May 01 2024 01:40:38
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Nalezeno na Internetu 2017
Uzin
Historie parních strojů v letectví je překvapivě bohatá:

https://en.wikipe...m_aircraft
 
alfik
Máte pravdu oba. Já jsem to nechtěl psát moc dlouhé Úsměv tak jsem vybral to co mi osobně přišlo nejúsměvnější.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
RH_Killer
YouTube Video


 
Rumcajs
Když jsem se díval na to video, co postoval Killer, skočilo mi na YouTube tuhlencto. Je to dost tématické, tuhle to tu řešil Lesník, jak se krásně rozhlížíme kolem sebe na 8mi G a jsme v pohodě v těch našich simech. Tak tohle jsou záběry na lidi, kteří skutečná Géčka zažívají. Dost poučné to je. No a ukazuje to, jak moc nerealistické jsou ty naše mnoha Géčkový přesný míření a sestřely a kroucení hlavou a vůbec.

YouTube Video


 
Hoper
AJaromir napsal:

U nás v práci se "spotřebuje" cca 50 tun páry za hodinu.

u "nás" v kasárnách se párou třebas i čistily kotce (mmj)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
AJaromir
Tak my párou vyrábíme celkem důležitou přísadu do Becherovky! Úsměv
 
AJaromir
Rume, na těch videích to ale vypadá, že nemají anti-G hadr. Bez něj člověk sotva vydrží 4G.
 
Rumcajs
AJaromir napsal:

Rume, na těch videích to ale vypadá, že nemají anti-G hadr. Bez něj člověk sotva vydrží 4G.
A kdy byly anti-g obleky zavedený? Po druhý světový? Navíc mi nejde do hlavy, proč by zkoušeli 8g bez anti-g obleků. Ale nevyznám se v tom, já byl na centrifůze jen na pouti a tam nám tolik nenakládali, tam bylo tak možná 2g.
 
magot
Centrifuga má 3 až 4G.
 
Rumcajs
Saburo napsal:

Anti G gatě začali piloti USAAF používat někdy v polovině roku 1944.
A co ostatní armády? Mám to chápat tak, že vlastně většinu války kluci odehráli bez anti-g pomůcek. Že maximálně tak poloha víc ležmo v Befku pomáhala, jinak to holt museli vydržet?
 
Fiks
Někde jsem četl,že britové je dostávali k Mustangům zhruba rok po USAAF.
Někdy začátkem roku 45.
 
LesniHU
https://www.raf.m...8A1157.pdf
kolem strany 70 je neco o vyvoji ve ctyricatych letech
 
Rumcajs
Díky HU, přečetl jsem si to a podle toho dokumentu to vypadá, že Britové za války nenasadili operačně prakticky nic. S vyjímkou tý severní Afriky, kde ale měli zákaz lítat s tím nad nepřáteslkým územím, což v té fázi války prakticky znemožnilo jakýkoli bojový test.

Jinak mě na straně 68 zaujal i tento text.

The coming of war
Little RAF work was conducted on the problems of high G flying
in the years preceding World War II, as the Air Staff believed that the
speed of modern aircraft would make dogfights outdated.


Před časem jsem zde dostal za uši, když jsem prezentoval tenhle předválečný úzus. Ten postoj totiž vedl k některým konsekvencím, ze kterých se vojenské letectví v průběhu války léčilo. Jeden z nich byla konstrukce stihaček, kde se nepočítalo s bojem proti jiným stihačkám a nepředpokládala se nutnost výhledu dozadu. Vše se dělalo pro dosažení maximální rychlosti, proto trupy navazovaly plynule na překryt kabiny. Zlepšení v tomto směru přinesla až válka a kapkovité kabiny. Součástí této teorie byly i bombardéry operující bez stíhacího doprovodu. Obojí se celkem rychle ukázalo jako omyl stejně jako celá představa, že už nebudou dogfighty.
 
alfik
Fučida splnil co oznámil:
https://pctuning....-vsech-dob
Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
310_cibule
Skvělý text, Fuči. Díky za něj.

Jako bych se vrátil o těch šest let zpátky, kdy jsem si při poslední misi (tuším) v bé pětadvacítkách coby velitel skupiny omylem při startu vypnul jeden motor a zabil sebe i nic netušícího Tjurmu místo abychom zničili cíl, který na pobřeží už prakticky neměl kdo chránit.

Byla to úžasná akce. Teď, když bude coopka v BoX, tak by se dalo zase něco (třeba menšího) zkusit. Že bych si po létech offlinu zkusil zase někdy vypnout motor online :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Jiricek
Abych zase nenaletěl nějakým fejkům: Cibule, prosím tě, je tohleto pravda nebo nesmysl?

https://technet.i...akcie_svob
 
Rumcajs
1stCL_Jiricek napsal:

Abych zase nenaletěl nějakým fejkům: Cibule, prosím tě, je tohleto pravda nebo nesmysl?

https://technet.i...akcie_svob
v tom článku je rovnou odkaz na originální zdroj. Je toho víc, co je v tom nařízení.
http://www.europa...parliament
Je tam ochrana menšin před nenávistí a poškozující reklamou.
Omezení objemu reklam v čase od 6:00 do 18:00 na 20% času. Od 18:00 do 0:00 taky na 20% času.
No a prostě takový všelijaký vopičárny. A krom toho těch 30% z EU a podpora EU tvorby.

Anglicky tomu říkají:



Enhanced protection for children and minors from harmful content
Quantitative rules on advertising
30% of European content in video on demand platforms’ catalogues

 
AJaromir
Jojo, když chceš něco prosadit, napiš, že je to pro ochranu našich dětí...
 
magot
1stCL_Jiricek napsal:

Abych zase nenaletěl nějakým fejkům: Cibule, prosím tě, je tohleto pravda nebo nesmysl?

https://technet.i...akcie_svob


To je jednoduchý, americký video z-edituješ na evropský serveru. Napíšeš tam třeba tečku navíc.
Bude to dílo z EU? Bude, protože jeho velmi malá část vznikla i v evropě.
Proti debilitě se musí bojovat debilitou.

Btw ta EU mi začíná připomínat rakousko-uhersko. Taky bylo se svou byrokracií tak "oblíbené" ..
 
Rumcajs
magot napsal:

1stCL_Jiricek napsal:

Abych zase nenaletěl nějakým fejkům: Cibule, prosím tě, je tohleto pravda nebo nesmysl?

https://technet.i...akcie_svob


To je jednoduchý, americký video z-edituješ na evropský serveru. Napíšeš tam třeba tečku navíc.
Bude to dílo z EU? Bude, protože jeho velmi malá část vznikla i v evropě.
Proti debilitě se musí bojovat debilitou.

Btw ta EU mi začíná připomínat rakousko-uhersko. Taky bylo se svou byrokracií tak "oblíbené" ..
A věříš, že v EU jsou fakt takoví idioti? Chci říct, opravdu rozumíš tomu nařízení, a fakt chápeš, o co v tom nařízení jde a na koho to nařízení skutečně dopadne?


Nebo ještě lépe, rozumíš tomu, že na tvoje (kohokoli z VWings) videa to nemá vůbec žádný vliv a to ani kdyby ses fakt snažil?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,789,823 návštěv