March 28 2024 20:25:40
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
magot

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS + BOK Benchmark (Phen II + Nv 1070)
Zifi
Aha. Takže i 60 Hz monitor vykresluje všechny snímky. Tak to je pro mě nový a zdá se zásadní poznatek.
 
AJaromir
Ano, ten tear (zlom v obraze) je právě místo, kde se v čase potkává starý a nový snímek.
 
Zifi
Já jsem si představoval, že ten tearing je důsledek právě toho nezobrazování některých snímků, takže na sebe ty snímky dokonale nenavazují a vznikne ten zlom. Takže to asi nebude pravda. Podívám se na to a opravím svoji mapu
 
AJaromir
Přesně tak. Hodně to zjednoduším. Dejme tomu, že první snímek je třeba o 0.01s starší, než druhý. Pokud tedy třeba letíš v letadle, tak hodně zjednodušeně v horní polovině je snímek z polohy, kde jsi byl před 0.01s+input lag a ve spodní polovině je snímek, kde jsi aktuálně+inupt lag. Proto tam je ten zlom. Protože ve spodním snímku jsi už třeba o metr dál, než v horním.

A přesně naopak Vsync a vícenásobný buffering při kolísajících FPS způsobuje to, co ti údajně vadí - tedy časovou neplynulost.

Jinak tady je 2. díl článku, který navazuje na první.
https://pctuning....sny-prorok
Upravil/a AJaromir dne 19-03-2018 23:19
 
RH_Killer
Já například Vsync musím mít vypnutej a lítám na 60 Hz monitoru s FPS kolem 100. Nic se neděje, obraz se neláme. ( nemám tam dva snímky současně) Zapnu Vsync, lítám offline, drží to na 60 Hz a jede to krásně. Problém nastane, když vlezu na server. Tam se to z nějakýho důvodu propadá až na 30. Prostě škubačka. Bez Vsync online hra drží kolem 100 FPS a všechno v pohodě. Přeberte si to. Já to jen popsal a vy to určitě vysvětlíte. Mrknutí
 
Rumcajs
Killere, to, co popisuješ, je dost možná nějak nevhodná interference mezi VSYNC a síťovým modulem. Totiž pokud VSYNC nestíhá zvolenou frekvenci, spadne na další nižší frekvenci, ktrou má k dispozici. V případě 60Hz monitoru je další možná frekvence 30Hz a pak 20Hz. Úplně polopaticky, něco nestíhám, tak podržím předchozí frame ještě jeden cyklus. No a to nestíhání může být způsobeno právě nějakým zásahem síťového modulu. Jak už jsem psal, VSYNC znamená čekání na správnou chvíli, no a pokud do toho čekání vletí ještě něco, pak tu správnou chvíli může prošvihnout. Pokud to tak skutečně je, jedná se o nevhodnou implementaci síťové vrstvy. Je tam někde synchronizace v místě, který na to není úplně vhodný.

Jinak přepínání mezi 60 a 30 FPS je škubání jak prase, zejména pokud je to častý.
 
RH_Killer
Děkuju za vysvětlení. Co se s tím dá dělat?
 
Rumcajs
Killer napsal:

Děkuju za vysvětlení. Co se s tím dá dělat?
Nic, lítej v takovým nastavení, kdy ti to je nejpříjemnější (VSYNC OFF). Mnohdy ty nejsložitější věci mají ty nejjednodušší řešení.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,065 návštěv