Ale to je X52 Pro, já mám starší nePro.
Windows 10 Home, 1803, build 17134.441
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Mive
Provozuji Saitek X52 pod Win 10, 1803 teď bez SST, ale dříve i s SST a vše fungovalo.

Díval jsem se jaké ovladače jsem instaloval a mám u nich texťák s názvem "Instalace NET Framework 3.5 do Win 10".
Už si to nepamatuji jak to bylo, ale je možné, že jsem to někde vyčetl nebo to po mě při instalaci NET Framework 3.5 chtělo.
Jinak soubor ovladače: Saitek_X52_Flight_Controller_7_0_53_6_x64_Drivers.exe.

V texťáku "Instalace NET Framework 3.5 do Win 10" mám:

Vložit do USB flash s Windows 10 (disk E: ).
Do příkazového řádku ... C\Windows\System32> ... nakopírovat:
Dism /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /Source:E:\x64\sources\sxs /LimitAccess
pak je: C\Windows\System32>Dism /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /Source:E:\x64\sources\sxs /LimitAccess

Provozuji i pedály Saitek Pro Flight Combat Rudder Pedals a také bez problémů.
Ovladače Pro_Flight_Combat_Rudder_Pedals_7_0_47_1_x64_Drivers.exe (mám je označené jako Win 8.1). Ve vlastnostech jsou ale uvedeny ovladače 10.0.17134.112 z 21.06.2006.


Edit k NET Framework 3.5: do USB vložit Flash disk s instalačními soubory Windows 10
Upravil/a Mive dne 01-12-2018 19:53
 
Aces_Wild
czs_scharck napsal:

Ale to je X52 Pro, já mám starší nePro.
Windows 10 Home, 1803, build 17134.441

Rozdíly mezi těmi HOTAS jsou víceméně kosmetické. U Pro lepší senzory, pružina, dílenské zpracování, krapet jiná ergonomie, apod. Ten postup instalace je stejný.

Mive napsal:

Provozuji Saitek X52 pod Win 10, 1803 teď bez SST, ale dříve i s SST a vše fungovalo.

Díval jsem se jaké ovladače jsem instaloval a mám u nich texťák s názvem "Instalace NET Framework 3.5 do Win 10".
Už si to nepamatuji jak to bylo, ale je možné, že jsem to někde vyčetl nebo to po mě při instalaci NET Framework 3.5 chtělo.
Jinak soubor ovladače: Saitek_X52_Flight_Controller_7_0_53_6_x64_Drivers.exe.

Ta verze ovladačů je ještě od Saiteku a není pro Windows 10 již doporučovaná. Aktuální verze k dispozici na stránkách Logitech.
.NET 3.5 je ve Windows 10 v základním vybavení. Viz. "Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows".
i.imgur.com/pixLVLW.png
 
3BAP_Kubrt
Zdar,

Našel jsem, že Saitek je teď Logitech.
Stáhl a nainstaloval jsem tedy nové drivery i soft ale beze změn.
Ať zapnu soft na pedály nebo na HOTAS - oba ukazují, že nic není připojeno.


Doslova před chvílí (cca 3 hod) jsem taky vytáhl (po 10-ti letech!!!) X-52, ale mám W7, nicméně problém byl v tom, že jsem instaloval X52PRO majíce X52 "ne pro" Úsměv Psalo mi to "zařízení nepřipojeno" atd ale po instalaci správného ovladače již naprosto ok. Překvapuje mě, že by to ve W10 byl takový rozdíl/problém?
 
czs_scharck
Ani po zapnutí NET frameworku ve Win10 se úspěch nedostavil.
Teď jsem 3 hodiny zkoušel měnit režimy kompatibility od nevím, přes XP SP3, Visty, 7, 8 ... začínám svůj stůl znát výborně zezadu a zespodu.
Vyzkoušel a pak zase odinstalovával jsem různé verze driverů od starších, přes ty upravené od Mad-někoho až po nejnovější ... a nic.
Pokaždé ze zaseknu v tom Saitek/Logitech softu během instalace, kde se ukáže, že mám teď HOTAS/pedály zapojit do USB.
V ten okamžik Windows zahrají 2 tóny a ukáží "u hodin", že bylo připojeno USB zařízení a že nebylo rozeznáno USB zařízení. (v "zařízení a tiskárny" je u toho vždy oranžový trojúhelník s vykřičníkem)
A v tom Saitek/Logitech softu se nedostanu dál, protože čudl "další" je šedý-neaktivní. .... Zavřu - otevřu Saitek soft - dole je napsáno "ovladač nevložen".
Pokud Saitek soft vynechám, dostanu opět jen 2 tóny a hlášky u hodin po zapojení.
A zkoušel jsem i "PRO" verze ...

Do háje borovýho, to si mám pořizovat i pedály a plynovku od CH Products, protože oni to i po letech umí držet bezproblémově funkční na rozdíl od Saiteku/Logitechu ?
Hrom aby je po poli honil ... Naštvaný
Upravil/a czs_scharck dne 03-12-2018 01:16
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
LEON
Scharcku, přesně stejný příznaky mi to dělá u Saitek Throttle Quadrant, všechno co popisuješ. Akorát já znám přesně příčinu, protože mě Saitek přestal fungovat ihned jak se mi stáhl update z Microsoftu s názvem Windows Creators Update a restartoval po instalaci PC. Dělá to jen malé části uživatelů co jsem vygooglil na fórech, zdaleka ne všem, asi záleží na nějaké kombinaci HW. Byly na to zveřejněný nějaký fígle, já jsem na to ale už neměl nervy a radši jsem nahradil Saitek Quadranty novějším Thrustmaster TWCS Throttle (raději lítám, než trávím večery laděním HW). Jestli máš ještě chuť na další googlování a hledání řešení, zkus gůglit problémy Saiteku ve spojitosti s Windows Creators Update.
 
https://www.rcfree.eu
czs_scharck
Děkuju, večer zkusím.
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Aces_Wild
saitek x52 not detected by driver install program

I finally found a Solution, when I try to load the driver and it gets to the point that it asked me to plug in the device I went to the device manager and when it asked me to install the driver I clicked "browse my computer" then"let me pick from a list" from there it gave me 3 choices, 2 of them were X52 Controllers, the 3rd was a generic USB device, I selected the Generic Device and then the Saitek Driver installer was able to finish its installation
 
czs_scharck
To je to samé co našel Talb a co jsou toho mraky na netu ... všechno je to ale minimálně 2 a více let starý. ( tohle dokonce 5 let)


czs_scharck napsal:

Nefunguje Talbe.
Podobných topiců jsem na netu našel s tímhle, tehdy asi fungujícím řešením, několik.
Všechny jsou ale minimálně 2 roky starý.
Já tam na výběr žádný Generic USB nemám (ani X52), nemám tam ani "update driver" - k možnosti update driver se musím proklikat přes vlastnosti atd. a pak když zvolím vybrat z PC,
tak je tam v roletce přednastavená pouze cesta do složky C:/Windows/WinSxS, když ji zvolím, tak ji to prohledá a zahlásí, že již mám nainstalovaný nejnovější driver a šlus.
Vyhledání online končí stejně.

... to byl nápad, chtít zase začít lítat, kua ... Pff


... tenhle ojeb dnes už zřejmě nefunguje. Smutný
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
czs_scharck
... Windows Creators Update odinstalovat nejde.
Komp je novej s novejma Widlema a už je to nejspíš v tomhle novým buildu zakomponovaný.
(v historii aktualizací jich mám jen pár za poslední cca 3 týdny a tohle tam není)
Další večer strávený u USB portů, s restarty a přepínáním a "aktualizovaním" driverů.
Ve správci úloh procesy od Logitechu a Saiteku běží ... ale aby USB porty poznaly co jsem připojil, to ne.
Saitek soft taky píše, že nebyl vložen ovladač. Naštvaný

To sou nervy ***http://milujiprac...***
Upravil/a czs_scharck dne 07-12-2018 00:59
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,597,806 návštěv