March 29 2024 10:53:19
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Radeon RX 570
CSL1_Talbot
Mam GTX970 a u mna to pretecenim pamate nieje,neprekrocim 3500Mb
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
1stCL_Fucida
No já taky ne. Zarazím se na ní. Je ale otázka, jak to ten nástroj diagnostikuje a co ta karta vnitřně provádí...
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rumcajs
Potíž samozřejmě může být v tom, že alokace paměti klidně může být fragmentovaná. Dokonce by bylo zvláštní, kdyby k fragmentaci nedocházelo. Tedy rozhodně není záruka, že když hra žere jen 3.2GB, že se použitá RAM pohybuje pouze v rámci těch rychlých 3.5GB a na tu pomalou část nesáhne. Zde se ale můžu pouze domnívat, neznám implementaci.

Ještě mě napadá, že lze zkusit několik věcí s tou 970.

1) Odinstalovat drivery nějakým tím čističem driverů a nainstalovat nové načisto.
2) Vyhodit Geforce Experience.
3) Potenciálně se ujistit, že na počítači není žádný malware či nedejbože tam někdo nětěží bitcoiny.
4) Vypnout HDR i SSAO, snížit AA na 2 nebo dokonce vypnout.

Není to nic objevného, předpokládám, že tohle vše už Fuči stejnak udělal.
 
1stCL_Fucida
Jj, udělal. Nový HW (krom 970), nové Windows a jinak krom Afterburneru, TS a TIRu nic. Stav stejný.

Drivery jsem zkoušel dva roky staré i současné, taky beze změny.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rumcajs
1stCL_Fucida napsal:

Jj, udělal. Nový HW (krom 970), nové Windows a jinak krom Afterburneru, TS a TIRu nic. Stav stejný.

Drivery jsem zkoušel dva roky staré i současné, taky beze změny.
Víš co, angličani mají takové přísloví.
If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.

Přeneseně
Jestliže to vypadá na problém s 970, odpovídá to problémům s 970, chová se to jako problém s 970, pak to asi bude problém s 970.
 
CSL1_Talbot
Ja som okrem grafiky a zdroja vsetko vymenil-nepomohlo nic.Taketo problemy mam v BOS a aj v Battlefield 1,presne rovnake.Ale v hrach ktore su zavisle hlavne na grafike ako DCS alebo CLOD,tak tam nemam uplne ziadny problem.Je to fakt divne.Este sa zamyslam nad zdrojom.
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
clone9cz
Proč tu řešíte problém 970? Teď aby to admin, Fuči, rozděloval.
 
http://www.wwii-illusion.net
Aces_Wild
@Rumcajs:
Předně gratulace, pěkná hračka. Úsměv Zkoušel jsi Enhanced Sync? (dostupný pro všechny GCN karty) Jedná se o obdobu Fast Sync u NVIDIA s drobnou výhodou, funguje společně s FreeSync. Mám 4GB R9 380 a je to oproti VSYNC velmi příjemné. A FreeSync se dá rozběhnout i přes HDMI na monitoru (ten můj lempl umí pouze DVI), co FreeSync nativně nepodporuje. To kdyby ses nudil a nevěděl co by. Úsměv Dalšími zajímavostmi jsou Chill aneb šetříme planetu, Wattman, pod/přetaktování, testy, histogramy, atd. a Relive aneb streamujeme a nahráváme videa bez nutnosti registrace.
Je ta karta s 4GB nebo 8GB VRAM? V případě osazení 8GB, zkoušels kolik VRAM polkne DCS?

@Fucida:
Pamatuji-li se správně - neměla 970, resp. 9xx řada, problém s napájením? Skákala voltáž dle využití VRAM či tak něco. Někdo to vyřešil podtaktováním jádra i VRAM. Mrkni na MSI AB, zda ti to tam nehopsá.
 
Rumcajs
Děkuji za gratulaci, ale jak jsem psal, vlastně jsem to nepotřeboval a nechtěl, ale nakonec mi to tu zbylo, páčto kdo jiný by mohl zaplatit nepotřebnou věc.

Díky tomu jsem s tím vlastně ani nic nedělal, jen jsem to vrznul do záložního počítače a párkrát zkusil to BOSko. Na pokročilejší způsoby použití nedošlo. Vlastně to asi budu používat jen na Zwift, což je docela degradace takový grafiky, ale co už.

Třeba se propracuju k těm vyšším levelům a pak dá vědět. Zatím to ale na mě působí dobře v tom smyslu, jak jsem psal, že to chodí s solidníma FPS a plynule bez propadů, zadrhávání atd.
 
Baron
1stCL_Fucida napsal:...Jinak ještě poznámka ke kartám obecně: Asi tři týdny zpátky jsem se ptal, jaká je reálná dostupnost GTX 1080 a bylo mi řečeno, že když ji "teď" objednám, tak mi ji doručí pravděpodobně za 2,5 měsíce +/- 14 dní (dali mi i konkrétní datum, které by dle jejich zkušeností mělo odpovídat, ale tím +/- se kryjí). Tedy není to tak, že by ty karty byly pro normálního smrtelníka nedostupné, jen je tam prostě pořadník a fronta.


Pardon za OT - vymenil som svoju staru kartu GTX670 4GB RAM (mimochodom skvela karta este stale) za nVidiu GTX1080Ti 11GB RAM. Dostupnost nebola vobec problem, siel som na Net, objednal v Alze.sk a isiel si po nu. Schvalne som si pozrel aj dalsie obchody - znovu bez problemov, kariet je docela dost. Co je relaticne tazko dostupne, tak su GTX1070, tych je malo, a doba cakania je cca 6 tyzdnov.

P.S. Ak by niekto mal zaujem o nVidiu GTX670 4GB RAM, je na predaj.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Fucida
Už jsem si "objednal" bazarovou 1060 6GB Úsměv. 970 půjde do světa Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

Už jsem si "objednal" bazarovou 1060 6GB Úsměv. 970 půjde do světa Úsměv.


já 1070 OC 8G, poslední kus na skladě v alze. Pod GTX 1070 a 1080 už nikde nic není!! Objednací doby jsou měsíc až ∞ ... to je horší než s bánanama za bolševika
970 půjde asi taky do světa (ale možná ji nechám jako záložní) Šklebící se
 
Zifi
Magote pak dej vědět kolik ti přiskočilo FPS. Viděl bych to na nula nula nic. Vzhledem k tomu, že tvůj CPU nemohl využít tu GTX 970. Třeba se pletu. Ale ta VRAM by v DCS nějaký vliv mohla mít
 
magot
No já to kupuju do nového pc, ale čekám na ten novej ryzen Úsměv
Ale mrknu co to dá Šklebící se
 
Fishbed64
magot napsal:

No já to kupuju do nového pc, ale čekám na ten novej ryzen Úsměv
Ale mrknu co to dá Šklebící se


Tak to ja to nevydrzel a uz par dni jedu na Ryzenu R5 1600(Gigabyte AB350 Gaming 3 + 16gb Gskill Flare X 2400mhz) zatim s lehkym OC na 3.6ghz sem s Ryzenem max spokojenej vsechno jede perfektne svizne vcetne BOSU...navic jsem moji i7 4770 i s deskou a pametma prodal za vcelku slusny penize takze me ten upgrade ani moc nestal.
 
magot
No R5 1600X jsem původně plánoval ..
Jak to jede v DCS? Dosud existuje minimum benchmarků pro Ryzen v DCS.
Upravil/a magot dne 17-03-2018 02:13
 
Fishbed64
magot napsal:

No R5 1600X jsem původně plánoval ..
Jak to jede DCS? Dosud existuje minimum benchmarků pro Ryzen v DCS.


Tak DCS je porad prasokocka optimalizace, co si budem povidat ,Nevada jela a jede slusne,ten Kavkaz(nova 2.5 verze samo) jel mistama blbe na i7 4770 a na Ryzenu 1600 to taky neni nejaka raketa(proste tam ma clovek 80fps pak prilitne nad mestecko a padne to na 35 atd.) ,v soucasny dobe me kazdopadne spis omezuje GPU GTX 1060,ale klidne zejtra hodim na YT nejaky videa z DCS atd...pripadne zodpovim nejaky dalsi otazky co se Ryzenu tyce.
 
magot
jasný, když tak pls hoď ty videa nebo informace do tohohle vlákna ať to máme pohromadě:
http://vwings.net...ost_270195
 
Fishbed64
magot napsal:

jasný, když tak pls hoď ty videa nebo informace do tohohle vlákna ať to máme pohromadě:
http://vwings.net...ost_270195


No ja kdyztak pro ten Ryzen zalozim uplne novy vlakno v HW sekci at to tady neni total OT
 
magot
nebo tak Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,953 návštěv