December 13 2018 14:25:33
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,609
· Nejnovější pilot: 606_ThomasPV
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Nalezeno na Internetu 2017
alfik
57thMH_Edison napsal:

Uppps, že by se někdo trošku netrefil !!!!!!

... a tomuhle se, milé děti, říká, zpotit se aj na řiti!
"Slíbili jste mi kolonie na Marsu. Místo toho jsem dostal Facebook." Buzz Aldrin
"Hranice, které nepřekráčejí dnes obchodníci, jednoho dne překročí vojska." Mistr Sun
"Vidím velký špatný. Hodně budeš někde." Jolanda

Hoper
Jedna z prvních věcí, co mne učili na prvních sletech ve Flankeru byla ta, že když vjíždím na dráhu, mám se podívat, jestli něco nesedá.
Tenhle pán asi na flankeří slety nechodil.

A za video Edi děkuji, už takhle přemýšlím, na co vše může člověk v letadle umřít.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.
home.tiscali.cz/cz470266/hamster.gif

57thMH_Edison
No osobně bych řekl, že před každým křížením dráhy je potřeba včas zavolat nebo zastavit a zeptat se TWR jestli mám přejezd povolen a tady to byl kontinuální pohyb bez komunikace.
Takže palec nahoru tomu dobrodruhovi. Tady bylo velký štěstí, že to bylo hned v 1/4 dráhy a bylo to ještě před dosednutím. Stát se to v 3/4 a po dosednutí, mohl to být úplně jiný obrázek.
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ

magot
Úterní start a přistání New Shepard od Blue Origin s prosklenou kapslí
YouTube Video

magot
parní traktor versus John Deere
YouTube Video

alfik
Magote - pěkné, ale předpokladatelné Úsměv Nafťák potřebuje pro přetahovanou udržovat vysoké otáčky, takové v nichž má max. krouťák, ale pára (a elektro) "táhne vocpoda", má max. sílu při nízkých otáčkách. A pak už jen zahraje pro páru schopnost přenést ten krouťák na půdu, což při nízkých otáčkách jde, ale při vysokých to začne hrabat... Úsměv
"Slíbili jste mi kolonie na Marsu. Místo toho jsem dostal Facebook." Buzz Aldrin
"Hranice, které nepřekráčejí dnes obchodníci, jednoho dne překročí vojska." Mistr Sun

Rumcajs
Hledáš v tom Alfíku duchy. Nejde o nic takového. Je to prostý souboj vah. Ten parní stroj může mít klidně n-násobek váhy toho John-Deera. Navíc je tu ta drobnost, že mají závěsy v jiné výšce a tedy Deera to táhne trochu nahoru - zvedá ho to a snižuje mu tak záběr. Ale to je menší část problému. Prostě ten parní krám je mnohem težší.

Vladis
alfik Tak scasti mas pravdu, ale nieje to len v polozeni krutiaku motra, je to v hmotnosti a s toho vyplivajucej schopnosti adheznosti povchu, stycnej plochy atd....

predpokladam: priklad keby mala para iba "zabrzdene", john by stym nepohol, ma silu ale hrabal by a zahrabavalba sa, aj keby pouzil akekolvek redukcie, proste je lahky (hlavne vzadu) ........ opak keby john mal zabrzdene, para ho bude tahat, smicit. a tu vtomto pripade vobec nehra rolu krutiak motora.....je to hmotnost + stycna plocha.

samozrejme ak by boli rovnake hmotnostne kategorie a s podobnym vykonom a podobnou stycnou plochou, tu uz bude hrat rolu technika jazdy .....redukcie, prevody a co spomynas ty....

edit Rumcajs ma predbehol Mrknutí

magot
váha a převody parního stroje jsou stěžejní imho

clone9cz
Parní stroje mají výhody i v letectví. Zejména při střemhlavém letu. To ale neznamená, že jsou lepší.

http://www.wwii-illusion.net
magot
v letectví třeba parní katapulty ještě nedávno neměli konkurenci, až s příchodem elektromagnetických (EMALS) se zdají být druhořadé ale ty jsou stále příliš drahé ..

AJaromir
U nás v práci se "spotřebuje" cca 50 tun páry za hodinu.
Pokud daný objekt vrhnete rychlostí vyšší, než 8km/s, tak poletí i hrábě.

magot
btw v r. 1933 Besler postavil funkční parní letadlo, dokonce STOL Šklebící se
YouTube Video

Upravil/a magot dne 19-12-2017 10:13

Uzin
Historie parních strojů v letectví je překvapivě bohatá:

https://en.wikipe...m_aircraft

alfik
Máte pravdu oba. Já jsem to nechtěl psát moc dlouhé Úsměv tak jsem vybral to co mi osobně přišlo nejúsměvnější.

Killer
YouTube Video

Rumcajs
Když jsem se díval na to video, co postoval Killer, skočilo mi na YouTube tuhlencto. Je to dost tématické, tuhle to tu řešil Lesník, jak se krásně rozhlížíme kolem sebe na 8mi G a jsme v pohodě v těch našich simech. Tak tohle jsou záběry na lidi, kteří skutečná Géčka zažívají. Dost poučné to je. No a ukazuje to, jak moc nerealistické jsou ty naše mnoha Géčkový přesný míření a sestřely a kroucení hlavou a vůbec.

YouTube Video

Hoper
AJaromir napsal:

U nás v práci se "spotřebuje" cca 50 tun páry za hodinu.

u "nás" v kasárnách se párou třebas i čistily kotce (mmj)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.
home.tiscali.cz/cz470266/hamster.gif

AJaromir
Tak my párou vyrábíme celkem důležitou přísadu do Becherovky! Úsměv

AJaromir
Rume, na těch videích to ale vypadá, že nemají anti-G hadr. Bez něj člověk sotva vydrží 4G.

Přejít na fórum:
Předvánoční sraz 2018
Rezervace na Předvánoční sraz 2018
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

28-11-2018 15:18
https://forum.team
speak.com/threads/
128681-Channel-Cha
tting-not-working-
in-some-channels

28-11-2018 09:43
Já hlavně nevím, jak se to dělá.

25-11-2018 17:55
Nemůže. Bo spam je věčný. Šklebící se

25-11-2018 15:01
Může už někdo povolit v TS posílání odkazů?! DÍKY

22-11-2018 17:27
BoS na Steamu 66% sleva

13-11-2018 21:40
Hurá!

02-11-2018 11:51
Ninjo, podívej se, jestli ho máš přeplý na PS3, je to 2 polohový přepínač zezadu, jakoby před pákou joye na základně, má polohy PS3 a PC.

01-11-2018 17:40
teď Bitva o Midway na NovaCinema

30-10-2018 01:20
Ahoj. Nefunguje mi nově zakoupený joystick Thrustmaster na PS3 ve hře Il 2 wings od prey. Neví někdo co je špatně? Děkuji za odpověď.

22-09-2018 10:06
Tak jsem se díval a je to jiný systém než co jsem myslel. Tam jsem... taky nikdy nebyl Úsměv Jako v Salcburku Šklebící se

10,366,930 návštěv