March 28 2024 11:42:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Intelovská CPU
1stCL_Novotny
Falkone, kdyby vínko!! Včera CHLASTAL Henesy, a tím chlastal myslím chlastal!! Šklebící se
Myslím že dnes mu bude zle. Šklebící se Šklebící se Šklebící se
 
Rumcajs
Jéje, tu bylo veselo a já šel spát brzo. Pff

Už jsem to psal, že jsem zkoušel po patchi na meltdown BOS a CloD a nestalo se nic, co by stálo za řeč. Rozdíl nejsem schopnej poznat. Možná nějaký je, ale FPS mám furt dost nad 100, takže není o čem tak nějak mluvit. Změřený to ale nemám. Může tedy být, že to někoho, kdo hraje na 30ti FPS, posune na 28FPS a to už bude nehratelný.

PCéčko se před a po patchi chová identicky. Nepozoruju žádný reálný vliv na to, co a jak s tím dělám. Vlastně je třeba říct, že nepozoruju vůbec nic.

Jaký to bude mít vliv třeba na rychlost kompilace zdrojových kódů, to teprve uvidím. Vývojářskou mašinu zatím pohříchu patchovanou nemám. Podobně pak databáze jsme zatím neřešili.
 
Zifi
Aspoň jste tady měli o čem kvokat
 
MaP
Oni budou jiné rozdíly v propadu výkonu na nových a starých procesorech.
Na starých procesorech (bez podpory PCID) se teď nově musí při volání jádra vyprázdnit TLB a tím zneplatnit cache. Na novějších se nemusí a tak není výkonnový dopad tak velký.
Podle mě je zajímavé to, že chyba Spectre není vlastně chyba, ale je to vlastnost všech výkonných procesorů (se spekulativním vykonáváním) a tak nepůjde odstranit bez úplného překopání architektury procesorů. Takže se s ní patrně musíme naučit žít.
 
Rumcajs
Bych řekl, že se to možná vyřeší tak, že se přidá detekce takového způsobu užití, který vede k opakovanému načítání nepřístojností. Nakonec by to stačilo, kdyby CPU prostě mohlo operačnímu systému nahlásit, že proces ten a ten dělá něco podezřelého.
 
alfik
Bych řekl, že prostě toho poslíčka, který nosí ty osobní složky zpět do archívu, budou používat asi tak o 0.0001% častěji a bude po problému Úsměv a nikdo nic nepozná.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
clone9cz
Zifi napsal:

Aspoň jste tady měli o čem kvokat

Jo, ale tohle si tady mohl napsat, až když to Lesník tak pěkně vysvětlil. Pokud tady někdo kvoká úplně zbytečně, tak teď ty.

Lesníku, děkuji, pochopil jsem to z těch článků nakonec stejně a příspěvek http://vwings.net...ost_268994 hodnotím jako první a zatím jediný, protože jsou všichni líný kliknout, když se něco užitečného dozvědí.

Intel se naopak může báječně bránit. Může tvrdit, že to byl výkon navíc, kterej by tam nikdy nebyl a problém to přináší až tehdy, když je na virtuálním hostu více firem (uživatelů).
Pokles hodnoty akcií bych pak nečekal větší než ztrátu výkonu CPU, protože Intel má především výrobní kapacitu, na které vlastně vůbec nemusí vyrábět intelovské CPU.
Pokud tu někdo zmiňuje útok přes web prohlížeč, tak se zakáže zaměstnancům brousit na Internetu. Pokud někdo bude chtít žalovat Intel, tak bude muset prokázat, jakou mají cenu jeho data. Bude muset dokázat, že stejné peníze vynakládá minimálně na prověřování zaměstnanců, které stojí za většinou úniků a to buď úmyslných (vynesení dat po kapsách) nebo z nedbalosti (používají slabá hesla a neopatchované OS, které jsou daleko zranitelnější běžnými chybami, jenž jsou kauzou Intel nyní přehlíženy). IMHO, ta žaloba bude spíš na nic. Resp. Intel si opět koupí svoje levné akcie a znovu vydělá až stoupnou.

Čtení postraním kanálem pak může přirovnat ke zjišťování spotřeby LCD panelu podle toho, jestli překlápí nebo nepřeklápí z černé na bílou a obráceně, a následnou dedukcí, co je na obrazovce podle odběru. Potřebu dlouhodobého sledování pak zkrátíte tím, že se na pobočce zeptáte, co bylo ve vaší poslední faktuře a minimálně u následujícího zákazníka můžete číst co má na obrazovce. To se ale nejdřív musíte dostat k HW a přilepit bluetooth měřič odběru na napájecí kabel monitoru.
Musíte prostě bejt uvnitř a neptat se na zaměstnance AMR, které splachuje hajzlíky v 6. patře, kde sedí HR.
 
http://www.wwii-illusion.net
clone9cz
MaP napsal:

Oni budou jiné rozdíly v propadu výkonu na nových a starých procesorech.
Na starých procesorech (bez podpory PCID) se teď nově musí při volání jádra vyprázdnit TLB a tím zneplatnit cache. Na novějších se nemusí a tak není výkonnový dopad tak velký.
Podle mě je zajímavé to, že chyba Spectre není vlastně chyba, ale je to vlastnost všech výkonných procesorů (se spekulativním vykonáváním) a tak nepůjde odstranit bez úplného překopání architektury procesorů. Takže se s ní patrně musíme naučit žít.


Že to není chyba víme. Víte ale, co je v překladu Meltdown ?
- roztavené jádro reaktoru
- spadlá pěna v kávičce
- globální oteplování
 
http://www.wwii-illusion.net
Rumcajs
Nechápu, jak můžete něco, kvůli čemu je třeba předělat architekturu procesorů, nepovažovat za chybu. Je to chyba. Protože i když nepřímo, tak umožňuje zjišťovat hodnoty čehosi, co nemá být zjistitelné.

Kdyby ty procesory při detekci neoprávněné instrukce revertovaly i stav keše, pak by to bylo správně. Takto je to špatně.

Procesor funguje sice i se stávajícím řešením, jen nefunguje jeho zabezpečení, který je ale jeho nedílnou součástí. Že to je obejité oklikou? A že ta oklika je pomalá a složitě proveditelná? Co to mění na tom, že to je chyba?

K tomu uvnitř/venku? Ve velkých organizacích platí, že většina útoků je prováděna zevnitř. Tedy zaměstnanci. Když máte tisíce zaměstnanců, nelze každému jednoduše věřit jako v rodinné firmě. A že to nejde ani v rodinné firmě, o tom by se daly psát romány. Existence těchto chyb totiž činí z firemních infrastruktur zajatce zaměstnanců. Zaměstnanci často smějí na svých strojích spouštět software. A často mají spoustu času na to, aby tam ten soft běžel. Co když vymámí z OS přihlašovací údaje třeba admina? Nebo z firemního systému data o kreditkách klientů, který normálně nemůže vidět? Tohle prakticky znamená, že bude nutné zakázat zaměstnancům spouštět jakýkoli jiný kód než schválený a nainstalovaný adminem. Což je politika řekněme běžná ve velkých firmách a bankách a vládních institucích a tak podobně. V menších firmách to až tak běžné není, protože kdo by se s tím furt dělal. Ono je to pracné (drahé). A i v těch velkých to není zcela důsledné, protože si to lidi sem tam prosadí. ... Zkrátka být vevnitř je snazší, než se zdá.
 
1stCL_Novotny
Já teda nevím,ale není spís problém to že se vůbec nějakej blbec dostane tak daleko jako je procesor??
 
magot
Chyba a bezpečnostní slabina jsou dvě věci.
Ten procesor v podstatě funguje správně. Chyby nedělá.
 
Zifi
clone9cz napsal:

Zifi napsal:

Aspoň jste tady měli o čem kvokat

Jo, ale tohle si tady mohl napsat, až když to Lesník tak pěkně vysvětlil. Pokud tady někdo kvoká úplně zbytečně, tak teď ty.

[/b]
. Ne. Já tady už na začátku psal, že podobné zprávy o chybě Intelu jsou tady do roka 3. Přišlo se na chybu a konkurence se postarala apokalypsu na kterou spousta vyplašených ovcí skočila. Ale omlouvám tvůj chybný úsudek. Taky bych tohle vlákno nechtěl číst od začátku
 
magot
Preventivně bys neměl číst toto celé fórum. Šklebící se
 
Zifi
Pomalu se vzdávám naděje, že někdo fundovaný odpoví na jediný podstatný dotaz tohoto vlákna, který jsem napsal hned na začátku
Upravil/a Zifi dne 07-01-2018 22:15
 
clone9cz
Správněj dotaz na špatným místě. Normální OT.
Jsem rád, že tu nikdo neodpovídal, aby v tom dělal za tvého přispění chaos. Alespoň vidíš, jak to dopadne, když neumíš použít fórum.
 
http://www.wwii-illusion.net
Zifi
Já jsem tím dotazem chtěl jen zbloudilým ovečkám ukázat světlo ve tmě. Promarnili jste šanci diskutovat o něčem co mohlo mít smysl... Ale každopádně ti děkuji za zpětnou vazbu
Upravil/a Zifi dne 08-01-2018 06:51
 
magot
Je to velká ztráta. Myslím že největší za posledních pětadvacet let ..
 
Zifi
Je důležité, že sis to uvědomil. Příště už třeba stejnou chybu neuděláš
 
magot
power-pc achitektury se meltdown a spectre nedotkne, amiga nakonec zachrání svět Šklebící se
http://www.genera...d-spectre/
 
Aces_Wild
Zifi napsal:

Já jsem tím dotazem chtěl jen zbloudilým ovečkám ukázat světlo ve tmě. Promarnili jste šanci diskutovat o něčem co mohlo mít smysl... Ale každopádně ti děkuji za zpětnou vazbu

Zbloudilým dojmem tu působíš akorát ty prosazováním svého OT dotazu s brekotem, že se ti nikdo nevěnuje ve vlákně určenému k jinému tématu. Jak malej kluk... trošku dospěj. Jinak tvůj dotaz zodpoví Google, tak k tomu nebuď ještě línej.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,596,039 návštěv