April 19 2024 15:05:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Trackir 5
pSipi
6 h je malo.
Potreboval som tak 2 tyzdne nez som si na to zvykol.
Teraz by som to za nic nevymenil.
Sice ho odteba nekupim lebo mam vlastny tir5 ale doporucujem dat tomu viacej casu.
 
LEON
Já potřeboval asi 2 měsíce, než jsem byl schopný s tím vůbec "nějak" lítat a nezbytným se pro mě stal asi až po půl roce Šklebící se
 
https://www.rcfree.eu
clone9cz
Nesmíš si tam zapnout přibližování. To je na nic. Už se to tu řešilo, tir by musel bejt uprostřed monitoru.
 
http://www.wwii-illusion.net
Fiks
Pokud se ho chceš zbavit tak bych měl zájem.
 
petsild
Saburo napsal:

Komplet nový, včera mi došel z Amazonu z Germanie.
Dal jsem tomu šanci, ale evidentně to není pro mě.
Má naběháno tak 6 hodin. Je jak s tím kšiltem tak i s TrackClip Pro, který jsem zkoušel. Nějak mě nenapadlo sedět i kompu s basebalovou čepicí i ta je součástí balení.

Konkrétně se jedná o toto balení : https://www.amazo...TE_3p_dp_1

cena 4500kč plus pošta, ale dám přednost předání v Praze

To chce led Clip s Opentrack Úsměv rád poradím s nastavením.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
606_Druindin
Čau Saburo, kdyby si to ti přede mnou rozmysleli, tak bych měl taky zájem Úsměv
 
magot
Saburo napsal:

Komplet nový, včera mi došel z Amazonu z Germanie.
Dal jsem tomu šanci, ale evidentně to není pro mě.
Má naběháno tak 6 hodin. Je jak s tím kšiltem tak i s TrackClip Pro, který jsem zkoušel. Nějak mě nenapadlo sedět i kompu s basebalovou čepicí i ta je součástí balení.

Konkrétně se jedná o toto balení : https://www.amazo...TE_3p_dp_1

cena 4500kč plus pošta, ale dám přednost předání v Praze


Moment a s čím jinak lítáš? Bejzbolku i zrcátka zahoď za psem. Clip si dej na sluchátka a fertig.
Vypnout a zoom, sešteluj si osy aby ti sedla citlivost a nic lepšího než TIR prozatím neexistuje ..
 
magot
Ten pohyb dopředu není zoom ale součást 6dof, tedy jednoho z 6ti směrů přirozeného pohybu po kokpitu. Stejně jako můžeš trochu pohnout tělem/ krkem a hlavou ve skutečnosti. I když v DCS jde ten pohyb až na mm k palubce nebo hledí což je taky blbost ..
To přesné rychle zaměření - vycentrování jde myslím taky nastavit, jednak na klávese tě to ihned hodí do centru záměrného kříže a jako druhá věc,
track-ir dokáže "magnetizovat" pohyb po ose X a Y. Čili pokud se přiblížíš jedné nebo oběma z os ono tě to k ní přilepí a vycentruje i když budeš hlavou pohybovat krapet mimo.
To magnetizování se dá asi taky někde nastavit, mě vyhovuje defaultní nastavení na TIRu-4. Nebo ho lze úplně zrušit.
Pak máš velice snadné rozhlížet se okolo a při rychlé akci se bleskově vycentrovat se zaměřovačem.
Rozhlížet se kloboučkem si myslím že silně omezuje reakci pilota v dog fightu.

To s tím hogem chápu, každýmu nesedne těžkej kov, sám jsem si těžko zvykal z T16000M. Ale teď už bych ho neměnil.
Upravil/a magot dne 24-02-2017 06:49
 
repa
Bral bych
 
1stCL_Novotny
Saburo. Ty křivky v nastavení pořádně polaď. Pro lepší pohodlí je zkoušej tahat víš. Tím docílíš rychlejší reakce na menší stupeň otočení hlavy. Následně je začni pokřivovat tak abys doladil potřebnou přesnost pro jisté části jejich chodu. Myslím že rychle příjdeš na to že je to naprosto dokonalá záležitost. Úsměv
 
TozziFan
Přéééésně. Chce to jen čas na trochu experimentovat s nastavení Michale. Jakmile přijdeš na způsob ladění, profil nastavíš během chvilky a můžeš si ho uložit pro danou hru. Nebo si můžeš udělat několik profilů a zkoušet si co líp sedí. Mě taky trvalo než jsem naladil ke spokojenosti. Navíc můžeš jednotlivé profily přiřadit k hrám ze seznamu a při spuštění dané hry se načte odpovídající profil.
 
310_cibule
Když jsem si před mnoha a mnoha lety pořídil první TrackIR a vyzkoušel ho, psal jsem hochům z Natural Point, že to nefunguje. Vůbec mi to s ním nešlo a chtěl jsem ho vrátit. Za pár týdnů jsme se skamarádili a teď si jeden bez druhého nedokážeme život představit.

Vydrž, stojí to za to!
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
clone9cz
Když člověk používá přiblížení jako zoom, tak se není čemu divit.

U tir je důležité zachovávat konstantní vzdálenost od monitoru. Důvod je jednoduchý, když se hlava natočí o 3º v jedné vzdálenosti, tak v jiné vzdálenost směřuje na jiné místo na monitoru a musí se korigovat očima jak odklon, tak výška.

To je asi kámen úrazu a s takovym nastavenim se to nikdy nenaučíš ovládat ke spokojenosti.
Pak můžeš mít zbytečně velký zoom, malé FoV, které vyžaduje vyšší citlivost, kterou nejseš schopen dát a tí ti víc připadá, že se nemůžeš vrtět.

Vše co píšeš by odpovídalo nevhodnému užívání. Ještě si ověř, že nemáš zapnuté precision, které vyhlazuje pohyb na úkor zpoždění. Já jsem hotkey raději odmapoval.
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,722,502 návštěv