April 20 2024 16:02:53
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 13

· Piloti on-line: 1
Algy

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Nalezeno na Internetu 2017
Rumcajs
Kluci, vy jste snad ten článek nečetli. Na další válku by vám byl kryt prd platný. Máte to tam snad dost jasně. Válčilo by se dronama a jinejma potvorama a to i ve vesmíru. Navíc podstatná část války by měla informační a desinformační podobu.

Házet někam bomby a posílat tanky je tak strašně zastaralé. To je vhodné jen pro takovéto domácí asymetrické válčení, kdy se za použití high tech předchozího milenia bojuje s nějakým partizánama s kalašnikovem. Cílem je vyprázdnit sklady, aby se dalo ospravedlnit další utrácení. Nebo snad v Syrii či Ukrajině jde o opravdovou válku?
Non est specifica
 
310_cibule
Myslíš jako, že když jeden stát sebere druhému část území a neustále ho vojensky obtěžuje hluboko v jeho území na západ od společné hranice, tak jde o vyprazdňování skladů?

Nebo když část společnosti povstane proti tyranovi (a do toho se zaplete spoustu dalších zájmu včetně náboženského fundamentalismu či vcelku pochopitelné touhy jednoho etnika, které deptá několik různých režimů, až mu z toho bolševicky hráblo), je vyprazdňování skladů?

Ty Parlamentní listy, Aeronet, Protiproud a další fakt odvádějí dobrou práci :-)

Sorry, nechci rozvířil další vzrušenou debatu, jen mě pobavilo, jak těmto nihilistickým výkladům světa ochotně podléháme.

Všichni vědí h...no, jediný, kdo do toho vidí, je Oliver Stone ( volná parafráze ;-)
Upravil/a 310_cibule dne 24-06-2017 09:44
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Ano, myslím si, že na Ukrajině si Putin honí brko. Testuje svoje jednotky a formy tý hybridní války. Zbraňové systémy. Trenuje velitele a tak podobně. Západ se toho odmítnul zůčastnit a nedodává ničící zbraně ani špionáž. Takže chudáci Ukrajinci byli tak nějak ponecháni napospas. Neříkám, že pro to mám řešení, ale Putin si z toho udělal střelnici.

V Syrii si myslím, že se z toho stala střelnice pro všechny z okolí. Je Asad tyran? Je! Jsem názoru, že když to Ami chtěli řešit, měli to udělat hned jak použil chemické zbraně. Tenkrát se mělo za to, že Asad padne do pár týdnů. Nestalo se. Západ nebyl schopnej na to zareagovat. Tak přišlo ISIS. Zapojili se do toho Rusové. Turci. Saudi, Iránci, Kurdi a ten seznam asi může pokračovat. Od té chvíle mám za to, že západ tam lítá a hází bomby sem a tam a že ty bomby neřeší už vůbec nic. To měli udělat, když to ještě šlo. Teď už je pozdě. Problém na generace už se narodil.

Nečtu ani Parlamantní listy, ani Aeronet, Protiproud a tp. Čtu CNN, BBC. Čtu cokoli, co napíše Fareed Zakaria. Doporučuju.
Non est specifica
 
saldy
Pouze pro retromany, ostatní neklikat. Mě zaujaly ty časáky ke stažení z devadesátých, velká nostalgie, kupoval jsem si levely a občas excalibur nebo score, je zajímavý že skoro všechny stránky si pamatuju http://www.oldgam...
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Koty
Že si Putin na ukrajině honí brko o tom žádná. Ať už je to primární cíl, nebo jen tak něco mimochodem.

Každopádně furt lepší, než kdyby si Ukrajinci honili brka nad genocidou Ruské menšiny Mrknutí
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
310_cibule
Jo, takto tomu rozumím, Rume. To první na mne působilo dojmem, že všichni válčí jen proto, aby mohli nakupovat další zbraně. Neválčí. Ukrajinci se brání imperialistickému agresorovi a je dobře, že se do toho Západ nenechal vojensky vtáhnout (aspoň že uplatnil ty sankce).

Tvému názoru na Sýrii se z mého pohledu též nedá nic vytknout. Ale chápu, proč se do toho zpočátku Západu přímo zapojit nechtělo. Těch angažmá po celém světě je docela dost a taky to dost stojí (nehledě na veřejné mínění, které zrovna neplesá nadšením, když se z letadel vykládají zinkové rakve). Jenže pak se do toho vojensky vložil Rus a bylo třeba zasáhnout, jinak by Asad veškerou opozici utopil v krvi (nebo zlikvidoval chemickými zbraněmi). Nemá to jednoduché řešení.

Zakariu ti schvaluji 😉, je to dobrý analytik, i když ani on není žádné zjevení pravdy a občas šlápne vedle. Jako ostatně každý.

P.S. Omlouvám se za ten svůj včerejší, poněkud sarkastický tón. Byl jsem trochu nalitej.
Upravil/a 310_cibule dne 24-06-2017 09:47
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
pacheco
Rumcajs napsal:

Kluci, vy jste snad ten článek nečetli. Na další válku by vám byl kryt prd platný. Máte to tam snad dost jasně. Válčilo by se dronama a jinejma potvorama a to i ve vesmíru. Navíc podstatná část války by měla informační a desinformační podobu.

Házet někam bomby a posílat tanky je tak strašně zastaralé. To je vhodné jen pro takovéto domácí asymetrické válčení, kdy se za použití high tech předchozího milenia bojuje s nějakým partizánama s kalašnikovem. Cílem je vyprázdnit sklady, aby se dalo ospravedlnit další utrácení. Nebo snad v Syrii či Ukrajině jde o opravdovou válku?


Nemuzu si pomoct a musim reagovat, to v tom clanku byly pouze predstavy lidi o necem nepredstavitelnem, globalni stret muze podle takoveho scenare zacit, ale myslim ze nemuze skoncit ani rychle, jak se tam pise (uz to nepude zastavit), ani nejakym prehlednym vysledkem, nejspis bude po mnoha letech konfliktu a pozdejsiho drancovani svet natolik zpustosen a jeho populace natolik zredukovana ze bude uplne jedno kdo vyhral, pokud bude vubec mozne neco takoveho o nekom rici. Nejdulezitejsi pro pozustale lidstvo bude techologie a znalosti ktere si sebou do noveho veku prinese a toho nemusi byt mnoho protoze nase civilizace je Hi-tech a vsechny obory jsou vysoce specializovane, dnes neni doba vsestranych geniu s obsahlymi znalostmi v mnoha oblastech. Ale to zabiham jen do dalsich spekulaci...
Rume, tvuj nazor o zastaralosti tankoveho boje je myslim trochu vedle, kdyz do toho(vyvoje) borci napumpujou tolik prachu a pak ty skvele hracky pro nase diktatorky poridej tak to pouziou minimalne pro zabavu, jen co zacne horet. Samozrejme doba dronu prijde jen co zacnou hledat levnejsi efektivni nahradu klasickych prostredku, zrejme to bude doba kdy se my virtualni piloti, tankysti a ja nevim co vsechno budeme skvele hodit k ovladacim terminalum novych hracek, ostatne doba uz posadky dronu vychovava a cvici u pocitacu a ps4 a X-boxu. Budou drit ekonomiku aby tu super drahou hru udrzeli v chodu az se zruinujou vsechny zeme a lidi to ani uz nebude zajimat, v posledni valce jsme se mohli spojit proti arcidemonovi Hitlerovi a bylm sakra duvod to dotahnout do konce za kazdou cenu, jen jsme nemeli na cele Archandela, ale mytus demokracie a lidskych prav a pokrytectvi. A to jsem ani nezminil narody afriky co jsou pripraveny se hnout na sever, posledne mluvili o 100 mega people! Rikam: bavme se dobre ,doba je vice nez zajimava a globalni civilizace se cyklicky objevuji jen zridka v radech 10 000let, tak mame kliku.
P.S. Furt jeste cekam na monitor, popletli adresu, da se BOS, BOM, BOK, stahnout abych to nemusel objednavat v krabici?
 
magot
saldy napsal:

Pouze pro retromany, ostatní neklikat. Mě zaujaly ty časáky ke stažení z devadesátých, velká nostalgie, kupoval jsem si levely a občas excalibur nebo score, je zajímavý že skoro všechny stránky si pamatuju http://www.oldgam...

Znám! Občas tam naleznu nějaké zapomenuté hry z 8/16 bit Úsměv
Občas pročítám stará score, excalibury a podobný archiválie.
 
Rumcajs
pacheco

1) BOx se dá koupit na Steamu a u nich na WEBu. Normálně online, není potřeba krabice. Stačí internetová platební karta.

2) Ten tankový boj jsem uváděl v kontextu války velmocí. Kdyby byla válka velmocí, tanky by v ní asi neměly hlavní úlohu. To je poselství toho článku. A to je to, co jsem lehce s nadsázkou řekl. Jistěže tanky jsou stále důležité prvky v boji, ale je to ten boj, co jsem popsal - asymetrické konflikty a lokální války. Tedy ne válka velmocí.

Ukrajina versus Rusko není válka velmocí. Rusko je velmoc, ale Ukrajina je spíš bezmoc. Tedy alespoň do doby, než Ukrajinci vyhlásí, že mezitím vybudovali jaderný arzenál a že jejich rakety míří na Moskvu. Know how na to rozhodně mají. Produkci všeho potřebného taky.

Jinak naprostý souhlas, že se máme výborně. Nikdy nebylo líp.
Non est specifica
 
magot
Koty napsal:

Že si Putin na ukrajině honí brko o tom žádná. Ať už je to primární cíl, nebo jen tak něco mimochodem.

Každopádně furt lepší, než kdyby si Ukrajinci honili brka nad genocidou Ruské menšiny Mrknutí

Genocida je plošné systematické vyhlazování určité skupiny lidí, nějaké bližší info kde co Ukrajinci vyhladili?
Ale nepodléhej iluzi že nevím co je Ukrajinská vláda zač.
 
310_cibule
To snad ani nestálo za reakci :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
Milý Cibule. Je sice hezké, že "kopeš" ze "své" noviny, ale nepřeháněj to. Mohl bys být pro leckoho za blbce. Pozor - netvrdím že to co popíšu dále děláš ty sám, ty jsi zde možná "jen" v roli užitečného idiota.
Je totiž s podivem, že:
1) ty vaše noviny bez mrku oka a bez jakéhokoli ověřování převezmou jakoukoli pitomost z BBC nebo Al Džazíry, i když se opakovaně ukazuje že jsou to uměle vytvořené (a dost idiotsky, čili snadno se to dá rozpoznat) pseudozprávy těžce propagandistické - ovšem "pro ty správné".
2) ty vaše noviny neváhají převzít cokoli od tebou zmiňovaných Parlamentních listů a Aeronetu, co se jim hodí, akorát že "raději" neuveřejníte zdroj "abyžedaktonepovedal".
Pro tvou informaci. Kvůli zcela zřejmé manipulaci a ideologické propagandě jsem ze svého portfolia důvěryhodných vyloučil a do škatulky "pro srandu" převedl jak Aeronet, tak ten tvůj "vyvážený a objektivní" plátek. A jak jsem zjistil, zdaleka nejsem sám.
Takže na tom zapracuj. A klidně si nalej Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Koty
magot napsal:

Koty napsal:

Že si Putin na ukrajině honí brko o tom žádná. Ať už je to primární cíl, nebo jen tak něco mimochodem.

Každopádně furt lepší, než kdyby si Ukrajinci honili brka nad genocidou Ruské menšiny Mrknutí

Genocida je plošné systematické vyhlazování určité skupiny lidí, nějaké bližší info kde co Ukrajinci vyhladili?
Ale nepodléhej iluzi že nevím co je Ukrajinská vláda zač.


Když o to jde - zasáhneš moc brzo - a až ke genocidě to nedojde, takže seš špatnej, žes zasáhl.
Nebo to necháš zajít tak daleko, že skutečně začnou neřízený popravy - a pak seš špatnej, žes nezasáhl už dřív.
(EDIT: Ovšem pokud nejseš jů-es-ej)

Jinak, prej právě na východě začaly čistky jak od gestapa, než místním utekly nervy, prej chodili po barácích a zatýkali "kontrarevolucionáře" Šklebící se
Genocida sice ne, ale slušnej start Mrknutí
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
310_cibule
Alfíku, ne úplně pobírám podstatu tvého sdělení, ale to, že mne někdo může považovat za blbce či užitečného idiota v podstatě předpokládám permanentně. Nemluvě o tom, že oprávněně :-)

S našimi, vašimi či jejich novinami to nemá vcelku nic společného (těmi našimi máš na mysli které?). Spíš by to mohlo souviset se snahou používat kritický rozum a nenechat se oblbnout řečmi, jak všechno stojí za prd a všichni jen lžou.

A na to se napijééém :-)
Upravil/a 310_cibule dne 24-06-2017 23:18
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Koty napsal:
(EDIT: Ovšem pokud nejseš jů-es-ej)

Já jsem já, co jseš ty?
 
BenKenobi
alfik napsal:
Pro tvou informaci. Kvůli zcela zřejmé manipulaci a ideologické propagandě jsem ze svého portfolia důvěryhodných vyloučil Aeronet

Pff
 
pacheco
Tak aby bylo jasno duveryhodna media jsou prece ta, ktera patri do propagandy, kterou jsme se rozhodli se nechat ovlivnovat. Nekdo ma rad holky nekdo zase vdolky. Me osobne pripada nejulitlejsi ruzne plodicky konspiracnich teorii(na jutubu je jich prehrsel) jo a taky ti co se nas snazi presvedcit ze ziji pouze ze slunecniho zareni a nezavrazdi v zivote uz ani mrkvicku. Vyber propagandy pak je odvisly od moznosti jedince zaujmout ten ktery point of view, kterych je pak neomezeny pocet, viz hadit-nuit. Schopnost se mezi temito body volne pohybovati dava pak jedinci miru obektivity a svobody.
Ja neverim nikomu kazdej verejne cinnej ma svy zajmy, ale neco je memu mysleni blizsi, neco nestravim nikdy...
Ale vse je mozneÚsměv
 
pacheco
Jo cetli jste tohle? :
https://www.sezna...lanky-home
Nektere ksefty se sankci proste netykaji, ju-es-ej to samo nerado vidi, bylo by zajmavy poslechnout si CNN a pak RT a pak treba neco od nemcu, to bude uhlu pohledu co zdroje, kdo je duveryhodnejsi?, ale ja na to nemam cas...
 
magot
ztráty JG54 stále pokračují, nicméně jsou ultralehké Šklebící se
1gr.cz/fotky/idnes/17/063/org/JKK6c3381_luftwaffe.jpg
 
pacheco
Šklebící se a to se jim podarilo prerusit energii do 15 obci tomu rikam uspesny bojovy letMrknutí
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,730,951 návštěv