April 19 2024 18:39:37
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
AJaromir

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS World 2017
magot
Lítáte někdo tu 19ctku? Měl bych dotaz k radaru:

1) Jak se používá mod 1 pro malé výšky (pod 2000m)? Když na ten mod přepnu na obrazovce radaru nic není ..

2) Když se lockne nepřátelský letoun, objeví se ten zaměřovač a střed toho zaměřovače musím sesouhlasit se standartním gyro zaměřovačem (když je odemklý) kruh na kruh?
A je to vhodné pouze pro zaměření kanonu, že ano?

Edit/
19ctka vůbec nejde do vrtáku, naprosto vůbec. Mám obavy že je na FM něco hodně špatně ..
Upravil/a magot dne 03-03-2019 21:40
 
Nepa
Nie som povolana osoba ktora moze posudit ci je alebo nie fm dobry. Lenze to ze, nesedia popisky v eng a ru kokpite to uz je ina vec. Ladenie ark je tiez nejake zvlastne a pri nadefinovani na klavesove skratky nenaladite zhola nic. Radar sa vypaluje aj ked ho nechavam pravidelne vychladnut. Jo a to ze v kneeboard sa nezobrazuje naledana frekvencia je tiez naprd. Samozrejme chybaju v kneeboard kody Morseovej abecedy takze prd viete kde ste naladily ark.
 
magot
jakože radar chladíš tak že ho přepneš do standby režimu?
 
Coffin Corner
Taky se mi zdá že je to letadlo nějak moc hodný. Ještě bych přidal podezřele blbuvzdornou práci s tahem motorů. Otáčky reagují téměř okamžitě na práci s přípustěmi, kam se hrabe jednadvacítka.
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
magot
Jo, vůbec neumí vrtáky a při pádové rychlosti nepadá na čumák ... Při ostře utažených zatáčkách při nízkých rychlostech se chová podezřele stabilně.
Dostup jsem zkoušel 16,7 km a max rychlost 1300 km/h .. mach metr jsem zatím nenašel. Šklebící se
Dosah search radaru 4,5 nm ( ten by se mohl v mracích a za špatného počasí hodit)
 
Nepa
Magot ano presne podla manualu: The Radar can only be used continuously for about 15 minutes, then it needs a 1-minute Cooling down time. Aj napriek tomu ze som ho ani raz nemal pusteny dlhsie ako 5 min. Co sa tyka pripusti mne to pripada v poriadku opozdenie tam je a dost znacne. Mach meter mas dole na pravej strane ako je palivomer. Na cumak pada hlavne ked vypadne motor.
 
magot
tam žádné tlačítko na chlazení radaru není, to maj na mysli standby režim?
 
pSipi
@magot "Cooling downtime" neznamena zapnutie chladenia ale vypnutie radaru a pauza na chladenie. Ci to znamena standby rezim to netusim.
 
AJaromir
StandBy režim je pohotovostní režim. To znamená, že udržuješ nažhavené elektronky, ale radar nic neemituje.
 
magot
Ok, tak se zeptám jinak, jak ten radar u všech přejetých koček vychladit ?Šklebící se
Prostě ho vypnu a čekám "cooling time"?
 
Jara4
magot napsal:

Ok, tak se zeptám jinak, jak ten radar u všech přejetých koček vychladit ?Šklebící se
Prostě ho vypnu a čekám "cooling time"?


Podle mě ho stačí přepnout do Standby - magnetron vysílače je bez anodového napětí a chladí se.
 
alfik
magot napsal:

Ok, tak se zeptám jinak, jak ten radar u všech přejetých koček vychladit ?Šklebící se
Prostě ho vypnu a čekám "cooling time"?

Bingooo! Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
Jenže ono to právě není nikde přesně popsáno. V manuálu je jen že to potřebuje cooling time 1 minutu po 15 minutách používání.
Není specifikováno jak. Úplné vypínání mělo mám pocit neblahé následky na životnost radaru (což asi stejně DCS nesimuluje) a "stand by" režim si zase nejsem jist zda měl ten efekt že to chladlo ..
V praxi v DCS když se mě radar přehřál, tak už nešel nahodit .. Ani když jsem to celé vypnul a po nějaké době zapnul. Mám z toho takovej pocit že lidi v Razbam vlastně úplně neví jak to fungovalo.
Krom toho jsem jim musel poslat fotky 19ctky focené zblízka aby udělali směrovku správně (oblast v místě spojení s trupem), tak jsem z toho nabil dojmu, že snad ani tu devatenáctku sami neviděli na vlastní oči Úsměv
 
Jara4
alfik napsal:

magot napsal:

Ok, tak se zeptám jinak, jak ten radar u všech přejetých koček vychladit ?Šklebící se
Prostě ho vypnu a čekám "cooling time"?

Bingooo! Úsměv

Když ho vypneš tak po opětovném zapnutí musíš zase dlouhou dobu čekat až se nažhaví elektronky a ustálí se pracovní bod, což není zrovna krátká doba a tím pádem neefektivní. Podle mě se radar chladí i ve standby.
 
magot
Jo to je docela dobrá analytická úvaha.
Já mám ale obavu, že IRL se počítalo zhruba max 10 - 15 minut akce a pak návrat na základnu. (Případně boj pouze s gyro zaměřovačem) Tzn. radar na jedno použití ..
 
Jara4
magot napsal:

Jo to je docela dobrá analytická úvaha.
Já mám ale obavu, že IRL se počítalo zhruba max 10 - 15 minut akce a pak návrat na základnu. (Případně boj pouze s gyro zaměřovačem) Tzn. radar na jedno použití ..

jj, asi na tom něco bude. Sehnal jsem originál manuál v ruštině na MiG-19, ale bohužel je to ještě verze bez radaru z roku 1957 :-(.
 
Hoper
ještě musí být v Č(SS)R dost chlapů, kteří si budou pamatovat, jak se řídila 19tka...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Coffin Corner
A jak spolehlivě lockuje ten Izumrud proti zemi... Úsměv
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
magot
nastavení pro malé výšky mod 1 nejde a nad 2 km proti zemi tam je "slepá" plocha
Hoper napsal:
ještě musí být v Č(SS)R dost chlapů, kteří si budou pamatovat, jak se řídila 19tka...

Většina šla z 15ctky přímo na 21 a ty který byly na 19ctce, tak spíš byly na S-ku. Péček mnoho nebylo ..
 
Nepa
Uvadza sa 26 strojov, ale zaujimave je ze niesol 2x23mm-NR23 kanon.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

34,725,838 návštěv