May 17 2024 08:36:55
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
CSW_Rannisokol

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Powerty
Není zač. Hlavně když ti to pomůže. Mrknutí
 
Rumcajs
Zas jsem se jednou proletěl a tentokrát hned nechcípnul. Byl jsem na DED expert serveru a sundal jednu Pešku. Páčto jsem neměl vhodné skóre, nemohl jsem si vzít Befko, protože jsem chtěl modifikaci s sundaným zadním štítem. No tak jsem "musel" vzít zavděk FW 190tkou, páčto z tý je vidět i bez modifikací. To se nakonec ukázalo jako dobrá volba na tu Pešku. Zasáhnul jsem jí podle logu 77 krát. FW má slušný počet kanonů, aby podstatná část těch zásahů byla z nich. To by jeden řekl, že by se taková peška měla poroučet k zemi velmi snadno. Ona se tedy posléze poroučela, ale DM BOSka mě opět jednou nadchnul. Z toho logu http://72ag-ded.r...39/?tour=8, když jsem to sečetl, mi vyšlo, že těch 77 zásahů udělalo poškození asi 10,5%. Chuť jsem si spravil akorát zásahama střelce, kterého jsem přizabil z 93,5%. Peška šla k zemi až tím, že jsem jí zapálil a chudák AI střelec uhořel. Jinak snad s těma zbylýma 6.5% života střílí ještě teď. Když si tohle srovnám s většinou mých setkání s Peškou, kdy to při pokusu o přiblížení udělá cink, zastaví se motor a v logu je lakonické "SHOTDOWN". Asi v 10% to neudělá nic, jen potemní obrazovka a v logu je navrch "KILLED". No tak si říkám, že to je nefér. Zas ale když letím Peškou, můj střelec pitomec netrefí nikdy nic. Kde je ten fígl? Máte návod na fungujícího střelce? (jako dát mu pokyn, aby se snažil a na jakou vzdálenost, to umím)
Non est specifica
 
RH_Killer
No a mojí 110G2 poslalo k zemi sedm zásahů bez křídla, střelec mrtvej, oba motory v plamenech a já zakrvavenej pohled před chcípnutím. Jo, peška to je létající ingot a v každý sedí Zajcev jako střelec. Co mě ale zaráží, jak snadno jde sundat Il-2. To je zas jinej extrém.
 
TozziFan
Peška je vypečený cíl Šklebící se . Můžeš být rád, že jsi přežil a neměl jsi Fw na odpis. Posledních pár dnů sedlám taky Fw a cca z 95% útoků na Pe2 jsem vždy dostal od zadního střelce po kulích a je jedno jak rychlej při útoku jsem byl. A jak píšeš, Fw má v základu 2x MG 17 + 2x MG 151/20, který i když trefuješ, poškozují soupeře od 0.5 po 1%. Naproti tomu střelci Pešky stačí cca 3-5 zásahů a jsi mimo hru. Proto raději už útočím z předu nebo se na ni vyprdnu. Na druhou stranu je až komické, jak snadno s Fw sundáš šturma.
Další zajímavou fičurou je u Fw namontovaný antigravitační modul. Zatím jsem nepřišel na to, zda se spouští při nějaké speciální situaci nebo nahodile, ale dokáže skvěle oklamat soupeře i mě. To si to takhle letíš cca 400-700km/h a z ničeho nic se kroutíš v plochý vývrtce. Je to báječný když máš soupeře za zády. Horší je to, když soupeře už rámuješ v zaměřovači a těšíš se, že konečně někoho sundáš. A představ si, jak soudruzi na letišti museli koukat, když jsme se v posledních minutách mapy přiřítili z nebes nad jejich letiště. Padali jsme z asi z šesti kilometrů, plyn staženej na nulu, ručička rychloměru byla lehce za 750, prolétl jsem nad ranvejí ve 200m a za ní jsem předvedl plochou vývrtku. Fw prostě usoudil, že dál nepoletí, že to stačilo a hotovo.
Je to prostě zábava Šklebící se .

EDIT:
Killer byl rychlejší.
 
CSW_Cassius Chaerea
Schválně si změřte na záznamech na jaké vzdálenosti průměrně střílíte na pešku a na šturma a z jakého směru.
 
Baron
Tozzi, na A3 pouzivaj pri takychto situaciach klapky. A5 to nepotrebuje. Ked klesnes na rychlost pod 300 km/h, pri utiahnutych obratoch tie klapky pouzi. Tiez si pozri nastavenie trimu - ked A3 je tazky na chvost, padnes do vyvrtky (bez pouzitia klapiek). S klapkami je stabilny. Ovsem tie klapky nepouzivat tak, ze ich vysunies a lietas s nimi. Vysunies iba podla potreby.

Co sa tyka Pe-2 - ak som vo Fw-190, strielam z vacsej dialky, vtedy ma strelec/strelci spravidla nezasiahnu. Nemam s Peskou problem, pokial sa nepriblizim na prilis mali vzdialenost. Na druhej strane Fw vydrzi hodne a uz som sa vratil na letisko prestrielany ako reseto. V Bf uz by som bol eine kleine mrtvola.
Upravil/a Baron dne 05-05-2017 10:56
Hals - und Beinbruch!
 
RH_Killer
V 750 km/h při rovnym letu klapky? To stejný pozoruju taky. Letíš rovně a najednou ten FW předvede ukázkovou kobru. Postaví se nosem nahoru, zastaví a jdeš do kytek. Znovu připomenu, že letíš rovně!
 
Baron
Killer napsal:

V 750 km/h při rovnym letu klapky? To stejný pozoruju taky. Letíš rovně a najednou ten FW předvede ukázkovou kobru. Postaví se nosem nahoru, zastaví a jdeš do kytek. Znovu připomenu, že letíš rovně!


Hmmmm... Nemam taku skusenost. Podivne.
Hals - und Beinbruch!
 
RH_Killer
Baron napsal:

Killer napsal:

V 750 km/h při rovnym letu klapky? To stejný pozoruju taky. Letíš rovně a najednou ten FW předvede ukázkovou kobru. Postaví se nosem nahoru, zastaví a jdeš do kytek. Znovu připomenu, že letíš rovně!


Hmmmm... Nemam taku skusenost. Podivne.


No, taky jsem kroutil hlavou. Včera se to stalo znovu. První jsem ustál, zrychluju a za dvě minuty bez varování zas kopanec a pád. Oboje při rovným letu.
 
TozziFan
Nemám problém s hrou a vůbec mě netrápí nějaké výkony jednoho či druhého letadla, aby si někdo myslel že fňukám, ale jsou prostě věci které mě překvapí. A jak jsem psal dříve a Killer toho byl svědkem, zničeho nic prostě Fw zvedne čumák, prakticky zastaví a padne do plochýho vrtáku. Pochopím to na malé rychlosti, nebo když hodně utáhneš, ale nějak nevím proč to dělá při relativně rovném letu a rychlostech přesahující 500 km/h. Stějně tak mě udivuje rozdíl odolnosti pešky vs šturm. Když pominu zadního střelce, pořád dle mého vydrží peška až překvapivě víc než šturm. S tím že dostanu od střelce přes prsty, protože jsem lama a lezu moc blízko se nějak vyrovnám.
 
CSW_Cassius Chaerea
Jak říkám porovnejte si vzdálenosti a úhly při kterých na Šturma a pešku střílíte. Osobní zkušenost mi nenaznačuje, že by byl Šturm nějak zásadně křehčí než peška.
 
datelko
Tozzi bol si moc blízko a mierne hore, mal som ta v plnom zameriavači, ale neboj aj tak som skapalŠklebící se
Mrknutí
 
saldy
TozziFan napsal:

Nemám problém s hrou a vůbec mě netrápí nějaké výkony jednoho či druhého letadla, aby si někdo myslel že fňukám, ale jsou prostě věci které mě překvapí. A jak jsem psal dříve a Killer toho byl svědkem, zničeho nic prostě Fw zvedne čumák, prakticky zastaví a padne do plochýho vrtáku. Pochopím to na malé rychlosti, nebo když hodně utáhneš, ale nějak nevím proč to dělá při relativně rovném letu a rychlostech přesahující 500 km/h. Stějně tak mě udivuje rozdíl odolnosti pešky vs šturm. Když pominu zadního střelce, pořád dle mého vydrží peška až překvapivě víc než šturm. S tím že dostanu od střelce přes prsty, protože jsem lama a lezu moc blízko se nějak vyrovnám.


Při střelbě do ocasu by měla peška vydržet lehce víc , mám dojem že měla narozdíl od něj zdvojená lanka řízení. Při střelbě do všech ostatních částí by odolnost měla být citelně větší a to včetně křídel u šturma, kde byly často kovový žebra. Celkově byla peška vnímána jako spíše více zranitelný letoun.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
1stCL_Fucida
Protože (TozziFane) na to Fw 190 v reálu trpěl. Anglosasové to označují jako "High-speed stall". Chování Fw 190 mi přijde v celku vyvážené a příjemné.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_pbarry
1stCL_Fucida napsal:

Protože (TozziFane) na to Fw 190 v reálu trpěl. Anglosasové to označují jako "High-speed stall". Chování Fw 190 mi přijde v celku vyvážené a příjemné.


High-speed stall, to si představuju tak, že se ti propadne křídlo a hodí tě to třeba na záda. Ale dostat se v té vysoké rychlosti do spinu jak ho známe v BOSu, to by přece kontruskce nemohla vydržet.

Jinak výše popsané problémy s FW nemám. Jen to chování ve vývrtce je divné.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
RH_Killer
Ono to není tak, že by to dělal pořád. Mimo tohle lítá fajn a i na hodně malejch rychlostech se dá kočírovat v klidu. To co popisujem je nečekaný a nesmyslný. Nejde po křídle. Popsal bych to tak, že letíš rovně a náhle jak když se chytneš do sítě. Čumák vzhůru, po břiše pokračuješ vpřed, zastavíš a jdeš roztočenej dolu jak šutr. Jednou to bylo asi 400km/h, pak kolem 500km/h a Tozzi 750-800. Nevím, ale nemůže být problém jinde než v modelu FW? Myslím tím joy, hra, nebo tak nějak?
 
310_cibule
https://forum.il2.../?p=468789

Zrcátka na dohled Mrknutí
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Deschain


ale jen 2 Šklebící se
 
310_cibule
To stačí. Německá éra k něčemu tak sofistikovanému jako je zpětně zrcátko nikdy nedospěla. Spit a cobra je počítám budou mít také. Víc netřeba Mrknutí
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
TozziFan
datelko napsal:

Tozzi bol si moc blízko a mierne hore, mal som ta v plnom zameriavači, ale neboj aj tak som skapalŠklebící se


U Tebe jo, teda ten druhý pokus. Na poprvé jsem Tě nestačil srovnat v zaměřovači.

1stCL_Fucida napsal:

Protože (TozziFane) na to Fw 190 v reálu trpěl. Anglosasové to označují jako "High-speed stall". Chování Fw 190 mi přijde v celku vyvážené a příjemné.


Asi se blbě vyjadřuji, myslím přesně to , jak to popisuje Killer "chycení do sítě". Zkusím nezapomínat pouštět nahrávání a pak to sem postnu. Něco mi říká, že díky mím schopnosten si tento jev uživat ještě budu Šklebící se . Ale jinak se s tím lítá dobře až na ten nesmyslný "Roll" při šlápnutí do pedálů (vím platí pro všechny stroje). To ale snad už opravují jak psali.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,670 návštěv