May 03 2024 15:29:15
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Nalezeno na Internetu 2017
LesniHU
AJaromir napsal:

No, u moderních teplem naváděných střel je to o něco těžší, protože si umí "zúžit" zorné pole tak, aby viděly pouze motor. To by potom ta světlice musela být odpálena přímo z trysky motoru, jinak se střela na světlici nechytne, protože ji ani neuvidí.
Tak zkus neco vyfotit proti slunci, uvidis, jak se v protisvetle projevi nedokonalost optiky...
 
AJaromir
Hu, já mám Canon EOS 6 a objektiv Canon EF 70-200 L IS USM. Tam nedokonalosti nejsou.
 
LesniHU
a ja mam 80-200/2.8 od Nikonu a ver mi, jestli si myslis, ze jakykoliv objektiv nema chyby, mas jen male naroky :-)
Ale to jsme odbocili, na rakete neni neco, co vazi dve kila. IR senzor navic snima podstatne delsi vlnovou delku, takze je soustava podstatne vic omezena difrakci. Navadeni rakety neni neco binarniho, ano nebo ne, zahlceni navadeni klamnymi cili nebo treba jinym rusenim je ucinne, i kdyz raketa navadeni neztrati, jen se snizi jeji presnost, protoze pozici cile vice odhaduje z horsich dat. Kdyz proleti prilis daleko, aby se odpalila hlavice, bezva, kdyz mine jen o trochu a cil diky tomu zasahne mene strepin, porad to funguje. I kdyz to treba nestaci.
 
AJaromir
Nějak nerozumím obsahu. Optiku bych neřešil. Sice jsem pracoval jako optik v Meoptě, ale tak se tam jmenoval každý druhý zaměstnanec. Ale to navádění rakety, to mě jako automatizačního technika docela zajímá. Ale za tímto si stojím. Když optika rušení nevidí, tak ji nemůže rušit.
 
magot
Sidewinder Aim-9X poslední verze (vyjma verze C) krom primárního IR navádění počítá data z CCD optiky která filtruje flary. (Rozlišení CCD u verze X je tajné u verze předchozí - R to bylo 256*256)
Další věc je že boresight systém (JHMCS) který zamyká vlastně umí i opravovat cíl za letu. Jednoduše nepřítel vypustí flary ale na boresightu je snadno odlišitelné kde jsou flary a kde letadlo.
A tenhle systém s raketou taky komunikuje. Viz. Aim-9X. Takže do výpočtu zaměření může vstoupit krom IR a CCD i lidský faktor který to teoreticky může vylepšit avšak zkurvit ne.
Ještě pokročilejší verze X - II, umí i uzamknutí až po výstřelu (průlet mrakem), zamknout/ zásahnout cíl za překážkou, GPS pokud existuje dron/ družice zdroj, oprava přes datalink atd..
www.donhollway.com/foxtwo/cloudshooting.gif
Upravil/a magot dne 02-08-2017 09:27
 
LesniHU
AJaromir napsal:

Nějak nerozumím obsahu. Optiku bych neřešil. Sice jsem pracoval jako optik v Meoptě, ale tak se tam jmenoval každý druhý zaměstnanec. Ale to navádění rakety, to mě jako automatizačního technika docela zajímá. Ale za tímto si stojím. Když optika rušení nevidí, tak ji nemůže rušit.
O co je opren nazor, ze nevidi?
Na uzky uhel pohledu staci crossed array. Vyhody FPA jsou v tom, ze vidi scenu jako celek a nad ni muze operovat - muzeme navadet raketu na specifickou cast letadla, napriklad na kabinu, muzeme detekovat tvar cile a taky muzeme sledovat, ktera vec se nahle zacala pohybovat po jine trajektorii a tu ignorovat, protoze to je klamny cil.
 
magot
Další věc je že u cíle vzdáleného např. 2-3 km letícího stejným směrem odhazující flary vidí optika celkem prd i kdyby byla hi-res.
Nicméně tam budou mít určitě nějaký algoritmus, který se nalepí na pravděpodobný bod nepřátelského letounu.
Tam by to pak šlo ochcat kdyby existovala nějaká separátní odhazovatelná zakládna která byl nezávisle na letounu odhodila pár flarů a optika by se toho chytila - a to by mohlo být částečné rušení CCD.
Upravil/a magot dne 02-08-2017 19:46
 
Paulus
Na dálnici D35 spadl vojákům z návěsu tank

https://www.novin...-tank.html
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
AJaromir
Tank čeho?
 
alfik
Tank útočných vozeb Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
saldy
To jsou vocasové.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
AJaromir
Já raději tank vychlazené dvanáctky.
 
saldy
Nekorektní Choreo od fandů FC Legia Varšava

YouTube Video


 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
ti samý fandové pak ještě rozkopali Izraelský fotbalový tým, měli by si utřídit nejprve myšlenky aby si jednu chvíli nehráli na anti-nazi a pak zase na nazi,
ale to už by jsem chtěli po hooligans asi příliš..
https://www.ynetn...87,00.html
Upravil/a magot dne 04-08-2017 23:43
 
saldy
Tady bysme se asi vyblbli si myslim, muzeum korejský války.

YouTube Video


 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
muzeum zajímavý ale ten "znalec", ten jeho zasvěcenej komentář je skutečně obohacující Šklebící se
 
Ucho
Něco od námořníků

http://pilloni.bl...x?c=617251
 
310_cibule
To není od námořníků, ale od blogerky, paní Moniky Pilloni. Je docela známá ze serverů jako Euroarabia, Parlamentní listy či Svobodné noviny.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Ti dobří lidé mají toxoplazmózu, ti bílí, včetně špiček Bruselu. Léčba na to není. Nechal bych je proklepnout ..
Ti černí jsou zdrávy.
 
saldy
Taky by mě zajímalo na co by při testu těchto lidí přišel profesor Flegr, jak sám řekl toxoplazma se v různých stádiích může projevit různě.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,808,777 návštěv