May 02 2024 12:59:50
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Kingdom Come: Deliverance (spoiler alert)
Mira
Na druhou stranu..ta tečka sice ukazuje kam člověk míří, ale ne kam dopadne ten šíp Šklebící se Na větší vzdalenost to tedy taky není stopro..

Mimochodem..povedlo se někomu najít poklad, kterej by měl byt podle mapy poblíž Talmberku u toho rybníka..
 
310_cibule
Dík Alfi.

Možná se to míření, jak popisuješ, dostaví s nějakou vyšší úrovní dovednosti. nejvyšší je myslím 30. Já mám 2, to znamená, že Jindra neví o luku nic, neumí s ním mířit, nemá sílu na ty lepší (já jilmový ani pořádně nenatáhl) atd. To samé s combat systémem. Mám tuším čtyřku. Včera jsem řekl při tréninku Bernardovi, že to zkusíme se skutečnými meči, ne dřevěnými. Přežil jsem jen o fousek, ještě že jsem měl sebou obvazy. Dvě noci jsem si pak lízal rány :-)

Mně se ten systém docela líbí. Nejvyšší level (7) jsem zatím dosáhl v kecání, což by tak reálu odpovídalo :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Baron napsal:

Opitz napsal:

Každý historik potvrdí, že na takových vískách byli takové hovada za faráře, naštěstí přišel Hus,všechno mohlo dopadnout dobře, ale svině cizácký ho upálili...

a proč tam nejsou žádné děti vlastně? v Bohemii děti nebyly? černoši a děti? 🤔


Zabudol si na LGBTI a migrantov. Úsměv

migrant jseš ty v tej hře Šklebící se
 
magot
alfik napsal:

Cibule: Racek chrápe ve vojenském ležení, kousek dolů a doleva od toho místa kam ti ukazuje ten q. na ten zboj. tábor. Asi abyste to pak měli kousek až je budete dobývat Úsměv

K tomu luku: paradoxně to udělali zbytečně složité a těžké, oproti reálu.
V reálu totiž luk zaměřování má - jako muška slouží špička šípu, a jako hledí slouží bavlnky namotané na tětivě, v polohách pro různé dálky (např. žlutá - 10m, červená - 20m apod.), přičemž zákryt špičky s tětivou je kontrola pro odchylku levá-pravá. Tyto bavlnky si tam dává samozřejmě sám lučištník, protože každý střílí jinak (má jinou "sílu" a "staminu" Šklebící se ).
A taky, když se unavíš (snad nikdo neudrží luk napnutý déle než 15-20 sec), tak ti ta špička nelítá po krajině sem a tam, ale spíše se začne ruka chvět a klesat.
Přičemž toto by bylo nejen snadnější naprogramovat, ale mohlo by to i (díky realismu) znamenat snížení účinnosti, protože ve hře je zase naopak ten šíp účinnější než v reálu proti např. gambesonu. Muž v gambesonu a kroužkovce či pancíři přes něj je proti šípům prakticky nezranitelný, jedině do tváře či do nechráněného kolene Šklebící se
Takže mi ta tečka nevadí a možná si ji taky zapnu. Je vlastně reálnější než to co je v základu hry...


čoveče já dělám kyudo, co že je krapet jiná lukostřelba a odpovídá to právě tomu co je ve hře.
Nicméně pravdu máš že dlouhé natáhnutí luku nerozkývá ruku ale přidá třes.
Mělo by to asi odpovídat tomu, že pokud opakovaně střílím jeden šíp za druhým, mířím třeba 3-4s (v reálu), tak se např. při 20tém šípu přidá větší třes ..
Další věc je že v reálu luk natáhnout různě, myslím tím že mohu natáhnout méně ale stále dlouho mířit, to ve hře nelze ..
Dále v kyudu existuje takzv. samospoušť, že šíp je odpálen tak když ruka při natahování dosáhne takového úhlu že už tětivu už nemá co držet a opouští pryskyřicový záchytný zobáček na rukavici. To ale klasická lukostřelba nezná .. naštěstí tam ale samurajské lukostřelce tam nemáme Šklebící se
Upravil/a magot dne 18-02-2018 14:47
 
Opitze
Nejsem si úplně jistý, že člověk dokáže couvat rychleji než běžet dopředu, přitom ještě natahovat tětivu luku a mířit... Prostě to, na co Vávra nemusel moc šahat funguje - cryengine - tzn. simulátor českých lesů, luhů a hájů, relativně funguje... všechno ostatní, co sami přidali je více nebo méně zabugované, blbé atd... Nad některými questy a dialogy mi zůstává rozum stát - je to tak neuvěřitelně kreténské a sprosté, asi jako když nějaký buran po 15 zelených komentuje politiku Evropské Unie... Je to strašně extrémní, v jednom dialogu je Jindřich docela hodnej vesnickej kluk, v jiném se chová jako agresivní šílenec. Ty questy nemohl psát stejnej člověk, ale tak to měl Vávra pohlídat, aby to dohromady dávalo nějak smysl...
Já si vážně nemyslím, že ten příběh je nějak dokonalej, a že ta hraje nejlepší hra od Mafie, jak někteří píšou. Navíc i ta komunita na steamu je pekelná... tam se snad vyrojili twitteroví fanoušci Vávry a voliči Trumpa.... Nikde v žádné diskuzi jsem zatím neviděl, že se uráží hráči mezi sebou ve stylu uživatelů /pol - hej ty seš snowflake, git gud... to je peklo přátelé, to my jsme se tu hádali mnohem přátelštěji, že jo... Úsměv
 
Opitze
A na jinou notu - dovedete si představit takovou snůšku technických chyb třeba ve filmovém průmyslu? Začínám mít pocit, že herní průmysl se blíží k momentu, kdy bude muset něco udělat s kvalitou svých produktů a služeb... Píše se rok 2018 a hry jsou většinou blbé nebo zabugované jak prase... Občas se objeví nějaký klenot, ale to je spíš výjimka potvrzující pravidlo. A zatímco jeden týpek si postaví raketu, aby vystřelil do vesmíru svoje elektrický auto, jinde se 150 lidí 5+ let trápí s "hrou", která je nakonec zabugovaná jak prase... A nikdo se nad tím ani nezamyslí, Daniel "Já jsem nejlepší" Vávra v televizi lehce nalitej prohlásí že "to teď trochu vytuníme" a je hotovo, média z toho udělají událost století a jede se dál... Šklebící se
 
3IAP_David
jojo pravdu díš .. Každá postava má prej svůj život ,kterej se počítá i když spíš jedeš nebo čekáš .. nemají jen smyčky jako v jiných hrách ,prej to stálo neskutečnou práci a je to něco co tu ještě nebylo .. hotová herní revoluce .Bohužel to nějak není poznat . Snad jen ,že večer je plná hospoda .a ráno tam nikdo není .což mě nepřijde jako zázrak .Navíc jsem párkrát viděl jako rychle někam přicestuju a všichni houfně vycházejí ven . A ten luk je podle mě nedodělanej jsem na levelu 7 s dobrym šípem ranivost 130 a stejně vetšina panáků beze zbroje vydrží klidně 5-6 šípů .. nějak nevidím progres ani s mečem .jen snad ,že ty uplný střeva jdou na jednu ránu .
 
magot
ono je to tím že nemaj vlastní engine a musej to dost nešťastně šroubovat na CRY ... a tak to na mne celý dělám dojem že je to CRY + mraky "dřevěnejch" skriptů
ta úroveň a kvalita těch skriptovanejch věcí ve mne vyvolává dojem adventur z roku + - 1999 ... Co mě tam dost schází je vyšší míra interakce s okolím což bych očekával od tak solidně vypadajícího enginu
 
3IAP_David
To tam je . je tam vymakanej systém jak na tebe NPC reagujou ,podle tvojí reputace stavu oblečení .Neskutečně složitý to vymyslet .
Jdeš městem a furt slyšíš "Vítej Jindro ." Obchodník mě furt říká " Tys musel dostat ,ale přez držku " .. To že mám meč od krve ale nikoho neznepokojuje . Holt středověk .Navíc učivo ZŠ říká ,že města se na noc zavírala .
 
3IAP_David
Přijde mě to jako vtip .
Asi jim to nefungovalo .Hra musela jít ven tak to zjednodušily a je hotovo .

YouTube Video


 
JM
// OFF TOPIC: Když jsme u těch bugů, znáte nějakou hru, kde žádné nejsou? Libovolně starou. Zrovna o tom půl hodiny přemýšlím a nic mne nenapadá... Zamračený
A to jsem začínal na 286.
 
310_cibule
Já jo. "Člověče, nezlob se".

To je tady takový folklór nadávat na všechno kolem a stěžovat si, jak ti druzí dělají všechno blbě. V pohodě, to si člověk časem zvykne :-)

Mimochodem už jste si někdo byl pro zakopané poklady podle těch pěti starých map (k dispozici je tuším mají jen ti, kdo si předplatili)? Ale i ostatní mohou ta místa najít.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
3IAP_David
Jo byl . Jednu jsem našel ,ale je to v truhle s velmi težkým zámkem .Já se zámečnictví nevěnuju takže mám smůlu .

Nejde mě o bugy ,ale o tyhle kraviny .Viz ten poklad .

Nebo jsem dostal zadání odvízt koně .Přivezu koně pokecám a zejtra v poledne mám jít závodit . Mám 24hodin čas .někam zajedu (se svím koněm) . druhej den se vrátím a ten závodní kůň tam není .dobrá load a znova .
Teď všechno klapne sem na startu v 11:30 ,nic se neděje . dám čekat hodinu ,před dvanáctvou to stopnu .quest se nezdařil .
Load a znova .
Čekám teda přesně do 12:00 .závod začne rozjedu se ,ale na radaru nevidím kam mám jet .dávám mapu .Aha on je to novej quest tak si ho musím navolit ,abych to viděl .ruším mapu a ejhle co sem byl v mapě kůň někam popojel a sem v potoce .
Load znova .
už vím kde je první check point tak jedu popaměti ,u otočku zastavuju a zapínám quest ,abych viděl a zdárně vyhrávám .

Trošku blbý hraní .
 
magot
JM napsal:

// OFF TOPIC: Když jsme u těch bugů, znáte nějakou hru, kde žádné nejsou? Libovolně starou. Zrovna o tom půl hodiny přemýšlím a nic mne nenapadá... Zamračený
A to jsem začínal na 286.


IL2 Cliffs of Dover byl bez chyby, zeptej se Opitze, ten to zná ;-)
 
Rumcajs
magot napsal:

JM napsal:

// OFF TOPIC: Když jsme u těch bugů, znáte nějakou hru, kde žádné nejsou? Libovolně starou. Zrovna o tom půl hodiny přemýšlím a nic mne nenapadá... Zamračený
A to jsem začínal na 286.


IL2 Cliffs of Dover byl bez chyby, zeptej se Opitze, ten to zná ;-)
Tak ona ta historická předloha, ta skutečná BOB, byla taky plná chyb. Nic nešlo až tak snadno, jak se plánovalo!
 
310_cibule
3IAP_David napsal:

Jo byl . Jednu jsem našel ,ale je to v truhle s velmi težkým zámkem .Já se zámečnictví nevěnuju takže mám smůlu .


To jsi měl fakt smůlu, přinejmenším tři z pěti nemají zámek a nepotřebují otvírat šperhákem. Ale jinak ta zámečnická dovednost je dost výhodná :-)

S koněm jsem nezávodil, nevím. Ale tuhle mne v poledne honili biřici, že nemám pochodeň. Musel jsem zaplatit pokutu. Za chvíli byli zpátky a znovu, kde mám prej mám pochodeň, že už to přeháním a rovnou mne šoupli do lochu. Jo středověk, to bylo tvrdý :-)

Zatím jsem nenarazil na bug, který by byl nějak zásadní. Akorát mě Pešek na všechno odpovídá, že mne naučí krást, ale ani to pak nejde. Nějak se zasekl, běží jen ta jeho sekvence s povídáním. Ale mám spousty jiné práce, tak mne to tak neštve. Musím za katem pro prsten (prý mi ho i prodá, když budu chtít) a asi napytlačím nějakou zvěř, abych vydělal na pancíř. A večer si skočím k lazebnici, jsem nějaký oválený :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
310_cibule napsal:
Ale tuhle mne v poledne honili biřici, že nemám pochodeň. Musel jsem zaplatit pokutu.

Ono jí právě stačí vystrčit jim ji pod nos a pak už neotravujou Úsměv
 
LEON
JM napsal:

// OFF TOPIC: Když jsme u těch bugů, znáte nějakou hru, kde žádné nejsou? Libovolně starou. Zrovna o tom půl hodiny přemýšlím a nic mne nenapadá... Zamračený
A to jsem začínal na 286.


Znám, většina starých her na 8-bitech, třeba co jsem spoustu let pařil na Atari 130XE z Tuzexu.
 
https://www.rcfree.eu
Opitze
JM napsal:

// OFF TOPIC: Když jsme u těch bugů, znáte nějakou hru, kde žádné nejsou? Libovolně starou. Zrovna o tom půl hodiny přemýšlím a nic mne nenapadá... Zamračený
A to jsem začínal na 286.


No hele, já jsem třeba hrál velmi dobrou a zábavnou a přitom docela těžkou hru Nioh na PS4 a tam žádné bugy nejsou, všechno v pohodě a ani jednou to nespadlo, ani jednou nějaký bug, který mě donutil něco zahrát znovu atd...
 
310_cibule
magot napsal:

310_cibule napsal:
Ale tuhle mne v poledne honili biřici, že nemám pochodeň. Musel jsem zaplatit pokutu.

Ono jí právě stačí vystrčit jim ji pod nos a pak už neotravujou Úsměv


Jsem se bál, že mne zavřou do pakárny, když se budu v poledne po ulicích prohánět s loučí... tak jsem radši zaplatil. Navíc jsem disciplinovaný občan: když se mi řekne plať, tak platím :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,801,682 návštěv