March 28 2024 09:44:14
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
IL-2 BOS - ANKETA
Hot_Dog
606_Druindin napsal:

Vzhledem ktomu, že 1. otázku správně netipl nikdo, páč půlka správné odpovědi se nepočítá Úsměv
Tak pokračujem tipováním dalšího vydaného letadla/letadel do BOXka:


Já tvrdím, při pohledu na mé tipování:
Hot_Dog napsal:

1. Bf 109 G-14 následovat bude spit mk.IX, až na 3. místě tipuju tu flašku od mlíka, ale opačné pořadí bude příjemné překvapení:-)
2. B-17, sice to není potřeba uplně aktuálně, ale bude s příchodem BoBP
3. P-51D

že se mi při aktualizaci hry nejdříve instalovaly soubory 109tky a pak až Spita, nikde nebylo řečeno, že musí přijít v jiném patchiŠklebící se Jinak tip na třetí letadlo zůstává, povedlo se jim vypálit DSCku rybník se Spitem, budou to chtít zopakovat...

Edit: PS: Je teda pravda, že i kdyby přišli s tou P-47 jako posledním letadlem BoBP, stejně tím nejspíš vypálí rybník DCSkuŠklebící se
Upravil/a Hot_Dog dne 30-05-2018 16:07
 
606_Druindin
malou chvíli jsem váhal, jestli ti to uznat... a neuznal jsem ti to Úsměv
 
Ajvn
P-47 sem trefil Ty saláte.
Nechtěl jsi snad abych trefil ještě A B C D.....Z Ž
Úsměv
 
magot
já taky vy saláti
 
Ajvn
HA!
Takže ja nevím jak Ty Magote, ale ja trvám na opakovaní ceremoniálu!!
 
magot
ale samozřejmě
YouTube Video



 
clone9cz
A teď tipovačka druhá.
Kdo uhádne, kolik lidí napsalo v jakékoliv z odpovědí více než jednu možnost?
 
http://www.wwii-illusion.net
alfik
Aces_Wild napsal:

magot napsal:

ťuhýk je jasnej ale co je džbán to netuším Úsměv

Anglicky "Jug" pomůže? Úsměv

Paradox je, že v příp. tohoto letadla je to až druhé (přenesené) jméno - podle tvaru Úsměv
Pův. se totiž jmenoval Juggernaut, což je muričansky napsáno hindské Džaganáta, engličansky Jagannatha. Džaganáta je démon (nebo bůh chcete-li) zmaru a ničení. Je podřízen Šivovi, v některých knihách je to dokonce jeho inkarnace (avatár). Je to temná postava o tisíci hlavách a tisíci rukou, v každé ruce nějakou zbraň, a podle Véd je tak velký, že jediným úderem pěsti rozbije planetu velkou jako Země Úsměv
Jenže holt vzdělání běžného námořníka či pucvolisty-vazelinisty emeuických letadel za WWII prostě nebylo takové, jaké se dostalo důstojníkům - třeba pilotům, nebo třeba těm zaostalým Evropanům vč. Němců a Rusů, a tak si to zkracovali podle toho, co znali - třeba konev na mlíko neboli "jug" Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
No vida! Takže né džbán, ale strašlivý vůz bohů Šklebící se
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/48/KITLV_92036_-_Unknown_-_Juggernaut_cart_in_the_Ulsoor_temple_complex_in_Bangalore%2C_India_-_Around_1870.tif/lossy-page1-800px-KITLV_92036_-_Unknown_-_Juggernaut_cart_in_the_Ulsoor_temple_complex_in_Bangalore%2C_India_-_Around_1870.tif.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Tyler Durden
static0.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2018/05/Deadpool-and-Juggernaut.jpg
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
alfik
Saburo... píšu to nerad ale mýlíš se a já si za tím stojím Šklebící se
Viz např. Graff Cory. P-47 Thunderbolt at War.
Nebo wiki. Jak libo.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_cibule
Ve skutečnosti je to tak, že historici se dodnes nemohou shodnout, jak ta přezdívka vlastně vznikla. Obě varianty - Juggernaut I džbán - se uvádějí přibližně stejně často.

Navrhuji kompromisní T-bolt Úsměv
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
310_cibule napsal:

Ve skutečnosti je to tak, že historici se dodnes nemohou shodnout, jak ta přezdívka vlastně vznikla. Obě varianty - Juggernaut I džbán - se uvádějí přibližně stejně často.

Navrhuji kompromisní T-bolt Úsměv

Beru Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
vy po sobě nebude házet půlitry?!
 
alfik
magot napsal:

vy po sobě nebude házet půlitry?!

Rozhodně ne dokud budou plné! Šklebící se To by bylo plýtvání... Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
stylovější by bylo házet po sobě džbánama, ne ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
alfik
Hoper napsal:

stylovější by bylo házet po sobě džbánama, ne ?

Ale tak víš jak to je, ani jeden z nás ho nepojmenovával ani u toho nebyl, oba to máme jen "relata refero", takže může být že má pravdu někdo z nás, může to být tak že oba, a může to taky být ještě úplně jinak a my to nevíme, takže Cibuleho řešení je nejvhodnější Šklebící se
Nádoby na pivínko použijeme na pivínko, raději, i kdyby to byl "full jug of beer" Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
tohle pivo by možná i kousek plachtilo Šklebící se
[img]http://acaircraft.com.s3-website-us-west-2.amazonaws.com/Images/ww2.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Ajvn
Takže původ názvu džbán je nejistý.
Avšak nejlepší provedení úhybného manévru s tandrákem je všeobecně znám, takže ho zde nebudu popisovat, poněvač jej všichni známe tudíž se na něm všichni shodneme a nevznikla by žádná hádka....Úsměv
 
606_Druindin
Ať nám rychlejš uteče to čekání na doklepnutí Battle of Bodenplatte, dáme si další anketku:

1) Jaká letadla budou ohlášena jako další "collectory".
2) Jaké bude vyhlášeno další bojiště.

 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,595,586 návštěv