April 19 2024 01:58:01
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » Rise of flight (letový bojový simulátor z období první světové války) » Rise of flight - diskuse
 Vytisknout diskuzi
ROF 2017
Rumcajs
Jsem tedy po delším čase nainstaloval ROFko. No a dnes jsem si zašel na jediný server, kde byli lidi. Ani nevím, jak se to přesně jmenovalo, ale to je fuk. Prostě tam bylo asi 16 hráčů. Naloguju se a bohužel vidím, že na Německé straně je silná převaha. Tak holt jdu lítat spojence. Beru Spada 13, ten mi vyhovuje, páčto jsem takovej zoomer, nerad se motám dokola, páčto to pořádně neumím. Mno se Spadem jsem moc slávy nenadělal. Ono se to celé motalo nad tím spojeneckým letištěm, takže víc jak do 100 metrů jsem nenastoupal a dál než za řeku nedoletěl. Převleču se tedy za Dolphina, že to jako líp točí. Omyl, že budu užitečný s 4 kulometama, mě hned vysvětlili kluci s Albíkama. Ne, ani 4 kulomety nejsou to ono. Beru 20% paliva a 2 kulomety. No a dvě hodiny to lítám jak magor. Plácám se kolem našeho letiště, žádný let netrvá dýl jak pár minut. Každou chvíli se válím někde v bahně. Furt po něčem střílím, furt mám někoho v zádech. Nejčastěji mě sundavá jeden hajzl s Gothou. Jak se motáme neustále nad zemí, dycky mezi nás hodí bombu a je vymalováno. Nebo prostě lítá kolem a střelci už dělají svou práci. Po dvou hodinách končím s propoceným tričkem a jako útěchu na poničené sebevědomí si přivážím K/D ratio rovný 1. Tak alespoň tak. Jediné slabší místo celé zábavy je to, že to je asi americký server a sem tam někdo hrozně laguje. Když cíl poskakuje sem tam každou vteřinu, jednoho to štve. Vlastně jsem tam šel, protože v BOSku teď není co lítat. TAW je prázdný. DED Expert snad ani není. Virtuální Finové se asi moc nelítaj. No a WoL je prasomlejn taky, jen z WW2. Ale WW2 prasomlejn je na můj vkus ujetá zábava. WW1 prasomlejn je přeci jen takový víc reálný. Zkrátka jsem byl překvapenej, jak moc dobrá zábava to byla.
 
LEON
Poslední frekventovaný full real server v ROF je už jen New Wings Wargrounds, ale poslední dobou je umění tam narazit na víc než 10 lidí, alespoň pro naše časové pásmo. Jelikož jsem Tě na New Wings statistikách http://stats.neww...ining.org/ nenašel, musel jsi nejspíš lítat na prasomlejnovým serveru =NFF= (New Flyers and Friends), který má jednoduché arkádové nastavení, můžeš si zapínat externí pohledy, můžeš si zobrazit ikonky kolem sebe i na mapě apod. Tyto jednodušší servery jsou v ROF populární, běžně tam bývá i 20 lidí a běžně je tam vždycky proti komu létat. Bohužel =NFF= je opravdu jen bohapustý masomlejn, ramování naprosto běžné, nějakým plněním úkolů se tu nikdo nezabývá, díky ikonkám nemůžeš ani nikoho překvapit ze šestky... Plný real už v ROF ale bohužel moc netáhne...
Je to škoda, protože zrovna na tom New Wings Wargrounds serveru jsou zajímavé mapy, které jsou průběžně updatovány podle ohlasů hráčů na NW fóru (korekce flaků, změna pozemních cílů apod.) a čas od času je přidána nějaká nová mapa. Místní administrátoři se o server stále starají, ale jak je vidět ze statistik http://stats.neww...rg/squads/ organizovaně tam už moc letek nelétá. Kromě naší =FCU= už jen Jasta 5 a tu a tam Jasta 2. Přitom dříve jsem tam téměř denně potkával tolik známých jmen i tady z SVK...
BP_Tyrl, BP_Rufu, 310_Paul, DK_Thomsen, DK_Ruprechtus, DK_Yossarian, AB1_Milan Salak, AB1_Danny Dog, Bierglass, Valec, CaK_Nowotny, CaK_Mertens, Baron, WT_Horrido, WT_Schmouddle, WT_Peci, Pragr, Madvlk, Walarik, Stefan, Pfeil, Thomas a vlastně i toho Rumcajse jsem tu nepotkal roky :-) Kam se všichni hráči poděli, že jsem tu při večerním létání nepotkal nikoho z nich ani nepamatuju? Žádný jiný prvoválečný simulátor přece nebyl vydán, takže ROF stále nemá žádnou konkurenci a pochybuji, že by třeba prvoválečné letky, které do ROF přešly až z Red Barona 3D (AB1, Jasta 5, Jasta 99 apod.), teď lítaly BOS nebo DCS...
Upravil/a LEON dne 13-08-2017 07:52
 
https://www.rcfree.eu
petsild
Je s podivem kolik pilotů nešťastně migrovalo na jiný sim, když právě Rofko má tak dobrý potenciál zábavy. Každý z těch pěkně provedených strojů, má určité manévrové schopnosti, nebo naopak rychlost či stoupavost, prostě ta pestrost hadraplánů v Rofku má své jedinečné kouzlo, které v ostatních simulátorech naprosto postrádám.
Jak tu zmiňuje Leon největší a nejoblíbenější server je New Wings – Wargrounds, tam se o víkendu sejde nejvíce pilotů, sice poslední dobou to je horší no. Pak fungují i ty arkádové servery s ikonkama, kde si nešťastně na nováčcích známá esa honí lepší streak.
Rád dozvěděl co s Rofkem do budoucna tvůrci zamýšlejí?
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Baron
petsild napsal:...Rád dozvěděl co s Rofkem do budoucna tvůrci zamýšlejí?


So starym RoF uz asi nic. Bohuzial. Vsetky sily a prostriedky idu do Ila. Z toho dovodu bol docasne odlozeny aj RoF 2, kde mal byt okrem novej grafiky aj taliansky front s Rakusko-Uhorskym a Talianskym letectvom. Podotykam, ze tieto informacie su z druhej ruky, nie priamo zo 777/1C.
Hals - und Beinbruch!
 
Deschain
We also still love ROF and I hope at some point we can bring ROF to the new engine and re-release it as a new title with some more planes. I just don't have a way to do that yet and can't make any sort of promise. ROF players will probably be mad at me, but ROF is still an AMAZING sim and in some ways is still better than the current IL-2. I'll keep trying.


jediné oficiální info od jasona co se ROF týče
 
magot
Mě by teda stačilo rozšířit stávající ROF. Předat to nějakým šikovnýmu externímu týmu a byly by z toho i peníze.
Tu konverzi na BOS engine, na to nebude mít asi lidi, čas a peníze ...
 
LEON
Mně by stačilo, kdyby opět ROF létali lidé, kteří ho dříve létali a dnes si o něm už jen povídají Šklebící se Když se na to podívám realisticky, engine postavený na DirectX9 sice není v dnešní době nic oslnivého, má bezpochyby své limity, ale jiný prvoválečný simulátor s lepší grafikou tu zkrátka není a komu se zdá ten terén už moc vousatý, jsou tu přece módy, dá se přebouchnout HiRes texturami, přidat pár bump-mapping efektů a zase se na to dá pár roků koukat, to už přece známe ze starého Šturmovika, že simulátor mnoho let dál postrkuje už jen moderská komunita. Hlavní je, že je tam stále nějaký partou nadšenců udržovaný dedikovaný server s nějakými použitelnými mapami, podporou adminů, kde se dá po večerech scházet, relaxovat, honit si ega a provozovat další podobné radovánky Úsměv
 
https://www.rcfree.eu
Rapier
Musím se přiznat ale mě osobně tento výhradně online simulátor úplně minul. Nebo se pletu a je tam i dynamická kampaň nebo alespoň velká zásoba misí?
 
Rumcajs
Rapier napsal:

Musím se přiznat ale mě osobně tento výhradně online simulátor úplně minul. Nebo se pletu a je tam i dynamická kampaň nebo alespoň velká zásoba misí?
Právě že offline je docela silná stránka ROFka. Existuje k tomu spousta offline misí a kampaní. Je dokonce komunitní generátor kampaní https://riseoffli...generator/. Stačí projít forum rise of flight a najde se tam toho fakt dost.
 
LEON
Nebo si hru rovnou stáhni a vyzkoušej, se základními letadly je zdarma, včetně dynamické kampaně, misí i multiplayeru...
https://riseoffli...
 
https://www.rcfree.eu
Baron
LEON napsal:

Mně by stačilo, kdyby opět ROF létali lidé, kteří ho dříve létali a dnes si o něm už jen povídají Šklebící se Když se na to podívám realisticky, engine postavený na DirectX9 sice není v dnešní době nic oslnivého, má bezpochyby své limity, ale jiný prvoválečný simulátor s lepší grafikou tu zkrátka není a komu se zdá ten terén už moc vousatý, jsou tu přece módy, dá se přebouchnout HiRes texturami, přidat pár bump-mapping efektů a zase se na to dá pár roků koukat, to už přece známe ze starého Šturmovika, že simulátor mnoho let dál postrkuje už jen moderská komunita. Hlavní je, že je tam stále nějaký partou nadšenců udržovaný dedikovaný server s nějakými použitelnými mapami, podporou adminů, kde se dá po večerech scházet, relaxovat, honit si ega a provozovat další podobné radovánky Úsměv


Leo, uz som to pisal na viacerych miestach - prebieha online kampan "Flanders in Flames". Aktualne je pauza, znovu sa zacina v septembri. Nic ti nebrani sa do nej prihlasit a stretnut sa znovu s pilotmi z J99, J30, RAF, JG1, Adler Legion, Jasta 5, 1.PL a dalsimi.

Okrem toho Jasta 5 organizuje Black September.

Lietat je co, vratane spickovych pilotov. Len ti uz nelietaju public servery.
Hals - und Beinbruch!
 
LEON
Barone, létám ROF s lidmi, kteří si stejně tak jako já chtějí prostě po práci sednout za knipl a večer co večer se společně proletět a u toho si pokecat na TS o každodenních starostech, je to pro nás zkrátka relax. K tomu je potřeba dobře fungující frekventovaný dedicated server s dobrými mapami a nadšenci, co se o chod serveru starají a samozřejmě hráči, kteří ten server večer trochu zaplní, to je pro nás online létání, ne si občas zaletět nějakou specku. Však si zavzpomínej, i pro Tebe bývalo večerní létání na Syndicate nebo na New Wings před mnoha lety důležité, však jsme se tam potkávali, stejně tak s hochy, které jsem výše vyjmenoval...
Upravil/a LEON dne 13-08-2017 13:44
 
https://www.rcfree.eu
Baron
Leo, my nie sme v rozpore. Suhlasim s tym, co si napisal. Ponuka na kampan je na spestrenie Úsměv

Mam rad ROF vo vsetkych jeho podobach. Nemam vsak tolko casu, aby som si ho mohol dopriat castejsie, testovanie novych verzii IL2 zabera hodne casu. Aj ked teraz ROF de facto, no, vlastne aj de jure, hibernuje, zostavam optimista - verim, ze ROF 2 bude. Netusim kedy, ani si netrufam predpovedat. RoF je vsak pre 777 srdcovka, a to ma naplna optimizmom.
Hals - und Beinbruch!
 
Rumcajs
No tak jsem zas byl na tom NFF a zas to byla legrace. Tentokrá jsem se nenechal odradit a přes prasomlejn s ikonkama jsem lítal Spada XIII. Nasadil jsem balonové kulomety, naládoval je tvrdým žaludem a šel jsem do mlejnu hlava nehlava. Tedy úplně nehlava ne. Snažil jsem se přeci jen o nějakou taktiku. Taktika byla podlá. Dycky jsem si vyhlídnul kroutiče s Camelem či podobným krámem a počkal, až ho začnou bít. No a pak jsem lítal kolem jak rozzuřená vosa a snažil se a) pomoct mu b) vyžrat mu případný sestřel. Přitom se k nám většinou někdo přidal, aby to nebyla jen tak trojka. Typicky nějaký chasník s D VIIF či Dr. 1. Takže taktika fungovala částečně. Ten Spad s tím Efkem má prostě potíž. Nicméně se mi několikrát povedlo Efkaře dotáhnout alespoň k nám nad letiště, kde se stal potravou dalších kroutičů, co si takovou kořist nemohli nechat ujít. Nakonec jsem trefil chudáka Mamočku přímo do hlavy, až z toho umřel ještě ve vzduchu. To ho nasralo tak, že se odpojil a 15 minut trucoval. Když se zas připojil, tak já už zase odcházel, takže mi to nemohl vrátit. Prima veřer.
 
Rapier
To se nevidím, že to dnes nikdo nelítá. To co popisuje Rumcajs mě připomíná doby kdy jsme létali online s SVK Squadron Lock On Flaming Cliffs na HyperLobby nebo IL-2 Sturmovik FB (společně i s Leonem).

Quake v leteckém kabátě, to byl jeden z důvodů, proč jsem skončil s leteckými simulátory a dal si skoro 10 let pauzu. A to je taky stále důvod, proč skoro nelátám online. Jediné co mě dokáže snad znovu připoutat do online sedla je CZ/SK komunita ohledně Falcon BMS 4.33 nebo MB2 a jejich pojetí létání s Bravo21.
 
petsild
NFF je prostě špatný server s ikonama Smutný. to nemohlo dopadnout jinak.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rumcajs
NFF je prostě NFF. Není to nic úžasného. Je to zkrátka prasomlejn. Jenže když se člověk večer naloguje a nikde jinde lidi nejsou, tak má dvě možnosti. Buď tam jít, nebo to vypnout. Sem tam je to dobrá oddechovka.
Já bych byl samozřejmě rád, kdyby stále fungovali Syndikáti. Kdyby byl server bez ikon a virtuálních budíků. Kde by nebylo GPS. Kde by byly smysluplné cíle po mapě. A kde by byla populace pilotů. Jenže není.
Aktuálně je to vlastně dost podobné v BOSku. Lidí je sice dost, klidně nějakých 200 a víc online takhle navečer. Ale 84 jich je na Wings of Liberty. 35 na DED Normal ... tedy s ikonama a s zjednodušeníma. Dalších 30 na prasomlejnu Berloga. A pak nějakých 5 lidí lítá virtuální Finy, což je sice prima server, ale zjevně má nedodělaný mise a navíc je to blbě udělaný, takže to vše každých pár minut na několik vteřin zalaguje, jako že úplně ztuhne hra. Takže volba je WoL s GPS a populací hráčů s číterskou minulostí (pokud to je již minulost), nebo prasomlejn, nebo normal. Doufám tedy, že zas obživne TAW nebo DED Expert.
Tedy přiznám se, že když už mlejnek na maso, pak radši WW1. Když od toho člověk nečeká, co v tom není, je to legrace. Nakonec všechna zklamání vycházejí z neoprávněných očekávání.
 
Mira
No, ono, když se Číňan nebo Rus naštve, tak to občas bývá pěkný airquake i v tom BMS..ale na RoF, nebo BoS to zdaleka nemá..
 
LEON
Však tady na SVK je dost bývalých pilotů ROF, kteří když se domluví, že budou létat třeba večer po 20 hodině, tak třeba na New Wings dostaneme minimálně 20 CZ/SK hráčů pravidelně naprosto s přehledem i mimo víkendy... Stačí jen chtít...
 
https://www.rcfree.eu
1stCL_Fucida
LEON napsal:

Však tady na SVK je dost bývalých pilotů ROF, kteří když se domluví, že budou létat třeba večer po 20 hodině, tak třeba na New Wings dostaneme minimálně 20 CZ/SK hráčů pravidelně naprosto s přehledem i mimo víkendy... Stačí jen chtít...


Jakkoliv to na papíře zní dostatečně dobře, tak 20 lidí je příliš málo na nějaké rozlétání serveru. Reálně potřebuješ minimálně tak trojnásobek, spíše desetinásobek. S absolutními počty lidí můžeš počítat pro coopky a speciálky, ale dlouhodobě je to nedostatečné.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,718,829 návštěv