March 28 2024 22:41:29
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS 2.5.0 propady FPS
Rapier
"Pokud to budeš mít s krátkým preload radiusem dobrý tak to znamená že disk nestíhá ..."

Dnes ráno jsem to opět zkoušel, nastavil ten preload radius na 100m a zase mě to dělalo Smutný Tak jsem ho zvýšil na 80 000 m, a je to lepší ale stejně to stále trochu dělá (drop z 40 fps na 13/9 fps, apod.). Zůstává i problém s těmi zrcátky (čím to může být? Že by se nenačetly textury?).

Tak je nebo není to tím diskem?

Snížil jsem MSAA z 4x na 2x a zajímavé také je, že někdy tatáž mise s F-15 na Kavkazem (quick mission) začně s 30 fps a drží a někdy s skoro 40 fps.
Podle stock chladiče na CPU slyším, že CPU dostává pořádně zabrat (dynamicky se zvyšují otáčky chladiče dle teploty která se šplhá někde k 80).

Vidím to tak, že DCS do koupě nového PC prostě zabalím pokud to nevyřeší to SSD.
 
magot
80st. na prociku bys neměl mít. Mrkni kolik jsou vlastně jeho provozní teploty. A preventivně vyluxuj chladič aby ti procik neshořel.
Pokud ti to dělá i nízkým preload radiusem, tak by to mohl dělat i procik.
Dělá ti to i na Nevadě?
 
Rapier
Už tomu fakt nerozumím. Sesbíral jsem data z HWinfo64 během hraní zde https://rapier.ra.../HWinfo64/. Prosím podívejte se na ně dejte mi vědět čím by to mohlo být.
 
Aces_Wild
Zkus přejmenovat/smazat adresáře fxo a metashaders2 (vytvoří se automagicky) v tvým domovským Win adresáři. Nevím jak je ta cesta přesně pod Win7 ale pod Win10 - C:\Users\<uživatelské jméno>\Saved Games\DCS.
Pro info, mám CPU A10-7850K (přetakt na 4,2GHz), 16GB DDR3 RAM (2133MHz), GPU R9 380 4GB a DCS na klasickém mechanickém disku. FPS nejsou nijak závratné, ale propady nepozoruji.
 
Zifi
Já si myslím, že ty tvoje propady nejsou vůbec náhodné a souvisí s děním ve hře. Třeba v té rychlé misi s F-15 mám velký drop jakmile dopadnou ty bomby na letiště
 
magot
Jo efekty výbuchu apod. občas shoděj FPS. To je chyba enginu. Jenže u Rapiera to vypadá že je to něco cyklického.
 
Rapier
Možná máte pravdu, možná jsem naštvaný na něco co je v DCS normální. Už jsem došel tak daleko, že na radu kolegy jsem si pustil logování a on-screen z MSI Afterburner abych online viděl vytížení CPU, GPU, RAM, atd... v té misi s F-15 nad Kavkazem. A světě div se, CPU zdaleka nejede na 100%, GPU také ne a vše se zdá být v pořádku do toho "náhodného" fps dropu. Zaregistroval jsem v jednom případě toho FPS dropu, že vylítlo CPU vytížení velmi krátce na skoro 100%. Ostatně udělal jsem screenshot přímo ze hry se s statistikami z toho toolu výše.
Ono se to děje i při free letu s Su-33 na Normadií.
Zkusil jsem přejmonat obě ty složky co specifikoval Aces_Wild. Výsledek je zatím stále stejný.

Mám to chápat tak, že tohle je u DCS normální? Má potom vůbec smysl kupovat SSD nebo si nechat ty peníze na nové PC.

EDIT: možná jsem to špatně od začátku popsal ten propad FPS není každou 1-5 sec. Je to jednou za čas, mě se to jeví náhodně ale uznávám, že obykle to je když se odpalují rakety, fléry, apod...výbuchy, apod. prostě když se něco děje. Jenže proč se to děje na mapě Normandie s Su-33 kde si jen tak poletuji při zemi a kochám se?
Upravil/a Rapier dne 07-06-2018 14:40
 
Rapier
Tady jsou fotky a údaje přímo z té mise https://rapier.ra...HWinfo64/# je to tam nasnímané včetně nastavní DCSs step by step. Na dvou snímcích jde vidět krátkodobé vytížení CPU na 100%.
 
AJaromir
Stačí si zapnout záznam u sledování prostředků ve Windows a zadtrhnout dcs.exe. Při zámrzu se podívat, co se zrovna děje. U mě to bývalo nejčastěji při načítání textur. Textury jsou pravděpodobně stále nějak více nebo méně komprimované, což jsem zpozoroval při jednom takovém zámrzu, kdy jsem právě ve sledování prostředků zaznamenal, že DCS pracuje s nějakým .rar archívem. A jak je známo, tak dekomprese si vždy vezme hodně výkonu.
 
petsild
Ty skokové vytížení jsou v DCS normální, spíš ti po letech degradovala teplovodivá prasopasta od Intelu, mezi IHS a chipem. Při těch špičkách se cpu nedokáže pořádně dochlazovat.
Udělej to obráceně... vrať CPU do továrního nastavení a testuj co to provede.

s19.postimg.cc/txvxhphir/cut_2.jpg
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
magot
No podle těch screenů ti Rapiere procik občas vaří na 74 stupňů. Což není úplně běžná teplota při zátěži.
 
Rapier
Zkoušel jsem to teď i bez přetaktování CPU a dělá to stejně.
Magote, 74 stupňů se Ti zdá hodně? Tak je fakt, že tam mám jen stock chladič.

Aha, takže ve finále vlastně žádný problém nemám, tedy až na to že mi občas zmrzne obrazovka kvůli fps dropu a vlastně všichni mě říkáte, že to máte taky, a je to vlastně v pohodě (rozuměj built in feature in DCS engine). Tak to mě pos.. nebo raději ne.

Zlatý IL-2 Sturmovik Battle of Xxx.
 
petsild
Jestli ti mrzne obrazovka Smutný, už nelze klasifikovat, jako normální fps drop.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Aces_Wild
Rapier napsal:

Zkoušel jsem to teď i bez přetaktování CPU a dělá to stejně.
Magote, 74 stupňů se Ti zdá hodně? Tak je fakt, že tam mám jen stock chladič.

TCase i5-2400 je 72,6°C.
 
magot
Rapier napsal:

Zkoušel jsem to teď i bez přetaktování CPU a dělá to stejně.
Magote, 74 stupňů se Ti zdá hodně? Tak je fakt, že tam mám jen stock chladič.

Aha, takže ve finále vlastně žádný problém nemám, tedy až na to že mi občas zmrzne obrazovka kvůli fps dropu a vlastně všichni mě říkáte, že to máte taky, a je to vlastně v pohodě (rozuměj built in feature in DCS engine). Tak to mě pos.. nebo raději ne.

Zlatý IL-2 Sturmovik Battle of Xxx.

Udělej co psal Jaromír.
Jinak všeobecně se výsledku dobereš vylučovací metodou. Jestli jsem psal že to mohou dělat např. efekty výbuchů, tak otestuješ že jsi na úplně prázdné mapě.
Pokud to bude stále i na prázdné mapě dělat, tak máš jasno že to efekty výbuchů nedělaj, tak pak otestuješ jestli ti to dělá nad velkými městy a i nad pouští kde nic není.
Když zjistíš že nad velkými městy ano ale nad pouští ne - například, tak máš jasno že je to přetížením velkým množství objektů/ textur. Atd..atd..
Pak to vysleduješ v sledování prostředků RAM/CPU/HDD ..

Dále při překročení povolených provozních teplot se CPU mohou chovat nestabilně a nepředvídatelně, zamrzat, snižovat výkon .. atd..
Ale opět nezapomínej co CPU to unikát, každý vydrží jiné zatížení, některé jdou velmi přetěžovat jiné se zhroutí už na limitující teplotě.
Co se týče HW mohla by být taky třeba vadný blok v RAM a když dojde k zaplnění tak se může proces na vteřinu zaseknout při přeskakování vadného bloku.
Upravil/a magot dne 07-06-2018 17:58
 
Rapier
Vážím si Vašich rad ale nemyslím si, že teplota 74% v zátěži je pro CPU nějaký problém, viz https://communiti...read/41930.

"The i5-2400 processor has a TCase value of 72.6°Celsius; anything from the Tcase and below will be the expected temperature of the processor in normal use, anything that doesn't stress out the processor like watching movies, burning CDs, browsing the internet, creating documents, etc.

When the processor is stressed out and it is being use at 100%, the temperature will go beyond the Tcase. It can perfectly reach 80 to 90°Celsius and the processor will still be OK. The cooling fan is in charge to keep that temperature there.

If the temperature reaches 100 °Celsius or more, that is consider overheating."

Pochopitelně se snažím najít úzké hrdlo a co způsobuje ten FPS drop (v nejhorším případě cca 0,5-1 sec. "zmrznutí" obrazovky, tím že FPS klesnou např. z 50 na 3).
Určitě si zajdu koupit pastu na chladič CPU a po létech tam dam novou.
To co řekl Jaromír jsem už zkusil a viděl jsem že se snaží dočítat mapu. Disk by tedy skutečně mohl pomoci. Je mi jasné, že CPU podobně jako u Magota je brzdou GPU.

PS: BTW na https://forums.eagle.ru je mnoho uživatelů hlásící stejný problém. Universální řešení neexistuje. Už jsem nějakou dobu strávil pročítáním diskuzí.
 
Rapier
Testoval jsem to znovu. Na mapě Nevada střelnice s Su-25 absolutně žádné propady FPS. Poté jsem zkusil znovu tu misi s F-15 ale tentokráte jsem dal High Setting ale vypnul MSAA, zvýšil AA na 16x, snížil stíny na medium, civil traffic na low, vodu na medium, 2k rozlišení, zbytek detailů jako na high setting a preload radius jsem dal na 110km.
Výsledek je že propady FPS způsobené výbuchy, fléry, raketami apod. tam jsou ale už z standardních 55-60fps (snížili se také latence v ms z 30-33 na 12-20) to kleslo jen na 23 fps. Vypadá to tedy, že jednoduše GPU to ve 2K nestíhala.
Včera jsem ještě resetoval BIOS do továrního nastavení, pak znovu nataktoval CPU a BTW onscren monitor mě ukazoval během té mise s F-15 na Kavkazem ze teploty se držely neustále pod 70 stupňu, tzn. 65-68.
Zdá se, že jsem problém definitivně vyrešil (doufám).
Evidentně je DCS HW značně nenažraný a já měl zkrátka až příliš vysoké detaily.
Děkuji Vám všem za rady. Příští rok až to situace dovolí si koupím Ryzen 2 na 7nm a možná i novou GPU. Uvidíme.
 
Rapier
Problém definitivně vyřešen.
Zdroj problémů DCS.
Řešení: uninstall DCS do doby něž to vývojáři opraví / a koupím nové PC.
Už mě to fakt nebaví, jednou to je jede pak zase ne...
 
Rumcajs
Máš recht, když smažeš problém, je po něm.

Si pamatuji doby, kdy propady FPS byly víc než běžné i ve Windows. Jsem po ránu přišel do práce, zapnul stroj s i386SX a 2MB RAM a za 20 minut to nabootovalo a za dalších 10 minut to i něco začalo dělat. Taky se muselo pár let počkat, než se to srovná.
 
Rapier
Tak úplně jak jsem to napsal jsem to nevzdal. Problém stále zůstává, zrovna instaluji Windows 10 na nový SSD disk, zakoupil jsem Crucial MX500 pojede mi v SATA 3 (6 GB/s) takže můj starý MB by ten SSD neměl brzdit.

Nicméně schválně jsem zkusil DCS 2.5 instalovat na notebook.
Acer Aspire V15 Nitro Black: Intel Core i5-4210U Haswell, 15.6" LED 1920x1080 IPS (6-bit), 8GB RAM LDDR3, GeForce 840M 2GB, Seagate SSHD 1TB (5400 ot/m), Windows 8.1 64 bit

A mám tam prakticky stejný problém. Podle mě je to spíše problém enginu. Možná by stačilo jen přeinstalovat na stolním PC Windows 7 ale nechce se mi do toho.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,685 návštěv