April 19 2024 04:49:05
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Mazanie joysticku
Lieutenant_Samuel
Zdravím, neviete , čím si môžem namazať tento Saitek Pro Flight Yoke, aby mi lepšie kĺzal? To mazanie, čo tam je tam bolo od kúpy a neviem čo to je zač. Ale ked sním hýbem tak sekavo to ide že musím silnejšie tlačiť. Indulona asi neni dobrý nápad nebo jo? Šklebící se Niečo , čo by som našiel v domácnosti nejaký olej nebo co Šklebící se Len aby mi to nepoškodilo ten joystick. Dekuju za odpoved Úsměv

PHOTO : https://uloz.to/!...140043-jpg
Môj Youtube kanál tu : https://www.youtu...freload=10 (nájdete tam mnoho videí z IL-2)
Môf Facebook tu : https://www.faceb...el.sipos88
 
1stCL_Fucida
Já na tyhle účely používám silikonový olej. Ale určitě můžeš použít i nějakou vazelínu vhodnou pro plasty. Teplotní odolnost nemusí být vlastně žádná...
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Achileus
namaz to mydlem suchym ne sprchac atd Úsměv
 
jg26.achileus.cz
magot
já jsem před dvouma rokama namazal panty od dveří vepřovým sádlem a dodnes nevržou!
Takže se toho nebát, něco na chleba a něco do joysticku Šklebící se
 
Rumcajs
magot napsal:

já jsem před dvouma rokama namazal panty od dveří vepřovým sádlem a dodnes nevržou!
Takže se toho nebát, něco na chleba a něco do joysticku Šklebící se
Kamarád se tuhle namazal a pak si nevrznul. Já bych se toho teda bál.
 
AJaromir
Určitě doporučuji něco, co nereaguje s plasty a má vyšší viskozitu. Lůj nebo sádlo není moc dobré, to se snadno rozteče. Jestli děláš ve strojním průmyslu, tak tam něco takového určitě musíte mít.
 
Achileus
mazu mydlem a nikdy problem oleje si myslim budou tahat prach a bordel
 
jg26.achileus.cz
1stCL_Novotny
A co prostě použít normální mazadlo? Chlapy myslet s tvrdým y!!! Mrknutí
https://www.ges.c...03136.html
 
alfik
Blbost! Žádný chlapy (s tvrdým) nikdy nic normálního nepoužívají!
Mch. Já to (všecko - od dveří až po joysticky) šprycám konkorem co ho mám ještě z Jézédé, ten je snad bezednej či co Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
AJaromir
Tak jsem to už dnes nevydržel, a namazal si warthoga. Neskutečný rozdíl Úsměv
 
magot
Po jak dlouhé době?
 
AJaromir
Necelé 4 roky. Ale mám problém. Díval jsem se, že je tam roztržený asi gumový kroužek. Jsem schopen si jej vyrobit sám, ale potřebuji vědět materiál a rozměr. Každopádně mám myšky si koupit nový, jiný spodek od virpil. https://virpil.co...0-base-vpc Měl by být kompatibilní s rukojetí warthoga. Hlavní výhodou jsou celokovový mechanismus, pružiny a vačky na každou osu zvlášť. Součástí balení jsou 3 druhy vaček s tvrdým, měkkým nebo s žádným středem. Také jsou součástí sady pružin o různých silách. Akorát oprti warthogu má nižší rozlišení os.
Upravil/a AJaromir dne 28-07-2017 22:06
 
magot
A nebo počkat na F-18 páku, ale základna bude asi stejná ..
 
AJaromir
Právě. Oni píší, že těch 5000 bodů na osu sttačí. Že to rozliší pohyb 0.006° Ale warthog má 65 000 bodů na osu. Tak já nevím.
 
Rumcajs
Ona ta schopnost elektroniky odlišit od sebe 65 000 poloh je čistě teoretická věc. Jedna věc je, že se poloha udává jako 16bitové číslo, druhá věc je pak schopnost klacíku něco takového zprostředkovat. Do hry vstupuje schopnost senzorů reálně tak jemné změny polohy registrovat, dál pak schopnost mechaniky vůbec od sebe takové sousední polohy odlišit. Ta mechanika má vždy nějaké vůle a má nějaké tření. Pak taky, a to je snad nejvýznamnější, člověk je zařízení dost nepřesné. Člověk rozhodně není schopen takové přesnosti. Člověk navrch mnohem přesněji vnímá sílu / tlak než polohu. Nebudu s tím moc unavovat, ale ten signál se pak stejně zpracovává někde v tom PC a na přesnost pilotáže má mnohem větší vliv zpoždění v tom zpracování než samotná přesnost měření.

Pro příklad: Mám doma CH Fighter Stick, což je velmi solidní klacík mezi plasťákama. Na tom celém klacku je kov snad jen v pružinkách a šroubečcích. Jinak komplet plast. Žádné hall senzory nebo optika, jsou tam klasické potenciometry. Elektronika má 512 poloh na osu. Ano 512 ... žádné tisíce.
No a pak mám kovovou Mambu. Má to hall senzory. Elektronika má tuším 2048 nebo 4096 poloh na osu. Už nevím, ale není to podstatné.
No takže mám porovnání. Vnímám to tak, že s tou kovovou Mambou jsem malinkato přesnější. Pravděpodobně proto, že má kvalitnější mechaniku, že je v ní míň tření. Tření je totiž nepřítel přesnosti, protože vede ke skokovým změnám sil. Ostatně to promazání Warthogu bylo znát, píšeš. Promazání = snížení tření = omezení skokových změn v silách.

5000 bodů na osu fakt stačí. Stejně když se podíváš na živá data, co ti ten signál bude generovat, dostaneš se k tomu, že se trefíš do zvolené polohy s přesností +-100. Nedejbože že bys byl schopnej udržet stabilně třeba polohu 2891 a odlišit jí od 2892.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,719,402 návštěv