May 02 2024 10:18:04
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Nalezeno na Internetu 2017
magot
1stCL_Jiricek napsal:
Dříve jsem psal, že pokud nemá být EU federací

USA jako unie funguje špatně? (Krom toho že chce bohatý Texas odejít)
 
Ucho
Mno, a co kdybychom si treninkove uzavreli federaci se Slovenskem, co? Kdo je pro?
 
1stCL_Jiricek
magot napsal:

1stCL_Jiricek napsal:
Dříve jsem psal, že pokud nemá být EU federací

USA jako unie funguje špatně? (Krom toho že chce bohatý Texas odejít)

Představuju si (protože o USA vím kulové), že funguje dobře. Je otázka, jak fungovaly ve svých začátcích, které (v případě ferelaizace Evropy) zažijeme my. Ale připusťme, že i v začátcích fungovaly dobře.

Federativní Evropa by ale jistě fungovala mnohem hůře než federativní USA. Proč, to už tady bylo jinými několikrát nastíněno: státy potažmo lidé v USA mají nesrovnatelně více společného. Především jistou společnou "ideu američanství", cítí se být "američany". V Evropě nic takového není a nelze to vybudovat "chtěním". Vyžaduje to společnou historii nebo podobný historický úděl. To Evropa nemá. Rozdíly mezi Evropskými státy jsou snad větší než mezi USA a jejich sousedy.
 
LesniHU
1stCL_Jiricek napsal:

LesniHU napsal:

1stCL_Jiricek napsal:
Ale fakt je, že v řadě věcí by se evropská exekutiva měla už i se svými dnešními limitovanými možnostmi chovat daleko razantněji (třeba v případě nedodržování principů, které státy svým dobrovolným vstupem do tohoto uskupení přijaly).

Souhlasím. Zejména s tím domáháním se na dílčích státech toho, k čemu se zavázali. Např. to nepřijetí směšných 2600 uprchlíků (ať už si člověk mechanismu přijímání uprchlíků myslím cokoli) je trapné.

Bohužel každá krize způsobí volání po "utužení pravomocí EU", které se pak ale neprojeví na pravém místě. Finanční a uprchlická krize byly řešeny tak nemotorně, protože EU neměla dostatečný mandát dupnout si... Ale srát se mi do MÉ BLBÉ SKŘÍŇKY, to jo!!! Šklebící se Šklebící se Šklebící se
Muzes to prosim trochu rozvest? S durazem na to, jak by to EU resila, kdyby mela ten mandat dupnout si, a v cem by to dupani spocivalo. Pripadne vysvetlit, proc v pripade krizi pouzivas minuly cas...

Ahoj HU, sorry za prodlevu, odskočil jsem si k jiným záležitostem (práce a tak... .))

Neřeknu nich světoborného - pokud někdo něco požaduje, musí mít i prostředky to buď vymáhat nebo přímo ovládat. Tyto prostředky EU zhusta nemá a za stávajících struktur je ani mít nemůže. Někde by je mít mohla, někde těžko (a tam by se neměla vůbec do ničeho pouštět).

Prostředky přímo ovládat by mohla mít leda na federální úrovni. Bez federace možná tak ve finančním sektoru v Eurozóně, možná...
Prostředky vymáhat by mohla mít i teď. Ale jsme obecně v době, kdy se toleruje, že někdo své závazky neplní. To je dle mého špatně. Řecko mělo dostat přes prsty za své fixlování, my jsme měli dostat přes prsty za uprchlíky. Řecko mělo být donuceno opustit EU mechanismem, který EU už měla mít po ruce. Ne z trucu, ale pro zachování důvěryhodnosti dohod obecně. V našem a v podobných případech by pomohlo, kdyby dotace resp. nějaké jiné finanční toky jdoucí přes EU byly vždy nějakou dobu drženy jako "zádržné".

Jakkoli se mi nelíbí, že Rada rozhoduje ne-konsezuálně ani to, o čem všem rozhoduje, tak dokud jsme součástí toho systému, měli bychom jej respektovat. Měli jsme povinnost, kterou jsme flagrantně (navíc z vnitrostátních populisticko-politických důvodů) porušili. To by nemělo být možné. Jak se pak můžeme divit Rusku, že si poruší mezinárodní smlouvy, když se mu to hodí? A mělo k tomu mnohem, mnohem relevantnější důvody.


Dříve jsem psal, že pokud nemá být EU federací, měla by se dle mého měla nějak (?) vrátit ke konsenzuálnímu principu. To by znamenalo, že by řada věcí, které dnes řeší, vypadly z její gesce. Včetně např. uprchlíků.

Taky jsem dříve psal, že se bojím, že federace je jediná možnost. To neznamená, že ji preferuji před konsenzuálním principem (a tedy před omezením působnosti EU). Myslím to tak, že pokud nenastane nějaké kolektivní zmoudření národů, aby se konsenzem dovedli shodnout na více věcech, stane se Evropa ve světovém měřítku druhořadou. Federaci jako cestu nevidím z ideologických důvodů, ale z pragmatického důvodu udržení se na světovém výsluní. Alespoň na jeho okraji.
Jo ty to myslis takhle obecne, tak to pak ano. Predtim to znelo, jako kdybys znal elegantni a funkcni reseni krizi, ktere ale EU nemohla pouzit.
 
Mriswith
Federaci nebrat!!!

Řešením je czexit, nic jiného. Dokud je to tu ještě jakž takž v pořádku.
 
CSW_Cassius Chaerea
Mriswith napsal:

Federaci nebrat!!!

Řešením je czexit, nic jiného. Dokud je to tu ještě jakž takž v pořádku.
Tak pro budoucnost jsou pro ČR dvě cesty evropanství a německé vazalství. Leda by vznikl nějaký jiný spolek východních států, které by mohli konkurovat Německu a to pro jejich šošáctví asi nehrozí.
 
Mriswith
Cassius Chaerea napsal:

Mriswith napsal:

Federaci nebrat!!!

Řešením je czexit, nic jiného. Dokud je to tu ještě jakž takž v pořádku.
Tak pro budoucnost jsou pro ČR dvě cesty evropanství a německé vazalství. Leda by vznikl nějaký jiný spolek východních států, které by mohli konkurovat Německu a to pro jejich šošáctví asi nehrozí.


To jsou mi ale negativní vibrace Úsměv

Evropanství se v tuto chvíli = německé (s Macronem v budoucnu možná německo - francouzské) vazalství... a s federací by to bylo to samé.

Kdepak samostatná republika je řešení.
 
falkon
Mriswith napsal:

Kdepak samostatná republika je řešení.


A co teprve samostatna monarchie!
 
CSW_Cassius Chaerea
Mriswith napsal:
Kdepak samostatná republika je řešení.
Tak jístě, ČR bude žít ve vakuu...
 
magot
On je totiž rozdíl mezi unií a unií.
 
olda Olde maly
Všechny říše stejně jednou padnou Úsměv
 
BenKenobi
Mriswith napsal:
Kdepak samostatná republika je řešení.

Strong and stable Pff

Britové mají alespoň iluzi toho, že jsou stále relevantní, protože byli impérium; co by vedlo kteréhokoli Čecha, co o tom alespoň 15 minut přemýšlel, k volbě vystoupení z EU, se nedá pojmout rozumem. Nic proti emocím, ale nemělo by se to přehánět.
 
Mira
AIM9X vypalena na pul míle a přesto minula..nakonec použit Amraam .. to jsem myslel že ten Xkovej Sidewinder je větší zázrak Úsměv
http://theaviatio...ast-month/
 
Mriswith
BenKenobi napsal:

Mriswith napsal:
Kdepak samostatná republika je řešení.

Strong and stable Pff

Britové mají alespoň iluzi toho, že jsou stále relevantní, protože byli impérium; co by vedlo kteréhokoli Čecha, co o tom alespoň 15 minut přemýšlel, k volbě vystoupení z EU, se nedá pojmout rozumem. Nic proti emocím, ale nemělo by se to přehánět.


Milý BenKenobi, stejně tak se dá říct, že se nedá pojmout rozumem to, že někdo chce v unii zůstat...
Pokud chceš všechno jen přepočítávat na prachy, tak ano, krátkodobě by nám asi bylo v EU lépe, než kdybychom vystoupili.
Ale z dlouhodobého hlediska je pro tu "Kolébku mou i hrob můj, matku mou, Vlast jedinou i v dědictví mi danou" členství v EU smrtelné. jak finančně, tak z hlediska svébytného státu.

@cassius - Izolacionismus není řešením, to netvrdím. Ale nemusíme opakovat chyby ostatních.

A ve vakuu být nemusíme, koneckonců pořád se ještě můžeme obrátit k Rusku ne? Na Krymu jsou prý moc hezké pláže a jsou i bezpečné...

@falkon - monarchie asi neklapne, na mocnáře by za chvíli sraly mouchy...
 
CSW_Cassius Chaerea
Mriswith napsal:
A ve vakuu být nemusíme, koneckonců pořád se ještě můžeme obrátit k Rusku ne? Na Krymu jsou prý moc hezké pláže a jsou i bezpečné...
Dokud po všech stránkách "vyspělé" Rusko (až na vojenství) nebude mít společné hranice s ČR, tak budeš buď chudej nebo pískat německou písničku a teprve pak můžeš být chudej vazal našeho velkého slovanského "bratra".

Pakliže z EU vystoupíme a EU bude dál fungovat, tak jsou tu dva základní rozdíly mezi ČR a VB
1) nejsme velmoc
2) a nejsme námořní mocnost na okraji EU

Jsme malý ekonomický subjekt závislí na svých sousedech. Pro nás se změní jen to, že se na náš názor nikdo ptát nebude a obchodní podmínky se nám jen zhorší.

Pakliže z EU vystoupíme v době kdy se bude EU hroutit. Pak to bude v době obnoveného nacionalismu a na evropském poli zůstanou jen velmoci a jejich geopolitické sféry. Svět bude ekonomicky ovládat Amerika a Čína a v našich končinách si své právo na světlo bude vydupávat stát, jehož ekonomika jede na skoro 3x tak vysoké úrovni jako ta ruská a který má s námi nejdelší hranice. A v té době tam nebude asi vládnout hodná paní Merkelová, které nemůžete přijít na jméno, ale na kterou budete ještě rádi vzpomínat.

Hlavně když nebudou imigranti v bazénu chodit v těch svých dlouhých plavkách...
 
BenKenobi
Mriswith napsal:
Ale z dlouhodobého hlediska je pro tu "Kolébku mou i hrob můj, matku mou, Vlast jedinou i v dědictví mi danou" členství v EU smrtelné. jak finančně, tak z hlediska svébytného státu.

Ano, toto jsou přesně ty emoce. Přes všechnu tu krev a půdu pak jednomu unikne, že Česká republika je moc malá, bezvýznamná a slabá na to, aby dělala věci samostatně. Pokud máme uvažovat v konturách 19. století, fajn, ale potom alespoň nastudujme Ideu státu rakouského.
 
Tyler Durden
Jsme slabí, malí — Dosti těchto řečí!
Jen kdo tak zoufá, sláb a malý jest.
Oč byla Hellas, byla Róma větší,
než skrání nesmrtnou se dotkla hvězd?

Jak směšné byly našich předků cepy,
když celý svět se zdvihl proti nim,
a hle! Svět celý zdrtil vůdce slepý
a Táboru se klonil věčný Řím.

Jen v srdce zápal, chrabrost bohatýrů
a budem vojsko netušených sil!
Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru,
a malým ten, kdo zná jen malý cíl.
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
BenKenobi
BenKenobi napsal:Ano, toto jsou přesně ty emoce.
 
CSW_Cassius Chaerea
Tyler Durden napsal:

Jsme slabí, malí — Dosti těchto řečí!
Jen kdo tak zoufá, sláb a malý jest.
Oč byla Hellas, byla Róma větší,
než skrání nesmrtnou se dotkla hvězd?

Jak směšné byly našich předků cepy,
když celý svět se zdvihl proti nim,
a hle! Svět celý zdrtil vůdce slepý
a Táboru se klonil věčný Řím.

Jen v srdce zápal, chrabrost bohatýrů
a budem vojsko netušených sil!
Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru,
a malým ten, kdo zná jen malý cíl.
Tak jaký velký cíle máme? Sny pana Babiše, splnit pětiletku na 110%, nebo se zavřít před světem a mávat vlajkami jak na prvního máje?

Horrido zpátky k realitě. Jak reálnou budoucnost si představuješ pro ČR, za a) bez EU, za b ) po EU. A to i v případě že budeme mít štěstí a nebudou nám vládnou třešně ani Babiš.
Upravil/a CSW_Cassius Chaerea dne 28-07-2017 12:15
 
alfik
...

... takže máme vlastně jen dvě možnosti.
1) naučit se dobrovolně Německy.
2) naučit se se skřípěním zubů Německy.
Čili se od dob nástupu Habsburků nezměnilo vůbec nic...
Já to říkám furt - Češi málo šukaj! Kdyby nás bylo aspoň 50 milionů... ale to né, to raději krafat na fóru SVK, co?
Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,800,982 návštěv