April 19 2024 09:44:02
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 1
pSipi

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Pepek námořník versus S-400 - analýza
magot
Jak možná víte IAF před pár dny zaútočilo na syrskou základnu - Tiyas (T4) s dvěma F-15 aby zničilo tamní Íránský dronový program.
images1.ynet.co.il//PicServer5/2018/04/09/8456255/big.jpg
Zaujalo mě celkem solidní skóre syrské PVO. Sestřelili 5 z 8 raket A-G.
Ale informace o tom útoku jsou takřka nulové .. tedy začal jsem konstruovat analýzu.

IAF použilo F-15, počítám tedy F-15I Raam (mají i starší verze F-15). F-15 útočili z Libanonského území aniž by překročili hranice sýrie.
Počítejme že odpalovali rakety z těsně na hranici kde bylo nejblíž cíli. Tedy severovýchodní cíp Libanonu. + - hraničního přechodu Baalbek.

F-15I má k dispozici 3 druhy A-G raket. Viz. zde
AGM-65 Maverick
AGM-84 Harpoon
AGM-142 Popeye

Počítám že chtěli zaútočit na hangáry kde íránci kompletují a zalétávají drony.
Tedy Maverick se na toto nehodí, ten je vhodný proti menším opancéřovaným cílům. A vzdálenost od hranice k cíli je něco málo nad 100 km. Maverick má max někde kolem 22km dolet.
Harpoon se taky nehodí, ten je vhodnej k potopení lodí a destrukce velkého kovového krámu.

Tedy zbývá AGM-142 Popeye - vylučovací způsob. Vzhledem k tomu že ho už IAF použilo na útok na základny v sýrii (neověřený zdroj)
In the afternoon of 7 December 2014, two formations composed by two Israeli Air Force F-15I's each, fired Popeye missiles to two separate target sites in Syria. Syrian air defense Buk-M2 missile batteries fired two missiles at the incoming attack planes, both were jammed and two Pechora 2M missiles were hastily launched at the four incoming Popeye missiles, shooting one down


F-15I má nosnost až 11 tun zbraní.
Jeden AGM-142 Popeye váží 1,360 kg. Dá se předpokládat že F-15I unese minimálně 2 kusy AGM-142 Popeye. Po jednom kuse na každém křídle.
To máme 2720 kg.
Ve zprávě o útoku na T4 bylo že útočili dvě F-15 osmi střelami. Tzn. Každá z F-15i by musela nést 4 střely. Dvě na každém křídle.
5440 kg - nosnost ok.
Otázka je může jedna F-15I nést 4 kusy AGM-142 Popeye? (Jaké závěsníky používají?) Dejme tomu že ano.

Ruská PVO.
Nejbližší známé umístění ruské S-400 poblíž severo-západní hranice Libanonu je na Masyaf
https://www.googl...36.3416834
Ta je od Libanonsko-Syrského přechodu Baalbek (předpokládané vypuštění AGM-142) zhruba 115 km vzdušnou čarou.

Kusé informace o S-400 (wiki - ano nedůvěryhodné) říkají že verze S-400 mají tento dosah:
400 km (40N6 missile)
250 km (48N6 missile)
120 km (9M96E2 missile)

Čili pravděpodobně by rusové použili verze 48N6 nebo 9M96E2.
Otázka je dokáže radar S-400 92N2 radar trackovat tak malý target jako je AGM-142 na vzdálenost větší než 100 km?
For a ballistic target (speed of 4800 m/s and a radar cross-section of 0.4 square metres): 230 km

Vyzkoušeli si rusové nyní v ostré akci schopnosti S-400?

Pokud ne, pak zastaralé ruské systémy S-75 and three S-125 mají stále solidní účinnost:
Syrská PVO na základně T4, zdroj
The two S-75 and three S-125 surface-to-air missile (SAM) sites surrounding the airbase remain active, and regularly change positions to throw off their adversaries. Although they are unlikely to be of much use during a potential Coalition air campaign against the Assad-regime due to their outdated nature, they would force the flight ceiling of coalition aircraft up in the early stages of such a campaign and might deter stand-alone strikes by other parties. The systems tasked with directing these SAMs to their targets are two P-18 ''Spoon Rest D'' and two P-35/37 ''Bar Lock'' radars, which are responsible for detecting any plane flying in this part of Central Syria, a crucial task now that Tadmur airbase and its many radars have been captured by the Islamic State. One RSP-7 radar and one Parol Identification friend or foe (IFF) system also present at T4 guide the aircraft that are coming in to land.


Závěr:
Pět z osmi raket (převděpodobně AGM-142) bylo sestřeleno. To je 62% úspěch syrské PVO nebo ruských S-400 (případně kombinace). 5 (íránských?) cílů uniklo svému osudu.
Použili a odzkoušeli rusové poprvé S-400 na americké střele?
Jak daleko jsem asi od pravdy? Úsměv
Upravil/a magot dne 10-04-2018 14:06
 
AJaromir
To nevíš, že ruská technika je nejlepší? :-D
Připomněl jsi mi historku, jak neoklamatelná AIM-9X byla oklamána ruskými světlicemi, protože ji na jejich světlice nikdy netestovali.
 
Hoper
4 se tam asi nevejdou...
[img]http://i1186.photobucket.com/albums/z373/CircleOfTrust001/CircleOfTrust001001/HA4502-09_zps0c75171f.jpg[/img] is not a valid Image.

i "ofiko" bokorys uvádí výbavu jako long attack se dvojicí pepků, nádržema a A-A
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
magot
tušil jsem to, pak ta zpráva o dvou F-15 už vůbec nesedí.
Leda že by zbylý čtyři pepci byly odpáleny z ponorek třídy Dolphin, který maj taky turbo pepky s dosahem až 1500 km.

Další věc je že mohli mít na T4 i nějaký kanonový systém naváděný radarem (Tunguska/ Shilka) který mohl pepky taky sundat.
Upravil/a magot dne 10-04-2018 10:15
 
LesniHU
Vubec by me neprekvapilo, kdyby ty odpalene strely byly jen ctyri, jedna havarovala/netrefila diky poruse a dalsi ctyri se k tomu pripocetly jako sestrelene, aby to pro obrance vypadalo lepe. Konstrukce, ze protiletadlovy system desitky kilometru daleko sestreli velkou cast raket s pomerne kratkym doletem a tedy i dobou letu je sice technicky mozna, ale imho ne moc pravdepodobna.
 
olda Olde maly
A nebo je to všechno úplně jinak
 
alfik
olda Olde maly napsal:

A nebo je to všechno úplně jinak

Pšt Úsměv nebo ti Cibule vynadá že šíříš fejkňůsy Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
LesniHU napsal:

Vubec by me neprekvapilo, kdyby ty odpalene strely byly jen ctyri, jedna havarovala/netrefila diky poruse a dalsi ctyri se k tomu pripocetly jako sestrelene, aby to pro obrance vypadalo lepe. Konstrukce, ze protiletadlovy system desitky kilometru daleko sestreli velkou cast raket s pomerne kratkym doletem a tedy i dobou letu je sice technicky mozna, ale imho ne moc pravdepodobna.

Právě proto mi to celé přijde dost pochybné že pravděpodobnost takové úspěchu je relativně malá.
Nepočítaje dvě F-15 že odpálili osm střel.
 
olda Olde maly
alfik napsal:

olda Olde maly napsal:

A nebo je to všechno úplně jinak

Pšt Úsměv nebo ti Cibule vynadá že šíříš fejkňůsy Šklebící se


Čekám, kdy sem přijde s tou jedinou správnou a pravdivou verzí Úsměv
 
magot
Oldo asi nikdo, buď přizná barvu IDF potažmo IAF, nebo Syřani kolik jim tam toho rozmlátili. A IDF zatloukaj co můžou.
Ty dokonce ani nepřiznali že tam byli.
SOHR co to pozoruje z Anglie toho vidí tolik co zaplaťej Ahmedovi z Palmýry na chleba, že šel zrovna okolo ..
 
alfik
Uvědomte si, že odhad množství raket může být velmi zavádějící. U obsluh i u kolemjdoucích.
a) Obsluha: Za raketu se snadno dají zaměnit např. radarové rušiče (shafts, např. za WWII známé alobalové pásky), a je velmi pravděpodobné, že útočící letadla nějaké to rušení použijí, nebo mají doprovod který to pro ně zajistí. Obsluha tedy odhadne 8 raket a střílí na jejich radarové odrazy až 5 z nich zmizí, ale ve skut. jsou to "jen" 4 rakety a 4 falešné odrazy - a oni to nemají jak zjstit. To se pak zjišťuje právě např. podle pozorovatelů, apod.
b ) Civilní kukatel: Na rozdíl od klasického střílení (kde je vidět kulové), totiž může např. někdo, kdo není voják, za raketu zaměnit klidně i výmetnici (to sice není případ Pepíků, je to pro příklad Úsměv ), nebo třeba fléru. Ale kupodivu i jiné letadlo, apod. A nadto - jednak strach má velké oči, a jednak každý rybář ví, že když vyloví lucernu, tak druhý den svítí a třetí den v ní sedí rusalka... tak jako se zkracují ruce rybářů, roste i počet raket Úsměv To není nic špatného, je to "v nás", děláme to všichni.
Takže se budeme muset smířit s tím, že do doby kdy to přestanou zapírat, nebo do doby kdy na místo dorazí odborník, který ze zbytků spočte kolik jich bylo, se to nedozvíme. Možná nikdy Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Koty
Alfiku, takhle falešné odrazy nefungují. Jestli myslíš Chaff, tak ten u moderních radarů nevytvoří falešný kontakt, ale funguje na principu rozbití obrazu. Čili vytvoří jeden plošný falešný odraz na zlomek vteřiny, což by mělo být dost na to, abys radar střely svedl ze stopy. Po chvilce ta intenzita odrazu opadne natolik, že to ten radar už nevyhodnotí jako cíl.

Takže jestli napočítali 8 cílů:
- Bylo tam víc nosičů
- Zfalšovali hlášení
- Vystřelili na původní 4 cíle, načež protistrana vypustila vlastní PLŘS na sestřelení těch Syrských/Ruských, načež to PVO vyhodnotilo jako další 4 cíle a vystřelilo i po nich - což by odpovídalo i matematicky - 4 původní cíle odpovídají 4xS-400 na které jsou vypuštěny 4 Israelské střely. 4+4 = 8.
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
clone9cz
magot napsal:

LesniHU napsal:

Vubec by me neprekvapilo, kdyby ty odpalene strely byly jen ctyri, jedna havarovala/netrefila diky poruse a dalsi ctyri se k tomu pripocetly jako sestrelene, aby to pro obrance vypadalo lepe. Konstrukce, ze protiletadlovy system desitky kilometru daleko sestreli velkou cast raket s pomerne kratkym doletem a tedy i dobou letu je sice technicky mozna, ale imho ne moc pravdepodobna.

Právě proto mi to celé přijde dost pochybné že pravděpodobnost takové úspěchu je relativně malá.
Nepočítaje dvě F-15 že odpálili osm střel.

No, jestli měli Baudyše na palubě, tak jích mohli odpálit celej zásobník.
 
http://www.wwii-illusion.net
Ucho
no možná se o PVO dozvíme více

https://www.rt.co...ed-russia/
 
magot
clone9cz napsal:

magot napsal:

LesniHU napsal:

Vubec by me neprekvapilo, kdyby ty odpalene strely byly jen ctyri, jedna havarovala/netrefila diky poruse a dalsi ctyri se k tomu pripocetly jako sestrelene, aby to pro obrance vypadalo lepe. Konstrukce, ze protiletadlovy system desitky kilometru daleko sestreli velkou cast raket s pomerne kratkym doletem a tedy i dobou letu je sice technicky mozna, ale imho ne moc pravdepodobna.

Právě proto mi to celé přijde dost pochybné že pravděpodobnost takové úspěchu je relativně malá.
Nepočítaje dvě F-15 že odpálili osm střel.

No, jestli měli Baudyše na palubě, tak jích mohli odpálit celej zásobník.

Tenhle jo? Ten je ostrej no, ten je ostřejší než pepek námořník Šklebící se
Upravil/a magot dne 11-04-2018 22:17
 
Rumcajs
Kdysi na vojně jsem potkal kapitána letadla, se kterým Baudyš tenkrát letěl. Byl to moc prima člověk. Bych řekl ideál na pilota. Velmi klidnej a vyrovnanej a moc přesně věděl, kde je, s kým mluví, co může říct a tak podobně. Dost jsem si ho vážil, protože prostě na vojně člověk potká různé lidi (veskrze alkoholiky). Ale on byl prostě jinej. Tedy piloti jsou jiní. Jednak nesmějí chlastat. Fakt ne, na to se v armádě skutečně hledí. Nikdo z těch kluků si nedovolí den před startem dát skleničku. Nicméně on (nebudu přímo jmenovat) byl i mezi pilotama vyjímka. Prostě měl svoje místo na slunci to toho místa si vážil a neudělal by nic, co by to zpochybnilo. Moc takových lidí není. No a tak jsme si jednou o té taškařici povídali. Řekl mi sadu detailů toho, jak to vypadalo, jaké bylo poškození, že vlastně přistával s letící bombou, jaké opatření je čekalo na letišti a tak podobně. Ale nikdy mi neřekl nic k tomu, jak se to vlastně stalo a co ten mameluk skutečně provedl. Měl svoji mez a za ní nikdy nešel.
Jo ten Baudyš střelec, ten už je dávno po smrti. Tuto (co postoval Magot) bude jeho syn. Mimochodem Baudyš byl původně vědec pedagog na ČVUT FSI, než se z něj stal ministr střelec a posléze astrolog idiot. Shodou okolností máti tenkrát pracovala na ČVUT a měla tu "čest" se s ním potkat ještě v dobách, kdy se živil jako strojař. Ale už tenkrát byl prý debil.
 
Rumcajs
Saburo napsal:

ministr Baudyš na palubě žádného letadla nestřílel
na vládních 154 jsem dělal do doby než jsme místo nich dostali letadla se sprchou..
No to je to, o čem mluvím. K tomu, kdo přesně to udělal, jsem prostě nedostal žádnou informaci. Pominu bulvár, páčto to není informace. Kapitán letadla to prostě odmítnul komentovat. Což je pravděpodobně v souladu s informacemi/instrukcemi, který měl a což je přesně to, jak měl postupovat. Tedy já to nevím. Což je zas potřeba zdůraznit, protože to je asi cílový stav. Já se to neměl dozvědět. A skutečně to nevím. Spekulace jsou na nic.
 
Hoper
jsi prostě lepší hledač než já :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,720,748 návštěv